Bitcoin Forum
May 11, 2024, 05:05:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ICO Nedir ? Nasıl katılım sağlanır vs ? Bilinmesi gerekenler ! YARDIM  (Read 775 times)
jaja1690 (OP)
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
July 04, 2017, 08:12:43 PM
Last edit: July 04, 2017, 08:29:33 PM by jaja1690

Altcoinler kısmında bir çok ico mevcut. Ama olayı tam anladığımdan emin değilim.Öncelikle anladağım kadarını anlatayım doğru mu anlamışım daha net olur.

Adamın biri çıkıyor diyor ki projem var ama param yetersiz.Şu şu tarihlerde bana para gönderin proje hayata geçsin sonra kar yapalım siz de kazanın.Biz bu abimize BTC/ETH vs neyse gönderiyoruz bunun karşılığında bize karşılığı kadar projede geçerli  TOKEN veriyor.Sonunda da bizim elimizdeki tokenleri bozup kar yapıyoruz.

Örneğin https://bitcointalk.org/index.php?topic=1989316.0 buradaki ico dikkatimi çekti.Başlığın tamamını da okudum ama herkes teknik konuştuğu için bu konularda 0 olan birisi anlamayabiliyor. Birkaç sorum var yardımcı olup aydınlatırsanız sevinirim.

1-Başlıkta bulunan [ANN][ICO][BKB] bu kodlar ne anlama geliyor ?

2-Mesela ben 1BTC gönderdim o tarihlerde.Bana karşılığında token verildi.Proje değerlendi vs zaman ilerledi çıkışı nasıl yapacağım ? Tokenleri nerede kime satacağım ? Borsalarda ayrı altcoin gibi mi gözükecek elimdeki tokenler ? Kodu falan mı olacak yoksa projenin kendi sisteminde mi satabileceğim tokenleri sadece. Bu kısım çok önemli ama en büyük eksikliğim bu kısımda.

3-İmza kampanyası vs. bir sürü şey var.Bunlara katılmadan direk btc gönderip projeye katılamıyor muyum ? Bounty programı denilen şeye katılmak şart mı ?

Sıfır olduğumu varsayarak bilmem gereken ama atladığım konu varsa da eklerseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler

Edit : Çok özür yeni başlayanlar kısmına yazıyorum diye buraya yazmışım Sad

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715403943
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715403943
Reply with quote  #2

1715403943
Report to moderator
1715403943
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715403943
Reply with quote  #2

1715403943
Report to moderator
talatk
Hero Member

Activity: 700
Merit: 550

View Profile
July 04, 2017, 08:41:37 PM

ANN = Announcement = Duyuru
ICO = Initial Coin Offering = Anlattığınız şeyin özeti
BKB = Yapılacak tokenin kısaltılmış hali(borsalarda token bu şekilde gözükür)

Proje ilerledi ve tokenin değeri arttı, borsadan satıp çıkış yapabilirsiniz. Evet ayrı altcoin gibi gözükecek. Bazı projelerde kendi sistemlerinde de satabilirsiniz, genellikle borsada satılır. Waves kullanan projelerde direkt waves'in sağladığı borsadan satabilirsiniz. İmza kampanyaları proje sonunda ICO boyunca onları imza ile destekleyen kullanıcılara token verilmesi için açılır. Yatırım ile alakası yoktur, genel amaç yatırımdır. İmza, sosyal medya, bloglar, videolar gibi tanıtım amaçlı kampanyalar bounty olarak geçer.

Son olarak aşağıdaki "move topic" yazısına tıklayıp başlığı yardım bölümüne alabilirsiniz. Betking başlığı altında cevap verememiştim sorunuza, umarım telafi etmişimdir. İyi forumlar dilerim.
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 04, 2017, 08:55:40 PM

Benim içinde zaman misal bugun x coin başladı projeye 1 btc yatırdık ne zaman cıkabiliriz değerlenmeye veya kaybetmeye ne zaman baslar ortalama periyot nedir 1-2 hafta 1-2 ay 1-2 yıl ? Acil bir şey olursa nakit için hemen cıkabiliyormuyuz.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

talatk
Hero Member

Activity: 700
Merit: 550

View Profile
July 04, 2017, 09:11:28 PM

Benim içinde zaman misal bugun x coin başladı projeye 1 btc yatırdık ne zaman cıkabiliriz değerlenmeye veya kaybetmeye ne zaman baslar ortalama periyot nedir 1-2 hafta 1-2 ay 1-2 yıl ? Acil bir şey olursa nakit için hemen cıkabiliyormuyuz.

Elinizdeki coin borsada işlem görüyorsa hemen çıkabilirsiniz. Değerlenme veya değerinin düşmesi projenin yol haritasına ne kadar bağlı kaldığına oranla olur.
jaja1690 (OP)
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
July 04, 2017, 09:24:24 PM

ANN = Announcement = Duyuru
ICO = Initial Coin Offering = Anlattığınız şeyin özeti
BKB = Yapılacak tokenin kısaltılmış hali(borsalarda token bu şekilde gözükür)

Proje ilerledi ve tokenin değeri arttı, borsadan satıp çıkış yapabilirsiniz. Evet ayrı altcoin gibi gözükecek. Bazı projelerde kendi sistemlerinde de satabilirsiniz, genellikle borsada satılır. Waves kullanan projelerde direkt waves'in sağladığı borsadan satabilirsiniz. İmza kampanyaları proje sonunda ICO boyunca onları imza ile destekleyen kullanıcılara token verilmesi için açılır. Yatırım ile alakası yoktur, genel amaç yatırımdır. İmza, sosyal medya, bloglar, videolar gibi tanıtım amaçlı kampanyalar bounty olarak geçer.

Son olarak aşağıdaki "move topic" yazısına tıklayıp başlığı yardım bölümüne alabilirsiniz. Betking başlığı altında cevap verememiştim sorunuza, umarım telafi etmişimdir. İyi forumlar dilerim.

Çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.Ama Betking başlığındaki arkadaş ben değildim umarım o da okur burasını Smiley
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
July 04, 2017, 10:07:19 PM

Ilk ico katılımımi bu hafta gerceklestirecegim. Katılmak zor değil anladığım kadarıyla ama süreci ciddi şekilde takip etmek gerekiyor.
Sir_Lancelot
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
July 05, 2017, 08:57:15 AM

talatk gayet güzel anlatmış, forumda bir süre sticky olarak kalmasını öneriyorum.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: