Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:25:51 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Private Key  (Read 1719 times)
miner555 (OP)
Member
**

Activity: 80
Merit: 10

View Profile
July 12, 2017, 04:51:53 PM

Arkadaşlar Selam. Etehr Cüzdanımda 2 adet Hesap var bu hesapların PrivateKeylerini nasıl öğrenebilirim bilginiz var mı. Ben baktım ama bulamadım.

https://i.hizliresim.com/y30VA0.png
smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
July 12, 2017, 06:23:45 PM

Mist/Ethereum Wallet doğrudan vermiyor.
UTC ile başlayan bir wallet yedeği al
daha sonra myetherwallet.com'dan import et, orası gösterir private key'i
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 12, 2017, 06:53:40 PM

Arkadaşında dediği gibi ethereum'un kendi wallet'İnden direk olarak private key'ini öğrenemezsiniz. Export edip myetherwallet'e import ederek tekrar deneyip oradan öğrenin private key'ini import etme sırasında dosya güvenliğini unutmayın.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
July 12, 2017, 07:10:13 PM

hiç private keyinizi export edipte riske girmeyin private key jsonda kitli kalsın json dosyasının şifresini girerkende ekran klavyesini kullanırsanız private key çaldırma riskini minimize etmiş olursunuz.
miner555 (OP)
Member
**

View Profile
July 12, 2017, 08:11:55 PM

myetherwallet.com'a güvenmiyorum açıkcası. O siteye UTC wallet'imi atmak istemiyorum atarsam şifre girmek zorunda kalacağım. Sanırım aşağıdaki post gibi yapmak durumda kalacağım.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 12, 2017, 08:20:01 PM

Priv keye hic bulasmayın bence. Direk dosyayı 2 ayrı usb yapın.sifresinide sanal klavye ile girerseniz minimum risk elde edersiniz.priv keyden cuzdanı kaptıran cok oluyor hele su sıralar inanılmaz carpılan var
smiletyson
Hero Member

View Profile
July 12, 2017, 08:48:23 PM

myetherwallet.com'a güvenmiyorum açıkcası. O siteye UTC wallet'imi atmak istemiyorum atarsam şifre girmek zorunda kalacağım. Sanırım aşağıdaki post gibi yapmak durumda kalacağım.
Offline olarak da yapabilirsin o işlemi.
internete bağlamadığın bir bilgisayara at utc dosyanı ve myetherwallet.com'u indirip, o bilgisayarda priv key'ini öğren.

edit:
MEW'de sanal klavye kullanmanız hiçbir halta yaramaz eğer bilgisayarınızda virüs varsa. Virüs'ü yazanlar sizden çok daha akıllı, bir web sayfasında ilk kopyalayacakları veri form inputlarındaki şudur:
type="password"

Siz browsera girdiğiniz anda bilgisayarınızda virüs varsa her türlü çalınır zaten.

miner555 (OP)
Member
**

View Profile
July 12, 2017, 08:58:14 PM

internete bağlamadığın bir bilgisayara at utc dosyanı ve myetherwallet.com'u indirip, o bilgisayarda priv key'ini öğren.

Bu işlemi nasıl yapabliriz. Biraz açıklar mısınız rica etsem.

hiç private keyinizi export edipte riske girmeyin private key jsonda kitli kalsın json dosyasının şifresini girerkende ekran klavyesini kullanırsanız private key çaldırma riskini minimize etmiş olursunuz.

Riske girmeyin derken ? Pkey açığa çıktığında keyloggerlarin riskinden mi bahsediyorsunuz yoksa başka bir risk daha mı var ?
miner555 (OP)
Member
**

View Profile
July 12, 2017, 08:59:41 PM

Riske girmeyin derken ? Pkey açığa çıktığında keyloggerlarin riskinden mi bahsediyorsunuz yoksa başka bir risk daha mı var ?
smiletyson
Hero Member

View Profile
July 13, 2017, 05:32:05 PM

Bu işlemi nasıl yapabliriz. Biraz açıklar mısınız rica etsem.

internet bağlantısı olmayan bir bilgisayarın var mı?

internetten myetherwallet.com'u indir
utc dosyasıyla birlikte o sayfayı flash belleğe aktar.
daha sonra offline olan bilgisayarda utc dosyasını açıp private key'i gör.
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 13, 2017, 06:22:14 PM

Arkadaşlar bende bitcoincore indirdim hiç indirmemiştim fakat keyleri vs nerden alıyoruz bulamadım internettede göstermiyorlar özel anahtarı nasıl elde ediyoruz.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 14, 2017, 05:51:29 AM

Arkadaşlar bende bitcoincore indirdim hiç indirmemiştim fakat keyleri vs nerden alıyoruz bulamadım internettede göstermiyorlar özel anahtarı nasıl elde ediyoruz.

İstersen electrum programını kullanabilirsin konsola gerek kalmadan private key alıp verebilirsin. https://electrum.org/#download

Bitcoin Core programında:
YARDIM--HATA AYIKLAMA PENCERESİ

Cüzdana şifre verdiysen önce bu şifreyi geçici bir süre pasif hale getiriyorsun.

walletpassphrase "buraya cüzdan şifreni yaz, tırmak işareti kalıyor" 600

600 saniyeliğine yani 10 dakikalığına şifresiz işlem yapabiliyorsun.

Alış adresinden Private key almak için: dumpprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok
Cüzdana adres eklemek için:               importprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok

Biraz bekledikten sonra konsolda private key yazar, kopyalayabilirsin.

Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
July 14, 2017, 06:12:30 AM

json kullanmak her zaman daha mantıklı ama ben hiç güvenemiyorum bu myetherwallet' e. site sahibi şifremi girdiğim yerden pek tabi ki basit bir şekilde elde edebilir. şimdi myetherwallet açık kodlu, dürüst, kanıtlı diyecekler çıkacak şu mesajıma. tek cevap: "o site benim değil."

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 14, 2017, 11:00:31 AM

İstersen electrum programını kullanabilirsin konsola gerek kalmadan private key alıp verebilirsin. https://electrum.org/#download

Bitcoin Core programında:
YARDIM--HATA AYIKLAMA PENCERESİ

Cüzdana şifre verdiysen önce bu şifreyi geçici bir süre pasif hale getiriyorsun.

walletpassphrase "buraya cüzdan şifreni yaz, tırmak işareti kalıyor" 600

600 saniyeliğine yani 10 dakikalığına şifresiz işlem yapabiliyorsun.

Alış adresinden Private key almak için: dumpprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok
Cüzdana adres eklemek için:               importprivkey buraya adresini yaz veya yapıştır, tırnak işareti yok

Biraz bekledikten sonra konsolda private key yazar, kopyalayabilirsin.

Çok teşekkürler sayenizde bitcoincore den key aldım hata ayıklama penceresinden konsoldan dediklerinizi yazdım key verdi.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

murat74
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
November 06, 2017, 02:20:39 PM

Merhaba Arkadaşlar,

Myetherwallet'dan json ile cüzdan oluşturdum. Cüzdanın private keyi elimde fakat cüzdanın şifresini unuttum. Private keyi vererek cüzdan şifresine ulaşabiliyor muyuz? Huh
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 06, 2017, 02:49:08 PM

Private keye dikkat etmek gerekiyor bir çok arkadaşın cüzdanı bu private keyi başkalarına verdiklerinden dolayı boşaltıldı. Güvenli bir yerde eth adresinizden ayrı olarak private keyinizi saklamanızda fayda var..
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
November 06, 2017, 06:12:11 PM

Merhaba Arkadaşlar,

Myetherwallet'dan json ile cüzdan oluşturdum. Cüzdanın private keyi elimde fakat cüzdanın şifresini unuttum. Private keyi vererek cüzdan şifresine ulaşabiliyor muyuz? Huh

Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız yeni bir MEW adresi oluşturun. Eski adresinize private key ile girin içerisinde token varsa yeni adresinize gönderin rahatlayın
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
November 06, 2017, 11:04:09 PM

En çok karşılaştığım şey daha privatekeyle eth adresini ayırt edemeyen acemiler. Bounty dosyalarında privatekeylere rastlamak mümkün. Yapacağınız İşlemleri 2 defa kontrol edin öyle onay verin .

tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
November 06, 2017, 11:09:42 PM

Şu saatten sonra hala millet başkasına yanlışlıkla private key atıyorsa ben bişey demiyorum ona hak ediyodur forumda 50tane konu var private key vermeyin dikkat edin diye.
murat74
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
November 07, 2017, 05:32:19 AM

Merhaba,

Bir önceki mesajda yalnış ifade kullandım sonradan farkına vardım. Private key ile ilgili uyarılarınız için teşekkür ederim. Bu anahtarın bizde kalması gerektiğini biliyorum.
Sorunum şu; Geçen yıl iki tane cüzdan oluşturmuştum. A ve B diyelim. A cüzdanımın private keyi elimde var ama cüzdan şifresi yok. B cüzdanımı deneme amaçlı açmıştım private key'i de cüzdan şifresi de yok bulamadım. Bir yanlışlık sonucu kopyala yapıştır yaparken A cüzdanı yerine B cüzdanımın adresini verdim ve bir miktar "ETH" B cüzdanına gitti. A cüzdanının şifresine ulaşabilirsem B cüzdanının şifresine de ulaşabilirim. Muhtemelen ikisini de aynı yapmışımdır.
Dün biraz araştırma yaptım Hashcat diye bir program buldum şifre kırmak için. İstediği parametreleri vererek programı çalıştırdım. Bilgi ekranında tahmini şifre bulma zamanı 115 yıl  Shocked  yazınca kapattım bir sonuç çıkmadı.

Özetle; Myetherwallet programında, Private key kullanarak cüzdan şifresine ulaşabilir miyim? (Private keyi kimseye vermeden  Wink )
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: