Bitcoin Forum
May 14, 2024, 09:05:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Profesyonel Madencilik İçin Önemli Adımlar...  (Read 1133 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
July 20, 2017, 03:04:24 PM

Daha önceki yazılarımda madencilerin karşılaşacağı sıkıntıları uzun uzun yazmıştım. Her geçen gün sistemimi daha da geliştiriyorum. Bunun için farklı farklı cihazlar alıp test ediyorum. Global kısımda Simple Mining Rig Resetter cihazını duymuşsunuzdur mutlaka. v2 olanından siparişl vermiştim. Bir buçuk aydan fazladır ürünü bekliyordum. Zaten sipariş aşamasında stokta ürün olmadığı ve ürünün gönderilmesinin zaman alacağı belirtiliyordu. Ne öderseniz faturaya onu yazıyorlar. Daha düşük ücret yazmıyorlar. Bu yüzden düşük gümrük ücreti öderim diye düşünmeyin. Firma Polonyada. Böyle bir cihazın Türkiye'de satış fiyatının da 1000 TL üzerinde olacağını bence aklınızda bulundurun. Çünkü ödeme yapıp ürünün gelmeme riskini, ürünün gümrükte ticari olarak değerlendirilip geçmeme riskini ve günlerce (2 ay kadar) bekleme vb. sorunları ürünü getiren kişi üstleniyor. Bu ürünü bireysel olarak getirttim. Ticariye sokulsa idi emin olun gümrükte kalırdı. Zira çok yüksek masraflar gidiyor. Tek ürün için değmez. Toplu ürün alımlarında mantıklı sadece.

160 USD ürünün kendisi
22 USD kargo bedeli
119,60 TL gümrük vergisi ve diğer vergiler.

Ürün bugün elime ulaştı. Henüz depoya gidip bağlayıp test etmedim. 8 rig kontrol ediyor. Bir adet yedek kablo da göndermişler. Adaptor de birlikte geldi. Resimlerden tam içeriği görebilirsiniz. Claymore madenci yazılımı kullanıldığında oluşan hataları tespit edip sisteme kendisi reset atıyor. Sırf bu özelliği için satın aldım. ayrıca manuel olarak da reset atabiliyorsunuz ki ben bu işi Broadlink kullanarak zaten yapıyorum.

Simple Mining Linux işletim sistemi de var. Her bir irg için aylık 2 USD kullanım bedeli talep ediliyor. Bir kaç gün sistemi kurup kullanmak bedava. Trial süresi de var. SRRv2 cihazını dilerseniz windows ile bir yazılım aracılığıyla kontrol edersiniz, dilersenizde ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan bu işletim sistemi ile kontrol edebiliyorsunuz. Bu sistem size riglerinize her yerden erişim imkanı da sunuyor.

Birkaç resim ekliyorum. Profesyonel anlamda madencilik yapmak isteyenlere yardımcı olur umarım. Fazla sayıda rig sahibi olanlar için bence vazgeçilmez bir ürün.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
1715677531
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715677531
Reply with quote  #2

1715677531
Report to moderator
1715677531
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715677531
Reply with quote  #2

1715677531
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
July 20, 2017, 03:53:00 PM

hocam ing kart ne alaka
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
July 20, 2017, 05:36:46 PM

hocam ing kart ne alaka

cihazın kredi kartı büyüklüğünde olduğunu belirtmiş.
kurulum aşamasında ne yapmak gerekiyor acaba? sistem kilitlendiğinde reset atıyor mu başka pool/yazılım(simplemining harici) kullandığımızda da aleti kullanabiliyor muyuz?
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 20, 2017, 06:08:50 PM

İptal olan çalışmayan bir hesaba ait kart. Cihazın boyutları için fikir oluşması için ekledim. Önceki madenci cihazlarında da bu şekilde yapmıştım.

Sistem kilitlendiğinde kendisi kilitlenen rige reset atıyor.

simple mining os ile ve Windows ile uyumlu çalışıyor.

Claymore dışındaki madenci yazılımları ile test yaptığım zaman bilgi veririm.

Kurulumu çok kolay. Beraberinde ingilizce döküman var herşeyi anlatan.

ChaoWei
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
July 21, 2017, 06:13:42 PM

Kuru kafa iyiymis Cheesy nereden satin aldiniz?
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 21, 2017, 06:43:06 PM

Alışveriş merkezlerinde bulunan hediyelik eşya mağazasından aldım. Yanılmıyorsam Mall Of İstanbul'du. 98,99 TL fiyatı vardı. 3 yıl önce almıştım.

Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
July 22, 2017, 02:23:52 PM

güzel bir cihazmış, rig reset haricinde başka ne tür işlevleri var hocam.(kendi işletim sistemi dışında) birde arayüzü var sanırım.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 23, 2017, 02:14:32 AM

windows üzerine kurup programlanabilen bir arayüzü var.
veya kendi işletim sistemelri üzerinden hiçbir kurulum yapmadan da yönetilebiliyor.
Cihazı hala montaj yapmadım. Rigler şuan karlılık yüksek diye sürekli üretim halinde. İhtiyaç durumunda broadlink kullanıyorum reset için.

coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
July 23, 2017, 05:35:16 PM

Alışveriş merkezlerinde bulunan hediyelik eşya mağazasından aldım. Yanılmıyorsam Mall Of İstanbul'du. 98,99 TL fiyatı vardı. 3 yıl önce almıştım.

Hocam satmayı düşünür müsünüz? Yanındaki şisesiyle birlikte, 120 lira teklif ediyorum Cheesy
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 23, 2017, 05:55:52 PM

Malesef satılık değil.

cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
August 16, 2017, 10:18:41 PM

Selamlar

Akıllı prizler hem tüketimi görüp hemde gücü kesip açabilirsiniz. Tplink ürünü stok bulmak zor hemde fiyat yüksek alternatif olarak 4 adet alıp birkaç aydır test ettiğim Xiaomi Mi Wifi Smart Power Plug tavsiye ederim. Yalnızca telefona application kurmanız ve China seçmeniz gerekiyor ama sonrasında Language English yaparak çözebilirsiniz. Ben ilk etapta 2 rig tek prize bağladım ama gücü kesince tüm portları kapatıyor bende sonrasında her rigim için aldım. Şuan çok memnunum tavsiye ederim. Herhangi modem üzerinden port yönledirme yapmadan cep telefonunuzun internete girdiği her yerden güç tüketimini anlık görüp kapatıp açabilirsiniz. Epey kullanışlı... 

http://urun.n11.com/akim-korumali-priz/xiaomi-mi-smart-power-strip-akilli-wifi-priz-wireless-P197283627?cid=604001&gclid=CjwKCAjw2s_MBRA5EiwAmWIacwjlOJQd8vOolo85Xpzv3liPOY0Mj7YCr0pz-u45GZ6ZhFzECSKgQRoCKJkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Hatta ilave olarak ortamda klima varsa Cosa adlı cihazı aldım yine uzaktan belirli bir derece ulaştığında ortamdaki klimayı otomatik çalıştırıyor sonrasında klimayı kapatıyor. Yine uzaktan açıp kapatma mümkün Klimanın kumandasını cep telefonunuzuna getiriyor. Hemde Türk bir ürün tavsiye ederim.

https://cosa.com.tr/satin-al.html

Pages: [1]
  Print  

Jump to: