Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:24:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bölünmeden sonraki bcc balance  (Read 629 times)
volkantipi (OP)
Full Member

Activity: 190
Merit: 100

View Profile
August 18, 2017, 08:05:55 AM

Arkadaşlar merhaba,

Aslında ben bölünmeden sonra btc ve bcc'nin aynı balance'ı kullanacağını zannediyordum. Yani btc işlemi yaparsam bcc karşılığı düşecek gibi. Öyle olmadığını öğrendim.

Bölünmeden önce btc olarak bilgisayarımdaki btc cüzdanımdaydım. Bugün işlem yaptım. Şu adımları izledim.

Bcc'nin block adresinden btc adresimi girerek baktigimda btc karsiligi bcc gozukuyordu.  Sonra electron cuzdani kurdum. Bitcoin private key'imi girerek ilerledim. ilk once mbcc olarak gozuktu. Sonra unconfirmed geldi. Sonra bugun tarihli cekme islemi gozukup balance sifir oldu.

Ayrintilara baktigimda giden bir adres var. Bunu mu electron wallet'a eklemelimiyim? Yoksa bir sekilde calindimi bcc ler?

Cunku bitccointalk'da step by step adimiyla olan bir konudan gittim. Oradaki linkten cuzdani indirdim.

Gecmis olsun mu?
1715459092
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715459092
Reply with quote  #2

1715459092
Report to moderator
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
August 18, 2017, 08:17:01 AM

1 Ağustos günü cüzdanınızda btc varsa aynı miktarda BCH'ınız da var.

BCH bakiyenize ulaşmak için örneğin Electrum-cash cüzdanını indirip, BTC bakiyenizin olduğu cüzdanı bu cüzdanın içine aktarabilirsiniz...
volkantipi (OP)
Full Member

View Profile
August 18, 2017, 08:27:04 AM

BCH bakiyenize ulaşmak için örneğin Electrum-cash cüzdanını indirip, BTC bakiyenizin olduğu cüzdanı bu cüzdanın içine aktarabilirsiniz...

Bu konudan yaptım. Dediğim gibi önce cüzdan da gözüktü. Sonra bir adrese transfer oldu.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2078292.0
volkantipi (OP)
Full Member

View Profile
August 18, 2017, 11:05:03 AM

Sanırım şöyle bir hata yaptım. Anlatımlarda bcc cüzdanında bir adres oluşturduktan sonra import yapmışlar. Ben bcc cüzdanı kurarken "use private keys" adımından bitcoin private key'i girerek devam ettim. Cüzdan bcc adresi oluşturmadığım içinde blockchair.com üzerinden bir adres oluşturup oraya mı gönderdi acaba? Uzaya'mı gitmiş oldu yani. Benim private key ile gönderdiği adrese sweep yapmaya çalıştım. No input founds diyor.

Yapabileceğim birşey var mı?
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
August 18, 2017, 11:37:32 AM

Yardımcı olabilirim hocam. Öncelikle btc bakiyeniz hangi cüzdandaydı? Eğer electrum da ise işlemler çok daha kolay ve basit

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀