Bitcoin Forum
June 28, 2024, 09:40:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Yutrdışında çalışmak  (Read 3317 times)
Ponzibasqan (OP)
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
July 11, 2017, 09:22:41 AM

Mrb arkadaşlar.

Ülkemizin durumu malum. İş bulmakta zorlanıyoruz. Bulsak da maaşı az oluyor. Aklıma yurtdışında çalışmak geliyor. Bunun için neler yapmam gerekir? Şimdi google a yazınca da birşeyler çıkıyor ama uygumalada işler farklı olabiliyor. Bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum. Tşk.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 11, 2017, 09:51:14 AM

Hangi meslekte çalışmak istiyorsunuz? Ayrıca Türkiyede iş bulsakta maaşı az diyorsun ya. Sanki yurtdışında sana çok para vereceklerini mi düşünüyorsun? İşçi sınıfı hep böyle düşük maaşla imtihan ediliyor zaten. Hiçbir zaman iş veren konumuna gelemeyeceğiz galiba. 😭

Ponzibasqan (OP)
Newbie
*

View Profile
July 11, 2017, 10:06:19 AM

Hangi meslekte çalışmak istiyorsunuz? Ayrıca Türkiyede iş bulsakta maaşı az diyorsun ya. Sanki yurtdışında sana çok para vereceklerini mi düşünüyorsun? İşçi sınıfı hep böyle düşük maaşla imtihan ediliyor zaten. Hiçbir zaman iş veren konumuna gelemeyeceğiz galiba. <span class="emoji-outer emoji-sizer"><span class="emoji-inner" style="background: url(chrome-extension://immhpnclomdloikkpcefncmfgjbkojmh/emoji-data/sheet_apple_64.png);background-position:47.91666666666667% 60.41666666666667%;background-size:4900%" data-codepoints="1f62d"></span></span>

Üniversite mezunuyum.. Vasıfsız işçi olarak haklısın belki ha orası ha burası. Ama bi vasıf varsa yutdışında çalışmak mantıklı olur diye düşünüyorum.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 11, 2017, 10:18:12 AM

Üniversite mezunusun ve vasfın var. Tamam o zaman şöyle yapıyoruz elin yabancısına gidiyorsun ve ben vasıf sahibiyim diyorsun o da seni aylık 2000$'a işe alıyor. Böylece bu işten hem sen hem de iş veren kârlı çıkmış oluyor. 🤑 Türkiyede iş buldun da çalışmak mı istemiyorsun az maaş verdikleri için. Pes hocam doğrusu.

Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 11, 2017, 10:34:38 AM

Kız kardeşim istanbulda x firmasında saha müdürü suan 3 bin tl civarı alıyor yurt dısına cıkarsa direk maası 15bin $ olarak alacak. Suan yanındaki bir arkadaşı yurtdısında basladı ve aylık 15bin$ net maas yatırıyorlarmıs. Kız kardeşimde yakın zamanda gitmeyi planlıyor. Türkiyenin ekonomisi malesef çok geri yurt dısında cok akraba ve tanıdık var nerdeyse her piyası biliyoruz örnek vermek gerekirse benzer pozisyonlu bir tanıdık 2 sene newyork da kaldı aylık 7bin dolar civarı alıyordu. Suan bir tanıdık dubaide oda ortalama 10 bin$ maas alıyor. Türkiyede aldıgı para ise 7 bin tl idi.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

Ponzibasqan (OP)
Newbie
*

View Profile
July 11, 2017, 10:37:44 AM

Üniversite mezunusun ve vasfın var. Tamam o zaman şöyle yapıyoruz elin yabancısına gidiyorsun ve ben vasıf sahibiyim diyorsun o da seni aylık 2000a işe alıyor. Böylece bu işten hem sen hem de iş veren kârlı çıkmış oluyor. <span class="emoji-outer emoji-sizer"><span class="emoji-inner" style="background: url(chrome-extension://immhpnclomdloikkpcefncmfgjbkojmh/emoji-data/sheet_apple_64.png);background-position:56.25000000000001% 64.58333333333334%;background-size:4900%" data-codepoints="1f911"></span></span> Türkiyede iş buldun da çalışmak mı istemiyorsun az maaş verdikleri için. Pes hocam doğrusu.
İş bulsam çalışrım kardeşim burda, ne uğraşayım yurtdışı bilmem ne. Burada bir iş ilanı açılıyor 300 500 1000 kişi başvuruyor. Türkiye'de her daldan mezun çok fazla. Giremiyorsun işe. Yoksa gitmeyi düşünmem bile.

Geçen bir iş görüşmesi yaptım. Adam "Ne kadar maaş bekliyorsun" dedi. Ben de 2000 civarı dedim, aşağısı da olabilir dedim. Adamın gözler fırladı :O Kem küm etti Biz sana haber veririz dedi. Sonrası malum  Smiley
Ponzibasqan (OP)
Newbie
*

View Profile
July 11, 2017, 10:46:15 AM

Kız kardeşim istanbulda x firmasında saha müdürü suan 3 bin tl civarı alıyor yurt dısına cıkarsa direk maası 15bin $ olarak alacak. Suan yanındaki bir arkadaşı yurtdısında basladı ve aylık 15bin$ net maas yatırıyorlarmıs. Kız kardeşimde yakın zamanda gitmeyi planlıyor. Türkiyenin ekonomisi malesef çok geri yurt dısında cok akraba ve tanıdık var nerdeyse her piyası biliyoruz örnek vermek gerekirse benzer pozisyonlu bir tanıdık 2 sene newyork da kaldı aylık 7bin dolar civarı alıyordu. Suan bir tanıdık dubaide oda ortalama 10 bin$ maas alıyor. Türkiyede aldıgı para ise 7 bin tl idi.

Bak işte görüyor musun, burada kıymetin yok harbiden. Daha ne hikayeler var neler... Ama ben burada normal bi işe girsem gitmeyi istemem bile.

O yüzden sormak istedim burada bilgili arkadaşlar var, hangi adımları izlemem gerekir... Cevap vermek isteyen olursa takipteyim.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
July 12, 2017, 02:53:09 PM

Hocam kaç kurtar kendini bu ülkeden

smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
July 12, 2017, 04:42:13 PM

Amerika için yeşil kart (green card)
ama kanada veya avustralya daha kolay göçmen kabul ediyor. Kanada biraz soğuk olur ama alışırsın.
Big Cosmos
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
July 12, 2017, 07:12:34 PM

ama kanada veya avustralya daha kolay göçmen kabul ediyor. Kanada biraz soğuk olur ama alışırsın.
Amerikada en kötü ev kirası ne kadar?
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286

View Profile
July 12, 2017, 09:10:31 PM

Valla hayat şartları kimisine kolay kimisine zor.Nasibin önüne geçilmez gerçi yurt dışına gitmek zorunda kalmazsın. kardeş Allah  gönlüne göre devamlı çalışacak , seni mutlu edecek iş verir inş.
Ponzibasqan (OP)
Newbie
*

View Profile
July 12, 2017, 09:26:08 PM

Kanada'ya gitmek için ne yapmam gerekir dostlar?
Underworld244
Full Member

Activity: 154

View Profile
July 12, 2017, 09:32:01 PM

Amerikada en kötü ev kirası ne kadar?

En kötü için en kötü şehirde yaşaman lazım ayrıca çok değişken fiyatları var bizim akraba 2 sene newyorkda kaldı aylık 4-5 bin$ arası ücret veriyordu sadece ev düşünüyorsan böyle ayrıca şehire göre otopark ücreti var misal araban var newyorka getirip sürmek istiyorsun şehire atlık 150-200$ araba otopark ücreti veriyorsun. Ki tekrar otoparka koyarsan onada ayrı ücret. daha baska aylık ücretlendirmeleride var buda değişken dediğim gibi.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
July 12, 2017, 09:35:41 PM

Beyler bende yurtdışı düşünüyorum ama zor düşüncede kalıyor hep. 15 saat çalışacak kapasite var bende. 5 saat uyku yeter amerikada saat ücreti 11 dolar diye duydum. Günlük 150 dolar yapar işyerindede uyurum sıkıntı yok 2-3 sene çalışıp köşe olup dönersin  Grin
Ponzibasqan (OP)
Newbie
*

View Profile
July 12, 2017, 09:41:59 PM

Beyler bende yurtdışı düşünüyorum ama zor düşüncede kalıyor hep. 15 saat çalışacak kapasite var bende. 5 saat uyku yeter amerikada saat ücreti 11 dolar diye duydum. Günlük 150 dolar yapar işyerindede uyurum sıkıntı yok 2-3 sene çalışıp köşe olup dönersin  Grin

Yeme içme kalma minimum masraf yapmak lazım. Günde 150$ > Ayda 4500$ eder. 1500$ harcasan ayda 3000$ atsan kenara > Yılda 36000$ eder. 3 yılda 108000$  Harbiden köşe Grin
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
July 13, 2017, 09:14:58 AM

Geçenlerde bir habere denk geldim. Avustralya, yeniden yabancı çalışanlar için ülkede kalma olayını kolaylaştırmış. Yanlız her meslek için geçerli değil. Bazı meslekler için kolaylaştırmışlar. Devletin vize sayfasından hangi mesleklere kolaylık sağladıklarını görebiliyorsun. Ben bir göz atmıştım. Örneğin bir çok mühendislik dalına kolaylık sağlıyorlar. Bir göz istersen.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
xzone
Legendary
*

Activity: 2632
Merit: 1495

View Profile
July 13, 2017, 09:32:21 AM

Yurtdışında çalışma olayı okumaktan veya seyahat etmekten çok daha zor. Ülkeler son dönemde göçmen alımlarında ve çalışma izni verilmesinde büyük zorluklar çıkartıyor.
Global bir şirketin Türkiye ofisinde çalışıp işinizde yükselirseniz sizi yurtdışı ofislerine alabilirler. Böyle bir durumda çalışma izni vb. konularda büyük bir rahatlıkla işinize devam edersiniz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Ponzibasqan (OP)
Newbie
*

View Profile
July 13, 2017, 10:19:36 AM

Geçenlerde bir habere denk geldim. Avustralya, yeniden yabancı çalışanlar için ülkede kalma olayını kolaylaştırmış. Yanlız her meslek için geçerli değil. Bazı meslekler için kolaylaştırmışlar. Devletin vize sayfasından hangi mesleklere kolaylık sağladıklarını görebiliyorsun. Ben bir göz atmıştım. Örneğin bir çok mühendislik dalına kolaylık sağlıyorlar. Bir göz istersen.

Bi bakayım dostum eyvallah.
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 276

View Profile
July 13, 2017, 12:42:14 PM

Ben de mezun olduktan sonra ilk fırsatta yurtdisina cikmak istedim. Çıktım da. Yaklaşık 6 sene o ülke senin bu ülke benim gezdim. Genelde proje bazlı çalıştığım içinde bir oraya bir buraya devamlı bir yer değiştirme halindeydim. Maddi olarak az çok tatmin ettiği doğru. Ama bir yere kadar. İnsan memleketini özlüyor abi. Ve belli yaştan sonra daha düzenli bir hayat istiyor. Yılda bir kaç haftayla olmuyor.
En son kesin dönüş yapmaya karar verdim. Türkiyede bir iş buldum. Cv ye uluslararası firmalarda yurtdışı tecrübesini ekleyince mevcut skalanın üstüne çok rahat çıkabiliyorsunuz. Hele yabancı dilinizi ilerletmiş ve işinizi iyi yapıyorsanız.
Demek istediğim yurtdışında çalışmak isterken çok farklı seneryolar var. yurtdışını basamak olarak kullanıp türkiyede gelecekte daha iyi bir standart mı yoksa yurtdışında temelli ikamet mi. Veya 100000 i biriktirene kadar çalışayımmı (bu hedef tavsiye edilmez. İnsanoğlu doyumsuz. 100 ü yapınca 200 olsun der yatım olsun der vs vs)Eğer temelli ikamet  tercihiniz ise göçmenlik başvurusuyla kanada avustralya gibi alternatifler denenebilir.
ioseta
Full Member

Activity: 190

View Profile
July 13, 2017, 04:52:58 PM

eskisi gibi kolay değil artık. özellikle Avrupa'da sanıldığı gibi mükemmel maaşlar ve kolay yaşamlar yok. orta veya büyük ölçekte bir firmadan teklif veya davetiye almadıysanız kendi kendinize iş bulup çalışma ve oturma izni almanız çok zor. İtalya'da, İspanya'da ve Fransa'da çalışan arkadaşlarım (biri moda sektöründe tasarımcı, diğer ikisi satış pazarlama) 2500 € - 3000 € arası maaş alıyorlar. evet çalışma saatleri iş ve yaşam koşulları insani standartlarda tabiki ama öğrenci kafasında yaşayamam diyorsanız da normal bi evin kirası 1000-1200 € civarında. yeme içme de oldukça pahalı.

mühendis, mimar ya da spesifik bir mesleğiniz, tecrübeniz ve yeterli yabancı diliniz varsa Kanada Amerika Avusturya gibi ülkelerde daha fazla kazanç ve iş imkanı olasılığı var.
Ama tabi en garanti yol, uluslararası bir firmada 3-5 yıl çalışıp yurtdışını zorlamak.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: