Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:29:38 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Yutrdışında çalışmak  (Read 3317 times)
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
June 09, 2018, 04:21:22 PM

Ben iş bulamıyorum diyenlere inanmıyorum açıkçası ve bunun için yurtdışına gitmeyi de çok saçma buluyorum zaten gidenler dönmeye çalışıyor

O insandan insana göre değişiyor. Bazıları alışamıyor yabacı kültüre, yaşam tarzına. Ben bir sene Almanya'da yaşadım ve elime geçen ilk fırsatta geri gitmeyi planlıyorum. Sadece aile, akraba ziyaretleri için geri dönerim. Orada yaşamak bana daha rahat geldi.

iş bulmakta sıkıntı yok zaten. Önemli olan seni insan gibi çalıştıran senin hakkını veren işi bulmakta. Bu zamana kadar hiç iş bulmakta sıkıntı çekmedim. En fazla 1 hafta boş gezdim o da dinlemek içindi. Sonra tekrar iş buldum. Fakat nasıl çalıştım. Sıkıntı burada.

Gidenler geri dönmeye çalışıyor mu? Bu zamana kadar karşılaştıklarımın çoğu bayram, tatil için geldiklerinde bile 5 günde lanet olsun diyip tekrar geri dönecekleri günü bekliyorlar.
byzlm
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 1

View Profile
June 09, 2018, 05:11:14 PM

Yurt dışında çalışanların en büyük yaptığı şey, orada kemer sıkıp Türkiyede krallar gibi yaşamak.
Yurt dışında alınan maaş Türkiyey göre yüksek. Bi tanıdığım 1000 euro maaş alıyordu yetiştiremiyordu. Evi 3 kişi kiraladılar. yemek masrafı ortak vs. orda biriktirip Türkiyede krallar gibi yaşadılar. kendine para biriktirme konusunda güveniyorsan hiç düşünme git.
sniper23
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
June 09, 2018, 08:44:23 PM

Konuyu açanın sonu ne oldu merak ediyorum.
dolumann
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
June 09, 2018, 08:53:29 PM

Bu konun bir sürü kriteri var. Öncelikle vasfınız o ülkenin ihtiyaçlarını karşılıyor mu? Eğitim durumunuz ne? Eğitim durumu sadece yapacağınız işle alakalı değil oraya adaptasyonunuzu da etkiliyor.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
June 09, 2018, 10:19:19 PM
Merited by Aqualung89 (5)

Kurlar çok yükseldi ama şu anda doğru kararmı emin değilim açıkçası bir haberdar ederseniz durumu iyi olur mevcut imkanlar olduktan sonrasında bir sıkıntısı yok.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
June 10, 2018, 03:34:19 AM

yurtdışında iş yapıp türkiye de bu parayı harcamak en mantıklıı hareket şuanda özellikle yazılım işleriyle uğraşıyorsanız.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
June 10, 2018, 07:13:05 AM

yurtdışında iş yapıp türkiye de bu parayı harcamak en mantıklıı hareket şuanda özellikle yazılım işleriyle uğraşıyorsanız.
Yurtdışında yaşıyorumda burada para kazandıktan sonra türkiye yi napayım allah aşkına? zaten kaçıp gitmişim 3. dünya ülkesi olduğu için birde tekrar cebime para koyup oraya neden geleyim.
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
June 10, 2018, 08:54:32 AM

Eskiden olsa daha kolay iş bulabilirdin, ama şu an mesleğinde çok iyi olman gerekiyor yurtdışında iş bulman için. Yoksa ağır işlerde çalışmak zorunda kalırsın. İmkanım olsa bende giderdim yurtdışına ama maalesef.

1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
June 10, 2018, 05:32:12 PM

Amerikada work and travel hariç şu durumda çalışma vizesi verecek ülke bulmak gerçekten çok zor. İmkanınız varsa yüksek lisansınızı ve doktoranızı yurtdışında yapmaya çalışın
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
June 10, 2018, 05:41:29 PM

Almanyada eskisi gibi almıyor ki artık vasıfsız insan gücü ihtiyacı artık azaldığı için teknik eleman hariç hiçbir ülke çalışma izni vermiyor ☹
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
June 10, 2018, 05:57:23 PM

el işçiliği mesleği olan için amerika biçilmiş kaftan. amerika da gerçekten işçiliği önem veriyorlar işçilik para ediyor.  evet artık yıllar geçtikçe çalışma vizesi günden güne zorlaşıyor. amerika green card başvurularına kısıtlama getirecek zaten hepten zorlaşak.youtube video izlemişti daha tasarı ama trump çıkartmak için uğraşıyormuş. 2017 de 2019 green card için başvuru yapmıştım çıkmadı  eskiye göre türkiyeden pek çıkan olmamış. tasarı yasalaşmadan bu sene de başvuru yapmayı düşünüyorum.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
June 10, 2018, 10:00:23 PM

Kaçakta olsa Amerikaya gidip bir şekilde yolumuzu bulmamız lazım. Bu ülkede asgari ücretle karnımızı zor doyuruyoruz.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
yakariShadow
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
June 10, 2018, 10:31:13 PM

En güzeli geçen sene Suriyelilerin içine karışıp onlarla birlikte Avrupaya sızmaktı. Her şeyde olduğu gibi o fırsatıda kaçırdık
Mujdem
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
June 11, 2018, 01:25:19 PM

Kur fiyatlarının yükselmesi ile birçok insanın yurt dışında çalışmak istemesi gayet normal.
Türkiye'de kazandığınız 1 yıllık maaşı yurt dışında neredeyse 5-6 ay içerisinde kazanıyorsunuz. Geçim sıkıntısı yaşayan bir ülkeyiz.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
June 11, 2018, 01:41:33 PM

Ekonomimizin gun gectikce yok oldugunu dusunursek mantiksiz gelmemeye basladi. Belki ozleriz bu topraklari fakat devletin basindakiler baska imkan birakmiyor.
hassangunduz
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
June 11, 2018, 03:30:33 PM

yurtdışında çalışmak çok zor ama bunun yanında çokta güzel para kazanıp para biriktirebilirsin ama yurtdışında nasıl çalışmaya gideceksin bir firma aracılığıylamı yoksa yurtdışına gidip işmi bulacaksın
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
June 11, 2018, 10:53:16 PM

çalışma izni alman gerekiyor ve bizden iyi ülkelerde çalışma iznini almak hiç kolay değil.bir tanıdığın varsa referans ile gidebilirsin.
harsars
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
June 16, 2018, 01:15:37 PM

ülkenin durumu malum iyi bir iş fırsatı olursa kaçırmamak gerekir
papiloc
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 1

View Profile
June 16, 2018, 02:22:59 PM

mutlak değerlendirilmeli ülkemiz belli
ülkelerden gelen teklifler önemli
ilk başta çalışma izni
bir yıl sonra oturum izni tüm aile için geçerli
üç beş yıl arası vatandaşlık veriliyor
decteax
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
June 16, 2018, 05:11:18 PM

yurtdışı derken her ülkeye gözü kapalı gidilmez herhalde geçenlerde bangladeşten teklif geldi hiç düşünmeden reddettim  Grin
şöyle kanada falan olsa düşünmeden giderim de  Grin
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: