Bitcoin Forum
April 26, 2024, 01:17:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: Otomatik / Manuel Rig Resetleme Sistemi (Satış konusu)  (Read 3050 times)
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 14, 2017, 05:11:57 PM
Last edit: July 14, 2017, 05:29:28 PM by forbidden

Merhabalar,
Clymore Remote Manager üzerinden riglerini takip edebileceğiniz ayrı bir PC'niz var ise adresinize göndereceğim donanım/yazılım ile ister otomatik, isterseniz manuel olarak riglerinizi resetlemeniz mümkün.

Nasıl çalışır:

Resimde görmüş olduğunuz On/Off bazı anakartlarda Pwr_sw (Power Switch) olarak geçer,

Kabloları hazır bağlı olarak göndereceğim 1 adet arduino (Programlanmış ve hazır)

İhtiyaca bağlı 4'lü 8'li 16'lı röle takımı (arduinoya bağlanmış ve hazır)

220v elektrik  ile göndereceğim sistemin hiç bir alakası yoktur, tek yapmanız gereken eski prizlerinizin yerini değişmeden sadece göndereceğim röle aparatından çıkan 4-8-16 adet kabloyu anakartınızın yukarıda resimde göstermiş olduğum On/Off bazı anakartlarda Pwr_sw (Power Switch) olarak geçer kısımlararına takmak ve programı çalıştırmak.

Yazılım Clymore Remote Manager'a entegre olarak çalışır, Riglerinizden duran olduğunda yazılım bunu kısa sürede algılar, riginizin (anakartınızın) power tuşuna 7 sn süre ile basılı tutar, anakarta giden elektrik bu sürede kesilir yani riginiz tamamen kapanır, 2 sn bekledikten sonra açmak için tekrar sinyal gönderir ve riginizi tekrar açmış olur, dilerseniz ekrandaki butonlar aracılığı ile de bu işlemi manuel yapabilirsiniz.

Sistemin avantajı:
Gece siz uyur iken riginiz sustuğunda otomatik kapat aç yaparak sisteminizin durmasını engeller.
Cep telefonunuz ile uzak masaüstünden riglerinizi takip edebilir, manuel reset atabilirsiniz.

Kurulum tarafımdan Teamviewer/Alpemix tarzı uzak kontrol araçları ile yapılacaktır.
Elektrik gidip geldiğinde COM portu otomatik bulur, bağlanır ve sistemi başlatır.

Kargo bana aittir.

Fiyat:
  • 4'lü sistem : 250 TL
  • 8'li sistem : 500 TL
  • 16'lı sistem : 750 TL

1714137460
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714137460
Reply with quote  #2

1714137460
Report to moderator
1714137460
Hero Member
*

Ignore
1714137460
Reply with quote  #2

1714137460
Report to moderator
1714137460
Hero Member
*

Ignore
1714137460
Reply with quote  #2

1714137460
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714137460
Hero Member
*

Ignore
1714137460
Reply with quote  #2

1714137460
Report to moderator
1714137460
Hero Member
*

Ignore
1714137460
Reply with quote  #2

1714137460
Report to moderator
1714137460
Hero Member
*

Ignore
1714137460
Reply with quote  #2

1714137460
Report to moderator
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
July 14, 2017, 05:20:32 PM

hocam okadar para verilecek 750tl gibi ayrıca birtanede pc açık bırakılacak mantıksız size tavsiyem oraya 20 liralık 1tanede ethernet sheld ekleyin ama eklediniz diye fiyatıda 1000 tl yapmayın belki satış olur
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 14, 2017, 05:25:36 PM

hocam okadar para verilecek 750tl gibi ayrıca birtanede pc açık bırakılacak mantıksız size tavsiyem oraya 20 liralık 1tanede ethernet sheld ekleyin ama eklediniz diye fiyatıda 1000 tl yapmayın belki satış olur

Hocam Arduino shield ile arduinoyu çalıştırdık orası tamam, program nerede çalışacak Smiley

Satış olup olmaması çok önemli değil ihtiyacı olan bana ulaşır, öneriniz için teşekkürler.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
July 14, 2017, 05:42:30 PM

yuh reis tmm sokarsında sen taş. bile sokmaya çalışıon
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 14, 2017, 05:48:33 PM
Last edit: July 15, 2017, 01:58:06 AM by forbidden

yuh reis tmm sokarsında sen taş. bile sokmaya çalışıon

Grin Grin

ya dostum kablo bağlantı, kurulum işleri fln emek sonuçta bundan aşağı elimi sürmem yani Smiley
Ayrıca otomatik aç kapa yapan bir sistem görmedim ben bir yerde, var ise linkini at karşılaştıralım fiyatı.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 15, 2017, 03:16:21 AM

Tebrikler. Arduino ile işi kopardın sonunda  Wink
iş görür cihaz.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 15, 2017, 01:01:27 PM

Teşekkürler Mustafa.
Aslında arduino arada olmadan direk seri port ile çalışan röleler de var ama çok kaliteli değil biraz problem yaşadım testlerimde. Kaliteli olanların da fiyatı pahalı hep küfredecekler bana Smiley
En iyi çözüm arduino oldu.

igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
July 15, 2017, 11:47:36 PM

Çok iyi bir proje diyebilirim.

Simple Rig Resetter v2 cihaza 162 USD ödedim. Hala teslim edilmedi. Ayrıca fatura bedeli düşükl yazmayı kabul etmediler. Vergi çıkacak %20. 8 cihaz bağlanıyor.
Broadlink cihaz kullanıyorum. Tanesi 169 TL. Her bir rig için bir tane bağlamak gerekiyor. Pahalıya mal oluyor.

Bence sizin sistem güzel olmuş. Fiyat pahalı diyen almayıp alternatifleri araştırsınlar bence. Ben fiyatlarınızın uygun olduğunu düşünüyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
muratizm
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
July 16, 2017, 03:08:47 AM

Simple Rig Resetter v2 cihaza 162 USD ödedim. Hala teslim edilmedi. Ayrıca fatura bedeli düşükl yazmayı kabul etmediler. Vergi çıkacak %20. 8 cihaz bağlanıyor.
Broadlink cihaz kullanıyorum. Tanesi 169 TL. Her bir rig için bir tane bağlamak gerekiyor. Pahalıya mal oluyor.

Bence sizin sistem güzel olmuş. Fiyat pahalı diyen almayıp alternatifleri araştırsınlar bence. Ben fiyatlarınızın uygun olduğunu düşünüyorum.

Yapmayin ya nesi iyi?
Adam arduino kullanmis, azcik zorlasa arduino yerine esp8266 kullanip riglerin 3333 nolu portundan ethman ciktisini kontrol ettirip, 10 sn icinde yanit vermeyen olursa otomatik reset attirabilirdi. Bu is icin acik ayri pc ye gerek yok. Ha diyelim arduino ide ile program yazamiyorsun, o zaman raspberry pi var, daha ucuza orange pi var script calistirabilen, yine ayni mantik.

Simdi forbidden buraya yazmadan ben pesinen cevabini vereyim, ben niye napmiyorum o zaman sorusuna.
Tatildeyim ulan yurtdisinda, eylulde donucem daha iki ay var. iki ay sonra uygun pazar olursa tabiki projelendirip satarim pc-gerektirmeyen-rig-reset cihazimi Smiley
muratizm
Member
**

View Profile
July 16, 2017, 03:17:07 AM

Alin ornek projede hazir. Adam dahada basit yapmis, ping atiyor sistem cevap vermiyorse kapat-bekle-ac yapiyor.

Az degistirip ip: port 3333 kontrol ettirilebilir

https://github.com/Kasmetski/auto-hard-reset

Raspberry pi veya klonlari ile pc filan istemeden tek basina is goruyor.

Kendi alip ugrasmak isteyen baksin, keyiflidir linux ve arm.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 16, 2017, 07:59:35 AM
Last edit: July 16, 2017, 08:28:55 AM by forbidden

Yapmayin ya nesi iyi?
Adam arduino kullanmis, azcik zorlasa arduino yerine esp8266 kullanip riglerin 3333 nolu portundan ethman ciktisini kontrol ettirip, 10 sn icinde yanit vermeyen olursa otomatik reset attirabilirdi. Bu is icin acik ayri pc ye gerek yok. Ha diyelim arduino ide ile program yazamiyorsun, o zaman raspberry pi var, daha ucuza orange pi var script calistirabilen, yine ayni mantik.

Simdi forbidden buraya yazmadan ben pesinen cevabini vereyim, ben niye napmiyorum o zaman sorusuna.
Tatildeyim ulan yurtdisinda, eylulde donucem daha iki ay var. iki ay sonra uygun pazar olursa tabiki projelendirip satarim pc-gerektirmeyen-rig-reset cihazimi Smiley

Bu sistemi gerçek mining işi yapanlar değerlendirir, sen anlayamazsın, hangi rig ne basıyor, düşen gpu var mı FAZLA rigi olan ya ethman dan kontrol edecek ya da senin gibi rig başı sonsuza dek para bayılıp simplemining kullanacak.
Kontrol için ayrı pc çalıştıranlar için yazdım ilk cümlemde. Senin gibi cırtlak seslilerin konuya ekşiyeceğini bildiğim için.
Hiç başına geldi mi bilmiyorum ama 5 gpu çalıştıran rigde bazen 1-2 gpu düşebiliyor ama 3333 portu hata vermeden devam ediyor benim kurduğum sistem bunu da algılıyor ve resetliyor, kapiş?
Senin mantığa göre 3333 portu cevap verdi her şey yolunda ama gitti hashlar haberin yok. Smiley
Ayrıca manuel resetlemek için nasıl bir mantığın var onu da yaz.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 16, 2017, 08:03:32 AM

Güzel bir proje olmuş hocam elinize sağlık, satış arttıkça maliyetin düşeceğini düşünyorum. Umarım sizin içinde başarılı bir proje olur.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 16, 2017, 08:05:25 AM

Güzel bir proje olmuş hocam elinize sağlık, satış arttıkça maliyetin düşeceğini düşünyorum. Umarım sizin içinde başarılı bir proje olur.

Teşekkürler.

@muratizm
Bu arada daha ucuza daha iyisini yap, kısacası yaptığın şey bi boka yarayacak ve milletin işini görecek ise ben bu konuyu silerim. Seni de tebrik ederim. Hadi bakalım.
muratizm
Member
**

View Profile
July 17, 2017, 10:34:34 AM

Teşekkürler.

@muratizm
Bu arada daha ucuza daha iyisini yap, kısacası yaptığın şey bi boka yarayacak ve milletin işini görecek ise ben bu konuyu silerim. Seni de tebrik ederim. Hadi bakalım.

Sana hazır link verdim proje verdim, al değerlendir diye.
Ben yurtdışındayım dönmeme 2 ay var, 2 ay sonra mining mi kalıcak bakalım.

port 3333 den ethman çıktısı var, istediğin gibi değerlendirirsin. toplam hash hızına bakarsın her gpu ayrı ayrı analiz edersin buna engel yok.
raspberry pi de istersen c# ile yaz MONO da çalıştır, istediğin şekil kontrol var.

bu iş için açık pc tutmak bildiğin israf. Azıcık diplomanın hakkını ver, eskidendi o ANAMAKİNA çalıştırma günleri  Grin
muratizm
Member
**

View Profile
July 17, 2017, 10:37:41 AM

manuel resete gelince

sistem:

raspberry pi veya klonu
dilediğin programlama dilinde script
linux armbian debian OS.

IO portlarından kontrol ile kısa devre yaptırmak şartıyla ister power on/off ister reset jumper pininden istediğin pc yi manuel resetletirsin. Ufak bir program yazmak yeterli.

Hatta bu işi yapan beleş bulut servisler var mobil uygulaması olan. API key alıp orda hesap açıp ordanda komut verebiliyorsun.

Bira mayalarken oda sıcaklığını esp8266 ile buluta gönderip grafik halinde bakıyordum ordan biliyorum.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 17, 2017, 10:46:43 AM
Last edit: July 17, 2017, 11:12:03 AM by forbidden

kardeş tamamen fantazi peşindesin, 20-30 rigi olan, kısacası 30kw güç tüketimi olan bir miningcinin 100w lık dandik bir pc yi açık tutması ne kadar sorun oldu sana veya bir laptop..
Sen şimdi 20-30 rig sahibisin diyelim, bu kafayla biraz zor da diyelim ki var, güldüğün ANAMAKİNA olmadan tamamını nasıl kontrol edersin.
Kör gibi mining mi yaparsın, simplemining ile internetten mi takip edersin, havuzdan yarım saat gecikmeli mi bakarsın, ethman mı kullanırsın?
Hadi ateistler bunu da açıklasın bakalım.

Edit: Kendim için sormadım biliyorsun benim tek sistem kontrolüm var Windows Server 2012 Deneme Süresi 1080 gün sana göre kaçak Smiley
Ayrıca sorduğum sorulara da online görünüyorsun 1-2 gün sonra cvp veriyorsun bi halt bilmiyorsun da yardım aldığın bir mühendis ya da bilişimci mi var muro Smiley
igotek
Hero Member

View Profile WWW
July 17, 2017, 11:44:51 AM

İyi yapılan her işin emeğinin hakkını alması lazım bence. Daha iyisini yapabilen varsa yapsın sonra konuşsun. Daha iyisi yapılabilir diyerek boş laflar edilmemeli. forbidden iyi bir çalışma yapmış. Şuanki elimdeki sistemlere para harcamamış olsam forbidden dan bir adet cihaz da ben alırıdm. Elimde bi sürü broadlink var. Birde SRRv2 de kargoda 8 cihaz da o kontro lediyor. Pahalı mı ? Evet pahalı. Broadlink 200 TL, SRRv2 162 USD + %20 gümrük vergisi, forbidden ın yaptığı cihazda çeşitli sayıda rig sayısına göere değişiyor. Bence bu tarz cihazların zatenucuz olmasını beklemeyin. Ucuz olamaz. Profesyonel anlamda mining yapmak isteyen kişiler bu tarz cihazları alıp kullanır. Tek rigi olup da amatör olarak yapanlar ise almayabilir de. Ben hobi olarak başladım. Kazancı da var. Kim hem oyun oynayıp hem de para kazanmak istemez ki ? Cep telefonundan oyun oyanyıp boşa vakit kaybedeceğime böyle şeylerle uğraşırım daha iyi. Burdan kazandığım paralar yine bu sistemlere gitsin sorun yok. Nasıl olsa eninde sonunda kazanç bırakıyor.

muratizm
Member
**

View Profile
July 20, 2017, 10:34:12 AM

kardeş tamamen fantazi peşindesin, 20-30 rigi olan, kısacası 30kw güç tüketimi olan bir miningcinin 100w lık dandik bir pc yi açık tutması ne kadar sorun oldu sana veya bir laptop..
Sen şimdi 20-30 rig sahibisin diyelim, bu kafayla biraz zor da diyelim ki var, güldüğün ANAMAKİNA olmadan tamamını nasıl kontrol edersin.
Kör gibi mining mi yaparsın, simplemining ile internetten mi takip edersin, havuzdan yarım saat gecikmeli mi bakarsın, ethman mı kullanırsın?
Hadi ateistler bunu da açıklasın bakalım.

Edit: Kendim için sormadım biliyorsun benim tek sistem kontrolüm var Windows Server 2012 Deneme Süresi 1080 gün sana göre kaçak Smiley
Ayrıca sorduğum sorulara da online görünüyorsun 1-2 gün sonra cvp veriyorsun bi halt bilmiyorsun da yardım aldığın bir mühendis ya da bilişimci mi var muro Smiley

Madem forumda online ım neden hiç bir konuya yazmamışım?
Ne sordun da cevap veremedim hamzoş (muro ya cevaben)

Daha Single Point of Failure nedir bilmiyorsun, ne zararı varmış 1 pc açık tutmanın. Ya o açık tuttuğun pc kitlenirse? Smiley
Arm SBC ler çok daha stabil, hele hele arduino tarzı kitler RTOS çalıştırıyor kitlenme diye birşey yok.

Sen herkesi 20-30 rig sahibi zannediyorsun, ilanada yaz o zaman 20-30 rigden aşağı olan bunu almasın diye. Neden 4lü 8 li filan satıyorsun o zaman?

Ben sana yukarıda hem örnek proje verdim, kaynak kodlarına kadar açık al yap.

Birşey yapacaksan iyisini yap, zaten az boz para istemiyorsun, hakkını ver aldığın paranın. Arduinoyu sadece röle kontrolü için kullanmak israftır.
muratizm
Member
**

View Profile
July 20, 2017, 10:36:15 AM

İyi yapılan her işin emeğinin hakkını alması lazım bence. Daha iyisini yapabilen varsa yapsın sonra konuşsun. Daha iyisi yapılabilir diyerek boş laflar edilmemeli. forbidden iyi bir çalışma yapmış. Şuanki elimdeki sistemlere para harcamamış olsam forbidden dan bir adet cihaz da ben alırıdm. Elimde bi sürü broadlink var. Birde SRRv2 de kargoda 8 cihaz da o kontro lediyor. Pahalı mı ? Evet pahalı. Broadlink 200 TL, SRRv2 162 USD + %20 gümrük vergisi, forbidden ın yaptığı cihazda çeşitli sayıda rig sayısına göere değişiyor. Bence bu tarz cihazların zatenucuz olmasını beklemeyin. Ucuz olamaz. Profesyonel anlamda mining yapmak isteyen kişiler bu tarz cihazları alıp kullanır. Tek rigi olup da amatör olarak yapanlar ise almayabilir de. Ben hobi olarak başladım. Kazancı da var. Kim hem oyun oynayıp hem de para kazanmak istemez ki ? Cep telefonundan oyun oyanyıp boşa vakit kaybedeceğime böyle şeylerle uğraşırım daha iyi. Burdan kazandığım paralar yine bu sistemlere gitsin sorun yok. Nasıl olsa eninde sonunda kazanç bırakıyor.

Daha iyisi zaten var. Neyini yapıcaz anlamadım? Link verdim tıklayıp okuma zahmetine girdin mi?
Yurtdışındayım diyorum, böyle bir talep olursa eylül ortası ben döndüğümde isteyene satar kurulumunu yaparım.

Daha iyisi yapılabilir diye boş boş sallamadım, nasıl yapılacağı konusunda yol gösterdim yukardaki mesajlarda.

Ayrıca bu aletlerin BOM masrafı çok ama çok düşük. Yani kendiniz yapmak isteseniz 40-50 dolar bile harcamadan bu sistemi kurabilirsiniz kendiniz.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 20, 2017, 11:29:22 PM

Sana yukarıda soru sordum, konuyu single point of failure'a getirmişsin. NO,NC seçeneği olan bir röleyi kontrol eden PC'nin kilitlenmesinde, riglerin bundan etkileneceğini düşünecek kadar da beyin yoksunusun sanki elektriği röleler üzerinden veriyorum Smiley
Arduino kullanmak israftır diyorsun linux çakmasını öneriyorsun.
Seninle polemik yaşamaktan sıkıldım nasıl bir narsist isen en büyük seninki dedim yine tatmin olmadın sal beni artık.
igotek
Hero Member

View Profile WWW
July 20, 2017, 11:57:40 PM

Bu cihazların yapımı konusunda teknik bilgiye sahip değilim ancak forbidden bu cihazı yaparken epey uğraşmıştır. SRRv2 cihazı bugün elime ulaştı ve incelediğimde üzerinde o kadar da çok karmaşık şeylerin olmadığını gördüm. Ancak bunları bir araya getirirken yapılan araştırma, çalışma teknik bilgi, el emeği, yazılımı düşününce bence verdiğimiz paralar çok değil. Bende 5 rig var, aldığım cihaz 8 rig destekliyor. Ayrıca her rig de bir de akıllı priz var. Ha biraz fazla masraf oldu o ayrı. 8 den fazla rigim olduğunda forbidden dan bir adet bu cihazdan alacağım. Bence mining ile uğraşan kişiler tek cihazı bile olsa bu cihazdan almalı. Sistemin çalışmadan 4-5 saat geçtiğini düşünün. Makine boşa çalışacak. Bu tarz cihazlar her zaman parasını çıkartır. Boşa değil verilen paralar. Forbideen ı tanımıyorum ama yaptığı iş saygıyı hak ediyor. Ben yazılım mühendisiyim ve genelde benden istenilen şeyler için genelde yüksek ücret talep ediyorum. Çalıştığım birkaç şirket dışında da kimseye iş yapmıyorum. Çünkü senin gibi işi küçümseyenler çok fazla. İki tuşa basıp 1000 dolar alıyorsun diyene cevabım şu oluyor: Sen de hangi iki tuşa basıalcağını öğren, sen de bu kadar fazla para kazan.

muratizm
Member
**

View Profile
July 21, 2017, 03:32:09 AM

Sana yukarıda soru sordum, konuyu single point of failure'a getirmişsin. NO,NC seçeneği olan bir röleyi kontrol eden PC'nin kilitlenmesinde, riglerin bundan etkileneceğini düşünecek kadar da beyin yoksunusun sanki elektriği röleler üzerinden veriyorum Smiley
Seninle polemik yaşamaktan sıkıldım nasıl bir narsist isen en büyük seninki dedim yine tatmin olmadın sal beni artık.

Bir bok bilmediğin için aklın sıra ufak ufak hakaret ederek üste çıkmaya çalışıyorsun.
Arduino kullanmak israftır mı demişim iyi oku. Pc kullanmak israftır dedim yukarıda. Arduinoda RTOS var dedim mavi ekran vermez kitlenmez, azcık kafanı kullan.

Sende arduino programlayacak beceri olmadığı için script dilleri destekleyen linux bazlı SBC önerdim raspberry veya çakmasını.

Sana daha basit, daha kullanışlı yöntem gösterdim hala küfür etmekten geri kalmıyorsun.

Sana daha güzel bir iş önereyim, al bir kamera tak audine, sonra trafikte herkese ettiğin küfürleri youtube a yükle, millet izlesin gülsün sende izleme başı para kazan.

Yurtdışında böyle ana pc kullanarak rig resetter yaptım şu paraya satıyorum dersen götüyle güler millet.
2000 motor arabam var gaza basarak bundan elektrik üretiyorum onlada evimi aydınlatıyorum demek gibi birşey seninkisi. Benzinli arabayı jenaratör gibi kullanmak yani (hala anlamadıysan eğer).
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 22, 2017, 10:07:59 AM
Last edit: July 22, 2017, 10:45:38 AM by forbidden

Bir bok bilmediğin için aklın sıra ufak ufak hakaret ederek üste çıkmaya çalışıyorsun.
Arduino kullanmak israftır mı demişim iyi oku. Pc kullanmak israftır dedim yukarıda. Arduinoda RTOS var dedim mavi ekran vermez kitlenmez, azcık kafanı kullan.

Sende arduino programlayacak beceri olmadığı için script dilleri destekleyen linux bazlı SBC önerdim raspberry veya çakmasını.

Sana daha basit, daha kullanışlı yöntem gösterdim hala küfür etmekten geri kalmıyorsun.

Sana daha güzel bir iş önereyim, al bir kamera tak audine, sonra trafikte herkese ettiğin küfürleri youtube a yükle, millet izlesin gülsün sende izleme başı para kazan.

Yurtdışında böyle ana pc kullanarak rig resetter yaptım şu paraya satıyorum dersen götüyle güler millet.
2000 motor arabam var gaza basarak bundan elektrik üretiyorum onlada evimi aydınlatıyorum demek gibi birşey seninkisi. Benzinli arabayı jenaratör gibi kullanmak yani (hala anlamadıysan eğer).

Bunu ben mi yazdım ne bu?
Birşey yapacaksan iyisini yap, zaten az boz para istemiyorsun, hakkını ver aldığın paranın. Arduinoyu sadece röle kontrolü için kullanmak israftır.

Bak 2 defa soru sordum sana 3. defa soruyorum.

Arduino programlayamayacağımı söylüyorsun C++ ile servo motor kontrollü, kicker titreşimli yarış simülatörü geliştirmiş adam var karşında!
Sen şimdi ona da inanmıyorum dersin resmini hatta videosunu çeker atarım sana!
Normalde elektronik donanım kontrol eden yazılım yazmak hep itici ve sıkıcı gelmiştir bana, karşımda monitör olacak geliştirdiğim uygulamalarda.

youtube'a gelince, sen youtube nedir bilmez iken ayda binlerce dolar kazanıyordum, hatta program da yazdım bir tık öteye taşıdım, 20k üyeli bir sistemim var, sürekli youtube'un güncellemeleri yüzünden diğer işlerim aksadığı ve takibi zor olduğu için satışını durdurdum bir kaç ay evvel.
http://ytpro.net/kullanim.aspx
Hatırı sayılır para getiren kanallarım da var rahat ol murooooooo....
Trafikte kimseye küfür etmem, korna dahi kolay kolay çalmam, ben medeni insanım, sadece senin gibi cıvık insanlara tahammülüm yok, youtube'da izleme başı para düşük olur canım tıklama başı iyi para kazanılır, biz youtuberlar TBMO deriz. (Tıklama Başı Maliyet Oranı)

Ve artık lütfen sus.
Yap, sat ama sus.
Evlat olsan sevilmez 31 olsan çekilmezsin.

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 22, 2017, 10:21:13 AM

Bira mayalarken oda sıcaklığını esp8266 ile buluta gönderip grafik halinde bakıyordum ordan biliyorum.

Adam bira mayalıyor .... Ucuza kaçması normal   Smiley
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 22, 2017, 10:24:36 AM

Adam bira mayalıyor .... Ucuza kaçması normal   Smiley

Cheesy Cheesy Cheesy
Bu adam birayı kendi imal ediyordur, başlar şimdi niye para veriyorsun 1 kutu biraya 7-8 lira,
10cl maya, 10cl saf alkol, 5cl malt, 7cl şerbetçi otu, 25cl su fln..
Yazarsa şaşırmam yani.
Ama %100 malt takılıyorum ben içmem onun dandik birasını Cheesy
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 22, 2017, 10:51:52 AM

Bu cihazların yapımı konusunda teknik bilgiye sahip değilim ancak forbidden bu cihazı yaparken epey uğraşmıştır. SRRv2 cihazı bugün elime ulaştı ve incelediğimde üzerinde o kadar da çok karmaşık şeylerin olmadığını gördüm. Ancak bunları bir araya getirirken yapılan araştırma, çalışma teknik bilgi, el emeği, yazılımı düşününce bence verdiğimiz paralar çok değil. Bende 5 rig var, aldığım cihaz 8 rig destekliyor. Ayrıca her rig de bir de akıllı priz var. Ha biraz fazla masraf oldu o ayrı. 8 den fazla rigim olduğunda forbidden dan bir adet bu cihazdan alacağım. Bence mining ile uğraşan kişiler tek cihazı bile olsa bu cihazdan almalı. Sistemin çalışmadan 4-5 saat geçtiğini düşünün. Makine boşa çalışacak. Bu tarz cihazlar her zaman parasını çıkartır. Boşa değil verilen paralar. Forbideen ı tanımıyorum ama yaptığı iş saygıyı hak ediyor. Ben yazılım mühendisiyim ve genelde benden istenilen şeyler için genelde yüksek ücret talep ediyorum. Çalıştığım birkaç şirket dışında da kimseye iş yapmıyorum. Çünkü senin gibi işi küçümseyenler çok fazla. İki tuşa basıp 1000 dolar alıyorsun diyene cevabım şu oluyor: Sen de hangi iki tuşa basıalcağını öğren, sen de bu kadar fazla para kazan.

Yorumun için teşekkür ederim, bu adam gibiler yüzünden piyasada 100 TL'ye web sitesi yapanlar türedi. linux host buldum, mysql'i dayadım, php scripti de indirdim, görselde banner, menü değiştirdim al sana site.. Ne verecen abi bir siteye binlerce lira, ben daha iyisini yaparım. Yaş kemale ermiş de beyin liseli gençlik işte konuşuyorlar.
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
July 22, 2017, 11:11:29 AM

Merak etme hocam eylulde sektor yerine gelir Wink
deblue
Legendary
*

View Profile
July 23, 2017, 08:39:38 AM

yaz okulum bitiyor evde canım sıkılacak
Bende böyle bir şey yapayım diyorum beğenilirse ben de satarım,
Harici bir site üzerinden kotrollü olacak dual minere entegre çalışacak acaba ne kadar talep olur ve
dual miner kullanım oranı ne ? rig işlerine hiç girmediğim için fazla pratik bilgim yok.

forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 23, 2017, 01:27:35 PM

Harici bir site üzerinden kotrollü olacak dual minere entegre çalışacak acaba ne kadar talep olur ve
dual miner kullanım oranı ne ? rig işlerine hiç girmediğim için fazla pratik bilgim yok.

Simplemining (linux) de dahil %90+ dual miner kullanıyor diye tahmin ediyorum elimde istatistik yok.
Talep hiç yok Smiley ileride olur mu bilemem.
Çok sıkıntı değil kendim için geliştirmiştim satış kaygım da yok.
Takıldığın yerde yardımcı olabilirim, PM atman yeterli.
deblue
Legendary
*

View Profile
July 23, 2017, 04:14:57 PM

Simplemining (linux) de dahil %90+ dual miner kullanıyor diye tahmin ediyorum elimde istatistik yok.
Talep hiç yok Smiley ileride olur mu bilemem.
Çok sıkıntı değil kendim için geliştirmiştim satış kaygım da yok.
Takıldığın yerde yardımcı olabilirim, PM atman yeterli.

Allah razı olsun reis senin kadar profesyonel bi çalışma yapmamız pek tabii yaşımız, tecrübemiz gereğince olası gözükmüyor ancak seni idol alarak bi takım icraatlarda bulunma düşüncesi içerisindeyiz.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 24, 2017, 10:45:50 AM

Estağfurullah senin beyin zehir takip ediyorum yazılarını, üstüne düşersen iyi işler yaparsın, biz de elimizden geldiğince yardımcı oluruz.
ideal35
Member
**

Activity: 112

View Profile
July 25, 2017, 07:26:43 PM

@forbidden Hocam bende satın almak istiyorum yakın zamanda. Güzel ürün. İletişime geçeceğim tekrar. Hayırlı satışlar.
muratizm
Member
**

View Profile
July 26, 2017, 07:57:28 AM

Adam bira mayalıyor .... Ucuza kaçması normal   Smiley

Cheesy Cheesy Cheesy
Bu adam birayı kendi imal ediyordur, başlar şimdi niye para veriyorsun 1 kutu biraya 7-8 lira,
10cl maya, 10cl saf alkol, 5cl malt, 7cl şerbetçi otu, 25cl su fln..
Yazarsa şaşırmam yani.
Ama %100 malt takılıyorum ben içmem onun dandik birasını Cheesy

10cl saf alkol? boğma rakımı yapıyoruz? ev yapımı birada etanol kullanılmaz. maya ile şeker birleşince alkol kendiliğinden oluşur. Azıcık genel kültür sahibi ol.

Azıcık aklın olsa ev yapımı biranın, pastorize edilmiş + filtrelenmiş endüstriyel biralardan kat kat lezzetli olduğunu düşünebilirdin belki.

Neyse gelelim diğer soruna,
Diyelim 50 tane rigim var, ana makinaya güvenerek hepsini yönetmeye kalkarsam 1 makina = Single point of failure.
Ana makinayı senin gibi internet kafe işletenler kullanabilir, kullansın, ben kullanmam. 1 tane makinada oluşabilcek kritik hata 50 sistemi birden çökertir.

Dediklerimin arkasındayım, rig resetlemek için bir pc yi açık bırakmak bildiğin israftır. Yurtdışına böyle bir proje satmaya kalksanız götüyle gülerler adama. Aynı işi basit bir nodemcu esp8266 ile yapmak mümkün çünkü. NodeMcu fiyatıda 4.5 dolar filan gearbestte, her rige 1 tane bile takılabilir o derece ucuz (ama üzerinde bir sürü IO pin var, birden fazla rigi resetleyebilir)

muratizm
Member
**

View Profile
July 26, 2017, 08:02:51 AM

Dualminer dan kastın Claymore ise, nerdeyse herkes onu kullanıyor. Dual kullanıp hynix ramli kartı eline alanda var forbidden gibi, single takılıp eth basanda var.

claymore ethman çıktısı rig ipsi :3333 den serbestçe okunuyor. simplemining de orda okuduğu verileri zaten kendi sunucusuna atıyor.
bu istediklerini nodemcu ile yapabilirsin dahili wifi si var, tabi c bilmen lazım.
daha kolayı raspberry pi klonu olan orange pi ile olabilir, hem ucuz, hem linux çalıştırıyor ve ister python ister php ister node.js ile ethman çıktılarını okuyup, sadeleştirip, kendi sunucuna aktarabilirsin.

4 rig resetleyen cihaza 300-400 tl istersen tabi müşteri potansiyelin kısıtlı olur ancak makul fiyattan verdin mi peynir ekmek gibi satılır niye satılmasın? Baksana adam kendi cihazı için ana pc açık tutma şartı koşuyor Smiley
muratizm
Member
**

View Profile
July 26, 2017, 08:04:26 AM

Yorumun için teşekkür ederim, bu adam gibiler yüzünden piyasada 100 TL'ye web sitesi yapanlar türedi. linux host buldum, mysql'i dayadım, php scripti de indirdim, görselde banner, menü değiştirdim al sana site.. Ne verecen abi bir siteye binlerce lira, ben daha iyisini yaparım. Yaş kemale ermiş de beyin liseli gençlik işte konuşuyorlar.

Yahu bunu diyen adamın sitesine bakın
http://www.2000tasarim.com

2000 yılından kalmış tasarımı bile Smiley

Emin ol 100 tl ye wordpress ile websitesi yapanlar senden iyi yapar, en azından kaçakta olsa adam gibi tasarım olur css olur, editlemesi mıncıklaması kolay olur Smiley
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 26, 2017, 10:52:52 AM

İster reset sistemi olsun, ister olmasın, bir pc açık bırakır, uzak masaüstü kurar, cebimden ya da X yerden bağlanır arada bir genel kontrol yaparım olması gereken budur. 

Sevgili mal,

1 makina = Single point of failure diye bir olay yok, NO (normally open-Normalde açık), NC (normally closed-Normalde kapalı) rölelerde iki uç birbirine şase yaptığında akım gerçekleşir ki (Reset-Kapama olayı gerçekleşir.)
Rölenin bağlı olduğu anamakinanın durması, susması ki böyle bir durum belki binde 1 olur, hiç bir iş yapmayan pc neden bozulsun? Hadi diyelim ki bozuldu, sadece resetleme sistemi çalışmaz, riglerin çalışmaya devam eder. 1 defa yazmıştım, tekrar yazıyorum kıt akıllısın çünkü anlamamışsın, çalışır, çalışır, çalışır. Single point of failure OLMAZ!

Şimdi sen ile benim aramdaki farkı söylüyorum, ben bir iş yapıyorsam özellikle o iş ticari ise (hobi değil ise) iyice düşünür, çıkabilecek aksaklıkları hesaplar, hizmet verdiğim yere defalarca gidip gelmeye gerek görmeden işimi layıkıyla yapmaya özen gösteririm.

Bu benim kendi geliştirdiğim bir izleme aracı bahsettiğin gibi 3333 portunu dinleyen:

Bir çok rigde çoğu zaman aksaklıklar çıkıyor ama 3333 nolu port haberleşmeye devam ediyor, senin mantığına bu işi nasıl çözersin dedim bana öyle bir saçma cevap verdin ki gpu'ların toplam sayısını alırım ona göre hesaplatma yapıp kontrol ederim dedin.
Ben işten anlamayan bir madenciyim seni çağırdım geldin orange pi ile bahsettiğin sistemi kurdun, 1 hafta sonra 1 kartım arızalandı diyelim, 5 li rigim 4 karta düştü, ne oldu şimdi? hadi murat bey gel 1 kartım arıza yaptı orange pi'yi yeniden programla, 2 gün sonra 1 kartı çıkarıp başka bir rige taktım, murat bey bi geliver tekrar orange pi'yi programla rigin 1 tanesi 1 kart azaldı, diğeri 1 kart fazlalaştı..
50 defa git gel yapar en sonunda doğru yolu bulur ethmana entegre eder ya da benim gibi bir sistem yazıp kafana göre kontrol etmeye çalışırsın.
Yani senin sistemin çalışmaz, çalışmaz, çalışmaz. Sen 1-2 rig ile bu işi yaptığın için büyük rig kontrolünde ne tarz sorunlar çıkar bilmezsin.
4'lü rige 250 TL yazmışım, 50 lira arduino, 50 lira röle ve kablolar, kargosu ile bana 100 küsür TL para kalıyor, program da var içinde ayrıca, buna pahalı diyorsun ama topladığın rige bakıyorum ddr4 sistem 8gb ram 6. nesil işlemci 1500 liraya rig kurup çalıştırıyorsun, ben aynı rigi 5'li 200 TL'ye mâl ediyorum, ben kendi sistemimi 200 GPU'lu rigi senin gibi çok bilmişe kurdurtsaydım cebimden 70-100 bin TL ekstra para çıkardı.
Sen bunları görmüyorsun düşmüşsün 50-100 liranın, 200 liralık laptop ile çalışacak anamakinanın peşine, maksat bana bok atmak ya!

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
July 26, 2017, 04:10:33 PM
Last edit: July 26, 2017, 04:27:10 PM by Piratte

Yapmayin ya nesi iyi?

Aynisini sadece yazilimla yaparim esp8266,arduino,raspberry bunlar linux kullaniyorsan gerekmiyor. Smiley
Forbiyi takma pek bu adam windows gibi biraz gec aciliyor da  Cool  donanimsal birsey yapsaydim bende arduino gibi oyuncaklar yerine esp8266 kullanirdim ama gercekten bu is sadece yazilimla cozulur.
muratizm
Member
**

View Profile
July 27, 2017, 03:24:34 AM

İster reset sistemi olsun, ister olmasın, bir pc açık bırakır, uzak masaüstü kurar, cebimden ya da X yerden bağlanır arada bir genel kontrol yaparım olması gereken budur. 

Sevgili mal,

1 makina = Single point of failure diye bir olay yok, NO (normally open-Normalde açık), NC (normally closed-Normalde kapalı) rölelerde iki uç birbirine şase yaptığında akım gerçekleşir ki (Reset-Kapama olayı gerçekleşir.)
Rölenin bağlı olduğu anamakinanın durması, susması ki böyle bir durum belki binde 1 olur, hiç bir iş yapmayan pc neden bozulsun? Hadi diyelim ki bozuldu, sadece resetleme sistemi çalışmaz, riglerin çalışmaya devam eder. 1 defa yazmıştım, tekrar yazıyorum kıt akıllısın çünkü anlamamışsın, çalışır, çalışır, çalışır. Single point of failure OLMAZ!

Şimdi sen ile benim aramdaki farkı söylüyorum, ben bir iş yapıyorsam özellikle o iş ticari ise (hobi değil ise) iyice düşünür, çıkabilecek aksaklıkları hesaplar, hizmet verdiğim yere defalarca gidip gelmeye gerek görmeden işimi layıkıyla yapmaya özen gösteririm.

Bu benim kendi geliştirdiğim bir izleme aracı bahsettiğin gibi 3333 portunu dinleyen:

Bir çok rigde çoğu zaman aksaklıklar çıkıyor ama 3333 nolu port haberleşmeye devam ediyor, senin mantığına bu işi nasıl çözersin dedim bana öyle bir saçma cevap verdin ki gpu'ların toplam sayısını alırım ona göre hesaplatma yapıp kontrol ederim dedin.
Ben işten anlamayan bir madenciyim seni çağırdım geldin orange pi ile bahsettiğin sistemi kurdun, 1 hafta sonra 1 kartım arızalandı diyelim, 5 li rigim 4 karta düştü, ne oldu şimdi? hadi murat bey gel 1 kartım arıza yaptı orange pi'yi yeniden programla, 2 gün sonra 1 kartı çıkarıp başka bir rige taktım, murat bey bi geliver tekrar orange pi'yi programla rigin 1 tanesi 1 kart azaldı, diğeri 1 kart fazlalaştı..
50 defa git gel yapar en sonunda doğru yolu bulur ethmana entegre eder ya da benim gibi bir sistem yazıp kafana göre kontrol etmeye çalışırsın.
Yani senin sistemin çalışmaz, çalışmaz, çalışmaz. Sen 1-2 rig ile bu işi yaptığın için büyük rig kontrolünde ne tarz sorunlar çıkar bilmezsin.
4'lü rige 250 TL yazmışım, 50 lira arduino, 50 lira röle ve kablolar, kargosu ile bana 100 küsür TL para kalıyor, program da var içinde ayrıca, buna pahalı diyorsun ama topladığın rige bakıyorum ddr4 sistem 8gb ram 6. nesil işlemci 1500 liraya rig kurup çalıştırıyorsun, ben aynı rigi 5'li 200 TL'ye mâl ediyorum, ben kendi sistemimi 200 GPU'lu rigi senin gibi çok bilmişe kurdurtsaydım cebimden 70-100 bin TL ekstra para çıkardı.
Sen bunları görmüyorsun düşmüşsün 50-100 liranın, 200 liralık laptop ile çalışacak anamakinanın peşine, maksat bana bok atmak ya!

Sevgili MALOĞLUMAL

Laf ebeliği olsun diye yazıp durmuşsun. Senin ne mal olduğunu bilen biliyor ama cevap hakkımı kullanayım yinede.
3333 portundan her türlü veri okunuyor, hangi GPU kaç basıyor. Laf ebeliği yapma. İstersen 20 MH altı basan GPU görünce (gpu0 --- gpu5 vs) sistemi resetle, istersen rig sahibine mail at. O kadar yazıdan cımbızla bir cümle seçip bi ton hakaret etmek senin gibi medeni olduğunu iddia eden birine yakışır zaten. Benimde ağzımız bozdun sabah sabah.

Neden yurtdışında kimse rig reset sistemi için açık pc istemiyor? Bi düşün bakalım? Sen windowscu visual basicci olduğun için olabilir mi?
Açık pc açık windows a 50 makina emanet etmek saçmalıktan öte birşey değil.

Bir alttaki mesajda, hiç bir rig resetter kullanmadan nasıl %99 sistemi çalışır tutacaksınız onu yazıcam.
muratizm
Member
**

View Profile
July 27, 2017, 03:43:12 AM

Claymore kullanıyorsanız rig resetleme cihazına ihtiyacınız yok. Ben riglerimi satmadan önce bu yöntemi kullanıyordum:
claymore da -r 1 diye opsiyon var bat dosyasında ....exe den sonra -r 1 eklerseniz (sonrasında -epool vs devam edicek arada boşluk olarak)
windows için reboot.bat ve linuxte reboot.sh dosyası arar.

reboot.bat dosyasının içeriğine
shutdown.exe /r /t 00

yazıp kaydediyoruz. bunu claymore miner dizinine koyuyoruz.
windows açıldığında otomatik olarak miner başlasın istiyorsanız (benim öyle)

windows tuşu + r ye basıp
shell:startup yazıp enter a basın
orda yeni bat dosyası oluşturun baslangic.bat diye
içeriği:

@echo off
cd C:\Users\asroc\Downloads\GPU\claymore9.7
echo "Klasore girdim"
echo "20 saniye bekliyorum"
timeout 20
start /D "C:\Users\asroc\Downloads\GPU\claymore9.7" baslat.bat

Miner ın hangi klasörde olduğuna dikkat edin.
baslat.bat da benim claymore u başlat dosyam.
içinde EthDcrMiner64.exe -r 1 -epool .... olan dosya yani.

Hepsi bu kadar.
Bu yöntemle rig reset cihazına ihtiyacınız %99 oranında azalır. Driver çöker, kartın biri ati driverını kilitlerse, reboot.bat dosyasını çalıştırır claymore ve windows soft-reset atar.

linux de yapmak isterseniz aynısını
reboot.sh dosyası
#!/bin/sh
shutdown -r now

(sonrasında chmod 755 reboot.sh)

iş görür (eğer root olarak çalıştırıyorsanız miner ı, öyle yapın, aksi halde sudo, şifre filan uğraşırsınız)

Bu yöntem ile windows 10 un reboot etmemesi ancak sistemin tamamen kilitlenmesi halinde mümkündür, o daha benim başıma hiç gelmedi ancak gelmeyecek diye birşey yok.

Adam gibi istatistik ve uzaktan hashrate okumak istiyorsanız eğer
https://github.com/osnwt/ethmon
beleş.
1 euroluk veya 7-10 tl ye türk VPS alıcaksınız debian / ubuntu vs çalıştıran
bunu kuracaksınız
config.json dosyasını editleyeceksiniz

sonrasında modem routerdan her rig için port yönlendirmesi yapıp No-IP ile ddns hesabı açacaksınız
misal: forbiddencahili.ddns.net

sonrasında
192.168.0.101 (rig1) dış port 33301 --> iç port 3333 tcp olarak yönlendirme yapacaksınız
forbiddencahili.ddns.net:33301 diyince eth-man çıktısı gelecek karşınıza miner çalışırken
bunları ethmon config.json a yazdınızmı sırayla

her rig için detaylı ısı, hash, toplam hash bilgisi göreceksiniz cillop gibi.
node.js ile çalışıyor bu, npm ister ona göre.

Sonra cep telefonunuzdan ara sıra girin bakın hangisi kaç haş basıyor kaç derece olmuş vs.

Ben illa sistemi uzaktan açıp kapatmak istiyorum diyorsanız tplink akıllı prizler var, hs110 159 tl. hs100 (enerji ölçersiz) 110 tl filan.
hs110 ile ben anlık güç değerine bakarak sistem çalışıyormu yoksa çakılmışmı anlıyorum, ancak reboot.bat ile ona gerek kalmıyor.
muratizm
Member
**

View Profile
July 27, 2017, 03:49:50 AM

Şimdi gördüm, unutmadan yazayım.

ağzıbozuk forbidden o kartlar ne ya?
74 derece diyor 78 derece diyor olm manyadın mı?
kartları eline alırsın o ısıda. bana bok atıyordun ya hynix kartı eline alırsın diye hatırladın mı?
ben 68 derecede throttle yaptırıyorum karta, bilmiyorsan cahil kalma öğren, -ttli diye komut var sonuna 68 koyuyorsun ve 68 i geçip 69 u gördüğü anda throttle yapıyor hızı %20 düşüyor bir kaç saniye kart kendine geliyor.

Sen tabi -fanmin ne işe yarıyor onuda bilmiyorsun, otomatik modda takıl öyle.
ha birde -tt var, misal -tt 60 diyince kartları 60 derecede tutmak için fan hızını ona göre yükseltiyor. Senin fanlar maks. devirde çalışmıyor kimisi 76 kimisi 78 derece yuh ulan. Galiba megahaş konusunda gaza geldin gpu core 1350 mhz verdin sen bu aralar  Grin

43 derece izmir sıcağında evin içinde hiç bir ekran kartım 68 i geçmedi benim klima yok bişi yok insan yok, sen bodrum katında samsun gibi serin yerde 78 derece maşallah abarmışsın.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 27, 2017, 09:56:44 AM
Last edit: July 27, 2017, 10:14:04 AM by forbidden

Neden yurtdışında kimse rig reset sistemi için açık pc istemiyor? Bi düşün bakalım? Sen windowscu visual basicci olduğun için olabilir mi?

Yurtdışında rig reset sistemi satıyor adam, sen nereden takip ediyorsun umurunda değil, benim sistemim otomatik reset attığı için olabilir mi? Smiley

50 makinaya her birine 250 TL'ye SSD almaktan ise her birini sağlam bir Server 2012 ile kontrol etmek iyidir, hem her makinaya erişimin, müdahalen, yapacağın değişikliklerin kolay olur, hem de binlerce TL kârın olur, hem de zamandan, işçilikten tasarrufun olur kurulum aşamasında tek tek formata programlara driverlara uğraşmazsın, hem de rig reset sistemini kurar onun üzerinden kontrolünü sağlayacağın uzak masaüstü kontrollü bir anamakinen olur Smiley

Claymore kullanıyorsanız rig resetleme cihazına ihtiyacınız yok. Ben riglerimi satmadan önce bu yöntemi kullanıyordum:
claymore da -r 1 diye opsiyon var bat dosyasında ....exe den sonra -r 1 eklerseniz (sonrasında -epool vs devam edicek arada boşluk olarak)

shutdown.exe /r /t 00

içeriği:

@echo off
echo "Klasore girdim"
timeout 20

Hepsi bu kadar.
Bu yöntemle rig reset cihazına ihtiyacınız %99 oranında azalır. Driver çöker, kartın biri ati driverını kilitlerse, reboot.bat dosyasını çalıştırır claymore ve windows soft-reset atar.

reboot.sh dosyası
#!/bin/sh
shutdown -r now

iş görür (eğer root olarak çalıştırıyorsanız miner ı, öyle yapın, aksi halde sudo, şifre filan uğraşırsınız)

Bu yöntem ile windows 10 un reboot etmemesi ancak sistemin tamamen kilitlenmesi halinde mümkündür, o daha benim başıma hiç gelmedi ancak gelmeyecek diye birşey yok.

beleş.
bunu kuracaksınız

sonrasında modem routerdan her rig için port yönlendirmesi yapıp No-IP ile ddns hesabı açacaksınız

sonrasında
192.168.0.101 (rig1) dış port 33301 --> iç port 3333 tcp olarak yönlendirme yapacaksınız
forbiddencahili.ddns.net:33301 diyince eth-man çıktısı gelecek karşınıza miner çalışırken

Sonra cep telefonunuzdan ara sıra girin bakın hangisi kaç haş basıyor kaç derece olmuş vs.

Aferin benim daha önceki postumdan birşeyler kapmışsın güzel bir gelişme senin gibi çakma linux uzmanı için, ama bu komutun bende olduğunu ve çoğu zaman işe yaramadığını bilmen gerekir!..

Yazının orijinaline ulaşmak isteyen bu linke bakabilir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2004174.msg20047941#msg20047941

Ben illa sistemi uzaktan açıp kapatmak istiyorum diyorsanız tplink akıllı prizler var, hs110 159 tl. hs100 (enerji ölçersiz) 110 tl filan.
hs110 ile ben anlık güç değerine bakarak sistem çalışıyormu yoksa çakılmışmı anlıyorum, ancak reboot.bat ile ona gerek kalmıyor.

Çok pahalıya geliyor KOÇ'um.

kartları eline alırsın o ısıda. bana bok atıyordun ya hynix kartı eline alırsın diye hatırladın mı?
ben 68 derecede throttle yaptırıyorum karta, bilmiyorsan cahil kalma öğren, -ttli diye komut var sonuna 68 koyuyorsun ve 68 i geçip 69 u gördüğü anda throttle yapıyor hızı %20 düşüyor bir kaç saniye kart kendine geliyor.

ha birde -tt var, misal -tt 60 diyince kartları 60 derecede tutmak için fan hızını ona göre yükseltiyor. Senin fanlar maks. devirde çalışmıyor kimisi 76 kimisi 78 derece yuh ulan. Galiba megahaş konusunda gaza geldin gpu core 1350 mhz verdin sen bu aralar  Grin

43 derece izmir sıcağında evin içinde hiç bir ekran kartım 68 i geçmedi benim klima yok bişi yok insan yok, sen bodrum katında samsun gibi serin yerde 78 derece maşallah abarmışsın.

Sana 2 şey söyleyeceğim;
1- Ben senin gibi 1 rig çalıştırmıyorum, o resmi çektiğimde ortamda 200'den fazla GPU çalışıyordu, önce rig sayını çoğalt sonra yorum yap.
2- Ortamda ısınan hava fanlar ile 3 adet fanım var, dışarı tahliye ediliyor, gpu'ların %100 hızında çalışması içeride dolaşan sıcak hava akımını daha da fazlalaştıracak, ortamın ısısını daha da yükseltecektir, sonuçta fanların çalışma m3 kapasitesi belli, gpu'ları %100 de çalıştırdım, sıcak havayı attım gitti öyle mi?
 ortalama kartlarım 74 derecede çalışıyor 10'larca karttan sadece 1 tanesi 78 derece olmuş onu mu gözüne kestirdin Smiley Senin fanları hangi hızda çalıştırdığın değil, ortamdaki ısınan havayı nasıl dışarı tahliye ettiğindir önemli olan. Ayrıca ben bodrum katta değilim, 2. kattayım KOÇ'um, -fanmin varmış -tt varmış hadi yaaa?? Gerçekten varmıymış öyle komutlar alalala Cheesy Cheesy

Son olarak, ben sana mal diyorum çünkü malsın hak ediyorsun, çok şey bildiğini iddia ediyor ama olmayacak-iş görmeyecek çözümler sunuyor, sorduğum tıkandığın soruları es geçiyor, aynı şeyleri nakarat edip duruyorsun, sana da fazla görmüyorum beynin o kadar çalışıyor onun da bir limiti var sonuçta ama sen MALOĞLUMAL şeklinde yorum yaparsan işin içine ailemi karıştırırsan olay farklı yerlere gider, Trabzon damarımı attırma benim, hadi git şimdi işine, bu konuya da cevap yazma git daha iyisini yap, kime satıyorsan sat.

Piratte
Full Member

View Profile
July 27, 2017, 10:57:07 AM

Yurtdışında rig reset sistemi satıyor adam, sen nereden takip ediyorsun umurunda değil, benim sistemim otomatik reset attığı için olabilir mi? Smiley

50 makinaya her birine 250 TL'ye SSD almaktan ise her birini sağlam bir Server 2012 ile kontrol etmek iyidir, hem her makinaya erişimin, müdahalen, yapacağın değişikliklerin kolay olur, hem de binlerce TL kârın olur, hem de zamandan, işçilikten tasarrufun olur kurulum aşamasında tek tek formata programlara driverlara uğraşmazsın, hem de rig reset sistemini kurar onun üzerinden kontrolünü sağlayacağın uzak masaüstü kontrollü bir anamakinen olur Smiley

shutdown.exe /r /t 00

içeriği:

@echo off
echo "Klasore girdim"
timeout 20

Hepsi bu kadar.

reboot.sh dosyası
#!/bin/sh
shutdown -r now

beleş.
bunu kuracaksınız

sonrasında

Aferin benim daha önceki postumdan birşeyler kapmışsın güzel bir gelişme senin gibi çakma linux uzmanı için, ama bu komutun bende olduğunu ve çoğu zaman işe yaramadığını bilmen gerekir!..

Yazının orijinaline ulaşmak isteyen bu linke bakabilir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2004174.msg20047941#msg20047941

Çok pahalıya geliyor KOÇ'um.

ha birde -tt var, misal -tt 60 diyince kartları 60 derecede tutmak için fan hızını ona göre yükseltiyor. Senin fanlar maks. devirde çalışmıyor kimisi 76 kimisi 78 derece yuh ulan. Galiba megahaş konusunda gaza geldin gpu core 1350 mhz verdin sen bu aralar  Grin

Sana 2 şey söyleyeceğim;
1- Ben senin gibi 1 rig çalıştırmıyorum, o resmi çektiğimde ortamda 200'den fazla GPU çalışıyordu, önce rig sayını çoğalt sonra yorum yap.
2- Ortamda ısınan hava fanlar ile 3 adet fanım var, dışarı tahliye ediliyor, gpu'ların %100 hızında çalışması içeride dolaşan sıcak hava akımını daha da fazlalaştıracak, ortamın ısısını daha da yükseltecektir, sonuçta fanların çalışma m3 kapasitesi belli, gpu'ları %100 de çalıştırdım, sıcak havayı attım gitti öyle mi?
 ortalama kartlarım 74 derecede çalışıyor 10'larca karttan sadece 1 tanesi 78 derece olmuş onu mu gözüne kestirdin Smiley Senin fanları hangi hızda çalıştırdığın değil, ortamdaki ısınan havayı nasıl dışarı tahliye ettiğindir önemli olan. Ayrıca ben bodrum katta değilim, 2. kattayım KOÇ'um, -fanmin varmış -tt varmış hadi yaaa?? Gerçekten varmıymış öyle komutlar alalala Cheesy Cheesy

Son olarak, ben sana mal diyorum çünkü malsın hak ediyorsun, çok şey bildiğini iddia ediyor ama olmayacak-iş görmeyecek çözümler sunuyor, sorduğum tıkandığın soruları es geçiyor, aynı şeyleri nakarat edip duruyorsun, sana da fazla görmüyorum beynin o kadar çalışıyor onun da bir limiti var sonuçta ama sen MALOĞLUMAL şeklinde yorum yaparsan işin içine ailemi karıştırırsan olay farklı yerlere gider, Trabzon damarımı attırma benim, hadi git şimdi işine, bu konuya da cevap yazma git daha iyisini yap, kime satıyorsan sat.

Al iste tipik windowscu bu adamlar niye boyle ya rbootd & tftp ile biz her sistemde ayrı isletim sistemini sadece bir ana bilgisayardan calistirabiliyoruz. Ana makine olarak ssd destekleyen bir mini devre karti kullanilabilir.
Yazilimsal olaraksa Watchdog & curl vs. birkac program ayarlamayla gerekli durumlarda resetlemeye yeterlidir.
Ayrıca size daha akillica bir yontem soyleyeyim elinizde madem 10+> tane sistem var bunlarin birinde sorun cikarsa digerinin onu resetlemesini saglayabilirsiniz. 9 tanesi birden sorun cikarirsa 1 makine diger 9 tanesini resetler. Artik windowsta bunu nasil yapacagini sen dusun.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 27, 2017, 05:34:27 PM
Last edit: July 27, 2017, 06:21:41 PM by forbidden

Al iste tipik windowscu bu adamlar niye boyle ya rbootd & tftp ile biz her sistemde ayrı isletim sistemini sadece bir ana bilgisayardan calistirabiliyoruz. Ana makine olarak ssd destekleyen bir mini devre karti kullanilabilir.
Yazilimsal olaraksa Watchdog & curl vs. birkac program ayarlamayla gerekli durumlarda resetlemeye yeterlidir.
Ayrıca size daha akillica bir yontem soyleyeyim elinizde madem 10+> tane sistem var bunlarin birinde sorun cikarsa digerinin onu resetlemesini saglayabilirsiniz. 9 tanesi birden sorun cikarirsa 1 makine diger 9 tanesini resetler. Artik windowsta bunu nasil yapacagini sen dusun.

Ben linuxte tftp çalışmaz mı dedim? Herif bir anamakinaya sistemi emanet etmem demiş ona cevap verdim ki 2 yıldır kullanıyorum server üzerinde 5 dk sorun yaşamadım, konuyu saptırmayın.
Bu arada siz kimsiniz muronun akıl aldığı akıl hocası mı? eğer öyle ise siz de yanlış yoldasınız clientler üzerinden reset düşünmek nasıl bir mantık(sızlık)tır.
Muro cevap veremedi sen nereden takip edersin 30 rigin olsa? enteresan ve fantastik öneriler var sizde çalışan alternatiflere ondan sordum Smiley
Ethman harici cevabı gidin clymore'un eth konusuna atın da götüyle gülsünler size.
Piratte
Full Member

View Profile
July 27, 2017, 08:10:35 PM

Ben linuxte tftp çalışmaz mı dedim? Herif bir anamakinaya sistemi emanet etmem demiş ona cevap verdim ki 2 yıldır kullanıyorum server üzerinde 5 dk sorun yaşamadım, konuyu saptırmayın.
Bu arada siz kimsiniz muronun akıl aldığı akıl hocası mı? eğer öyle ise siz de yanlış yoldasınız clientler üzerinden reset düşünmek nasıl bir mantık(sızlık)tır.
Muro cevap veremedi sen nereden takip edersin 30 rigin olsa? enteresan ve fantastik öneriler var sizde çalışan alternatiflere ondan sordum Smiley
Ethman harici cevabı gidin clymore'un eth konusuna atın da götüyle gülsünler size.
Bitcoini islemciyle kazildigi zamandan ekran kartina gecis yapildigi vakitte(mining sirketleri yoktu once fpga sonra asic birkac yil sonrasinda da cex.io hash gucu satiyordu)tanismama ragmen rigim yok ozamanlar lisedeydim ekran karti alcam deseydim oyun oynayacagina dersine calis derlerdi  Cheesy bende 20 liralik harclikla 2 3 ay biriktirip almadim simdi de borsadayim.
Sanirim rrdtool(https://i.imgur.com/nKniGUA.jpg gibi, zaten kendisi hava durumu, ag trafigi, islemci takibi veya bilimsel arastirmalarda kullaniliyor) ile birlikte hazirlayacagim bir web arayuzu kullanirdim(boylece gecmise donuk sicaklik, fan hiz, guc tuketimi ve diger degerleri grafiksel olarak takip edebilirdim, her kart/rigin performans & ortalamasini grafiklerle gorurdum) ve tabiki herzaman beraberinde standart olarak ssh baglantisi
Torrent p2p, bitcoin p2p, tor p2p calisabiliyorsa rig resetlemek niye mantiksiz olsun ki bu yontemi trackerlarda satin aldigi servisi 1 iss sonlandirirsa digerlerinden birini devreye sokup load balancing amacli kullaniyorlar boylece engellemelerden kacabiliyorlar. Tpb benzer bir sistemi sunucular icinde sanal sifreli/gizli sunucular olusturarak kullaniyordu. Adamlar yakalandiginda bile sitesi aylarca acik kalmisti.
muratizm
Member
**

View Profile
July 28, 2017, 03:50:01 AM

Terbiyesiz forbidden gene bozmuş ağzını.

Adam bilgisayar mühendisiyim diyor, bildiği programlama dillerini sayıyor hepsi windows / microsoft ürünü, sonra gelmiş arduino c++ ile program yazdım diyor. Madem öyle c++ ı yazsaydın ya bildiğin diller arasına?

(Ayrıca konuyu bilgisayar mühendisliğine getirmişsin, okulda mining dersi görmedik elbette, lise ingilizcem olduğunu yazmışsın ona cevap verdim, o kadar bilgisayar bilgine güveniyorsan seninle canlı yayında bilgisayar üzerine yazılım da dahil her türlü tartışma yapabiliriz. Hangi dille istersen o dille gel bana C#, VISUAL BASIC, VISUAL BASIC.NET, ASP, ASP.NET, BATCH, VBSCRIPT, WINDOWS, SQL SERVER, IIS, HTML, CSS, JAVASCRIPT, HYPER-V, NETWORK KONULARI...) demiştin hani. C++ nerde? Batch diye programlama dili varmış vaay (sırf kalabalık olsun diye yazmış hahaha)

Sağa sola küfrederken iyi, maloğlu mal diyince aileyi karıştırma diyorsun. Bu küfürbaz ağzın ile çocuklarını nasıl öpüyorsun yanağından sen onu söyle, ne çirkef adamsın lan sen.

ccboot çakma yetkili satıcısı olduğun için kurmuşsun ccboot u lisanssız windows 2012 server üzerine, aklınca 250 tl ssd den tasarruf ediyorsun.
birde 1500 tl yerine 200 liraya 7 yıllık anakart + işlemci + ram li sistem kurarak akıllı olduğunu sanıyorsun (sanki biz alamıyoruz ucuza 2.ci el mal) ondan sonra kartlar yanınca kartları eline alınca bık bık ötüyon burda.

ortlama 74 derece çok yüksek bir ısı. 200 gpu varsa var ulan, o zaman cimrilik yapma tak 2 tane klima iklimlendirme yap. BTU nedir bilmiyorsun ama mühendis kesiliyorsun burda.

o 74 - 78 derecede çalışan kartlarda ne undervolt ne adam gibi bios mod var belliki, stok hızlarda çalıştırıyorsun kart yanacak haberin yok.

Senden 2.ci el kart alacak adama acırım. 74 dereceye az diyor adam ya hahaha
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: