Bitcoin Forum
May 09, 2024, 06:02:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Fee Ücretleri Hakkında  (Read 859 times)
YandanCarkliAli (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
July 19, 2017, 08:26:05 PM

Öncelikle merhabalar,

Btc nin kendi cüzdanını kullanırken ödediğim fee ücretlerini öğrenmek istiyorum.

100 btc gönderdim max 15 dakikada karşıdaki x hesaba ulaşsın istiyorum ödeyeceğim ücret nedir?
0.01 btc gönderdim max 15 dakikada karşıdaki x hesaba ulaşsın istiyorum ödeyeceğim ücret nedir?

Ek olarak, 5 dakika sonra geçsin istiyorum ne ödeyeceğim? bunların mantığı nedir acaba..

En düşük ücret ile max ne kadar süre sonra karşı hesaba geçebilir?

Bir örnekli soru da şöyle; x adresten xyz adrese 1 btc gönderildi. Tx adresi geldi evet btc gönderilmiş ama hesapta yok. X adresinden çıkan coin xyz adresine geçmeden iptal edilebilir mi?

Teşekkürler.
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 19, 2017, 09:19:50 PM

Şuan  bloklar aları  zaman  8.5 Dk  diyor  https://blockchain.info/tr/stats

Gönderimin  önünüzde ki ilk  blokta işlenir ise  sanırım max  8.5 dk sürmesi gerekiyor.  Tabi fee ücreti  düşük ise  sonra ki 2.  3. blok zincirine atabiliyor  işlemi.     (Diye  biliyorum)    .  Fee ücreti tam nedir  bir bilgim yok . Bilen bir arkadaş vardır belki . Tam olarak dikkat etmedim ona hiç.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
July 20, 2017, 11:09:42 AM

kafanız karıştı sanırım hocam fee ücreti / madenci ücreti / işlem ücreti / haraç gibi farklı isimleri var ama tek bir mana. Smiley

100BTC ve 0,01BTC göndermek arasında free ücretini etkileyecek bir durum yoktur. eğer 100BTC ve 0,01BTC tek parçaysa ikisine de aynı fee verip aynı anda transfer edersiniz. BTC ekosisteminin getirdiği en güzel yenilik de bu işte. miktara bakmadan tek bir fee ile tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ancak;
fee ne kadar yüksek olursa o kadar çabuk onaylanır. çünkü bu ücreti madenciler alır ki onlarda 2000 küsür işlemi onayladıkları için en yüksek fee'leri toplamaya uğraşırlar.

http://estimatefee.appspot.com/ adresinden bakarak son kaç blokta ortalama ne kadar işlem ücreti ödendiğini görebilirsiniz. genelde en az 2 blok onay alması önerildiğinden son 2 bloktaki ortalamayı en üstte görürsünüz. acil ise ödemeniz ortalama 10 dk içinde onaylansın istiyorsanız Kb başına bu ödemeyi yapmanız gerekir.

bir de bu site var https://bitcoinfees.21.co/ bunda daha görsel gösterir. son 24 saatte onaylanan byte başına haraç ödemeli işlem koyu laciverttir. yeşil çubuğun alanı gelecek ilk 2 bloktan birinde onay alacağınızı gösterir. yine en hızlı işlem için değerlendirilebilinir.

bunların hepsi tahmini işlem ücreti önerileridir.

For rent...
scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
July 20, 2017, 06:56:24 PM

Bu gözler 90 dk boyunca blok bulunmadığını gördü. Yani garanti şekilde bunu öğrenmenin imkanı yok. 1 btc için 0.5 btc fee verseniz bile blok bulunmazsa bir işe yaramaz. ama kaba taslak hesap yapılabilir.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

Sir_Lancelot
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
July 21, 2017, 05:56:43 AM

1 BTC fee vereyim benim işim hızlı olsun sizi yanılgıya sürükler, estimated fee lerin biraz üstünü vermeniz yeterli olacaktır.
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
July 22, 2017, 09:52:23 AM

Bir keresinde işlem 7 saat sürmüştü nedense...
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
July 22, 2017, 02:31:40 PM

neredeyse her borsanın, cüzdanın kendi tavsite ettiği feeyi kullandım. şuana kadar 15dkyı geçen aktarım olmadı. fakat bu demek değildirki 5$ dan fazla fee istesinler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: