Bitcoin Forum
May 24, 2024, 11:02:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: bitcoin 50$ olur mu?  (Read 16021 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
furry04
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
August 06, 2017, 07:35:11 PM

Cevabı Satoshi reyiz vermiş zaten 2029'da ya 50 dolar veya daha altı olur ya da  500 bin dolar veya daha üstü olur, ortası olmaz diye düşünüyorum.
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
August 07, 2017, 08:59:42 PM

konuyu acan da, altina zamaninda kaybettiklerinin acisini piyasayi tanimadan, piyasanin ruhunu anlamadan ve teknik hicbir altyapiya sahip olmadan yorum yapanlar da; kendi bok attiklari kadar gerizekali ve cahil.

yaklasik 1 aydir bitcoin dunyasinda spekulasyonlar ile piyasada saglam bir long squeeze yapildi, tipki 2016 sonlarina dogru 2013 ath'sini tekrar edip BU zirvalari ile 1000 altini zorlamasi gibi.

su bolumde bu teknik sikintilara, scalability problemlerine dair kimse hicbir sey yazmadi. varsa yoksa iskembe.

burayi takip ederek bilgi almaya calisan insanlar var. onlar icin kocaman bir uyari veriyorum. arkadaslar, bilgiye kendiniz ulasin. bu forumda kimse bir bok arastirmiyor, bir bilgi sahibi degil. ya imza kampanyalari icin mesaj kasiyorlar ya da bilmedikleri konularda yorum yapiyorlar.

bu konuda herkese gerizekali muamelesi yapanlar ise herkesten daha gerizekali. niye mi? anlayalim.

bitcoin fiyatini en ayakta tutan etkenlerden biri mining operasyonlari. artik bitcoin madenciligi basli basina bir endustri ve cihazlar gelistikce, bitcoin fiyati da arttikca bu endustride donen ve giren sermaye de hizla artiyor. mesela ulkemizin en buyuk holdinglerinden bir tanesi bile, yaklasik 3 senedir bizzat boyle bir firmanin kismi ortagi. bitcoin fiyatini belli bir seviyede tutan her zaman madenci firmalar oluyor.

simdi 200 dolarken bu firmalar neredeydi diyeceksiniz. fiyat 200 dolarken zorluk seviyesi su ankinin minimum 20-30x altindaydi, belki de daha fazla. o blok odulu ise 50 ve 25 bitcoin'di. ustelik bitcoin boylesine bir dunya capinda un kazanmamisti (goldman sachs raporlari, wall street journal ilk sayfalari vs). o kara gunlerde bitcoin fiyatinin da 200 dolarin altina inmemesini saglayan bir madencilik firmalariydi. ki dip donemlerinde ozellikle yabanci forumdaki gerginligi dun gibi hatirliyorum. acikcasi piyasa bir umutsuzluga kapilmisti bitcoin'in widespread adoptasyonu yakalayamayacagi yonunde.

neyse cok uzatmak istemiyorum. sonuc olarak bitcoin fiyatini asagi iten spekulasyon scalability problemine onerilen farkli cozumler, bu cozumler uzerinde toplulugun consensusa varamamasi ve bu cozumlerden bazilarinin hard fork yani catallanma ile iki veya daha fazla blok zinciri olusumuna sebebiyet verebilecek olmasiydi. ancak yine piyasayi iyi takip edenler cok iyi bilirler ki, madencilik gucunun %95'iden fazlasina sahip firmalar ve havuzlar ile bitcoin ekosistemindeki en buyuk firmalar mayis ayinda new york'da toplanarak bitcoin'in icin scalability probleminin yakin vadede en iyi cozumunun segwit ve blok boyutlarini 2mb'a cikarma oldugu yonunde anlasmaya vardi. daha sonra bitmain'in muhendislerinden birinin hazirladigi 91 numarali proposal once segwit'i 336 blokluk periyotlarla kabul ettirme, daha sonra da 1 kasim'da %100 consensus ile 2 mb blok boyutuna gecme islemini baslatti. normalde yaklasik 2000 blokluk segwit kilitlenme periyodu, 1 agustos'taki bip 148'in sonucunda olusabilecek olasi uahf ya da uasf'lari engellemek icin bip 91'de sadece 336 blok ile kisitli tutuldu.

dun son kertede toplam madencilerin %95'inden fazlasi bip 91'i kabul eden sinyal vererek bu proposal'in ilk asamasini kabul etti. yani 2 hafta sonra aktife olacak segwitli bitcoin ile bloklar en az 2 kati kadar daha fazla transaction kabul edecek. bu de buyuk yatirim firmalari tarafindan bitcoin'in monetary unit olma iddasindaki en buyuk 2 engelden birini en azindan blok boyutu sorunu cozulene kadar ya da daha gecerli bir teknik proposal sunulana kadar (mesela lightning network, instantx) cozecek. diger engel ise surat elbette, ortalama 10 dakika olan blok sureleri mastercard ya da visanin sagladigi transaction hizlarina nazaran cok yavas. kafelerde, isletmelerde artik telefondan qr kodu okutularak harcanabilen bitcoin, bu transaction sureleri yuzunden ileride mutlaka daha fazla sikinti yasayacaktir.

bitcoin'in cok sert dususler gormesi genelde buyuk borsalarin hacklenmesiyle olur. artik borsalar da o kadar fazla cogaldi ki, hicbirinde mtgox kadar bitcoin olmadigina eminim. mtgox hacklendiginde bugun halen sikca kabul goren spekulasyonlara gore mtgox'tan 850 000 bitcoin calindi. ki o zaman bu toplam circulating supply'in coook ciddi bir kismiydi. gectgiimiz yazki finex hackiyle dusen piyasayi burada olan arkadaslar hatirlar.

son olarak, kafasinda her seye ponzi yaftasi yapistiran arkadaslar. sikintinizi anliyorum. kendinizi guvende hissetmiyorsunuz. ancak etraflica dusundugunuzde kendinizi guvende hissedebileceginiz hemen hemen uzun vadede hicbir yatirim araci yok. bugun ben tum parami gayrimenkule yatirsam, yarin ulkede ic savas cikip soz konusu tasinmazin elimden cikmayacaginin hicbir garantisi yok. hele kagit para bundan da beter. maalesef hicbir seyin degeri baki kalmayabilir.

mesajim silinirse diye bir yere kaydedeyim, baska konuya yazarim.

kendiniz okuyun arastirin, bilmiyorsaniz google translate kullanin.

Sanırım gerçekten bütünlük arzeden okuduğum tek ve açık ara en aydınlatıcı paylaşım olmuş. Daha önce okuyup takdir edemediğim için kusura bakma. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bi mizacımız olduğu için çok yadırgamamak lazım başlığı açan ve altına üzücü yorumlar yapan arkadaşları. Üzücü derken şöyle anlatmaya çalışayım.. Hani TV programlarında falan amcalar, teyzeler gencler yani yurdum insanları çıkar da kendini göstermeye çalışır ya sahnede. Belli bi saniyeden sonra noolur yapma diye ekrana doğru yalvaran gözlerle bakarsın. Sahnede ki insan yerine utanma duygusu hortumla zerk edilir hani bünyeye.. İşte bir çok yorumu o duyguyla okudum ve yıprandım. Keşke yapmayaydınız be.. Güzel  güzel aydınlanmaya çalışıyorduk.. Sad
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
August 07, 2017, 10:20:33 PM

BCH belki 50$ olabilir ama o bile imkansız şuan kaldı ki bide BTc xD

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
guclu
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
August 08, 2017, 12:53:36 PM

Çok basit bir mantığı var aslında. Borsa gibi, insanların ilgisiyle fiyatı belirlenen bir şey olduğu için, sert düşüş gibi görünen şeylerde bile insanlar "alım fırsatı" olarak görüp abanacağı için ciddi bir düşüş yaşaması gerçekten çok zor. Ama yükselmesi %90 olasılık diyebiliriz. 1 btc = 100k$ olur mu? Esas soru bence bu... Smiley

donotlean
Full Member

Activity: 182

View Profile
August 08, 2017, 02:04:51 PM

bu saatten sonra 50usd olması imkansız diyorum

henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
August 20, 2017, 02:38:17 AM

Btc bu hayaleri ve kabusları yaşamamıza sebep olabilir. 50$ yada 50.000$ Huh İkiside uzak ikiside gerçek!
presidentcoin
Full Member

Activity: 224

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
August 20, 2017, 01:03:37 PM

Bitcoinin 50 usd olması kırmızı kar yağması kadar zor bu saatten sonra. 50 usd ye düşen bitcoine kim yatırım yapacak merak ederim. Artık 50 usd ye düşen bitcoin çöptür. En başa saran bir şeye artık kral denemez.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 20, 2017, 05:07:09 PM

Bitcoinin 50 usd olması kırmızı kar yağması kadar zor bu saatten sonra. 50 usd ye düşen bitcoine kim yatırım yapacak merak ederim. Artık 50 usd ye düşen bitcoin çöptür. En başa saran bir şeye artık kral denemez.

50 dolara düşerse evi arabayı satar bu sefer alırım affetmem , en azından hayali bile güzel  Grin

in cryptography we trust
presidentcoin
Full Member

Activity: 224

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
August 25, 2017, 03:54:26 AM

50 dolara düşerse evi arabayı satar bu sefer alırım affetmem , en azından hayali bile güzel  Grin
,

Hahahahaha:)) Bu evi arabayı satıp bitcoine yatıranlar muhabbetine bayılıyorum. Acaba gerçekten bunu yapanlar varmıdır. Ben asla cesaret edemezdim. Küçük yatırımcıyım ben arkadaş. bu işlere küçük bir para yatırmak yeter. Kısmette varsa büyür o.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 310

View Profile
August 25, 2017, 12:25:50 PM

O kadar da düşmez herhalde ya. Çok zor yani. Güvenirliği olmadığı konusuna katılıyorum da hadi en fazla 800 dolara düşsün yani. Onun için de çok uçuk bir şey olması lazım şu anki şartlarda.
iktisatci
Member
**

Activity: 112

View Profile
August 25, 2017, 05:44:47 PM

,

Hahahahaha:)) Bu evi arabayı satıp bitcoine yatıranlar muhabbetine bayılıyorum. Acaba gerçekten bunu yapanlar varmıdır. Ben asla cesaret edemezdim. Küçük yatırımcıyım ben arkadaş. bu işlere küçük bir para yatırmak yeter. Kısmette varsa büyür o.

var hocam. 4 ay önce işyerinden bir arkadaşım bunu yaptı. arabasını satıp btc aldı. nasıl bir manyaklıktır bilmiyorum. 90.000 TL paraya insignia yı sattı. O bölünme olaylarında 6500-7000 TL bandından 15 BTC aldı. işin olay tarafını bundan sonra anlatayım isterseniz. Bitcoin cash çıkınca bi güzel sattı onları. sanırım 0,3 bandından.  bir kısmını monaco ya yatırdı ( ben olsam yapmazdım yapmadımda eşşek gibi) hatta sordum neden diye, ihtiyaca hitap ediyor demişti. şuan tahminim 80-90 BTC si var. Bende zaman zaman açar bakardım crypto piyasasına ama peh der geçerdim. kendisinin 0,5 btc hediyesiyle gaza gelip başladım. Evet böyle insanlar var.

in cryptography we trust
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
August 26, 2017, 03:32:47 PM

Vakti gelince ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
Ne kadar kırılgan ve desteksiz bir yatırım aracı olduğunu yer yer ispat edebiliyor ziyanoğlu.

Merhaba;

Öngörünüz için tebrik ederim. 22-23 Ağstos gibi  neredeyse tahmininiz gerçek olmak üzereydi. Hala durumun pek farklı olduğunu düşünmüyorum.

İyi dileklerimle
c-none
Full Member

Activity: 210

View Profile
August 28, 2017, 09:12:31 AM

Sanmam 50.000 USD olabilir ama 50 USD hiç sanmam.

Böylesine ilgi gören bir icat gelecekte kat kat artacaktır. Hele hele son 6 ayda 2 kat fazla insanların ilgisiyle karşılaştı.
Spunkz
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
August 29, 2017, 08:13:02 AM

50$ olsun ben keserim kendimi. yeniden o fiyatları görmesi imkansıza yakın bir şey.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 29, 2017, 08:23:14 AM

Yahu beyler şimdi düşünüyorum da Bitcoinin gerçekten 50 Dolar olma ihtimali var. Şöyle ki; elinde büyük miktarda Bitcoin tutan balinalar Bitcoinlerini hep birlikte satmaya karar verirlerse değil 50 Dolar 1 Doları bile mumla arayabilirsiniz.

heropzy
Member
**

Activity: 83

View Profile
August 29, 2017, 04:04:02 PM

Yahu beyler şimdi düşünüyorum da Bitcoinin gerçekten 50 Dolar olma ihtimali var. Şöyle ki; elinde büyük miktarda Bitcoin tutan balinalar Bitcoinlerini hep birlikte satmaya karar verirlerse değil 50 Dolar 1 Doları bile mumla arayabilirsiniz.

Elinde büyük miktarda Bitcoin tutan balinaların hepsini bir anda satmaları diye bir şey pek mümkün gözükmüyor.

Ha sattı mı ?

Emin olun 50 dolara düşmeyecektir.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
September 06, 2017, 07:47:29 PM

O kadar da değil bence ya. 50 dolar seviyelerine yeniden döneceğini sanmıyorum. Eğer öyle bir şey olursa sanal paralar gerçekten bitmiş demektir bence. Dibe vuruşun göstergesi olur.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
September 11, 2017, 11:26:03 PM

50 dolar a hiç bir zaman düşücegini sanmiyorum 800 1000 dolarlara düşerse yatırım yapmak için bi fırsatta olabilir belki dahada düşebilir bunu kimse bilemez böyle düşünen arkadaşlar zaten uzun vadeli yatırım yapmasınlar btc e
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
September 11, 2017, 11:51:36 PM

https://www.youtube.com/watch?v=5nZcrvZqT8A

Bi gün 50 dolar'a düşerse bitcoin bu demektir ki bitcoin zaten ölmüş, yeri de doldurulmuş demektir. Bundan dolayı boşa nefes tüketmeye de gerek yoktur.
lemonyak
Full Member

Activity: 203
Merit: 101

View Profile
September 12, 2017, 04:47:12 AM

Bitcoin bırakın 50 doları 1000 dolara bile düşmez.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: