Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:43:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: [DİKKAT + UYARI + HACKLENME] Hiçbir linke tıklamayın! Private Key Hırsızları!  (Read 5378 times)
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
November 20, 2017, 10:38:22 PM

Telegramda bir arkadaş yanlışlıkla privatekeyi paylaştı. Hemen 1.5  etherini boşalttılar. Grupta Türklerden oluşuyordu güya. Bizim milletimiz bizi soyarsa diğerleri neler yapmaz aman dikkat edin. Yaptığınız işlemleri birkaç defa kontrol edin.

yobit.net is banned from signatures
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714185793
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714185793
Reply with quote  #2

1714185793
Report to moderator
1714185793
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714185793
Reply with quote  #2

1714185793
Report to moderator
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
November 21, 2017, 07:21:49 PM

Priv keyler kasanızı açan tek anahtar olarak düşünebilirsiniz. Bu anahtarı tanımadığınız birisine güvenerek veremezsiniz değil mi? Aynı şey priv keyleriniz içinde geçerli sizden ve sizin çokk çok güvendiğiniz kişilerden başka vermeyin. Hatta gerekirse kimseyle paylaşmayın.
xiaoyum
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

Blockchain with solar energy

View Profile
November 21, 2017, 07:29:45 PM

Slack te belki 1000 kere böyle link aldım.. ilk başlarda saf olduğumdan basıyordum.. genelde sayfalarda virüs olmuyor da sahte site oluyor şifre mifre girersen yandın yani.. çok fena.

▀▀▀▀▀▀▀  [     CRYPTOS⚫LARTECH      ]  ▀▀▀▀▀▀▀
  White Paper     ||   BLOCKCHAIN & ENERGY FOR A BETTER WORLD   ||     One Pager 
Telegram      Facebook      Twitter      [[     TOKEN SALE is LIVE     ]]      Medium      Youtube      Reddit
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
November 21, 2017, 07:33:07 PM

Slack te belki 1000 kere böyle link aldım.. ilk başlarda saf olduğumdan basıyordum.. genelde sayfalarda virüs olmuyor da sahte site oluyor şifre mifre girersen yandın yani.. çok fena.
Evet, slack te bu oto mail falan bayağı oluyordu. Slack tarafına hiç bulaşmadım telegram kullanıyorum genelde daha başıma böyle bir durum gelmedi. Özellikle slack kullanan arkadaşlar phishing'e dikkat etsin.
Phishing dolandırıcıların rastgele kullanıcı hesaplarına e-mail gönderdikleri bir çevrimiçi saldırı türüdür. E-postalar, bilinen Web sitelerinden veya kullanıcın bankasından, kredi kartı şirketinden, e-mail ya da internet hizmeti sağlayıcısından gönderilmiş gibi gözükür.
forgortor
Full Member

Activity: 256

View Profile WWW
November 22, 2017, 10:21:18 PM

Geçen banada mail geldi etherdelta diye etherdelttayıda yeni yeni kullanıyorum mailde, işte rusyadan şu ipten hesabınıza girilmeye çalışıldı engellendi şifre sıfırlama vs
girdim salak salak privite keyde girdim:) neyse baktım sitede bir tuhaflık var hemen googlede arama yaptım gördüm etherdeltadan mail gelmiyormuş çakalların işi zaten mailde - mi ögle bişey vardı
girdim hesaba az bi ether ve token vardı hemen onlar girmeden ben girdim hesaba transfer ettim başka hesaba kurtardık. çok dikkat etemek lazım etraf çakal dolmuş..
jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
November 22, 2017, 11:09:13 PM

Cüzdan bilgileri olan cihazlardan tıklanan her linke  çok dikkat etmek lazım. Malum para kazanmak için girilen bu mecrada çok da fazla donanımımız olmadan yol almaya çalışıyoruz dikkat had safhada olmalı.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
November 23, 2017, 08:18:48 AM

Airdrop, bounty vb girmiş olduğum yerlere yazmış olduğum maile öyle mailler geliyor ki MEW adresimin şifresini güncellememi isteyenler mi, MEW adresimin private keyini girip içindeki miktarı kontrol etmemi isteyeni mi ararsınız. O kadar artmış durumda ki mecburen parametre koymak zorunda kalıyorum. Spam klasöründe günlük 30 civarı mew ile ilgili spam mail siliyorum. Bu tuzaklara düşmeyin dikkat edin lütfen.

muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 23, 2017, 08:23:56 AM

en iyisi private keyi kullanmamak.

temiz temiz key dosyasını indirip şifre ile giriş yapmak. private keyi de bi yerde saklamak
GoSHawk.
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
November 23, 2017, 11:51:18 AM

#80 ne kadar miktarın borsada tutulması mantıklıdır sizce
GoSHawk.
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
November 23, 2017, 12:11:07 PM

uzun zamandir hatirlatma yapilmamis...

arkadaslar, aman dikkat... sifrelerinizi, private key'lerinizi, seed'lerinizi gelisigüzel heryere yazmayin...
piyasa cok hizli, bir anlik bir heyecan size büyük kayiplara malolabilir...

Borsada ne kadar btc-eth tutmak mantıklı.
papadoc
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
November 23, 2017, 01:12:00 PM

bu aralar airdroplarda çok dolandırıcılık dönüyo priv key istiyo adamlar acemi olanlar da bilmeden veriyo.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
November 23, 2017, 01:14:30 PM

benim airdrop için kullanıdığım mew adresimden 0.2 eth parmı çaldılar sanırım böyle istemeden tıklanılan bir link sonucu oldu siz dikkatli olunn arkadaşlar

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
November 23, 2017, 02:16:59 PM

Arkadaşlar artık akıllı olmak gerekiyor zaten insanlar para kazanmak için her şeyi yapıyor yani üçkağıta bu kadar kafa çalıştıracaklarına düzgün yollardan para kazanmaya çalışsalar zaten yeterince doğru düzgün paralar kazanabilecekler.. Dediğim gibi akıllı olmak lazım akadaşlar süreli girdiğiniz siteleri sekmelere kaydetmenizde fayda olacaktır. Her zaman iki kere kontrol etmekte fayda var..
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
November 23, 2017, 07:12:18 PM

bu piyasa kedinlikle dalgınlık istemez. bir arkadaş 60 k usd sini dakkada kaybetti. çaldılar yazık emeklerinize çabalarınıza. dikkatli olmakta fayda var şifrelerinizi yazın bi kağıda koyun 3 yere dikkatli olun yeter
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
November 23, 2017, 07:14:41 PM

Arkadaşlar bu piyasa tamamen sanal dolayısıyla hacklenme dolandırılma gibi şeylere çok fazla imkan tanıyor.Herkes imkanı doğrultusunda parasını bu piyasaya koyuyor bir zahmet paranızı riske atıyorsanız daha dikkatli olun.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
November 23, 2017, 10:58:34 PM

Çok dikkatli olmak lazım. Ben açıkcası pv key i bilmiyorum sildim attım. Umarım birgün lazım olmaz.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
November 23, 2017, 11:54:09 PM

Uyarı için teşekkürler. Aramızda bu işlere yeni başlamış arkadaşlarımız için ara ara başlık açıp hatırlatmakta fayda var. Kesinlikle private key vermeyin. Bunun evinizin anahtarını yabancıya vermekten farkı yok.daha önceden girdiğim bir projeyle ilgili Slack tan çok mesaj geliyordu. Link e tıklayın falan  ben düsmedim tabi, sakın ha sonra üzülürsünüz..
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
November 24, 2017, 06:44:59 AM

her yerde pislik insanlar var en kolay hırsızlık coinde oluyor izi yok tespiti yok bir şeyi yok çok dikkatli olmak lazım ben slack hiç girmiyorum bile bountylere girdiğimdede slac şartı olandan uzak duruyorum tüm çaban bir anlık gidebilir

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
delimavi
Member
**

Activity: 77

View Profile
November 24, 2017, 02:14:12 PM

Bana da cok geliyor. Şimdilik dalgınlık yapıp tıklamadım ama cidden bu hackleme olayına cok kafa yoruyorlar. Hep dikkatli olalım diyoruz ama yine de bir şekilde birilerinin cani surekli yanıyor.
Lydian (OP)
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
January 11, 2018, 05:54:16 AM

Umarim bu konu ile bazi arkadaslar daha dikkatli olmaya özen gösteriyorlardir. Arasira bu konuyu hortlatiyorum ki, yeni gelen arkadaslarda olayin önemini kavrasin ve bazi serefsizlerin tuzagina düsmesin...

2017 temmuz ayinda yazmisim bu yaziyi, ne günlerdi be:) Nereden nereye geldik...
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: