Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:26:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Litecoinromania.info vinde si cumpara Litecoin in Romania  (Read 4279 times)
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
May 10, 2013, 12:03:25 AM
Last edit: May 12, 2013, 09:04:01 PM by maxamus
 #1

Salutare tuturor. Dupa o lunga asteptare, litecoinromania.info este acum live.
 Noutatea consta in faptul ca poti cumpara si vinde Litecoin atat de la sistem, cat si de la alti useri.

Astfel se mentine un oarecare echilibru .Site-ul dispune de un sistem de rating & feedback pentru utilizatori, astfel incat dupa fiecare tranzactie poti acumula rating (1-10 stars) si vot pozitiv (thumb up) sau vot negativ(thumb down).

Pe site nu se stocheaza adrese wallet, adrese mail,etc. Tranzactiile se efectueaza exclusiv in RON prin intermediul ING.(In functie de feedback, e posibil sa introducem si usd si euro). Ora e tarzie, eu sunt entuziasmat, asa ca din culise avem:

utilizator premium cu avantajul ca fiecare listare (vanzare litecoin) beneficiaza de optimizare SEO pe toata dura de activitate a contului Litecoin Romania (keyword cu numele de utilizator si detalii tranzactie.) si tot acelasi utilizator premium poate opta pentru a fi invitat in podcast-ul Litecoin Romania + detine  suport prioritar din partea echipei Litecoin Romania.  

Dorim sa cream o comunitate, un loc unde si cel ce a auzit ieri de litecoin se poate descurca.Suntem la inceput, site-ul inca mai are nevoie de imbunatatiri (pagina suport, FAQ, forum, etc), asa ca va invit: accesati, testati, cititi termeni si conditii, si la final astept parerile voastre atat pozitive cat si negative. Urmeaza in scurt timp implementarea aceluiasi sitem pe bitcoinromania.info(de unde practic a plecat ideea). Pana punem la punct tot, puteti lua legatura cu noi aici pe forum, sau prin formularul de contact, vizibil pe site. Toate faine, Gabi


Am I spamming? Report me!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
May 12, 2013, 08:05:33 PM
 #2

Salutare. Am vazut ceva activitate pe site insa nici un feedback so far. Avem un new user registration si activitate din 8 orase. Din cei ce au intrat pe site, cum vi s-a parut? Astept parerile voastre

Am I spamming? Report me!
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 12, 2013, 08:32:34 PM
 #3

Iti urez 'maxamus' de succes cu el! Inca nu am apucat sa-i testez functionalitatea totusi. Am sa mai revin cu detalii de indata ce am sa ma uit mai atent.

maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
May 12, 2013, 08:37:34 PM
 #4

Mersi Cyrus. Sper sa fie ceva ok si sa ajut intr-un fel comunitatea.

Am I spamming? Report me!
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
May 12, 2013, 08:44:31 PM
 #5

Nu mi-o lua in nume de rau, dar daca vrei sa ma convingi foloseste si tu niste paragrafe.

Pentru noi astia mai chiori textul de mai sus este chin de citit. Din acest motiv nici nu l-am citit.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 12, 2013, 08:51:06 PM
 #6

Desi am inteles ca te grabeai sa anunti proiectul la o ora tarzie la care s-a adunat oboseala, post-ul de prezentare nu trebuie neglijat. Sunt de acord cu philips aici.

maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
May 12, 2013, 09:04:57 PM
 #7

nu o iau in nume de rau si ai dreptate, am remediat cat se poate, sper sa fie mai lizibil acum.

Am I spamming? Report me!
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
May 12, 2013, 09:23:43 PM
 #8

Buna treaba Smiley
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 03, 2013, 10:11:35 PM
 #9

Buna buna treaba, chiar am facut un raport in seara asa care arata asa:

Prima Luna de Litecoin Romania in cifre:

12 Tari

261 Vizite

4 Utilizatori

2 Comenzi Litecoin

Si ca toti am dat si eu cu capul de reticenta, 0 vizite in primele zile Smiley)) , apoi usor usor, lucrurile s-au imbunatatit
O fi mult/ putin, nu stiu, dar stiu ca am satisfactia aia ca lucrurile se misca.
All my best

Am I spamming? Report me!
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
June 03, 2013, 10:33:14 PM
 #10

Cum e si vorba aia.. dupa munca si rasplata!
Ma bucur sa vad ca incep sa se miste lucrurile. In cazul tau, cat si in general!

rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
June 04, 2013, 08:38:21 AM
 #11

cu rabdarea ... treci marea ... cred  Huh
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
June 04, 2013, 09:53:55 AM
 #12

Mai este de lucru la site, asta e cert ...
Dar daca va miscati repede cred ca o scoateti la capat.

1. Am facut o comanda fara sa fiu inregistrat si dupa apasarea butonului Send m-a dus la aceeasi pagina cu formularul gol, fara nici un feedback, sau pagina de rezumat al comenzii. Daca n-as fi primit confirmarea comenzii pe mail as fi crezut ca nici nu s-a inregistrat.

2. Mi-am facut cont (Wordpress!?) si cu toate astea butonul de Login nu dispare din header si footer.

3. In varianta RO aveti 29 LTC disponibili, in varianta EN 50 LTC available.

4. Contul nu e valabil pentru ambele limbi (EN/RO).

5. Strict parerea mea: nu cred ca o instanta de wordpress e sufiecienta pentru un site dedicat de exchange ..
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 04, 2013, 11:12:55 AM
 #13

Salutare.

Da, este de lucru la site fara doar si poate, suntem constienti de asta and we are working on it.

1. sub formularul de contact este specificat faptul ca dupa completarea si trimiterea formularului vei primi un mesaj  cu mai multe detalii
2. Rezolvat cu buton verde de login
3 & 4. update cu stocul de litecoin varianta pe engleza (acelasi cont si pe ro si pe en)
5. aici parerile sunt impartite, pentru ca atata vreme cat pe server nu se tine nici o informatie sensibila (cont wallet, cont ron, ) iar ca elemente dinamice sunt widget-urile cu actualizarea pretului LTC-USD si USD-RON, ce nu mananca din resurse, am considerat ca WP e ok. dorinta este evidenta, de mai bine de mai mult iar pe viitor spre asta tindem.
daca e sa o luam asa un exemplu e craigslist , un site nu prea cine stie ce la partea de design, (dar de pe urma caruia owner-ul cam face bani seriosi), varianta de wp aleasa pt litecoinromania.info e ok.

da am luat in calcul si worst case scenario... pica site-ul. avem copia site-ului, facem un forwarding si we are alive.

freak of nature cum sunt, daca pica si ala, Smiley)))) postam aici pe forum care e situatia, si comenzile se pot lua si de aici

so, in final daca site-ul nu e vital pentru tranzactii, de ce sa investim la inceput in ceva sofisticat care sa imi dea bataie de cap later on?  mie personal imi place sa tin lucrurile simple si la obiect si cam asta am incercat sa fac si pe site.

dorinta e de a elimina chestiile automate care pot ceda sau pot fi compromise

in ce masura am reusit, sa imi spuneti voi, cei care ati intrat pe site.
asteptam feedback  (de orice natura) pentru ca in final,  if you win, we win too Smiley

Va salut si o zi faina

Am I spamming? Report me!
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
June 04, 2013, 11:55:47 AM
 #14

Multa bafta si spor la munca din partea mea !
Eu am facut prima comanda si o sa fac imediat si OP-ul conform datelor primite pe mail.

Toate cele bune !
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 04, 2013, 12:23:04 PM
 #15

Multam Orvo !
Nu pot decat sa ma bucur pentru asta.  Pentru ca tranzactia sa fie cat mai rapida, poti lua in calcul si orarul bancar si daca toate-s facute in a timely manner, in cateva ore se onoreaza si comanda LTC.


Intre timp, am regandit putin structura site-ului si dorim sa facem si un Podcast Litecoin Romania.

De curand (de cand au inceput comenzile sa vina) tot primesc intrebari de la prieteni ce faci, cum faci ? si cum e greu sa explici unora ce e aia cripto-moneda, pentru unii, reduc discuta la "lucrez in IT" Smiley)
Asa ca vrem sa crestem awareness-ul in Romania si sa explicam care e treaba de fapt.


Interviul va fi via skype 5-10-15 minute in functie de topic si va fi postat via blogul litecoin romania, la care lucram in paralel cu bitcoinromania.info



Asa ca cine e interesat, start registering

Asi fi onorat daca moderatorul nostru , Domnu' Cyrus, in masura in care are timp, ar accepta sa sparga gheta. Grin

So, Cyrus, are u in?

La fel, asteptam pareri, opinii astfel incat sa imbunatatim experienta pe site.

Am I spamming? Report me!
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
June 04, 2013, 03:30:04 PM
 #16

Cresterea awereness-ului? Sigur, de ce nu. Atata timp cat puteti link-ui si aici, la Presa articolele in cauza(copy+paste integral sau partial + sursa, bineinteles).
Mi-as dori sa aflu mai multe detalii, in thread sau pm.

maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 04, 2013, 05:45:57 PM
 #17

Bineinteles ca vom link-ui si pe forum, facem si link-building, nu stiu in ce masura va fi postat integral transcript-ul, poate mai mult de 50 % sau pasaje mai interesante, ca si incentive si restul pe site. 
 

Am I spamming? Report me!
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 04, 2013, 06:12:50 PM
 #18

Cyrus, am trimis pm. nu stiu in ce masura a ajuns, am mai intampinat issues cu trimiterea de mesaje private.

Am I spamming? Report me!
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
June 04, 2013, 08:00:09 PM
 #19

L-am primit cu bine si ti-am raspuns.
Da, pasaje interesante sau paragrafele de inceput. Sau poate o parte din transcript... ceva de genul, e perfect. E si normal asa.

Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
June 05, 2013, 03:41:56 PM
 #20

Am primit LTC in wallet, multumesc de promptitudine !
>>> In aceeasi zi am facut plata (ING->ING) si in aceeasi zi mi-au intrat LTC in wallet.

Toate cele bune !
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!