Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:04:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: [DİKKAT + UYARI + HACKLENME] Hiçbir linke tıklamayın! Private Key Hırsızları!  (Read 5380 times)
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 12, 2017, 11:47:40 PM
Merited by moneva (4)

Forum, Slack, Twitter, Facebook, E-Posta... Nereden olursa olsun... Konu ne olursa olsun... İçerik ne olursa olsun...

+++ DİKKAT EDİN + PRİVATE KEY'İNİZİ GİRMEYİN +++

Olur da yanlışlıkla buralarda paylaşılan bir linke tıklarsanız (ki TIKLAMAYIN!) ve bir online cüzdan sayfası açılmışsa (MyEtherWallet gibi)

+++ DİKKAT EDİN + PRİVATE KEY'İNİZİ GİRMEYİN +++

Online cüzdanlarınıza daima adresini adres çubuğuna kendiniz yazarak girin! Private key'lerinizi bir yere girerken çok dikkatli olun!

1714824259
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714824259
Reply with quote  #2

1714824259
Report to moderator
1714824259
Hero Member
*

Ignore
1714824259
Reply with quote  #2

1714824259
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714824259
Hero Member
*

Ignore
1714824259
Reply with quote  #2

1714824259
Report to moderator
1714824259
Hero Member
*

Ignore
1714824259
Reply with quote  #2

1714824259
Report to moderator
1714824259
Hero Member
*

Ignore
1714824259
Reply with quote  #2

1714824259
Report to moderator
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
July 12, 2017, 11:53:10 PM

Bu gece bir şey mi oldu hocam? Konuyu tam anlamadım, birileri bir şey mi yapıyor?
Yoksa genel uyarı mı yaptınız?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 12, 2017, 11:57:07 PM

özellikle slack botlari ile phishing mesajlari ve linkleri dagitiliyor...
dün basima geldi, bir anlik dikkatsizlik ve basiret baglanmasi en tecrübeli kullanicilari bile mat edebiliyor:)

bu tür sitelere private key'inizi girdikten sadece birkac saniye sonra cüzdaniniz bosaltiliyor...
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
July 12, 2017, 11:59:40 PM

Mew clone yapıyorlar phishing yöntemiyle vuruyorlar kaçıyorlar. Özellikle bilinen ether tabanlı tüm coinlerin slackine girip dm atıyorlar.

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
July 13, 2017, 12:57:15 AM

Evet özellikle coindashin slackinde dikkat edin. Gün aşırı dm ve mail geliyor.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
July 13, 2017, 06:38:43 AM

Şuan adminler link atsa tıklamıcak kıvama geldim. Resmen paranoyak yaptılar herkesi. Hiçbirşeye tıklamıyorum. Inanılmaz bir phishing olayı türedi son 2 haftadır. Adamlar resmen şeytan gibi her yerden saldırıyorlar.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
July 13, 2017, 06:49:51 AM

gecen gün bana wagerr dan geldi işin ilginç yanı baya admin atıyo gibiydi msji bedava herkese 10k wagerr verilcek felan diyordu ulan dedim piyasa zaten yerlerde bide bedava wagerr i neden versin adamlar diye düşünerek uzaklaştım olay yerinden bu ara dikkat edin adres myetherwallet gibi gösteriliyor tıklayınca myeitherwallet oluyor özellikle dikkat edin adres cubugu vs kontrol edin sürekli
novello
Full Member

Activity: 161

View Profile
July 13, 2017, 08:14:01 AM

Aslında en doğrusu myetherwallet i hiç kullanmamak. Classicetherwallet hacklendi, web tabanlı daha pek çok wallet (btc) hacklendi. Myetherwallet de hacklenecektir. Private keylerin sadece sizde olduğundan emin olduğunuz bir cüzdan kullanmak lazım.

kenafirherif
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
July 13, 2017, 08:35:04 AM

Aslında en doğrusu myetherwallet i hiç kullanmamak. Classicetherwallet hacklendi, web tabanlı daha pek çok wallet (btc) hacklendi. Myetherwallet de hacklenecektir. Private keylerin sadece sizde olduğundan emin olduğunuz bir cüzdan kullanmak lazım.
peki jaxx nasıldır? orada depolasak güvenli midir etc yi?

SHPING | | A cryptocurrency for shopper marketing and rewards
Token Sale | | Bitcointalk ANN | | Bounty Program | | Telegram
PRESALE: SOLD OUT | | CROWDSALE: 22 Feb - 23 Mar
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1512

View Profile
July 13, 2017, 08:43:49 AM

Sizin için pahalı bir tecrübe olmuş. Geçmişte bazı diğer arkadaşlar da yüksek miktarlar kaybettiler. Maalesef coinler gitti mi geri gelmiyor. O yüzden arada nakite geçmek, karları realize etmek lazım. Hardware walletlar bile %100 güvenilir değil. İnternete bağlı olmayan pcden adres üretip oraya gönderseniz yine risk var. Coinleri kullanacağınız zaman şifre yanlış gibi kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
ksnhll
Full Member

Activity: 126

The Cryptocurrency Investor

View Profile
July 13, 2017, 08:49:18 AM

peki jaxx nasıldır? orada depolasak güvenli midir etc yi?

Ben de merak ediyorum tecrübeli arkadaşların Jaxx ile ilgili fikirlerini. Online olarak kullandığım nadir cüzdanlardan. Gerçekten çok fazla sahtekarlık olayları türedi kriptopara dünyasında.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
July 13, 2017, 09:19:28 AM

Twitterda denk geldim. Vitalik de uyarı yapıyordu. Ona sahte bir uyarı göndermişler sanki Ethereum yetkilileri gibi. Bir bakım falan yapıldığında bahsediyorlar bir de link veriyorlar ethereumwallet ile ilgili. Vitalik bu linke kesinlikle tıklamayın falan diyorsu. Verilen link orjinal linkten sadece bir harf farklı bu da ayırt edilmesini zorlaştırıyor. Anlayacağınız hırsızlar hiç boş durmuyorlar. Sürekli çalışıyorlar.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
July 13, 2017, 09:33:06 AM

Çok sıkıntılı bir durum bana'da slackten durmadan bunla ilgili link geliyor çok dikkat etmek lazım özellikle bu Pishing olayına yanlışlıkla olsa bile tıklayıp giriş yaptığımızda her şey gider.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
July 13, 2017, 12:13:01 PM

json dosyası ile giriş yapsak yine aynı sorun yaşanırmı arkadaşlar doysanın bır kopyasını kendılerıne çekıyor olabılırlermı,gerçekn sıkıntılı bir durum.Uyarı konusu için teşekkurler
saulzaents
Hero Member

Merit: 501

View Profile
July 13, 2017, 12:29:59 PM

json dosyası ile giriş yapsak yine aynı sorun yaşanırmı arkadaşlar doysanın bır kopyasını kendılerıne çekıyor olabılırlermı,gerçekn sıkıntılı bir durum.Uyarı konusu için teşekkurler

zaten olay o sen linke tıklıyosun myetherwallet ekranı gibi ekran yapmiş adamlar json yüklüyosun bildigin adamlara yüklüyosun dosyayı e bide giricem ekrana diye şifrenide yaziyosun onuda kayıt ediyor tabi login tuşuda muhtemelen send  görevi görüyor sonrası geçmiş olsun tabi.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
July 13, 2017, 01:12:19 PM

E-mail adresime günde 5 sefer bu şerefsizlerden mesaj gelmeye başladı.Şuana kadar çok sağlam para kaldırmış olduklarını düşünüyorum.Forumu düzenli takip eden birini artık kandırma olasılıkları yok bana göre eğer para kaptıran varsa bunlara geçmiş olsun
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
July 13, 2017, 02:07:36 PM

Benim MEW dosyam bilgisayarda kayitli acaba bu bir sorun teskil edermi?

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
July 13, 2017, 03:03:05 PM

Benim MEW dosyam bilgisayarda kayitli acaba bu bir sorun teskil edermi?

tabiki eder . Hani bende bu şekilde bazen bırakıyorum. Ama bilgisayarın hacklenirse o dosyalara da ulaşablirler. Harici 1-2 yerde hatta paper wallet seklinde tutmak en iyisi.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 13, 2017, 03:13:01 PM

Yeni bir virüs yayılabilir, reddit de sürekli bitcoin hack haberleri görüyorum belki de benim gözüme çarpıyordur. Dikkatli olmak gerkeir sonuçta mal canın yongası.
nicomedya5
Sr. Member

Merit: 256

View Profile
July 13, 2017, 04:28:48 PM

Gerçekten işi iyice ilerletiyorlar her geçen gün bir tuğla daha koyuyorlar üstüne.Linklere tıklamamak lazımda insanın dalgınlığına gelebilir mailime bir baktım onlarca slack üzerinden gelen mesaj kim bilir kaç masum kişinin canını yaktı bu alçak dolandırıcılar.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: