Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:08:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Otomatik / Manuel Rig Resetleme Sistemi (Satış konusu)  (Read 3050 times)
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 27, 2017, 09:56:44 AM
Last edit: July 27, 2017, 10:14:04 AM by forbidden

Neden yurtdışında kimse rig reset sistemi için açık pc istemiyor? Bi düşün bakalım? Sen windowscu visual basicci olduğun için olabilir mi?

Yurtdışında rig reset sistemi satıyor adam, sen nereden takip ediyorsun umurunda değil, benim sistemim otomatik reset attığı için olabilir mi? Smiley

Açık pc açık windows a 50 makina emanet etmek saçmalıktan öte birşey değil.

50 makinaya her birine 250 TL'ye SSD almaktan ise her birini sağlam bir Server 2012 ile kontrol etmek iyidir, hem her makinaya erişimin, müdahalen, yapacağın değişikliklerin kolay olur, hem de binlerce TL kârın olur, hem de zamandan, işçilikten tasarrufun olur kurulum aşamasında tek tek formata programlara driverlara uğraşmazsın, hem de rig reset sistemini kurar onun üzerinden kontrolünü sağlayacağın uzak masaüstü kontrollü bir anamakinen olur Smiley

Claymore kullanıyorsanız rig resetleme cihazına ihtiyacınız yok. Ben riglerimi satmadan önce bu yöntemi kullanıyordum:
claymore da -r 1 diye opsiyon var bat dosyasında ....exe den sonra -r 1 eklerseniz (sonrasında -epool vs devam edicek arada boşluk olarak)
windows için reboot.bat ve linuxte reboot.sh dosyası arar.

reboot.bat dosyasının içeriğine
shutdown.exe /r /t 00

yazıp kaydediyoruz. bunu claymore miner dizinine koyuyoruz.
windows açıldığında otomatik olarak miner başlasın istiyorsanız (benim öyle)

windows tuşu + r ye basıp
shell:startup yazıp enter a basın
orda yeni bat dosyası oluşturun baslangic.bat diye
içeriği:

@echo off
cd C:\Users\asroc\Downloads\GPU\claymore9.7
echo "Klasore girdim"
echo "20 saniye bekliyorum"
timeout 20
start /D "C:\Users\asroc\Downloads\GPU\claymore9.7" baslat.bat

Miner ın hangi klasörde olduğuna dikkat edin.
baslat.bat da benim claymore u başlat dosyam.
içinde EthDcrMiner64.exe -r 1 -epool .... olan dosya yani.

Hepsi bu kadar.
Bu yöntemle rig reset cihazına ihtiyacınız %99 oranında azalır. Driver çöker, kartın biri ati driverını kilitlerse, reboot.bat dosyasını çalıştırır claymore ve windows soft-reset atar.

linux de yapmak isterseniz aynısını
reboot.sh dosyası
#!/bin/sh
shutdown -r now

(sonrasında chmod 755 reboot.sh)

iş görür (eğer root olarak çalıştırıyorsanız miner ı, öyle yapın, aksi halde sudo, şifre filan uğraşırsınız)

Bu yöntem ile windows 10 un reboot etmemesi ancak sistemin tamamen kilitlenmesi halinde mümkündür, o daha benim başıma hiç gelmedi ancak gelmeyecek diye birşey yok.

Adam gibi istatistik ve uzaktan hashrate okumak istiyorsanız eğer
https://github.com/osnwt/ethmon
beleş.
1 euroluk veya 7-10 tl ye türk VPS alıcaksınız debian / ubuntu vs çalıştıran
bunu kuracaksınız
config.json dosyasını editleyeceksiniz

sonrasında modem routerdan her rig için port yönlendirmesi yapıp No-IP ile ddns hesabı açacaksınız
misal: forbiddencahili.ddns.net

sonrasında
192.168.0.101 (rig1) dış port 33301 --> iç port 3333 tcp olarak yönlendirme yapacaksınız
forbiddencahili.ddns.net:33301 diyince eth-man çıktısı gelecek karşınıza miner çalışırken
bunları ethmon config.json a yazdınızmı sırayla

her rig için detaylı ısı, hash, toplam hash bilgisi göreceksiniz cillop gibi.
node.js ile çalışıyor bu, npm ister ona göre.

Sonra cep telefonunuzdan ara sıra girin bakın hangisi kaç haş basıyor kaç derece olmuş vs.

Aferin benim daha önceki postumdan birşeyler kapmışsın güzel bir gelişme senin gibi çakma linux uzmanı için, ama bu komutun bende olduğunu ve çoğu zaman işe yaramadığını bilmen gerekir!..

Yazının orijinaline ulaşmak isteyen bu linke bakabilir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2004174.msg20047941#msg20047941

Ben illa sistemi uzaktan açıp kapatmak istiyorum diyorsanız tplink akıllı prizler var, hs110 159 tl. hs100 (enerji ölçersiz) 110 tl filan.
hs110 ile ben anlık güç değerine bakarak sistem çalışıyormu yoksa çakılmışmı anlıyorum, ancak reboot.bat ile ona gerek kalmıyor.

Çok pahalıya geliyor KOÇ'um.

Şimdi gördüm, unutmadan yazayım.

ağzıbozuk forbidden o kartlar ne ya?
74 derece diyor 78 derece diyor olm manyadın mı?
kartları eline alırsın o ısıda. bana bok atıyordun ya hynix kartı eline alırsın diye hatırladın mı?
ben 68 derecede throttle yaptırıyorum karta, bilmiyorsan cahil kalma öğren, -ttli diye komut var sonuna 68 koyuyorsun ve 68 i geçip 69 u gördüğü anda throttle yapıyor hızı %20 düşüyor bir kaç saniye kart kendine geliyor.

Sen tabi -fanmin ne işe yarıyor onuda bilmiyorsun, otomatik modda takıl öyle.
ha birde -tt var, misal -tt 60 diyince kartları 60 derecede tutmak için fan hızını ona göre yükseltiyor. Senin fanlar maks. devirde çalışmıyor kimisi 76 kimisi 78 derece yuh ulan. Galiba megahaş konusunda gaza geldin gpu core 1350 mhz verdin sen bu aralar  Grin

43 derece izmir sıcağında evin içinde hiç bir ekran kartım 68 i geçmedi benim klima yok bişi yok insan yok, sen bodrum katında samsun gibi serin yerde 78 derece maşallah abarmışsın.

Sana 2 şey söyleyeceğim;
1- Ben senin gibi 1 rig çalıştırmıyorum, o resmi çektiğimde ortamda 200'den fazla GPU çalışıyordu, önce rig sayını çoğalt sonra yorum yap.
2- Ortamda ısınan hava fanlar ile 3 adet fanım var, dışarı tahliye ediliyor, gpu'ların %100 hızında çalışması içeride dolaşan sıcak hava akımını daha da fazlalaştıracak, ortamın ısısını daha da yükseltecektir, sonuçta fanların çalışma m3 kapasitesi belli, gpu'ları %100 de çalıştırdım, sıcak havayı attım gitti öyle mi?
 ortalama kartlarım 74 derecede çalışıyor 10'larca karttan sadece 1 tanesi 78 derece olmuş onu mu gözüne kestirdin Smiley Senin fanları hangi hızda çalıştırdığın değil, ortamdaki ısınan havayı nasıl dışarı tahliye ettiğindir önemli olan. Ayrıca ben bodrum katta değilim, 2. kattayım KOÇ'um, -fanmin varmış -tt varmış hadi yaaa?? Gerçekten varmıymış öyle komutlar alalala Cheesy Cheesy

Son olarak, ben sana mal diyorum çünkü malsın hak ediyorsun, çok şey bildiğini iddia ediyor ama olmayacak-iş görmeyecek çözümler sunuyor, sorduğum tıkandığın soruları es geçiyor, aynı şeyleri nakarat edip duruyorsun, sana da fazla görmüyorum beynin o kadar çalışıyor onun da bir limiti var sonuçta ama sen MALOĞLUMAL şeklinde yorum yaparsan işin içine ailemi karıştırırsan olay farklı yerlere gider, Trabzon damarımı attırma benim, hadi git şimdi işine, bu konuya da cevap yazma git daha iyisini yap, kime satıyorsan sat.

1714144113
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714144113
Reply with quote  #2

1714144113
Report to moderator
1714144113
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714144113
Reply with quote  #2

1714144113
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
July 27, 2017, 10:57:07 AM

Neden yurtdışında kimse rig reset sistemi için açık pc istemiyor? Bi düşün bakalım? Sen windowscu visual basicci olduğun için olabilir mi?

Yurtdışında rig reset sistemi satıyor adam, sen nereden takip ediyorsun umurunda değil, benim sistemim otomatik reset attığı için olabilir mi? Smiley

Açık pc açık windows a 50 makina emanet etmek saçmalıktan öte birşey değil.

50 makinaya her birine 250 TL'ye SSD almaktan ise her birini sağlam bir Server 2012 ile kontrol etmek iyidir, hem her makinaya erişimin, müdahalen, yapacağın değişikliklerin kolay olur, hem de binlerce TL kârın olur, hem de zamandan, işçilikten tasarrufun olur kurulum aşamasında tek tek formata programlara driverlara uğraşmazsın, hem de rig reset sistemini kurar onun üzerinden kontrolünü sağlayacağın uzak masaüstü kontrollü bir anamakinen olur Smiley

Claymore kullanıyorsanız rig resetleme cihazına ihtiyacınız yok. Ben riglerimi satmadan önce bu yöntemi kullanıyordum:
claymore da -r 1 diye opsiyon var bat dosyasında ....exe den sonra -r 1 eklerseniz (sonrasında -epool vs devam edicek arada boşluk olarak)
windows için reboot.bat ve linuxte reboot.sh dosyası arar.

reboot.bat dosyasının içeriğine
shutdown.exe /r /t 00

yazıp kaydediyoruz. bunu claymore miner dizinine koyuyoruz.
windows açıldığında otomatik olarak miner başlasın istiyorsanız (benim öyle)

windows tuşu + r ye basıp
shell:startup yazıp enter a basın
orda yeni bat dosyası oluşturun baslangic.bat diye
içeriği:

@echo off
cd C:\Users\asroc\Downloads\GPU\claymore9.7
echo "Klasore girdim"
echo "20 saniye bekliyorum"
timeout 20
start /D "C:\Users\asroc\Downloads\GPU\claymore9.7" baslat.bat

Miner ın hangi klasörde olduğuna dikkat edin.
baslat.bat da benim claymore u başlat dosyam.
içinde EthDcrMiner64.exe -r 1 -epool .... olan dosya yani.

Hepsi bu kadar.
Bu yöntemle rig reset cihazına ihtiyacınız %99 oranında azalır. Driver çöker, kartın biri ati driverını kilitlerse, reboot.bat dosyasını çalıştırır claymore ve windows soft-reset atar.

linux de yapmak isterseniz aynısını
reboot.sh dosyası
#!/bin/sh
shutdown -r now

(sonrasında chmod 755 reboot.sh)

iş görür (eğer root olarak çalıştırıyorsanız miner ı, öyle yapın, aksi halde sudo, şifre filan uğraşırsınız)

Bu yöntem ile windows 10 un reboot etmemesi ancak sistemin tamamen kilitlenmesi halinde mümkündür, o daha benim başıma hiç gelmedi ancak gelmeyecek diye birşey yok.

Adam gibi istatistik ve uzaktan hashrate okumak istiyorsanız eğer
https://github.com/osnwt/ethmon
beleş.
1 euroluk veya 7-10 tl ye türk VPS alıcaksınız debian / ubuntu vs çalıştıran
bunu kuracaksınız
config.json dosyasını editleyeceksiniz

sonrasında modem routerdan her rig için port yönlendirmesi yapıp No-IP ile ddns hesabı açacaksınız
misal: forbiddencahili.ddns.net

sonrasında
192.168.0.101 (rig1) dış port 33301 --> iç port 3333 tcp olarak yönlendirme yapacaksınız
forbiddencahili.ddns.net:33301 diyince eth-man çıktısı gelecek karşınıza miner çalışırken
bunları ethmon config.json a yazdınızmı sırayla

her rig için detaylı ısı, hash, toplam hash bilgisi göreceksiniz cillop gibi.
node.js ile çalışıyor bu, npm ister ona göre.

Sonra cep telefonunuzdan ara sıra girin bakın hangisi kaç haş basıyor kaç derece olmuş vs.

Aferin benim daha önceki postumdan birşeyler kapmışsın güzel bir gelişme senin gibi çakma linux uzmanı için, ama bu komutun bende olduğunu ve çoğu zaman işe yaramadığını bilmen gerekir!..

Yazının orijinaline ulaşmak isteyen bu linke bakabilir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2004174.msg20047941#msg20047941

Ben illa sistemi uzaktan açıp kapatmak istiyorum diyorsanız tplink akıllı prizler var, hs110 159 tl. hs100 (enerji ölçersiz) 110 tl filan.
hs110 ile ben anlık güç değerine bakarak sistem çalışıyormu yoksa çakılmışmı anlıyorum, ancak reboot.bat ile ona gerek kalmıyor.

Çok pahalıya geliyor KOÇ'um.

Şimdi gördüm, unutmadan yazayım.

ağzıbozuk forbidden o kartlar ne ya?
74 derece diyor 78 derece diyor olm manyadın mı?
kartları eline alırsın o ısıda. bana bok atıyordun ya hynix kartı eline alırsın diye hatırladın mı?
ben 68 derecede throttle yaptırıyorum karta, bilmiyorsan cahil kalma öğren, -ttli diye komut var sonuna 68 koyuyorsun ve 68 i geçip 69 u gördüğü anda throttle yapıyor hızı %20 düşüyor bir kaç saniye kart kendine geliyor.

Sen tabi -fanmin ne işe yarıyor onuda bilmiyorsun, otomatik modda takıl öyle.
ha birde -tt var, misal -tt 60 diyince kartları 60 derecede tutmak için fan hızını ona göre yükseltiyor. Senin fanlar maks. devirde çalışmıyor kimisi 76 kimisi 78 derece yuh ulan. Galiba megahaş konusunda gaza geldin gpu core 1350 mhz verdin sen bu aralar  Grin

43 derece izmir sıcağında evin içinde hiç bir ekran kartım 68 i geçmedi benim klima yok bişi yok insan yok, sen bodrum katında samsun gibi serin yerde 78 derece maşallah abarmışsın.

Sana 2 şey söyleyeceğim;
1- Ben senin gibi 1 rig çalıştırmıyorum, o resmi çektiğimde ortamda 200'den fazla GPU çalışıyordu, önce rig sayını çoğalt sonra yorum yap.
2- Ortamda ısınan hava fanlar ile 3 adet fanım var, dışarı tahliye ediliyor, gpu'ların %100 hızında çalışması içeride dolaşan sıcak hava akımını daha da fazlalaştıracak, ortamın ısısını daha da yükseltecektir, sonuçta fanların çalışma m3 kapasitesi belli, gpu'ları %100 de çalıştırdım, sıcak havayı attım gitti öyle mi?
 ortalama kartlarım 74 derecede çalışıyor 10'larca karttan sadece 1 tanesi 78 derece olmuş onu mu gözüne kestirdin Smiley Senin fanları hangi hızda çalıştırdığın değil, ortamdaki ısınan havayı nasıl dışarı tahliye ettiğindir önemli olan. Ayrıca ben bodrum katta değilim, 2. kattayım KOÇ'um, -fanmin varmış -tt varmış hadi yaaa?? Gerçekten varmıymış öyle komutlar alalala Cheesy Cheesy

Son olarak, ben sana mal diyorum çünkü malsın hak ediyorsun, çok şey bildiğini iddia ediyor ama olmayacak-iş görmeyecek çözümler sunuyor, sorduğum tıkandığın soruları es geçiyor, aynı şeyleri nakarat edip duruyorsun, sana da fazla görmüyorum beynin o kadar çalışıyor onun da bir limiti var sonuçta ama sen MALOĞLUMAL şeklinde yorum yaparsan işin içine ailemi karıştırırsan olay farklı yerlere gider, Trabzon damarımı attırma benim, hadi git şimdi işine, bu konuya da cevap yazma git daha iyisini yap, kime satıyorsan sat.

Al iste tipik windowscu bu adamlar niye boyle ya rbootd & tftp ile biz her sistemde ayrı isletim sistemini sadece bir ana bilgisayardan calistirabiliyoruz. Ana makine olarak ssd destekleyen bir mini devre karti kullanilabilir.
Yazilimsal olaraksa Watchdog & curl vs. birkac program ayarlamayla gerekli durumlarda resetlemeye yeterlidir.
Ayrıca size daha akillica bir yontem soyleyeyim elinizde madem 10+> tane sistem var bunlarin birinde sorun cikarsa digerinin onu resetlemesini saglayabilirsiniz. 9 tanesi birden sorun cikarirsa 1 makine diger 9 tanesini resetler. Artik windowsta bunu nasil yapacagini sen dusun.
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 27, 2017, 05:34:27 PM
Last edit: July 27, 2017, 06:21:41 PM by forbidden

Al iste tipik windowscu bu adamlar niye boyle ya rbootd & tftp ile biz her sistemde ayrı isletim sistemini sadece bir ana bilgisayardan calistirabiliyoruz. Ana makine olarak ssd destekleyen bir mini devre karti kullanilabilir.
Yazilimsal olaraksa Watchdog & curl vs. birkac program ayarlamayla gerekli durumlarda resetlemeye yeterlidir.
Ayrıca size daha akillica bir yontem soyleyeyim elinizde madem 10+> tane sistem var bunlarin birinde sorun cikarsa digerinin onu resetlemesini saglayabilirsiniz. 9 tanesi birden sorun cikarirsa 1 makine diger 9 tanesini resetler. Artik windowsta bunu nasil yapacagini sen dusun.

Ben linuxte tftp çalışmaz mı dedim? Herif bir anamakinaya sistemi emanet etmem demiş ona cevap verdim ki 2 yıldır kullanıyorum server üzerinde 5 dk sorun yaşamadım, konuyu saptırmayın.
Bu arada siz kimsiniz muronun akıl aldığı akıl hocası mı? eğer öyle ise siz de yanlış yoldasınız clientler üzerinden reset düşünmek nasıl bir mantık(sızlık)tır.
Muro cevap veremedi sen nereden takip edersin 30 rigin olsa? enteresan ve fantastik öneriler var sizde çalışan alternatiflere ondan sordum Smiley
Ethman harici cevabı gidin clymore'un eth konusuna atın da götüyle gülsünler size.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
July 27, 2017, 08:10:35 PM

Ben linuxte tftp çalışmaz mı dedim? Herif bir anamakinaya sistemi emanet etmem demiş ona cevap verdim ki 2 yıldır kullanıyorum server üzerinde 5 dk sorun yaşamadım, konuyu saptırmayın.
Bu arada siz kimsiniz muronun akıl aldığı akıl hocası mı? eğer öyle ise siz de yanlış yoldasınız clientler üzerinden reset düşünmek nasıl bir mantık(sızlık)tır.
Muro cevap veremedi sen nereden takip edersin 30 rigin olsa? enteresan ve fantastik öneriler var sizde çalışan alternatiflere ondan sordum Smiley
Ethman harici cevabı gidin clymore'un eth konusuna atın da götüyle gülsünler size.
Bitcoini islemciyle kazildigi zamandan ekran kartina gecis yapildigi vakitte(mining sirketleri yoktu once fpga sonra asic birkac yil sonrasinda da cex.io hash gucu satiyordu)tanismama ragmen rigim yok ozamanlar lisedeydim ekran karti alcam deseydim oyun oynayacagina dersine calis derlerdi  Cheesy bende 20 liralik harclikla 2 3 ay biriktirip almadim simdi de borsadayim.
Sanirim rrdtool(https://i.imgur.com/nKniGUA.jpg gibi, zaten kendisi hava durumu, ag trafigi, islemci takibi veya bilimsel arastirmalarda kullaniliyor) ile birlikte hazirlayacagim bir web arayuzu kullanirdim(boylece gecmise donuk sicaklik, fan hiz, guc tuketimi ve diger degerleri grafiksel olarak takip edebilirdim, her kart/rigin performans & ortalamasini grafiklerle gorurdum) ve tabiki herzaman beraberinde standart olarak ssh baglantisi
Torrent p2p, bitcoin p2p, tor p2p calisabiliyorsa rig resetlemek niye mantiksiz olsun ki bu yontemi trackerlarda satin aldigi servisi 1 iss sonlandirirsa digerlerinden birini devreye sokup load balancing amacli kullaniyorlar boylece engellemelerden kacabiliyorlar. Tpb benzer bir sistemi sunucular icinde sanal sifreli/gizli sunucular olusturarak kullaniyordu. Adamlar yakalandiginda bile sitesi aylarca acik kalmisti.
muratizm
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
July 28, 2017, 03:50:01 AM

Terbiyesiz forbidden gene bozmuş ağzını.

Adam bilgisayar mühendisiyim diyor, bildiği programlama dillerini sayıyor hepsi windows / microsoft ürünü, sonra gelmiş arduino c++ ile program yazdım diyor. Madem öyle c++ ı yazsaydın ya bildiğin diller arasına?

(Ayrıca konuyu bilgisayar mühendisliğine getirmişsin, okulda mining dersi görmedik elbette, lise ingilizcem olduğunu yazmışsın ona cevap verdim, o kadar bilgisayar bilgine güveniyorsan seninle canlı yayında bilgisayar üzerine yazılım da dahil her türlü tartışma yapabiliriz. Hangi dille istersen o dille gel bana C#, VISUAL BASIC, VISUAL BASIC.NET, ASP, ASP.NET, BATCH, VBSCRIPT, WINDOWS, SQL SERVER, IIS, HTML, CSS, JAVASCRIPT, HYPER-V, NETWORK KONULARI...) demiştin hani. C++ nerde? Batch diye programlama dili varmış vaay (sırf kalabalık olsun diye yazmış hahaha)

Sağa sola küfrederken iyi, maloğlu mal diyince aileyi karıştırma diyorsun. Bu küfürbaz ağzın ile çocuklarını nasıl öpüyorsun yanağından sen onu söyle, ne çirkef adamsın lan sen.

ccboot çakma yetkili satıcısı olduğun için kurmuşsun ccboot u lisanssız windows 2012 server üzerine, aklınca 250 tl ssd den tasarruf ediyorsun.
birde 1500 tl yerine 200 liraya 7 yıllık anakart + işlemci + ram li sistem kurarak akıllı olduğunu sanıyorsun (sanki biz alamıyoruz ucuza 2.ci el mal) ondan sonra kartlar yanınca kartları eline alınca bık bık ötüyon burda.

ortlama 74 derece çok yüksek bir ısı. 200 gpu varsa var ulan, o zaman cimrilik yapma tak 2 tane klima iklimlendirme yap. BTU nedir bilmiyorsun ama mühendis kesiliyorsun burda.

o 74 - 78 derecede çalışan kartlarda ne undervolt ne adam gibi bios mod var belliki, stok hızlarda çalıştırıyorsun kart yanacak haberin yok.

Senden 2.ci el kart alacak adama acırım. 74 dereceye az diyor adam ya hahaha
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: