Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:55:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Amerikan Seçimlerine Rusya'nın direk etkisi kanıtlandı  (Read 354 times)
Aiwenor (OP)
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
July 12, 2017, 09:03:46 PM

https://www.youtube.com/watch?v=HO2c_2XAXMw

Video ingilizce ancak görebileceğiniz üzere Rus devleti direk seçimlere karıştı iddiası doğrulandı, kesin bilgi. Trump'ın oğluyla Clinton'ı kötü gösterecek bilgiler için buluşmuşlar. Trump buluştuk ama işe yarar bilgi alamadık gibi boş bir savunma ortaya koymuş. Ancak bu görüşmenin kanıtlanması büyük bir olay. Seçimlere direk etkinin böyle kanıtlanması hiç olmamıştı, herkes komplo teorileri düzeyinde biliyordu.

Bence burada önemli olan Amerika'nın en büyük düşmanı diyebileceğimiz bir ülkenin batı demokrasilerinin kralı diye lanse edilen Amerikan seçimlerine bile direk etki edebilmesi, olayların yönünü değiştirebilmesi. Bizim gibi demokrasisi batıya göre yerlerde diyebileceğimiz bir ülkede neler yapılmıştır tahmin edin. Ki geçmiş 50 yılda neler yapıldığını çoğu kişi biliyor.

Son yıllarda eğitim, bilim, üretim ve dış politikanın fiyaskolarla dolduğunu herkes kabul etmeli. Böyle giderse en basitinden önümüzdeki 30-50 yıl için ülkeyi imam hatiplilerin yürütmesini bekleyeceğiz. Ben açıkçası o grubun katma değeri yüksek işler yapabilecek kapasitede olduğuna kesinlikle inanmıyorum. En basitinden şu anda sanayimiz otomotiv, beyaz eşya ve demir çelik ağırlıklı diyebiliriz. Beyaz eşya ve demir çelik maalesef katma değeri yüksek ürünler değil. Otomotivde ise hiçbiri kendi markamız değil. Yabancılar üzerimizden para kazanmış oluyor. Tüm piyasa göz önüne alındığında biz sadece işçilik parası alıyoruz. Bu ülke bir Samsung çıkarabilecek kapasitede deseydik bile imam hatipli jenerasyonun böyle şeyler başaramayacağı açık.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: