Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:14:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Margin Sell  (Read 1204 times)
exortis (OP)
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
July 09, 2017, 08:55:50 AM

Arkadaslar hep girmek istedigim ama cesaret edemedigim bir alan bu margin sell durumu.
Anlamadigim dustukce nasil kar elde edildigi 1 coini 1000sat dan aliyoruz ve 900sat dan satiyoruz.Sonrasinda nasil kara gecmis oluyoruz aciklarmisiniz.Bunun bir ton konusu acildi falan ama ben anlayamadim bir turlu.
Bu isin alip satma harici puf noktalarida vardir,tecrubeli traderlar tavsiyede bulunursa sevinirim

1715454840
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715454840
Reply with quote  #2

1715454840
Report to moderator
1715454840
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715454840
Reply with quote  #2

1715454840
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Keldel
Full Member

Activity: 166
Merit: 100

View Profile
July 09, 2017, 09:23:50 AM

Poloniexte yapıyorsun bunu. Mantık olarak x coini borçlanıp onu satıyorsun düşüncede alıp aradaki farktan kar ediyorsun. Margin buyda da Btc borclaniyorsun. Mantık bu

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
July 09, 2017, 09:55:54 AM

Arkadaslar hep girmek istedigim ama cesaret edemedigim bir alan bu margin sell durumu.
Anlamadigim dustukce nasil kar elde edildigi 1 coini 1000sat dan aliyoruz ve 900sat dan satiyoruz.Sonrasinda nasil kara gecmis oluyoruz aciklarmisiniz.Bunun bir ton konusu acildi falan ama ben anlayamadim bir turlu.
Bu isin alip satma harici puf noktalarida vardir,tecrubeli traderlar tavsiyede bulunursa sevinirim

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1390401.5160

burda acıklamıstım yenı konu acmana gerek yoktu. cok profesyonel trader olmadıkca bulasmanı tavsıye etmem. yoksa paranın pul olması işten değil. krıpto dunyası zaten rısklı bır yatırımken bırde ustune margın eklemek rıskı dahada arttırıyor bence.
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
July 09, 2017, 10:22:52 AM
Last edit: July 09, 2017, 10:39:19 AM by TexasofblackseA

Kısa sürede büyük paralar kazanacağın veya büyük paralar kaybedebileceğin bir kavram margin sell, mantığı biraz forexe gibi. Hem kaldıraç var hem de elinde olmayan bir altcoini tıpkı elinde varmış gibi satma imkanı var. Bi ara poloda denedim, oradaki 5x kaldıraç oranı kesmeyince quoine borsasında eth üzerinde 25x ile denedim. 1 ay içinde 300 tlyi 1500 tl yaptığım oldu, yanlış pozisyonlar açmasam 300 tl 1 ay içinde 6000 tl de olabilirdi ; ) Çok riskli bir piyasa margin sell, dikkatli çok dikkatli olmanızı saygılar.

Edit: Düzeltiyorum şimdi aklıma geldi poloda 2.5 x katına kadar yapabiliyorduk sanırım, 1 seneden fazla olduğu için oranı hatırlayamadım özür.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 09, 2017, 10:30:07 AM

burda acıklamıstım yenı konu acmana gerek yoktu. cok profesyonel trader olmadıkca bulasmanı tavsıye etmem. yoksa paranın pul olması işten değil. krıpto dunyası zaten rısklı bır yatırımken bırde ustune margın eklemek rıskı dahada arttırıyor bence.
Konuyu biliyorum ozellikle o yuzden mesajim da da belirttim bir turlu cozemedigimi.Yani simdi benim hic coinim yok diyelim sell tarafinda nasil pozisyon aciyorum.Kasada btc mi olmasi gerekiyor ki,sell yapabilmek icin once altcoini buy mi yapmam gerekiyor.Biriside cikip sifirdan ilk giriyorsun sonra elindeki btc yi iceriye transfer ediyorsun ordan coini aliyorsun veya onceden mesela etc alip margine transfermi etmemiz lazim yoksa btc tx yapip direk sell mi yapiliyor iste birisi sifirdan anlatirsa makbule gecer.Profesyonel trader olmadikca diyor herkes ama para kaybetmedikce nasil prof.olacagiz.Ufak ufak yapmak istiyorum mesela bilseydim bu isi su son 1 ayda guzel para kazanabilirdim diye dusunuyorum
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
July 09, 2017, 10:46:21 AM

Konuyu biliyorum ozellikle o yuzden mesajim da da belirttim bir turlu cozemedigimi.Yani simdi benim hic coinim yok diyelim sell tarafinda nasil pozisyon aciyorum.Kasada btc mi olmasi gerekiyor ki,sell yapabilmek icin once altcoini buy mi yapmam gerekiyor.Biriside cikip sifirdan ilk giriyorsun sonra elindeki btc yi iceriye transfer ediyorsun ordan coini aliyorsun veya onceden mesela etc alip margine transfermi etmemiz lazim yoksa btc tx yapip direk sell mi yapiliyor iste birisi sifirdan anlatirsa makbule gecer.Profesyonel trader olmadikca diyor herkes ama para kaybetmedikce nasil prof.olacagiz.Ufak ufak yapmak istiyorum mesela bilseydim bu isi su son 1 ayda guzel para kazanabilirdim diye dusunuyorum

poloda margın trade kısmındakı herhangı bır coını deposıt olarak yatırıyorsun. tabıkı btc olarak yatırman daha fazla para edecegı ıcın daha mantıklı. gıdıp clam yatrırsan cokta fazla bır paran olmaz . neyse.

atıyorum 1 btc margın trade e transfer ettın.

sana margın account ta 2.5 btc lık hacım verır.

ya 2.5 btc lık ordakı herhangı bır coını alırsın

yada 2.5 btc edecek sekılde ordakı herhangı bır coını satabılırsın.

yanı elınde ether olmamasına ragmen 2.5 btc lık ether satmana ızın verır. 2.5 btc lık etherı sattıktan sonra etherın dusmesını beklersın dustukten sonra ya manuel olarak aldıgın etherı yerıne koyarsın kalan elınde kaar olur yada close posıtıon yaparsın sıstem otomatık olarak o ankı fıyattan ether alıp yerıne koyar.

anca daha oncede yazdıgım gıbı sat emrı verırsın artmaya basladımı paran 2.5 kat oranında azalmaya baslar. %40 sanırım. %40 zarar ettın mı dırek posısyonu kapatır ve paran gumler.

bırde fee olayı var. margın sonucta borc alıyorsun faız ıle. ve gunluk hatta tam takıp etmedım ama saatlık faız ıslıyor orasını tam bılmıyorum. yuksek faızlı borc alırsan anca faıze calısmısta olabılırsın dıkkat etmek gerekıyor. orayı arastırmadım onuda sen arastırıp yazarsın artık Smiley

o degılde hıc margın yapmadım ama baya bılıyormusum yaw Cheesy
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
July 09, 2017, 10:48:14 AM

Hocam ben daha çok quoine borsasında margin yaptığım için oradaki mantığı yazıyorum, evet elinizde btc olması gerekiyor elimizdeki btc ile eth üzerinde margin işlemi yapabiliyoruz, hem buy hem sell işlemi yapabiliyoruz, kaldıraç oranını da ayarlayabiliyoruz. Quoine ye girip biraz kurcalayın, kullanışı o kadar zor değil, zor olan kısa zaman diliminde eth nin yukarı mı yoksa aşağı mı gideceğini tahmin edebilmek, zaten bunu becerebilirseniz, kısa sürede paranızı dörde beşe katlıyorsunuz, edemezseniz sermayeniz eriyip gidiyor, saygılar.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 09, 2017, 10:59:48 AM

Tamam simdi daha iyi anladim tesekkurler arkadaslar.Yani simdi 1 btc attim margine sonra sell kisminda dedimki 98k sat.den eth sat dedim ornek 50 adet eth sattim 98k dan sonra eth 95k ya dustu diyelim.Simdi adetinde 3k.sat karmi ediyorum.
Iyide ben eth i.kactan aldim ki 98k dan satiyorum orayi anlamadim direk nasil sell emri veriyorum btc ile.Var olan satis diyelim 98k idi sell dedigimde listeden satiyormu simdi kafam yinr milyon oldu.Girdim bisiler yaptim faiz falan odedim zararla ciktik ama hic birsey anlamadim.0.20 btc attim 0.18 ile ciktim ☺
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
July 09, 2017, 11:05:32 AM

Tamam simdi daha iyi anladim tesekkurler arkadaslar.Yani simdi 1 btc attim margine sonra sell kisminda dedimki 98k sat.den eth sat dedim ornek 50 adet eth sattim 98k dan sonra eth 95k ya dustu diyelim.Simdi adetinde 3k.sat karmi ediyorum.
Iyide ben eth i.kactan aldim ki 98k dan satiyorum orayi anlamadim direk nasil sell emri veriyorum btc ile.Var olan satis diyelim 98k idi sell dedigimde listeden satiyormu simdi kafam yinr milyon oldu.Girdim bisiler yaptim faiz falan odedim zararla ciktik ama hic birsey anlamadim.0.20 btc attim 0.18 ile ciktim ☺

herhangı bır fıyattan herhangı bırsey almadın. zaten sende oldugunu dusun. 1 btc var yada o an 1 btc eden ether var elınde. yada o and 1 btc eden clam var elınde yada o an 1 btc eden xrp var elınde. elınde olan seyı sattın. dustu tekrar aldın kaar ettın. olay bu. ama trade fee + margın fee eklendıgınde kaar etmek ıcın 0,098 den ether satıp 0,095 ten ether alınca kaar edecegını sanmam. etherın 0,09 a fılan dusmesı lazım kı kaar edesın. oraya kadar dusermı ether sorun o zaten Cheesy
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 09, 2017, 11:09:37 AM

@AztecGoldHero tamam kardesim sindi anlasildi elimdeki btc tutarincs karsiligi ether aliyorum,son dustugunde elimdeki btc ile daha cok ether alabilecegime gore aradaki fark kadar kara geciyorum
Ama bu dususu nasil hesapliyor sistem ornek 1 btclik ether sat diyoruz sonra %20 deger kaybettiginde arada %20 kar mi ediyorum hala orayi cozemedim.Dibi yok diyelim surekli dusuyor biz sell verdik emir gerceklesti,pozisyon neye gore kapaniyor sell tarafinda,biz sell emri verdik sonra dustukten sonra buy emrimi girecegiz ki aradaki farki hesaplasin sistem
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
July 09, 2017, 11:20:33 AM

@AztecGoldHero tamam kardesim sindi anlasildi elimdeki btc tutarincs karsiligi ether aliyorum,son dustugunde elimdeki btc ile daha cok ether alabilecegime gore aradaki fark kadar kara geciyorum
Ama bu dususu nasil hesapliyor sistem ornek 1 btclik ether sat diyoruz sonra %20 deger kaybettiginde arada %20 kar mi ediyorum hala orayi cozemedim.Dibi yok diyelim surekli dusuyor biz sell verdik emir gerceklesti,pozisyon neye gore kapaniyor sell tarafinda,biz sell emri verdik sonra dustukten sonra buy emrimi girecegiz ki aradaki farki hesaplasin sistem

pozısyon kapa dersen sıstem kendı alır o ankı fıyattan. yada elle sen alırsın o ankı fıyattan.

ılk sorunun cevabıda aslında en yuksek fıyattan ether alıp satmıs oluyorsun. 1 btc var elınde margıne attın. 1 btc o an atıyorum 10 ether yapıyor. ne demek bu en yuksek fıyattan ether aldın demek. sat emrı gırdıgınde 10 etherı satmıs oluyorsun. olay ne pekı kaldırac ıste. elınde 1 btc var 10 ether yapıyor ama margınde 2.5 kat ıslem yapabılıyorsun yanı 1 btc lık ether degıl 2.5 btc lık ether oluyor elınde. yanı dusecegını dusunuyorsun en yuksek fıyattan 25 ether alıyorsun. dusecek zaten fark etmıyor senın ıcın. dustudunde gerı alıyorsun ıste 25 etherı.

dusmeye devam etmesı gerı almadıgın surece sana + kaar kazandırır. 0,1 den ether sat dedın. 0,09 a dustu al aq dedın. kapadın pozısyonu. 0,1 btc kaar ettın. ether hala dusuo dıyelım. sana gıren cıkan yok dussun ıstedıgı yere kadar Cheesy sen pozısyonu kapamıssın zaten. kaardan zarar edersın o noktada. erken aldıgın ıcın.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 09, 2017, 11:29:19 AM

Tamam simdi anladim denebilir kardesim.Detayli detayli yazmissin Allah razi olsun.Artik deneme yanilma yaparak tecrube kazanmak kaliyor geriye.Direk sell tarafini kullanacagim artik,hafta sonlari uzundur dususler yasaniyor hafta sonrasi sell islemi yapmayi dusunuyorum
Yani bana 2.5btc lik ether aliyor sistem sell desemde,sonra dustugunde pozisyonu ne zaman kapatirsam o 2.5 eth yi sisteme geri aliyor.
O borc veriyor bana yani basta sonra pozisyon kapandiginda geri.aliyor.arada da duserse eger pozisyonu kapattigim fark bana kar kaliyor.
Kesintiler haric tabi ne.kalirsa

AztecGoldHero kardesim polo dump pump konusunda ornekle anlatmissin,cok iyi anladim simdi.Cok tskler ederim emegin icin
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
July 09, 2017, 11:56:02 AM

Tamam simdi anladim denebilir kardesim.Detayli detayli yazmissin Allah razi olsun.Artik deneme yanilma yaparak tecrube kazanmak kaliyor geriye.Direk sell tarafini kullanacagim artik,hafta sonlari uzundur dususler yasaniyor hafta sonrasi sell islemi yapmayi dusunuyorum
Yani bana 2.5btc lik ether aliyor sistem sell desemde,sonra dustugunde pozisyonu ne zaman kapatirsam o 2.5 eth yi sisteme geri aliyor.
O borc veriyor bana yani basta sonra pozisyon kapandiginda geri.aliyor.arada da duserse eger pozisyonu kapattigim fark bana kar kaliyor.

AztecGoldHero kardesim polo dump pump konusunda ornekle anlatmissin,cok iyi anladim simdi.Cok tskler ederim emegin icin

rıca ederım. ama sunuda bılmen gerekıyor verdıgım orneklerde 2.5x kat olayına pek degınmemısım sımdı fark ettım. olay zaten o. 2.5 kat kaar edıyorsun ama zarar da 2.5 kat oluyor. sat dedın ve artmaya basladı. 1 btc ıle 25 ether sat dedın ve dusecegıne artmaya basladı. bu sefer 25 ether kadar zarar etmeye baslıyorsun ether arttıkca. o yuzden dıkkat etmen lazım.

trade yapmaya basladıgında tecrubelerını paylasırsan sevınırım.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 09, 2017, 12:14:12 PM

rıca ederım. ama sunuda bılmen gerekıyor verdıgım orneklerde 2.5x kat olayına pek degınmemısım sımdı fark ettım. olay zaten o. 2.5 kat kaar edıyorsun ama zarar da 2.5 kat oluyor. sat dedın ve artmaya basladı. 1 btc ıle 25 ether sat dedın ve dusecegıne artmaya basladı. bu sefer 25 ether kadar zarar etmeye baslıyorsun ether arttıkca. o yuzden dıkkat etmen lazım.

trade yapmaya basladıgında tecrubelerını paylasırsan sevınırım.
Evet riski biliyorum tsk.ederim paylasimda mutlaka bulunacagim.Ozellikle agostos ayindaki haftasonu belirsizlikleri sell icin firsat yaratiyor gibi izliyorum.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 09, 2017, 12:20:40 PM

2.5 kat kar etmek ya da zarar etmek diye birsey yok, yanlis yonlendirmeyin.
yatirdigin teminatinin 2.5 kat fazlasina kadar islem yapabiliyorsun, 1btc teminat yatirdin (duz olsun btc/eth 10 diyelim) 25 eth ile islem yaparsan karda da zararda da kazanc/risk buyuk olur.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
July 09, 2017, 12:27:34 PM

2.5 kat kar etmek ya da zarar etmek diye birsey yok, yanlis yonlendirmeyin.
yatirdigin teminatinin 2.5 kat fazlasina kadar islem yapabiliyorsun, 1btc teminat yatirdin (duz olsun btc/eth 10 diyelim) 25 eth ile islem yaparsan karda da zararda da kazanc/risk buyuk olur.

ee bız ne dedık Smiley o kadarınıda tahmın edıyordur herhalde 2.5 kat verıyorlar dıye gıdıp 2.5 kat ıle margın yapmak zoruda degıl. max yazıyorum ben. 2.5 kat margın ıle ıslem yaparsan kaarında o kadar olur zararında.
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 09, 2017, 12:41:38 PM

Marginde sunuda söyleyin Current Margin %20 altında kalırsa otomatik satılıyor yani ciddi zarar yapmanız demek + faiz ücretinide kesiyor.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
July 09, 2017, 12:56:03 PM

%20 demek nasil oluyor mesala 1 btc yatirdim 2.5btc oldu simdi marginde.
Burdaki %20 kayip var diyelim eth sell emrim var diyelim eth %20 yukseldi diyelim.Bu %20 1 btc icinmi yoksa 2.5btc icinmi hesaplaniyor.Kaybim 0.20btc demi pozisyon kapaniyor,yoksa 0.41btc ikenmi kapaniyor arkadaslar.

Ayrica evet 1 btcnin 2.5 oldugunu ve kaybin bunun uzerinden oldugunu biliyorum,yanlis yonlendirme yok
Tesekkurler herkese
Distraction
Sr. Member

Activity: 2058
Merit: 399

View Profile
July 09, 2017, 01:02:53 PM

Benim de merak ettiğim bir konuydu margin yapmak poloda galiba belirli coinlerle yapabiliyoruz ama yukarıda okuduğum kadarıyla gerçekten çok riskli bir işlem elinde az bir sermaye varsa mantıklı ama yüklü bir sermayede delilik.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
July 09, 2017, 01:04:16 PM

%20 demek nasil oluyor mesala 1 btc yatirdim 2.5btc oldu simdi marginde.
Burdaki %20 kayip var diyelim eth sell emrim var diyelim eth %20 yukseldi diyelim.Bu %20 1 btc icinmi yoksa 2.5btc icinmi hesaplaniyor.Kaybim 0.20btc demi pozisyon kapaniyor,yoksa 0.41btc ikenmi kapaniyor arkadaslar.

Ayrica evet 1 btcnin 2.5 oldugunu ve kaybin bunun uzerinden oldugunu biliyorum,yanlis yonlendirme yok
Tesekkurler herkese

sende 2.5 btc olmadıgı ıcın Cheesy 1 btc uzerınden hesablanır o. nasıl anlatsam. 2.5 btc kaldıracla ıslem yaptın 1 btc var tabıkı deposıtte. zarar edıyorsun. %40 zarar ettın mı dırek kapatır. %40 ta zaten 1 btc edıyor Cheesy yanı dıyor kı %40 zarar ettın sen bu saatten sonra kaar etsende benım umrumda olmaz su an 1 btc zarardasın ben sıstem olarak kendımı rıske atmam kapatıyorum senın pozısyonu dıyor ve 1 btc nı alıyor. 0 btc ıle kalıyorsun ortada Smiley

dıp not= herhangı bır coın 1-2 gun ıcınde %40 artabılır sonra %80 dusebılır ama margınde %40 zarardaysan ertesı gun artar dur ben bekleteyım bunu demez sıstem anında alır paranı. rıskıde budur zaten.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: