Bitcoin Forum
June 21, 2024, 11:43:56 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 1 ağustos altcoinler  (Read 1637 times)
kenafirherif (OP)
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
July 14, 2017, 11:08:41 AM

malum 1 ağustos yaklaşıyor. çatallanma olayı sadece btc olacağı söyleniyor. o halde neden herkes altcoinlerinizi de cüzdanda saklayın diyor? poloneix de dursa ne sıkıntı olur? koca firma madur etmez heralde diye düşünüyorum? yanlış mı düşünüyorum? çünkü ben 1 ağustos sabahı yada önceki gece her altcoinde dump olacağı kanaatindeyim. yatırım yapmak istediğim altcoinleri o zaman almayı planlıyorum. dolayısıyla 1 ağustosta poloneixde farklı altcoinlerim mevcut olacak? düşüncem yanlış mı? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

SHPING | | A cryptocurrency for shopper marketing and rewards
Token Sale | | Bitcointalk ANN | | Bounty Program | | Telegram
PRESALE: SOLD OUT | | CROWDSALE: 22 Feb - 23 Mar
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 14, 2017, 11:48:34 AM

Ben de birşey anlamadım kardeş valla. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Bende Poloniex'te bir miktar Btc tutuyorum. 1 Ağustos'ta alt coinler düşerse alım yapmayı amaçlıyorum. Herşeyin hayırlısı bakalım. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Bekleyip göreceğiz artık. 🗓📈

gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
July 14, 2017, 01:25:25 PM

Ben de birşey anlamadım kardeş valla. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Bende Poloniex'te bir miktar Btc tutuyorum. 1 Ağustos'ta alt coinler düşerse alım yapmayı amaçlıyorum. Herşeyin hayırlısı bakalım. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Bekleyip göreceğiz artık. 🗓📈

Alp Işık'ın bu konu hakkında yapılması gerekenlerden bahseden bir videosu var. Henüz daha yeni yayınladı. Özellikle bitcoinlerin borsa sitelerinde neden bulundurulmaması gerektiği hakkında açıklamaları var. Bence bir göz atın derim. Sonrasında size en mantıklı geleni yaparsınız. Videonun linki aşağıda:

https://www.youtube.com/watch?v=aohkr2K4rLs&t=1051s

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
July 14, 2017, 02:12:26 PM

altcoinleri borsa sitesinde tutabılırsınız sıkıntı çıkarmaz,btc lerde durabılır ama onlarında platfomun ızleyecegi yola gore şekillenmesi durumu var
ben btc olarak tutmadığım için çok araştırmadım açıkcası
anlhcylmz
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
July 14, 2017, 02:48:00 PM

Alp Işık'ın bu konu hakkında yapılması gerekenlerden bahseden bir videosu var. Henüz daha yeni yayınladı. Özellikle bitcoinlerin borsa sitelerinde neden bulundurulmaması gerektiği hakkında açıklamaları var. Bence bir göz atın derim. Sonrasında size en mantıklı geleni yaparsınız. Videonun linki aşağıda:

https://www.youtube.com/watch?v=aohkr2K4rLs&t=1051s

Poloniex > ALP IŞIK
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
July 14, 2017, 04:43:47 PM

malum 1 ağustos yaklaşıyor. çatallanma olayı sadece btc olacağı söyleniyor. o halde neden herkes altcoinlerinizi de cüzdanda saklayın diyor? poloneix de dursa ne sıkıntı olur? koca firma madur etmez heralde diye düşünüyorum? yanlış mı düşünüyorum? çünkü ben 1 ağustos sabahı yada önceki gece her altcoinde dump olacağı kanaatindeyim. yatırım yapmak istediğim altcoinleri o zaman almayı planlıyorum. dolayısıyla 1 ağustosta poloneixde farklı altcoinlerim mevcut olacak? düşüncem yanlış mı? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Konuyu örneklendirerek bir başlık açtım.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2020907.0
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
July 14, 2017, 05:22:13 PM

ortak görüşede katılıyorum btc olacak durum alt coinlerde ne olacağına karşın net bir açıklamada yapılsa iyi olur. örn olarak altcoinlerde duranların her hangi bir şey yapmasına gerek yok diyereyk
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 14, 2017, 05:34:50 PM

altcoinleri bulundurduğunuz exchange'in alacağı karara altcoin-btc dönüşümü yaparken uymak zorunda kalacağımız noktasından başka bir sebep var mı? en kötü doge'ye çevirir transfer yaparız diye düşündüm hemen
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 14, 2017, 05:38:49 PM

1 agustos'ta catal olacagi ihtimali cok cok düsük...
catal olayi kasim/aralik gibi olacagini düsünüyorum...

su an tüm coinlarim cüzdanlarimda...
artik ne olacaksa olsun, önümüze bakalim...
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
July 14, 2017, 05:42:28 PM

şuda var borsalara bırakıcakmışız falan zaten borsalar karar vericek ki küçük yatırımcılar ne anlar ki .
ben btc kaldım polo bittrex falan biz btu geçtik deseler ne bok yicez. olay zaten bu para borsalarda değerli aslında gerçekçi de olmak lazım borsaların ne kadar vericekse ona geçilcek. polo btc kalacaktır öyle düşünüyorum unlimittecileri sevmiyorlar anladığım kadarıyla bakalım ne olcak 1 agustos bice 1 kasım başlıcak olay bölye gider durur
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
July 14, 2017, 05:57:30 PM

1 Ağustosta çatal olma olasılığı nereden çıktı bu arada belkide bu durum olmaz hemen bir şekilde.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 14, 2017, 06:06:15 PM

BTC ikiye bölünse de altcoinlere pek zarar veremeyeceğini düşünüyorum.Belki 1-2 hafta biraz etkisi olur ama diğer günler normale döner.Misal 10 dolara aldığın bir coin btc bölündü diye 5 dolara düştüğünde kim satar.Çıkmasını bekler çoğunluk.Panikle zararına satan olur 1-2 hafta sürer bu karışıklı bence.Piyasa düzelir kısa zamanda.Yeterki balon değil sağlam coinlere yatırım yapalım.
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
July 14, 2017, 06:20:15 PM

1 Ağustos tarihinde sermayemin büyük bir kısmıyla altcoinlerde bulunmaya devam edicem ama sonuç neyi gösterir bunu bilemem.Umarım kazançlı çıkabiliriz bu işten.Çünkü gerçekten zor zamanlardan geçiyoruz piyasa olarak
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
July 14, 2017, 07:10:40 PM

peki borsalarda ne kadarını tutacaksınız ben misal 0.5btc poloda tutmayı düşünüyorum.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 14, 2017, 07:18:58 PM

Borsalarda 0,00 bırakacağım
Polo'ya zaten bulaşmam...

1ağustos diye tutturmayın bence...
20temmuzdan sonra dikkatli olmakta fayda var.

Çatal olmayacak daha zaten, çatal yılsonunda bi ihtimal.
Belki en mantıklısı sıcak paraya geçip beklemek ama o da pişman ettirebilir.

Pillar ico'sundan sonra varımı yoğumu cüzdanlarıma çekip sadece izleme geçeceğim...
marvelllouss
Member
**

Activity: 76

View Profile
July 14, 2017, 07:25:29 PM

mtgox zamanının en büyük en sağlam borsasıydı.Ben btc leri mtgox ta tuttuğum için kayıp yaşadım.Hangi borsa sitesi olursa olsun uzun süre ne btc ne coin tutmayın kendi e -walletlarınızda bekletin derim.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 14, 2017, 07:30:30 PM

Şu saatten sonra al-sat yapmak bile riskli.Altcoinler yarı yarıya değer kaybetti 1 ayda.Paramız eridi yarısı gitti.Şimdi bu dip fiyattan dolara yada btc'ye geçmek daha riskli.Altcoinler tekrar eski seviyelerine ulaştığında eğer geç kalınırsa 2 katı fiyatına altcoine de girilmez.Güvendiğim altcoinlere yatırım yaptım.15 gün beklesin.Düşer çıkar artık orası şansımıza.Bu fiyatlar şu an alım için iyi fiyatlar.YTD
kenafirherif (OP)
Member
**

Activity: 118

View Profile
July 14, 2017, 08:28:30 PM

Şu saatten sonra al-sat yapmak bile riskli.Altcoinler yarı yarıya değer kaybetti 1 ayda.Paramız eridi yarısı gitti.Şimdi bu dip fiyattan dolara yada btc'ye geçmek daha riskli.Altcoinler tekrar eski seviyelerine ulaştığında eğer geç kalınırsa 2 katı fiyatına altcoine de girilmez.Güvendiğim altcoinlere yatırım yaptım.15 gün beklesin.Düşer çıkar artık orası şansımıza.Bu fiyatlar şu an alım için iyi fiyatlar.YTD
mesela hangilerine yatırım yaptın? ben wawes etc ltc xmr değerlenir diye düşündüğüm için paramı bunlara paylaştırdım. sizin öneriniz nedir?

SHPING | | A cryptocurrency for shopper marketing and rewards
Token Sale | | Bitcointalk ANN | | Bounty Program | | Telegram
PRESALE: SOLD OUT | | CROWDSALE: 22 Feb - 23 Mar
jasonal
Full Member

Activity: 163
Merit: 100

View Profile
July 14, 2017, 08:51:06 PM

ben açıkçası 1 ağustosta hard-fork olacağını hiç düşünmüyorum. yine aynı şekilde devam edecek ve muhtemelen 6 ay sonra tekrar gündeme gelecek. yinede herkes kendi yolunu çizsin. araştırın en uygun hangisi ise sizin için onu seçin devam edin.

exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
July 14, 2017, 08:56:26 PM

Hard fork olmaz arkadaslar bosuna endise yapmayin,segwit gelir oda btc yi 4000$ yoluna sokar o kadar.Benim tahminim bu yonde sene sonu 4k$ olur btc.Oyle bolunme catal falan cok zor,boyle birsey olursa carsi pazar cok karisir
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: