Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:15:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: 32Milyon dolar ETH çalındı  (Read 2968 times)
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 20, 2017, 07:32:08 AM

Ethereum için bu haberler sıklaştıkça,tezos projesi için daha çok heyecanlanıyorum.Yalnız artık bu hack,çalıntı v.s olaylarına en azından tamamen olmasada azaltmaya yönelik çözümler bulunmas gerekiyor.

Ethereum çalıntı haberleri ile Tezos arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlayamadım. Yani Tezoslar cüzdandan çalınamaz mı? Bilgilendirebilir misiniz?

1715433346
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715433346
Reply with quote  #2

1715433346
Report to moderator
1715433346
Hero Member
*

Ignore
1715433346
Reply with quote  #2

1715433346
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715433346
Hero Member
*

Ignore
1715433346
Reply with quote  #2

1715433346
Report to moderator
1715433346
Hero Member
*

Ignore
1715433346
Reply with quote  #2

1715433346
Report to moderator
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
July 20, 2017, 07:55:08 AM

Ethereum için bu haberler sıklaştıkça,tezos projesi için daha çok heyecanlanıyorum.Yalnız artık bu hack,çalıntı v.s olaylarına en azından tamamen olmasada azaltmaya yönelik çözümler bulunmas gerekiyor.
her yeni sistem her türlü saldırıya ve açığa karşı savunmasız olacak bitcoinin bunu aşması 10 yıl sürdü. etherde aşacak.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 20, 2017, 08:19:46 AM

hacker cuzdanin ucurdugu miktar epey yuksek ama isin diger yuzu, whitehat grubun cuzdana cektigi tokenler.
hacker acigi daha once bulup ilk edg yi patlatmasina ragmen ardindan 15 saat hicbiryere salca olmamis gorunuyor.
whitehat cuzdandaki tokenlere bakinca aslinda bircok ico nun bu durumdan etkilendigini soyleyebiliriz.

ya whitehat mudahil olmasaydi da 160m usd lik tokenler hacker a kaptirilsaydi?
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
July 20, 2017, 08:26:52 AM

Asıl soru bundan sonrasında bizler ne yapacaz resmen şu anda uçurumda gibiyiz.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
July 20, 2017, 08:38:18 AM

Parasi calinan projelere ne olacak buda ayri bir soru
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
July 20, 2017, 09:23:43 AM

Bir şekilde olanlar oldu acilen çözüm yolları bulunması lazım. Ben birikimlerimi MEW de saklıyordum ama korkmaya başladım .
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
July 20, 2017, 09:28:02 AM

Geçmiş olsun çalınan miktar büyük ama markete olumsuz bir yansıması olmadı. Huh
Bu olay sanırım marketin ne kadar geniş hacimli olduğunu gösteriyor.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
July 20, 2017, 09:39:26 AM

hacker cuzdanin ucurdugu miktar epey yuksek ama isin diger yuzu, whitehat grubun cuzdana cektigi tokenler.
hacker acigi daha once bulup ilk edg yi patlatmasina ragmen ardindan 15 saat hicbiryere salca olmamis gorunuyor.
whitehat cuzdandaki tokenlere bakinca aslinda bircok ico nun bu durumdan etkilendigini soyleyebiliriz.

ya whitehat mudahil olmasaydi da 160m usd lik tokenler hacker a kaptirilsaydi?

İsin bu kısmı 15 saat baska bi yere salca olmama kısmı cok ilginc iste. Oh bugun nevaleyi kaldırdık birazda bi kac gün sonra takılırızmı diyecek hacker. Bence bu fiyatı asagı yöne etkilemeye yönelik bir manipülatif operasyon.  Adamlar mal toplamak istiyor altlardan . Bende hep boyle diyorum sonra niye satıp alttan alıp tokenlarımı arttırmadım da diyorum Smiley Nasıl piyasa bu yahu maymun ediyor adamı. Daha ilginc kısmı adamlar hack adresse gönderilen etherlerin yerinede basılan tokenlardan göndereceklerini söylüyor. Havadan değil herhalde adamlar cebinden verecek. Tokenlar pazara cıkınca herkes elinden cıkartmaya bakacak. Ee bu niye pazara cıkıyor oyleyse kardeşim? Balinalar ucuza alttan karsılayıp döküleni toparlayıverecekler işte. Birilerinin zararı ile birilerinin karının örtüşmesi gereken bir piyasadayız. Buda bu isin bi operasyon olabilme ihtimalini güçlendiriyor benim gözümde.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
July 20, 2017, 10:14:33 AM

windows için nasıl virus yazılıyorsa ether içinde exploid aranıyor
yarın tezos gözde oldugunda aynı şeyleri oda yaşayacak
20 yıllık bilg.muh.olarak çok düzenli kod da yazsanız muhakkak bir açık bulunur
zero day'i izleyenler devlet destekli worm kodlamasının çok muntazam yapılmış oldugunu bılır
linux çok yaygın olsa bu sefer onun açıgını ararlar
ether populasyonunun sonucunu kötu olarak alıyor,tezosun bundan ders alması gerekıyor
ozellıkle etc 2018 ıcın buyuk planlar yaparken aynı sorunları yaşamamak için şimdiden kendını geliştirmeli

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
July 20, 2017, 10:22:49 AM

iki gunde 40 milyon dolar ico parası çalındı.
eskiden onlarca silah,ölüm tehlikesi,hapis gibi risklere ragmen banka soyup birkaç milyon dolar çalarlardı.
şimdi bilgisayar basında 18 yaşında bir cocuk birkaç tıkla milyon dolarları çalıyor.
işin ilginci takip bile edilemiyor.bu nasıl bir teknolojidir cidden akıl almıyor.bakalım 10 sene sonra neler gorecegiz.

bu arada edgelesscasiono ico paraıs calınmış denmiş.5 ay once markete cıkan edgeless neden ico yaptı ki?
Big Cosmos
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
July 20, 2017, 10:23:48 AM

iki gunde 40 milyon dolar ico parası çalındı.
eskiden onlarca silah,ölüm tehlikesi,hapis gibi risklere ragmen banka soyup birkaç milyon dolar çalarlardı.
şimdi bilgisayar basında 18 yaşında bir cocuk birkaç tıkla milyon dolarları çalıyor.
işin ilginci takip bile edilemiyor.bu nasıl bir teknolojidir cidden akıl almıyor.bakalım 10 sene sonra neler gorecegiz.

bu arada edgelesscasiono ico paraıs calınmış denmiş.5 ay once markete cıkan edgeless neden ico yaptı ki?
Neden takip edilemesin?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 20, 2017, 10:29:45 AM

Merak ettiğim parasını kaptıranlar yasal yollar ile haklarını arıyorlar mı yoksa giden gitti diyerek peşini kolayca bırakıyorlar mı. Her defasında milyonlarca dolarlık soygunların haberini alıyoruz ne yani bu kadar basit mi en başta ortada bir hack girişimi var tek başına bunun bile yasal karşılığı var. Hack'lendiğini iddia edenler yasal süreçlerden bahsediyorlar mı.
lordzc
Sr. Member

Merit: 253

View Profile
July 20, 2017, 10:44:09 AM

SONM da açıklama yaptım "biz orada yatırımları tutmuyoruz" diye . Tutsan bile adam SONM ları almak için uğraşmazdı zaten Cheesy .
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
July 20, 2017, 10:48:04 AM

Mentalpanda,
her yeni sistem kendini geliştirir açıklarını kapatırda bu soygunların durumu hem btc hemde eth içinde farklı. Kötü niyetli projeler veya topladığı yatırıma sahip çıkamayacak adamlar ICO yapınca eth nin yapacağı hiçbirşey kalmıyor. Tıpkı btc borsaları soyulduktan sonra olduğu gibi. Btc buna karşı hiçbir önlem almadı.Alacak bir önlemide yok zaten. Önlemi alanlar exchange siteleri ve yatırımcı oldu btc de.
Eth her zaman böyle bir tehdit barındırıyor. Wavesçi olmama rağmen bu beni üzüyor. Aynı şey waves'in başınada gelebilir. Fakat waves'in avantajlı kısmı ise projelerin ekibin ve bizim onayımızdan geçecek olması. Birde aptal değillerse dex ten çaldırmamaları  Wink
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 20, 2017, 10:52:59 AM

Mentalpanda,
her yeni sistem kendini geliştirir açıklarını kapatırda bu soygunların durumu hem btc hemde eth içinde farklı. Kötü niyetli projeler veya topladığı yatırıma sahip çıkamayacak adamlar ICO yapınca eth nin yapacağı hiçbirşey kalmıyor. Tıpkı btc borsaları soyulduktan sonra olduğu gibi. Btc buna karşı hiçbir önlem almadı.Alacak bir önlemide yok zaten. Önlemi alanlar exchange siteleri ve yatırımcı oldu btc de.
Eth her zaman böyle bir tehdit barındırıyor. Wavesçi olmama rağmen bu beni üzüyor. Aynı şey waves'in başınada gelebilir. Fakat waves'in avantajlı kısmı ise projelerin ekibin ve bizim onayımızdan geçecek olması. Birde aptal değillerse dex ten çaldırmamaları  Wink

ICO ları savunduğum yok, ama bu olayda açık multisig cüzdan da neredeyse tümicoların parları yada tokenları bu cüzdanlardaymış, beyaz hackerlar çekmese, hepsi uçacaktı belkide.
coindash olayı ico sahiplerinin hatasıydı. bu tamamen ccüzdanla ilgili bir açık
temeler
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
July 20, 2017, 12:59:33 PM

Coindash ten de yapılan açıklamaya göre biri sistemlerini hackleyip cüzdan adresini kendinkiyle değiştirmiş ve farkedilene kadar 43.000 ETH toplamış. Anlaşılıyor ki sıkıntı ETH ile iglili değil. Bankayı yatırdığımız paralar var ve banka parayı çaldırıyor ama biz parayı suçluyoruz gibi bişey. Zaten sorun direk ETH ile ilgili olmuş olsaydı şu anda yarı yarıya değer kaybederdi.
turquaise
Full Member

Activity: 308
Merit: 105

View Profile
July 20, 2017, 01:04:28 PM

Ethereum çalıntı haberleri ile Tezos arasında nasıl bir bağ kurdunuz anlayamadım. Yani Tezoslar cüzdandan çalınamaz mı? Bilgilendirebilir misiniz?
https://www.reddit.com/r/tezos/comments/6ob5uj/the_tezos_fundraiser_contract_is_not_affected_by/

şöyle bir şey var.
bileq
Legendary
*

View Profile
July 20, 2017, 03:20:28 PM

https://www.reddit.com/r/tezos/comments/6ob5uj/the_tezos_fundraiser_contract_is_not_affected_by/

şöyle bir şey var.

linki okumadim ama linkin basligindan da anlasilacagi gibi tezos un kullandigi contract bu aciktan etkilenmedi diyor. parity >1.5 versiyonlarinda bir fonksiyonla ilgili acik bulunmustu. ya parity kullanmadilar ya da contract fonksiyonlari dikkatlice ozen gosterilerek hazirlandi
furry04
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
July 20, 2017, 03:23:22 PM

Ethereum aklıma hep hack haberleriyle kazındı nedense. Başlangıçta da böyle bir olaydan dolayı zaten ayrışma oldu yanılmıyorsam etc ekibi ile.
bileq
Legendary
*

View Profile
July 20, 2017, 03:30:28 PM
Last edit: July 21, 2017, 07:31:29 AM by bileq

Ethereum aklıma hep hack haberleriyle kazındı nedense. Başlangıçta da böyle bir olaydan dolayı zaten ayrışma oldu yanılmıyorsam etc ekibi ile.

gecen yil yasanan The Dao olayini bahsediyorsunuz sanirim.
bildigim kadari ile Dao contract uzerinde de bug bulunmustu, bu acik sayesinde hacker tarafindan contracttaki tokenler cekilebilecekti. bu olaydan farkli olarak Dao da tokenler serbest kalmamisti, serbest kalacagi sureye kadar ethereum foundation anket oylama vs toplulugun cogunlugunun onayini alarak hard fork yapma karari aldi ve tokenler serbest kalmadan mudehale edildi.
buradaki durumda ise ether ve tokenler hacker tarafindan contract tan cekildi. vitalik tokenler hareket gordugu icin de herhangi bir sey yapilamayacagini duyurmustu dun aksam
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: