Bitcoin Forum
May 27, 2024, 07:33:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Demir almak zamanı gelmiş altcoinden  (Read 4872 times)
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 10, 2017, 02:40:57 PM

3 ay öncesindeki hareketlilikte girdiğim altcoin piyasası şu an göçüyor. Birkaç gün önce pılımı pırtımı toplayıp çıkmamış olsam üzülürdüm. Kiss gerçi yine de üzgünüm. Cry
3 ay önce hard fork yüzünden altcoine kaçanlar aynı sebepten geri dönüyor hatta btc den bile çıkıyor. :o1 ağustos öncesi limandan demir alıp uygun vakitte geri gelmek en iyi strateji gibi duruyor. ortalık çok karışacak ! USD güvenli liman  Cool
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
July 10, 2017, 03:07:02 PM

Altcoinlerin btc ile düşme sebebi, insanların önce btc'ye sonra da daha fazla düşmeden nakite geçmek istemeleri. Beraber düşüşü anlamlandıramayan arkadaşlar böyle bakabilir olaya.

Yine de ben spekülasyonun ağa babası diyorum.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
July 10, 2017, 03:12:02 PM

segwit olayı bitmeden bu düşüş bitmez. ancak olay çıkan 30 milyar doların segwitten öncemi sonramı gireceği ! yada girecek mi yada 30 diyoruz segwitten sonra ne kadar gireceği. bunlar netlik kazandığında olay belli olacak ozman kim karlı kim zararlı belli olur ağustos 5 gibi piyasa kendini belli eder sanırım segiwt olayı 1 ağustosta belli olcak . olay okadar  ters getirdiki şuanda ne madenciler kazanıyor nede traderlar . iki grup ortak noktayı bulmaz zorunda kalmaya başladı .
Togie
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile
July 10, 2017, 03:21:38 PM

segwit olayı bitmeden bu düşüş bitmez. ancak olay çıkan 30 milyar doların segwitten öncemi sonramı gireceği ! yada girecek mi yada 30 diyoruz segwitten sonra ne kadar gireceği. bunlar netlik kazandığında olay belli olacak ozman kim karlı kim zararlı belli olur ağustos 5 gibi piyasa kendini belli eder sanırım segiwt olayı 1 ağustosta belli olcak . olay okadar  ters getirdiki şuanda ne madenciler kazanıyor nede traderlar . iki grup ortak noktayı bulmaz zorunda kalmaya başladı .

30 milyar dolar anladığım kadarı ile bitcoin'e yapılacak bir yatırım.Doğru mudur ?
torikan
Hero Member

View Profile
July 10, 2017, 03:28:03 PM

alakası yok genel olarak piyadan son 2 ayda çıkan para 120milyardolar market değeri şuadna 87 milyar dolar.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
July 10, 2017, 03:38:33 PM

Segwit artı yöndemi eksi yöndemi nasıl bir tepki gösterecek onu bilemeyiz şu an için Piyasaların yalnız bu kadar fazla düşüşü insanı ve ellerinde coin bulunduranları açıkçası düşündürmeden edemiyor bir nevi alttan toplama hareketimi yoksa başka bir şeymi bunu zaman belirleyecek.
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
July 10, 2017, 03:45:47 PM

Waves aklımı kurcalıyor bu düşüşte alınıp beklenir mi yada daha da fazla düşer mi kestirmek zor, 1 btc bağlayıp unutmayı düşünüyorum
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 10, 2017, 03:52:19 PM

fulle yakın btc ye geçtim bekliyorum. btc yide turk piyasası normalleşse satıp tl yapıcam. zaten icolar bountyler beklediğim birçok şey var. btc uçar kaçarsa onlardan gelecekle avunurum. Ama düşerse elimde nakitle bekler dip kovalarım.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
July 10, 2017, 04:30:54 PM

O kadar eksideyim ki artik poloyu korkarak aciyorum,hatta bugunden beri ilk defa az once actim,hanim yemege cagiriyordu gidekne soyle bir bakayim dedim,filmdeki gibi aman tanrim didim..
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
July 10, 2017, 05:29:17 PM

Sabirli olmak lazim duzelecektir piyasa.

torikan
Hero Member

View Profile
July 10, 2017, 06:42:50 PM

Marketcap 80 milyonun altına önlediği surece hızlı alim gelir altı olursa sorun bana gore. Ayrıca zaten bu spekülatif hareketin tek olayı segwit ne olacağı belli olsun 5 gün sonra 120 milyon market çap bekliyorum tabi herkesin isine yarayacak ortak bir karada kotu bir karada gene yükselecektir ama oda 2 ayi bulur
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 10, 2017, 06:51:12 PM

Bence de bu tamamen bir spekülasyon gibi görünüyor. Hatta yukarıda ki arkadaşın dediği gibi spekülasyonun ağa bebesi de denebilir. Ben yatırımlarımda düşse bile beklemeye devam edeceğim ve mutlu gün yakında gelecektir elbette.
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 10, 2017, 07:06:26 PM

Ben düşüşte kardayım margin sell yaptım umarım haberleri kaçırmam segwit olayı belli olursa ani yükseliş bekliyorum ozaman kadar zirve düşüşte hepsini satacagım sonra yükselişe geçerken tekrar alış. Umarın 4-5 gün içinde bir yükselme olmaz marketcap 60milyar$ kadar gelince satmayı düşünüyorum.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
July 10, 2017, 07:54:18 PM

Bence de bu tamamen bir spekülasyon gibi görünüyor. Hatta yukarıda ki arkadaşın dediği gibi spekülasyonun ağa bebesi de denebilir. Ben yatırımlarımda düşse bile beklemeye devam edeceğim ve mutlu gün yakında gelecektir elbette.

Maalesef birçok kişide aynı durum geçerli. Net veriler yok, birileri diyor ki para girecek birileri diyor ki para çıkacak. Sanırım arada kalan bizler olacağız.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
July 10, 2017, 08:01:53 PM

Keriz silkeleme vol 31 bundan sonrası uçuş.
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
July 10, 2017, 09:43:30 PM

Farklı bir başlıkta attığım mesajı burda da tekrarlayayım. Btc nin tüm alt coinleride etkilediği söylememe sanırım gerek yok zaten.

1 ağustos belirsizliği çözümlenenene kadar btc ve haliyle tüm alt coinlerde satış baskısı devam edecek gibi görünüyor. Aslına bakarsanız btc de büyük bir düşüş söz konusu değil. Şu an btc flat market pozisyonunda yani bir anlamda dinlenme sürecinde. Hatırlarsanız kısa süre içinde 3.000$ ı test eden bir coinden bahsediyoruz. Hiç bir para birimi sürekli olarak yükselemez özellikle kısa sürede aşırı yükselen yatırım araçlarında bu hareketten sonra yüksek olasılıkla iki durumdan biri gerçekleşir.

1. Yükselme ivmesine yakın bir ivme ile düşüş gerçekleşir. Pump-Dump olarakda düşünebilirsiniz bunu. Ben daha çok forex gözüyle değerlendirdiğim için farklı bir dil kullanmak istiyorum.

2. Yatırım aracı flat (yatay) bir düzlemde devam eder bir süre. Bu alanda piyasa bir sonraki trendin ne yönde olacağına karar verir yada dış koşullar piyasanın ne yönde olacağını belirler.

Btc bu ani yükselişin ardından şuan dinlenme evresinde. Bunda 1 ağustos belirsizliğininde büyük etkisi var mutlaka.

Psikolojik olarak 1 Ağustos süreci belirleyici olacak. Ya yeni bir panik dalgası başlayacak ve ayı piyasasına girilecek yada btc gücünü tekrar gösterip muhtemelen dahada ivmeli bir şekilde yükselişine devam edecek. Bu dediklerimi ağustosun 2. ve 3. haftasından itibaren göreceğiz diye düşünüyorum.

Benim şahsi fikrim 1 ağustostan sonra piyasanın daha da güçlü bir şekilde toparlanacağı yönünde

Birde şu grafiği paylaşayım. Dikkat ederseniz btc mor hattı her aştığında ivmeli bir yükselişe başlamış. Şu an dediğim gibi dinlenme sürecinde ve 1 ağustos en önemli psikolojik bariyer. Bu grafiğe göre ağustostan sonraki yakın zamanda (5-6 ay) btc 30.000$ - 40.000$ seviyelerini görürse şaşırmayın. Bu dediklerimde burada not olarak kalsın Smiley 

http://www.niyazisaral.net/wp-content/uploads/2017/07/makale-1.jpg

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
July 10, 2017, 09:48:11 PM

Dediğiniz bir uçuk olsada , umarım haklı çıkarsınız .
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
July 10, 2017, 09:55:02 PM

Grafik paylaşımı için teşekkürler. Aslında ben bu hedefin çok uçuk olduğunu düşünmüyorum. Ama tabiki kesin konuşmamak lazım benimki bir öngörü sadece.

Söylediklerimle parelel nitelikte olan şu makaleyi de okumanızı öneririm.

http://coin-turk.com/bitcoin-fiyat-dususu-gercek-fiyati-yansitmiyor

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
July 10, 2017, 10:14:07 PM

Farklı bir başlıkta attığım mesajı burda da tekrarlayayım. Btc nin tüm alt coinleride etkilediği söylememe sanırım gerek yok zaten.

1 ağustos belirsizliği çözümlenenene kadar btc ve haliyle tüm alt coinlerde satış baskısı devam edecek gibi görünüyor. Aslına bakarsanız btc de büyük bir düşüş söz konusu değil. Şu an btc flat market pozisyonunda yani bir anlamda dinlenme sürecinde. Hatırlarsanız kısa süre içinde 3.000$ ı test eden bir coinden bahsediyoruz. Hiç bir para birimi sürekli olarak yükselemez özellikle kısa sürede aşırı yükselen yatırım araçlarında bu hareketten sonra yüksek olasılıkla iki durumdan biri gerçekleşir.

1. Yükselme ivmesine yakın bir ivme ile düşüş gerçekleşir. Pump-Dump olarakda düşünebilirsiniz bunu. Ben daha çok forex gözüyle değerlendirdiğim için farklı bir dil kullanmak istiyorum.

2. Yatırım aracı flat (yatay) bir düzlemde devam eder bir süre. Bu alanda piyasa bir sonraki trendin ne yönde olacağına karar verir yada dış koşullar piyasanın ne yönde olacağını belirler.

Btc bu ani yükselişin ardından şuan dinlenme evresinde. Bunda 1 ağustos belirsizliğininde büyük etkisi var mutlaka.

Psikolojik olarak 1 Ağustos süreci belirleyici olacak. Ya yeni bir panik dalgası başlayacak ve ayı piyasasına girilecek yada btc gücünü tekrar gösterip muhtemelen dahada ivmeli bir şekilde yükselişine devam edecek. Bu dediklerimi ağustosun 2. ve 3. haftasından itibaren göreceğiz diye düşünüyorum.

Benim şahsi fikrim 1 ağustostan sonra piyasanın daha da güçlü bir şekilde toparlanacağı yönünde

Birde şu grafiği paylaşayım. Dikkat ederseniz btc mor hattı her aştığında ivmeli bir yükselişe başlamış. Şu an dediğim gibi dinlenme sürecinde ve 1 ağustos en önemli psikolojik bariyer. Bu grafiğe göre ağustostan sonraki yakın zamanda (5-6 ay) btc 30.000$ - 40.000$ seviyelerini görürse şaşırmayın. Bu dediklerimde burada not olarak kalsın Smiley 

http://www.niyazisaral.net/wp-content/uploads/2017/07/makale-1.jpg

Hocam 30-40 bin dolar olmaz ama 10 bin dolar dediğiniz gibi olursa olabilir.
lettucebee
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

View Profile
July 10, 2017, 10:51:58 PM

Çok sürmez demir alanlar yeniden demirlemek zorunda kalır. Sıkıntı yok ama zamanında demir alanlar iyi kar etti. milletin ne düşündüğüne gelirsek bence piyasada korku hakim herkes fiyatın düşeceği endişesini taşıyor.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████