Bitcoin Forum
May 29, 2024, 08:39:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Electrum cüzdan ve private key yardım  (Read 797 times)
diyafram8 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 5

View Profile
July 20, 2017, 11:02:17 PM
Last edit: July 21, 2017, 12:26:41 AM by diyafram8

Electrum cüzdana geçiş yaptım. Şu an herşey yolunda. Coinlerim bende, bir güvenlik sorunu yok yani ben öyle düşünüyorum.

Electrum'dan cüzdan oluştururken Wallet with two-factor authentication dan cüzdanımı oluşturdum. Daha sonra coinlerimi buraya transfer ettim. Önce küçük bir miktar deneme amaçlı daha sonra da hepsini.

Cüzdandan private key'i export ettim. Bir liste kaydetti. Listede 29 tane adres ve private key var. Denemek için küçük miktar yolladığım adresi ve private keyini listeden buldum. Sadece bu private key ile yeni bir cüzdan oluşturdum fakat içerisindeki bakiye gözükmüyor. Ayrıca benim listemdeki private key'in karşısındaki adres ile aynı private keyle açtığım yeni adres farklı. Private key'i kontrol ettim. Yanlışlık yok.

Bunun sebebi nedir? Bakiyem neden güzükmüyor olabilir? Ve neden 29 tane private key export etti?

diyafram8 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 5

View Profile
July 22, 2017, 12:13:22 PM

Bilgi verecek bir arkadaş yok mu  Huh
BuyBitcoinTR
Member
**

Activity: 196
Merit: 29

W12 – Smart contract technology for business for b

View Profile
July 22, 2017, 12:14:39 PM

Electrum cüzdana geçiş yaptım. Şu an herşey yolunda. Coinlerim bende, bir güvenlik sorunu yok yani ben öyle düşünüyorum.

Electrum'dan cüzdan oluştururken Wallet with two-factor authentication dan cüzdanımı oluşturdum. Daha sonra coinlerimi buraya transfer ettim. Önce küçük bir miktar deneme amaçlı daha sonra da hepsini.

Cüzdandan private key'i export ettim. Bir liste kaydetti. Listede 29 tane adres ve private key var. Denemek için küçük miktar yolladığım adresi ve private keyini listeden buldum. Sadece bu private key ile yeni bir cüzdan oluşturdum fakat içerisindeki bakiye gözükmüyor. Ayrıca benim listemdeki private key'in karşısındaki adres ile aynı private keyle açtığım yeni adres farklı. Private key'i kontrol ettim. Yanlışlık yok.

Bunun sebebi nedir? Bakiyem neden güzükmüyor olabilir? Ve neden 29 tane private key export etti?

Uzun zamandır cüzdan kullanmıyorum ama pkeyi impor edince bakiye bu cüzdana yansıyordu.
Bir de aynı key iki farklı adres için kullanılabliyordu (üstün körü bilgiler)

btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
July 22, 2017, 02:16:09 PM

Ekran görüntüsündeki Yanlış adres olarak belirtlen adresde hiç işlem yapılmamış;
https://blockchain.info/address/1KsxAPN6fC62mjKkWqHiKzqABWqBdviKdt

Orijinal adresde ise bahsettiğin 0.0004BTC görünüyor;
https://blockchain.info/address/3JDw5svpmbpJtGRgF1yLyrJNou38Bwj8dr

Private keyi tekrar kontrol etmek belki sorunu çözebilir. Bunun dışında Orijinal adres Multi iken Yanlış adres Standart belki burada bir hata yapıyorsundur!?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: