Bitcoin Forum
May 08, 2024, 06:18:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Poloniex hesabıma giriş yapılmış, yardımcı olur musunuz  (Read 1044 times)
crocodils (OP)
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 3

View Profile
July 08, 2017, 09:28:41 AM

Herkese merhaba, bu işlerde yeniyim yaklaşık 5 gün önce poloniex hesabı oluşturup küçük bi miktar parayla altcoin alıp bırakmıştım. 2FA'yı etkinleştirmeyi de unutmuşum. Dün mail adresime baktığımda 4 5 farklı ip adresinden yarımşar 1er saat arayla başarılı giriş yapıldığına dair bildirim almışım. Kendim girmeye çalıştığımda 2FA etkinleştirilmiş gördüm bu nedenle giriş yapamıyorum. Hemen destek kısmından bildirim yaptım.

Sanırım bundan başka yapabileceğimiz bir şey yok fakat asıl sorum mailime poloniexcoms@gmail.com adresinden, hesabıma farklı ip adreslerinden giriş yapıldığını bu nedenle hesabımın dondurulduğunu ve paramın güvende olduğunu belirten bi mail aldım. Benden IP adresimi istiyor. Böyle gmail.com'lu adres görünce güvenemedim acaba poloniexin bir çalışanının adresi mi bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim
1715149098
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715149098
Reply with quote  #2

1715149098
Report to moderator
1715149098
Hero Member
*

Ignore
1715149098
Reply with quote  #2

1715149098
Report to moderator
1715149098
Hero Member
*

Ignore
1715149098
Reply with quote  #2

1715149098
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715149098
Hero Member
*

Ignore
1715149098
Reply with quote  #2

1715149098
Report to moderator
1715149098
Hero Member
*

Ignore
1715149098
Reply with quote  #2

1715149098
Report to moderator
Xnergy
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
July 08, 2017, 10:12:01 AM

Geçmiş olsun,Gelişmeleri lütfen yaz,Bende bugün üye oldum. fakat aktivasyon maili henüz gelmedi.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
July 08, 2017, 12:55:22 PM

Kullandığınız şifre sık kullanılan dizilimlerden mi oluşuyordu? Bu tür dizilimler çok kolay çözülebiliyor artık bir de 2fa tanımlı değilse direk dalıyorlar.
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
July 08, 2017, 01:39:17 PM

İlk olarak bilgisayarını formatla, cracklı windows, yazılım vs KULLANMA.
Cracklı yazılımların tamamı Trojan içerir. Hesap bilgileriniz korsanların eline geçer.

Format sonrası poloniex.freshdesk.com üzerinde hesap açıp durumunu anlat.  (Tabi kayıt olurken kullandığın e-posta adresinin şifresini vs değiştirmeyi unutma).

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 08, 2017, 09:08:43 PM

support a support platformu üzerinden erişmek dışında tüm mailleri görmezden gel. merak etme poloniex coin çekmek için mail onayı ister coinlerini harcayamazlar.
ama eğer hesabına erişmişlerse harcayamasalar da çeşitli coinlerde hiç etmiş olabilirler
https://poloniex.freshdesk.com/support/home
poloniexin kendi sitesindeki linkinden resmi support platformu burası.
zaten polo hesabı ile support hesabı birbirinden farklı şeyler. burada bir hesap açıp durumu izah edip 2FA yı kapatmalarını talep et. ilgili yazışmanın ticket id si ile gelen maili yanıtla
crocodils (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 08, 2017, 09:27:18 PM

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Gün boyu destek ekibiyle görüşme halindeydik. Hesabımı tekrar aldık 2FA'yı etkinleştirdim. Dediğiniz gibi hesabımı ele geçirenler gün içerisinde para çekme talebi oluşturdu fakat mail adresimden onaylamadığım için para çıkışı yaşanmadı. Paramı 3 farklı coine dağıtmıştım onları satıp bütün BTC'yle litecoin almışlar ve inanır mısınız bu sayede 0,016 BTC kar etmişim  Grin Grin Her işte bi hayır oluyor, Allah razı olsun mu demeliyim o kişilere bilemedim Cheesy
Keldel
Full Member

Activity: 166
Merit: 100

View Profile
July 09, 2017, 09:28:04 AM

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Gün boyu destek ekibiyle görüşme halindeydik. Hesabımı tekrar aldık 2FA'yı etkinleştirdim. Dediğiniz gibi hesabımı ele geçirenler gün içerisinde para çekme talebi oluşturdu fakat mail adresimden onaylamadığım için para çıkışı yaşanmadı. Paramı 3 farklı coine dağıtmıştım onları satıp bütün BTC'yle litecoin almışlar ve inanır mısınız bu sayede 0,016 BTC kar etmişim  Grin Grin Her işte bi hayır oluyor, Allah razı olsun mu demeliyim o kişilere bilemedim Cheesy
Geçmiş olsun hocam. Kazandiginizin bı kısmını hayır kurumlarına bagislarsiniz artık Cheesy Cheesy

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
July 09, 2017, 11:00:09 AM

Hırsız girmiş kendi cep telefonunu bırakıp gitmiş gibi olmuş. Şaka bir yana, geçmiş olsun.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
July 10, 2017, 10:07:44 AM

Çok geçmiş olsun şu hesap ele geçirme konusunda servisler bir türlü tam anlamıyla çözüm üretemiyorlar anlamıyorum ki bir kullanıcının hesabını başkası izinsiz nasıl açabiliyor şifre kolay olduğu için mi servisin güvenlik zaaviyeti mi belli değil.
crocodils (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 10, 2017, 10:18:13 AM

Açıkçası bende orasını anlamadım ilk kez böyle birşey başıma geldi. Şifremde aslında öyle basit bir şifre değildi 13 haneli rakam harf karışık bi şifreydi. Bilgisayarımda virüs vb yok gözüküyor lisanslı virüs programı kullanıyorum ayrıca herhangi başka bir hesabımda hacklenme gibi bir durum yok sadece poloniex hesabım sıkıntıya girdi. Böyle olunca poloniexin bir açığından mı faydalanıldı diye aklıma gelmiyor değil. Ama herşeyden önce benim 2FA'yı etkinleştirmem lazımdı tabiki.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
July 10, 2017, 10:51:44 AM

Exchange sitelerinin veya cüzdan uygulamalarının sizden istediği/size önerdiği tüm güvenlik önlemlerini mutlaka kullanın.

Sitelerin güvenliği bir yana, bilgisayar/tablet/telefon/vs. ve hesap güvenliğinin sizin tarafınızdan sağlanması gerektiğini unutmayın!
belgo
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
July 12, 2017, 10:56:07 AM

Her ne olursa olsun bu tür servislerde mutlaka 2FA'yı active edin her gün birilerinin hesabına sızılıyor.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 12, 2017, 08:33:04 PM

Açıkçası bende orasını anlamadım ilk kez böyle birşey başıma geldi. Şifremde aslında öyle basit bir şifre değildi 13 haneli rakam harf karışık bi şifreydi. Bilgisayarımda virüs vb yok gözüküyor lisanslı virüs programı kullanıyorum ayrıca herhangi başka bir hesabımda hacklenme gibi bir durum yok sadece poloniex hesabım sıkıntıya girdi. Böyle olunca poloniexin bir açığından mı faydalanıldı diye aklıma gelmiyor değil. Ama herşeyden önce benim 2FA'yı etkinleştirmem lazımdı tabiki.

aynı şifre aynı mail ile başka bir platformda da üyeliğiniz olabilir mi? forum vb?
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 13, 2017, 03:34:09 PM

Güvenlik için Ubuntu kullanmanızı öneririm ben açıkçası, Ubuntu bu işler için birebir. Ben hem Mac OSX işletim sistemi hemde Ubuntu işletim sistemi kullanıyorum. Şuana dek herhangi bir virüs ya da hacklenme sıkıntısı yaşamadım, umarım bundan sonra da bu tür sıkıntılar yaşamam.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: