Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:43:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Litecoinromania.info vinde si cumpara Litecoin in Romania  (Read 4279 times)
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 05, 2013, 04:48:54 PM
 #21

Cu mare placere. Ma bucur de feedback-ul pozitiv.

Motiv pentru care voi crea un nou thread  Feedback Litecoin Romania unde cei ce au cumparat  de la noi sa acorde feedback.


Am I spamming? Report me!
1715121838
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715121838

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715121838
Reply with quote  #2

1715121838
Report to moderator
1715121838
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715121838

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715121838
Reply with quote  #2

1715121838
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715121838
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715121838

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715121838
Reply with quote  #2

1715121838
Report to moderator
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
June 07, 2013, 03:43:34 PM
 #22

ok, ok.

Dupa ce am dat duma cu injumatatirea anuala a bitcoinilor per block (de fapt ea este la 4 ani) mi-am dat seama ca sunt prost.  Cry

Ei, cu acest lucru in minte vreau sa intreb:
- din ce inteleg (poate inteleg prost) e un fel de bursa in care eu afisez dorinta mea de a vinde/cumpara si astept client, nu?
- dupa renuntarea la romani a bitcoin-exchange imi pare ca a aparut o falie imensa pe BTC. Nu se poate adauga si moneda asta...de fapt chiar toate?

Momentan atat...cum am zis, inca sunt marcat. Sad
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 07, 2013, 04:03:44 PM
 #23

Daca vand LTC il cumpara sistemul sau se face tranzactie normala gen user > user , ca si cum as vine aici pe forum in aria market?
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 07, 2013, 08:35:19 PM
 #24

Da, se poate lista suma de LTC disponibila pentru vanzare  din pagina http://litecoinromania.info/roltc/vinde-litecoin/

si sistemul sau alt cumparator poate cumpara. Momentan suntem in proces de a cumpara LTC, asa ca este o sansa mare sa cumparam din ce este listat pe sectiunea Market. Practic, dupa ce completati formularul din pagina de mai sus, se adauga userului vostru suma de LTC de care dispuneti pt vanzare. Suma e publica, (e vazuta si de alti useri ). Recomandarea noastra e sa va faceti cont in prealabil.
Revenim cu updates.

Am I spamming? Report me!
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 07, 2013, 08:42:28 PM
 #25

@ Martisor-Sobru lucram in paralel la 2 proiecte:

1.podcast Litecoin romania.info
2. bitcoinromania.info


1- primul interviu speram sa il avem in weekend-ul acesta cu Cyrus
2- bitcoinromania.info va fi lansat de asemeni tot in acest weekend (nu stim exact ora, insa anuntam aici pe forum). se mentine aceeasi platforma si acelasi sistem ca si pe litecoinromania.info, insa momentan nu dispunem de BTC, asa ca pana cresc fondurile, va fi doar listare si cumparare user-user. Nu excludem de asemeni  ca sistemul sa cumpere din ce va fi listat pe Market.

Orice modificare/ adaos/stire va fi postata aici pe forum, pentru a va tine la curent.

Am I spamming? Report me!
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
June 07, 2013, 10:20:48 PM
 #26

Na, e bine ca apare si pentru BTC.  Roll Eyes

Eu mi-am facut calcule sa schimb bruma de BTC, care mai pica, pe LTC ca, iata, era oportunitatea locala proaspat ivita.

Sa folosesc mtgox, btc-e...SF-uri la matreata de crypto obtinuta de mine. Vorba aia: raman in fundu` gol si cu frunza luata (ce ramanea dupa multiplele "fee" la mutarea/conversia crypto imi jefuiau bancile prin comisioane ...mai o maciuca in cap si era oabla toata treaba  Grin)
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 08, 2013, 12:15:24 PM
 #27

http://bitcoinromania.info/btcro/utilizator-verificat/ trebuie sa pui contact form ca aici http://litecoinromania.info/roltc/utilizator-verificat/ .

maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 08, 2013, 12:41:49 PM
 #28

dap, se lucreaza la mai multe functionalitati, vom anunta cand e gata totul, in cursul zilei de azi.

Am I spamming? Report me!
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 11, 2013, 02:10:30 PM
 #29

Litecoin Romania cumpara LITECOIN.

Cine are disponibil produsul muncii, e invitat sa viziteze litecoinromania.info, sectiunea Vinde LTC , completati formularul, si va fi contactat in cel mai scurt timp posibil.

Happy trading.

Am I spamming? Report me!
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 12, 2013, 07:25:33 PM
 #30

Sectiunea Utilizator Verificat renunta la atasarea de acte de identitate.
Anumite functionalitati au fost gandite pentru ceva mai mare, insa am fost luati pe
nepregatite si a trebuit sa ne adaptam la situatie. Drept pentru care am luat masuri in acest sens si
in cel mai scut timp vom aduce modificarile necesare.

However, verificarea utilizatorului se va face prin e-mail, dupa cum urmeaza:

1. Completezi un formular cu nume+prenume, adresa de e-mail, user folosit la inregistrarea
pe site si numar telefon.

2. Dupa completarea formularului se vor intampla 2 lucruri:

-sistemul va trimite automat  un cod unic de validare pe adresa de e-mail specificata
-vei fi directionat catre alta pagina unde va trebui sa introduci codul primit pe e-mail

3. Dupa confirmarea codului, in termen de maxim 24 ore, se va verifica acel cod si
astfel vei deveni Utilizator Verificat




Lucram la validarea prin sms, pentru cei ce doresc alternative si in curand va fi disponibila si aceasta
functionalitate. De altfel, acelasi sistem va fi implementat pentru confirmarea tranzactiilor (cumparare, vanzare).
Sitemul va fi disponibil gratuit, fara nici o suprataxa, in cazul in care se bifeaza validare/confirmare prin sms.


In momentul de fata pe site, sectiunea Utilizator Verificat nu este disponibila, inca se lucreaza.

Cam astea ar fi pe scurt modificarile aduse.

Happy crypto-trading.

Am I spamming? Report me!
pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
June 14, 2013, 11:38:14 AM
 #31

Am facut o tranzactie cu Litecoin-Romania. Totul a mers ca pe roate; banii trimisi seara dupa 20:00 au intrat a doua zi inainte de pranz.

Multumesc.

jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 21, 2013, 10:56:53 PM
 #32

Foarte greu de utilizat site'ul. Nu mi'o luati in nume de rau.
+1 pentru initiativa.
maxamus (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 21, 2013, 11:14:37 PM
 #33

Salutare. Care parte ti se pare partea anevoioasa in utilizarea site-ului? You can share this, so that we can improve. However, site-ul e in prima sa versiune, putem spune ca in fasa inca, so there are so many things to improve.

Am I spamming? Report me!
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
June 22, 2013, 01:50:12 PM
Last edit: June 22, 2013, 10:25:23 PM by jonsi
 #34

Spre exemplu se putea face linkul activ pe intreaga casuta, nu doar pe "afla detalii", de asemenea navigarea in general prin site lasa de dorit. Sau alta chestie, cand se pun la vanzare LTC, nu exista posibilitatea sa vezi alte oferte... Per total site'ul seamana mai mult cu "completarea unei foi la un ghiseu" decat cu o platforma de tranzactionare on-line.
Si din nou mentionez ca este doar parerea mea proprie.

Edit

Nu ma conside in masura sa dau sfaturi, deoarece nu sunt coder/designer/programator profsionist practicand acestea doar ca un hobby, dar nu cred ca alegerea WordPress pentru o platfoma de trading este cea mai inspirata punand multe probleme de functionalitate in acest scop. Designul unui site poate consta in mai mult de 50 la suta din succesul sau esecul sau.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!