Bitcoin Forum
May 23, 2024, 03:30:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: bitcoin 50$ olur mu?  (Read 16021 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
July 17, 2017, 09:43:42 PM

Bak şuan 50 dolar Cheesy
Bileydin
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
July 17, 2017, 10:41:24 PM

Paranoyaklaşıyorunuz yetmiyor, bizim gibi yeni gelenleri de kendinizle beraber sürüyorsunuz.

Biri çıkar BTC 100.000 $ der.
Biri çıkar BTC 50 $ der.

Su akar yolunu bulur, akarken sele kapılmayın yeter  Wink

Don't panic  Grin

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 18, 2017, 12:23:59 AM

böle konu acıp neden self möderatör acıyorsunuz kı onu da anlamıs degılım... bitcoın benım yasamım boyunca 50 dolara dussun tekırdag da cıplak gezerım . ınsanları neden korkutuyorsunuz kı ? satalım da alın dıye mı Cheesy Cheesy Cheesy
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
July 18, 2017, 12:27:55 AM

öyle demeyin abi. şimdi gelip birkaç dallama "bitcoin'e ponzi diyen kendini bilmezler için ignore!!!!111!" falan diyecek üç kuruşluk aklıyla.

ama bence kafanızı yormayın, dünyada bu kadar avel varken bu piyasayı 8-10k usd yapmadan bitirmezler. halihazırda bir gerizekalı grup biziz, bulaştık, şimdi gelen başka bir gerizekalı kitle var zaten elimizde, bir diğerinin gelmesi de 1-2 sene sürer. baktılar hala gelen var, pompaya devam. bu yalanı gerçekten world currency, ICOları falan da essahtan proje gibi insanlara kakalayacaklar göz göre göre:)

valla kafanızı yormayın, yazın bu sözümü Smiley dünyada tahmin edebileceğimizden çok daha fazla gerizekalı olduğunu ben bu balonda çok net anladım. devamı gelecektir bu furyanın seneye falan.

bende bunları görünce sana hak veriyorum
https://etherscan.io/tx/0xc54d1859433d8792c69f1946edc3c2856c7a2a78c74dc04241e720283ff2ea2e

Hangi akla hizmet bir insanoğlu 200bin dolar yatırırki bilmediği bir coine?
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
July 18, 2017, 12:32:02 AM

böle konu acıp neden self möderatör acıyorsunuz kı onu da anlamıs degılım... bitcoın benım yasamım boyunca 50 dolara dussun tekırdag da cıplak gezerım . ınsanları neden korkutuyorsunuz kı ? satalım da alın dıye mı Cheesy Cheesy Cheesy
hazır soyunmuşken babaeskiye de uğrarsın Cheesy bitcoin'in 50$ a düşmesi bir habere bakar.Yarın amerikada veya çinde bitcoin borsaları işletilemez ve bitcoin işlemleri yasaklandı haberi çıksa 10$ ı bile görebilir.
Şuan bulunduğum dünyada böyle bir haber çıkamaz tüm ülkeler bitcoinden çok korkuyor diyebilirmisin?
gorkem
Hero Member

View Profile
July 18, 2017, 01:41:46 AM

hazır soyunmuşken babaeskiye de uğrarsın Cheesy bitcoin'in 50$ a düşmesi bir habere bakar.Yarın amerikada veya çinde bitcoin borsaları işletilemez ve bitcoin işlemleri yasaklandı haberi çıksa 10$ ı bile görebilir.
Şuan bulunduğum dünyada böyle bir haber çıkamaz tüm ülkeler bitcoinden çok korkuyor diyebilirmisin?
ben babaeskılıyım walaha ugrarım sorun degıl .50 dolara dussun de görelımm
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
July 18, 2017, 09:47:45 AM

öyle demeyin abi. şimdi gelip birkaç dallama "bitcoin'e ponzi diyen kendini bilmezler için ignore!!!!111!" falan diyecek üç kuruşluk aklıyla.

ama bence kafanızı yormayın, dünyada bu kadar avel varken bu piyasayı 8-10k usd yapmadan bitirmezler. halihazırda bir gerizekalı grup biziz, bulaştık, şimdi gelen başka bir gerizekalı kitle var zaten elimizde, bir diğerinin gelmesi de 1-2 sene sürer. baktılar hala gelen var, pompaya devam. bu yalanı gerçekten world currency, ICOları falan da essahtan proje gibi insanlara kakalayacaklar göz göre göre:)

valla kafanızı yormayın, yazın bu sözümü Smiley dünyada tahmin edebileceğimizden çok daha fazla gerizekalı olduğunu ben bu balonda çok net anladım. devamı gelecektir bu furyanın seneye falan.

bende bunları görünce sana hak veriyorum
https://etherscan.io/tx/0xc54d1859433d8792c69f1946edc3c2856c7a2a78c74dc04241e720283ff2ea2e

Hangi akla hizmet bir insanoğlu 200bin dolar yatırırki bilmediği bir coine?

Ya sizin söylediğinizin aksine araştırarak girmiştir. Ya da çöpe atacak parası bol olduğundan böyle bir riski göze almıştır.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1391

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 19, 2017, 01:06:44 AM

ARTIK bütün topic lerimi self-modere açıyorum, zevzeklik yapanların mesajlarını siliyorum arada.
valley365
Hero Member

Merit: 1003

View Profile
July 21, 2017, 04:39:06 PM

2700 seviyesini aştı oralarda takılıyor. Sabah kuvetli yükseliş vardı, şimdi yatay seyrine geçmiş durumda. 50$ olurmuyu tartışacağımıza 5000$ olurmu ? sorusunu yanıtlamaya çalışmak daha fayalı olacak bence.
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
July 21, 2017, 05:06:45 PM

İstemsizce ilk mesajın tarihine baktım. Çok eski bir başlık mı diye  Grin
Tekrar 50 usd seviyelerine gelirse zaten crypto devri biter.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
July 21, 2017, 05:17:14 PM

konuyu acan da, altina zamaninda kaybettiklerinin acisini piyasayi tanimadan, piyasanin ruhunu anlamadan ve teknik hicbir altyapiya sahip olmadan yorum yapanlar da; kendi bok attiklari kadar gerizekali ve cahil.

yaklasik 1 aydir bitcoin dunyasinda spekulasyonlar ile piyasada saglam bir long squeeze yapildi, tipki 2016 sonlarina dogru 2013 ath'sini tekrar edip BU zirvalari ile 1000 altini zorlamasi gibi.

su bolumde bu teknik sikintilara, scalability problemlerine dair kimse hicbir sey yazmadi. varsa yoksa iskembe.

burayi takip ederek bilgi almaya calisan insanlar var. onlar icin kocaman bir uyari veriyorum. arkadaslar, bilgiye kendiniz ulasin. bu forumda kimse bir bok arastirmiyor, bir bilgi sahibi degil. ya imza kampanyalari icin mesaj kasiyorlar ya da bilmedikleri konularda yorum yapiyorlar.

bu konuda herkese gerizekali muamelesi yapanlar ise herkesten daha gerizekali. niye mi? anlayalim.

bitcoin fiyatini en ayakta tutan etkenlerden biri mining operasyonlari. artik bitcoin madenciligi basli basina bir endustri ve cihazlar gelistikce, bitcoin fiyati da arttikca bu endustride donen ve giren sermaye de hizla artiyor. mesela ulkemizin en buyuk holdinglerinden bir tanesi bile, yaklasik 3 senedir bizzat boyle bir firmanin kismi ortagi. bitcoin fiyatini belli bir seviyede tutan her zaman madenci firmalar oluyor.

simdi 200 dolarken bu firmalar neredeydi diyeceksiniz. fiyat 200 dolarken zorluk seviyesi su ankinin minimum 20-30x altindaydi, belki de daha fazla. o blok odulu ise 50 ve 25 bitcoin'di. ustelik bitcoin boylesine bir dunya capinda un kazanmamisti (goldman sachs raporlari, wall street journal ilk sayfalari vs). o kara gunlerde bitcoin fiyatinin da 200 dolarin altina inmemesini saglayan bir madencilik firmalariydi. ki dip donemlerinde ozellikle yabanci forumdaki gerginligi dun gibi hatirliyorum. acikcasi piyasa bir umutsuzluga kapilmisti bitcoin'in widespread adoptasyonu yakalayamayacagi yonunde.

neyse cok uzatmak istemiyorum. sonuc olarak bitcoin fiyatini asagi iten spekulasyon scalability problemine onerilen farkli cozumler, bu cozumler uzerinde toplulugun consensusa varamamasi ve bu cozumlerden bazilarinin hard fork yani catallanma ile iki veya daha fazla blok zinciri olusumuna sebebiyet verebilecek olmasiydi. ancak yine piyasayi iyi takip edenler cok iyi bilirler ki, madencilik gucunun %95'iden fazlasina sahip firmalar ve havuzlar ile bitcoin ekosistemindeki en buyuk firmalar mayis ayinda new york'da toplanarak bitcoin'in icin scalability probleminin yakin vadede en iyi cozumunun segwit ve blok boyutlarini 2mb'a cikarma oldugu yonunde anlasmaya vardi. daha sonra bitmain'in muhendislerinden birinin hazirladigi 91 numarali proposal once segwit'i 336 blokluk periyotlarla kabul ettirme, daha sonra da 1 kasim'da %100 consensus ile 2 mb blok boyutuna gecme islemini baslatti. normalde yaklasik 2000 blokluk segwit kilitlenme periyodu, 1 agustos'taki bip 148'in sonucunda olusabilecek olasi uahf ya da uasf'lari engellemek icin bip 91'de sadece 336 blok ile kisitli tutuldu.

dun son kertede toplam madencilerin %95'inden fazlasi bip 91'i kabul eden sinyal vererek bu proposal'in ilk asamasini kabul etti. yani 2 hafta sonra aktife olacak segwitli bitcoin ile bloklar en az 2 kati kadar daha fazla transaction kabul edecek. bu de buyuk yatirim firmalari tarafindan bitcoin'in monetary unit olma iddasindaki en buyuk 2 engelden birini en azindan blok boyutu sorunu cozulene kadar ya da daha gecerli bir teknik proposal sunulana kadar (mesela lightning network, instantx) cozecek. diger engel ise surat elbette, ortalama 10 dakika olan blok sureleri mastercard ya da visanin sagladigi transaction hizlarina nazaran cok yavas. kafelerde, isletmelerde artik telefondan qr kodu okutularak harcanabilen bitcoin, bu transaction sureleri yuzunden ileride mutlaka daha fazla sikinti yasayacaktir.

bitcoin'in cok sert dususler gormesi genelde buyuk borsalarin hacklenmesiyle olur. artik borsalar da o kadar fazla cogaldi ki, hicbirinde mtgox kadar bitcoin olmadigina eminim. mtgox hacklendiginde bugun halen sikca kabul goren spekulasyonlara gore mtgox'tan 850 000 bitcoin calindi. ki o zaman bu toplam circulating supply'in coook ciddi bir kismiydi. gectgiimiz yazki finex hackiyle dusen piyasayi burada olan arkadaslar hatirlar.

son olarak, kafasinda her seye ponzi yaftasi yapistiran arkadaslar. sikintinizi anliyorum. kendinizi guvende hissetmiyorsunuz. ancak etraflica dusundugunuzde kendinizi guvende hissedebileceginiz hemen hemen uzun vadede hicbir yatirim araci yok. bugun ben tum parami gayrimenkule yatirsam, yarin ulkede ic savas cikip soz konusu tasinmazin elimden cikmayacaginin hicbir garantisi yok. hele kagit para bundan da beter. maalesef hicbir seyin degeri baki kalmayabilir.

mesajim silinirse diye bir yere kaydedeyim, baska konuya yazarim.

kendiniz okuyun arastirin, bilmiyorsaniz google translate kullanin.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
July 22, 2017, 07:27:22 AM

Bir üstte ki mesajı alıntılayarak cevaplayacaktım ama çok uzun, göz yormasın diye böyle alıntılamadan yazıyorum.

Seni tanımak istiyorum yiğidim, beni ara... Shocked

Şaka bir yana gerçekten de dişe dokunur, okudukça okunası bir yazı olmuş. Ellerine sağlık.

Hangi başlığa koymuştum şimdi hatırlayamadım ama aşağıdaki grafiğe girdi ise artık çıkışı yoktur bence de.

Toplam kriptoparaların 100Milyar dolar olduğu görülse de grafikte, şu an 93 Milyar civarı tümü, geçen hafta 70lere bile düştüğü olmuştu. Daha düşer mi? Evet düşebilir. Ama artması kadar doğal bir şey yok.
Kulaktan kulağa yayıldıkça bu kriptopara dünyası, alıp başını gidecektir yukarılara doğru. Şimdilik 50bin dolar olması nasıl hayal ise bir bitcoin'in, 50 dolara düşmesi daha da imkansız bir ölçüde hayaldir.

marpaci
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile
July 22, 2017, 09:03:16 AM

Şimdilik 50bin dolar olması nasıl hayal ise bir bitcoin'in, 50 dolara düşmesi daha da imkansız bir ölçüde hayaldir.

Bence 50 bin dolar olması, 50 dolar olması kadar hayal değildir Smiley
Başlığı açan arkadaş ne düşündü bilmiyorum ama needmoney arkadaşın da harika yazısında belirttiği gibi her şeyin bir maliyeti vardır.
O yüzden bir süreliğine 50-100 dolarları filan görmek artık imkansız. Ha ne olur, çok büyük olaylar yaşanır, güvenlik açıkları, hırsızlıklar vs vs aklınıza ne gelirse artık, bu kripto paralar tamamen piyasadan kalkma noktasına gelir, o zaman belki öyle komik rakamlara gelir ama bir daha da hiç bir zaman toparlanamaz zaten.
Birkaç yıl önce, altının ons fiyatı 1000 dolara yaklaşmıştı ve bazı analistler 700-800 dolarları konuşuyordu. Olaya sadece grafik olarak bakanlar bunu söyleyebilir belki ama bir de maliyet gerçekleri var. O zaman okuduğum bir araştırmaya göre, 1 ons altının madenden çıkartılıp piyasaya gelene kadarki maliyeti (yanlış hatırlamıyorsam) 1150$ civarıydı. Yani o grafiklerde görünen 700 dolarlar mantık olarak imkansız gibiydi. Ve tabii, o fiyatlar hiç bir zaman görülmedi.
Aynı şekilde bitcoin için de maliyetler oluşuyor. Bana kalkıp da 2 sene önce 1000 dolara alan adamlar var demeyin. Bilmem kaç milyon doları elinde bitcoin olarak tutmanın da bir maliyeti var.
her neyse, daha fazla uzatmaya gerek yok, sanırım söylemek istediğim anlaşılmıştır.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 22, 2017, 10:29:00 AM

Bir üstte ki mesajı alıntılayarak cevaplayacaktım ama çok uzun, göz yormasın diye böyle alıntılamadan yazıyorum.

Seni tanımak istiyorum yiğidim, beni ara... Shocked

Şaka bir yana gerçekten de dişe dokunur, okudukça okunası bir yazı olmuş. Ellerine sağlık.

Hangi başlığa koymuştum şimdi hatırlayamadım ama aşağıdaki grafiğe girdi ise artık çıkışı yoktur bence de.

Toplam kriptoparaların 100Milyar dolar olduğu görülse de grafikte, şu an 93 Milyar civarı tümü, geçen hafta 70lere bile düştüğü olmuştu. Daha düşer mi? Evet düşebilir. Ama artması kadar doğal bir şey yok.
Kulaktan kulağa yayıldıkça bu kriptopara dünyası, alıp başını gidecektir yukarılara doğru. Şimdilik 50bin dolar olması nasıl hayal ise bir bitcoin'in, 50 dolara düşmesi daha da imkansız bir ölçüde hayaldir.

Market cap 100 milyar dolar görünüyor tepe olarak lakin bu ne anlama gelmekte. Birkaç günde onlarca milyar dolar değişim gösterebiliyor bunun sebebi olmayan bir karşılıktan dolayı. Parayı düşünelim sürekli el değiştirir sürekli harcanır kriptolar ise  yüzde çoğunluğu yastık altında yatıyor. Bitcoin için bile harcama yapılacak yerler çok az bir de diğer yüzlerce coin'i düşün. Al bozdur al tekrar bozdur tekrar al bunun bir mantığı yok ki şişirilmiş bir balon gibi. Patlayacağını söylemiyorum patlayacak olsa bu kadar insanı yatırımcıyı çekmezdi ama kullanım alanlarının artması şart.
CoinCini
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

View Profile
July 22, 2017, 09:38:08 PM

50 dolar değil de 50 bin dolar olabilir bitcoin'in ölmesini bekleyenler daha çok bekleyecek gibi duruyor yıllar geçtikçe kafalarını duvarlara vuracaklar. Cheesy
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
July 23, 2017, 10:28:46 AM

btcnin $2k aşağısına inme olasılığı varmı ? alarm kurayım  Grin
gorkem
Hero Member

View Profile
July 23, 2017, 12:28:04 PM

btcnin $2k aşağısına inme olasılığı varmı ? alarm kurayım  Grin
var tabı olmaz mı ama sen 50 doalar ıcın alarm kur elbet olur dıcem de gercekten zor ya Cheesy Cheesy
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1391

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 25, 2017, 07:38:21 PM

50 olmadı 2050 oldu oda olumlu  Wink
zokora
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

View Profile
July 25, 2017, 07:44:00 PM

bitcoinin 50 dolara düşmesi demek bu işin bitmesi demek. bitcoin projesinin tutmaması demek, iptal olması demek.

düşer sonra çıkar diyenleri anlamak mümkün değil. asıl düşerse hiç çıkmaz.

bana kalırsa 50 dolara düşmez. buralar mükemmel alım fırsatları
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
July 26, 2017, 09:39:44 AM

Benim düşüncem bu bitcoin denen zımbırtıyı birkaç büyük boss un yönettiğidir.Bu admalar medyanın vs bir sürü argumanın da patronu olduğu için.Eğer bir gün canı sıkılıp yeter artık bukadar derse 50 dolar olabilirbir .Smiley

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄