Bitcoin Forum
July 29, 2024, 11:52:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: .  (Read 3033 times)
ErenOnur (OP)
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
July 11, 2017, 10:22:03 AM
Last edit: November 25, 2017, 02:35:45 PM by ErenOnur

.
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
July 11, 2017, 10:35:27 AM

İstediğiniz fiyat nedir toplam olarak?
isatezer16
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
July 11, 2017, 11:51:04 AM

Fiyat nedir Beyefendi
Bultan
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
July 11, 2017, 01:05:55 PM

Fiyat bilgisi atar mısınız?
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
July 11, 2017, 02:43:27 PM

bu nasıl iş anlamadım bu cihazı almadan önce evinde çocuk,evcil hayvan olduğunu ve yerin olup olmadığına bakmadanmı aldın biraz saçma geliyor bu tarz nedenlerden dolayı satman
 herkesde rigleri satıyor hadi hayırlısı
lcnmrt
Full Member

Activity: 134
Merit: 100

View Profile
July 11, 2017, 02:49:24 PM

fiyatı yazsaydın ya konuya dostum
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1329

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
July 11, 2017, 03:09:23 PM

bu nasıl iş anlamadım bu cihazı almadan önce evinde çocuk,evcil hayvan olduğunu ve yerin olup olmadığına bakmadanmı aldın biraz saçma geliyor bu tarz nedenlerden dolayı satman

İlk rigidir, düşünmemiştir ne kadar ses yapacağını, ne durumda olacağını belki elemanın kedisi saldırıyor rige vs. Bir sürü açıklaması olabilir bunun, saldırmaya gerek yok.
ErenOnur (OP)
Newbie
*

View Profile
July 11, 2017, 03:15:10 PM

Ben zaten bu sistemi evimde çalıştırmak için almadım. Parçalar gelene kadar kiralayacağım yerle ilgili sıkıntı çıktı. Daha sonrasında da uygun yer bulamadığım ve kendi evimde de yapamayacağım için satayım dedim. Gerçekten sorma sebebiniz merak olsa veya ilana ilgi duyuyor olsanız pm'den sorardınız diye düşünüyorum. Mesajı yazma şekliniz daha çok konunun itibarına zarar vermek gibi duruyor. Umarım yaptığım açıklama tatmin etmiştir merakınızı.

Fiyat soran arkadaşlara da pm attım.
apollonx
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

View Profile
July 11, 2017, 04:57:36 PM

Fiyatı başlığa neden yazmıyorsunuz, sataşma olur diye mi?
Bultan
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
July 11, 2017, 05:43:04 PM

Arkadaş özel mesaj yazdığımda hemen cevap verdi, üslubu da gayet kibar ve bilgilendirici. Hemen gömmeye çalışmayalım lütfen.
ocl
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 11, 2017, 08:11:10 PM

Fiyatını öğrenebilir miyim?
cegerxwin@gmail.com
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
July 11, 2017, 09:11:17 PM

fiyat alabilir miyim?
ErenOnur (OP)
Newbie
*

View Profile
July 12, 2017, 06:33:48 AM

Fiyatı başlığa neden yazmıyorsunuz, sataşma olur diye mi?

Fiyatı belirtmememin tek sebebi ben ne yazarsam yazayım birilerinin gelip çok pahalı diyecek olması. Bu sistem için 10.000 TL teklif eden ve ederi bu diyen var. 10.000 TL'ye 3 adet 1070'li sistem toplayamaz şu an o fiyatı teklif edenler. Kısacası konunun ölücü tayfa tarafından trollenmesini istemiyorum. Sırf canı sıkılan arkadaşlar konuya gelip çok pahalı, ederi maksimum 10.000-15.000 TL gibi bir şey diyecek, almayı düşünen arkadaşlar pazar araştırması yapıp kafasında bir fiyat belirlese dahi bu fiyatlardan almayı isteyecekler. Kusura bakmayın ama kaç kere gözlemledim ben bunu, mümkünse kendi konularıma yapılmasına izin vermeyeceğim.
apollonx
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

View Profile
July 12, 2017, 07:33:53 AM

İlanda belirttiğiniz rakamlara göre sistemin günlük kazancı 13$ (elektrik masrafları düşülmüş hali). Bu da aşağı yukarı ayda 1500 TL gelir sağlar. İlanı veren arkadaş 10-15 bin rakamlarını saçma bulduğuna göre muhtemelen fiyatı 20bin üzeri. ROI minimum 13 ay. Tabi ağustosdan sonra altcoinlerde artış olursa roi düşecektir tabi. Bence fiyatlar düzeldiğinde satış daha kolay olacaktır.
ErenOnur (OP)
Newbie
*

View Profile
July 12, 2017, 07:47:16 AM
Last edit: July 24, 2017, 12:21:07 AM by ErenOnur

İlanda belirttiğiniz rakamlara göre sistemin günlük kazancı 13$ (elektrik masrafları düşülmüş hali). Bu da aşağı yukarı ayda 1500 TL gelir sağlar. İlanı veren arkadaş 10-15 bin rakamlarını saçma bulduğuna göre muhtemelen fiyatı 20bin üzeri. ROI minimum 13 ay. Tabi ağustosdan sonra altcoinlerde artış olursa roi düşecektir tabi. Bence fiyatlar düzeldiğinde satış daha kolay olacaktır.

Benim fikrim 1 Ağustos'ta BTC'e fork geldiğinde fiyatlar düşecek, haliyle alt-coinler de düşecek. Ama daha sonra BTC'nin fiyatı yükselecek, hatta eskisinden daha yüksek olacağını düşünüyorum ben. İnsanlar hem panik yaptığı hem de fork olayı geldiği için fiyatları ister istemez etkiliyor bu, ROI süresi şimdilik çok ideal değil, ama dediğim gibi düzene girecek tekrardan. Sonuçta cryptocurrency borsası ve mining daha dün çıkan bir şey değil, fiyatlarda iyi veya kötü dalgalanmalar şu ana kadar hep oldu. Mesela dünki düşüşlerden sonra şu an fiyatlar biraz daha toparlamış durumda, daha da azar azar yükselmeye devam ediyor değerler. Ek olarak telaşa girip rig'lerini satan kişiler sayesinde de bu iş daha da kolaylaşacak. Sonuçta son bir kaç ayda mining çok popülerleşmişti. Benim şu anki amacım rig'i çalıştırabileceğim bir yer bulabilmek, eğer bulamazsam da ürün satılıkta kalır. Satma sebebimi konunun giriş kısmında ve az yukarıda bir mesajda detaylandırmıştım fakat fiyat düşüşlerinden dolayı sattığımı düşünen varsa benim fikrim bulur, bilginize.
Apostolof
Newbie
*

Activity: 64

View Profile
July 12, 2017, 08:25:41 PM

Arkadaşın fiyat yazmamasının sebebi, parayı en çok kim verirse düdüğü o çalacak. Gibime geliyor Smiley ben mi göremedim bilmiyorum ama Anakart yazılmamış. Hali hazırda TR`de böyle bir sistemi sıfırdan toplamak 25K eder. Teklifler ona göre olmalı herhalde.
ErenOnur (OP)
Newbie
*

View Profile
July 12, 2017, 08:58:16 PM

Arkadaşın fiyat yazmamasının sebebi, parayı en çok kim verirse düdüğü o çalacak. Gibime geliyor Smiley ben mi göremedim bilmiyorum ama Anakart yazılmamış. Hali hazırda TR`de böyle bir sistemi sıfırdan toplamak 25K eder. Teklifler ona göre olmalı herhalde.

Fiyatı neden yazmadığımı bir kaç mesaj üstte net bir şekilde açıkladım. Pm'de herkese yazdığım miktar aynı, pazarlık payı da bırakıyorum. Elbette istediğim/alıcıyla orta yolu bulduğum bir fiyata satacağım ürünü. 15K vereyim diyen ölücü arkadaşlardan fazlasıyla pm alıyorum. Bir zahmet konuyu da basmasınlar, işleri güçleri yok sanırım.
ocl
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 12, 2017, 09:09:51 PM

Fiyatı benle de paylaşmış teşekkür ederim. Ürünler amazon.de 'den temin edildiği için doğal olarak aynı parçaları siteye girerek sepete ekledim. amazon'un yurt dışı satışında yaptığı vergi iadesi ve aldığı gümrük vergisini de karşılaştırınca burada istenen rakamla epeyce bir fark var.

Bazı parçaların TR'ye gönderilemediğini ve donanımı bir araya getirmek, gerekli ayarları yapmak için uğraşı gerekeceğini de düşünürseniz parası bol ve zamanı az bir kimse stok vs. beklemeden ideal bir rige sahip olabilir. Kendisi pazarlık için aralık da bırakmış. Stok beklemek, ön ödeme, telefon trafiği vs. derken neticede bu tarz bir işin başlaması için geçen süre de para kaybı olarak değerlendirilebilir.

Ben nacizane daha makul rakamlar için çaba sarfetmeyi göze alanlardanım. Hayırlı müşteriler dilerim.
ErenOnur (OP)
Newbie
*

View Profile
July 12, 2017, 10:43:08 PM

Fiyatı benle de paylaşmış teşekkür ederim. Ürünler amazon.de 'den temin edildiği için doğal olarak aynı parçaları siteye girerek sepete ekledim. amazon'un yurt dışı satışında yaptığı vergi iadesi ve aldığı gümrük vergisini de karşılaştırınca burada istenen rakamla epeyce bir fark var.

Bazı parçaların TR'ye gönderilemediğini ve donanımı bir araya getirmek, gerekli ayarları yapmak için uğraşı gerekeceğini de düşünürseniz parası bol ve zamanı az bir kimse stok vs. beklemeden ideal bir rige sahip olabilir. Kendisi pazarlık için aralık da bırakmış. Stok beklemek, ön ödeme, telefon trafiği vs. derken neticede bu tarz bir işin başlaması için geçen süre de para kaybı olarak değerlendirilebilir.

Ben nacizane daha makul rakamlar için çaba sarfetmeyi göze alanlardanım. Hayırlı müşteriler dilerim.

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Sizin de dediğiniz gibi stok beklemek, gümrüğe takılması, ürünlerin teslimat süresi vb., bu şekilde alıcıyı uğraştıracak bir çok durum mevcut. Özellikle Amazon'da bile stoklar artık yenilenmiyor. Her geçen gün bir çok gpu için pre-order seçeneğini kaldırıyorlar. Hatta belki şu anda hiçbir ekran kartı ürününde pre-order seçeneği olmayabilir, çünkü en son baktığımda hiç bir ürünle ilgili tahmini stoğa giriş tarihi bile belirtilmemişti. Geçen de Reddit'te "Amazon canceling gpu orders" şeklinde bir kaç konu gördüm. Dünya çapında bir tedarik sıkıntısı var anlaşılacağı üzere, aynı şekilde üretimde de sıkıntılar var diye biliyorum. O yüzden bu saatten sonra Türkiye'de yaşayanların Amazon'dan bile ekran kartı alması pek mümkün değil diye düşünüyorum. Uzun bir süre de stoklar yenilenecek gibi durmadığı için belirlediğim fiyat bence tam kararında. Sonuçta ileride ROI süresinin de azalması yüksek bir ihtimal. Elbette benim istediğim fiyata yakın verebilecek biri varsa ama bütçesi de çok esnek değilse yardımcı olmaya çalışırız. Umarım bazı arkadaşlar böyle şeyleri de göz önüne alarak almayı düşünür, bazılarını görüyorum ya ölücü zihniyetle yaklaşıyorlar ya da hiç pazar araştırmaları yok, çok komik rakamlar söylüyorlar karşılığında.
ErenOnur (OP)
Newbie
*

View Profile
July 23, 2017, 11:16:35 PM

Konu güncel arkadaşlar. BTC'nin belirsizliğinden dolayı fiyat düşüşleri yaşandığı için konuyu bir süre güncellemedim. Şu an ne olacağı daha bir belirgin ve fiyatlarda artmaya müsait olduğu için almayı düşünen arkadaşların aklındaki soru işaretleri azalmıştır diye düşünüyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: