Bitcoin Forum
April 30, 2024, 07:21:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: bitcoin opsiyonları Sonbahar'da geliyor  (Read 1454 times)
AcidmaX (OP)
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
July 25, 2017, 09:08:06 AM

Sanal para işlem operatörü LedgerX LLC, ABD'de federal çapta regüle edilen bir dijital para türev ürün Borsası ve takas kuruluşu olarak faaliyet göstermek için Emtia Vadeli İşlemler Komsiyonu'ndan (CFTC) onay aldı.

LedgerX'in CEO'su Paul Chou ile gerçekleştirilen bir mülakata göre New York merkezli şirket, Eylül sonunda Ekim ayının başına kadar birden altı aya kadar vadeli bitcoin/dolar opsiyon sözleşmeleri sunmayı planlıyor. Ethereum'un etheri gibi diğer dijital paralara ilişkin kontratların da bitcoinu takip etmesi bekleniyor.

“Gelecek aylarda ölçeği artırmadan önce, başlangıçta belli bir miktarda tutmak istiyoruz” diyen Chou, “Bize, hedge isteyen ve portföylerine ekleyerek çeşitlendirme yapabilecekleri yeni bir varlık sınıfı isteyen insanlar ilgi gösteriyor.” diye devam etti.

Kaynak : http://www.bloomberght.com/piyasalar/haber/2033712-bitcoin-opsiyonlari-sonbahar-da-geliyor

Yorumlarınız nedir dostlar?
1714504868
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714504868
Reply with quote  #2

1714504868
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714504868
Hero Member
*

Ignore
1714504868
Reply with quote  #2

1714504868
Report to moderator
1714504868
Hero Member
*

Ignore
1714504868
Reply with quote  #2

1714504868
Report to moderator
1714504868
Hero Member
*

Ignore
1714504868
Reply with quote  #2

1714504868
Report to moderator
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 02, 2017, 03:28:07 AM
Last edit: August 02, 2017, 07:47:52 AM by khasank

Bitcoin in balonlaşması için ilk adım. Bu şekilde kontrat lar çoğaldıkça marketcap olduğundan çok çok fazla büyük görünür.

Kısaca balon şişiriliyor. 
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 02, 2017, 07:47:01 AM

herkes pastadan yer almak istiyor. ama gerçekçi bir bakış açısıyla sonkullanıcıya inecek bir sisteme ihtiyacı var crypto dünyasının bu bir gerçek ve bunu yapabilcek olanlar büyük fonlar başkası değil.
icoların bir çoğu zaten son kullanıcıya indirmeke için uğraşıyorlar ama güven sorunu olan bir yer için oldukça zor bir durum
donotlean
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
August 08, 2017, 01:42:26 PM

bu işin boku çıkmaya başlayacak iyice

guclu
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
August 09, 2017, 06:11:59 AM

Balonlaşma ve boku çıkmayla kastedilen nedir? Sizce nereye doğru bir gidişe sebep olur? Fırlar gider mi fiyatlar? Evi arabayı satıp btc alalım mı? Cheesy Cheesy

mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
August 09, 2017, 08:31:19 AM

bence aksine her haber btc yi güçlendirir, pasta çok büyük evet, ve daha keşfedilmemiş bi hazine, elbette herkes bir tarafından tutmak isteyecektir, hedge fonları vs. güzel şeyler bence.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
August 09, 2017, 10:43:11 AM

Devamlı para girişi olan ve hergün yeni projelerin çıktığı bir ortamda bu tarz bi projeye şaşırmaya gerek yok. Herkes kazanmak istiyor. Burda olan bizler gibi Smiley
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
August 11, 2017, 11:22:14 AM

İşin özeti bitcoin aracı kurumlar içinde yatırım aracı haline gelmeye başlıyor. Bundan önce biz alıp kenara atıyorduk paramız değer kazansın diye. Şimdi bunu bizim yerimize adamlar hizmet olarak sunup kardan komisyon alacaklar. Bu bitcoin'e olan talebin daha da artacağı anlamına geliyor elbette. Zaten beklenilen bir durumdu bu ve bunu yapan başka ufak kuruluşlarında avrupa da olduğunu bir haberde okumuştum.

Budaha hiç bir şey değil emeklilik fonlarından tutunda hayat sigortalarına kadar hepsine girecek bitcoin.
presidentcoin
Full Member

Activity: 224

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
August 11, 2017, 09:20:48 PM

Bitcoini simgelediği kabul gören, 1988 yılında Economist te yayınlanan fotoyu sanırım hepimiz biliriz.  Bitcoin küresel para birimi olma yolunda ilerliyor gibi.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
August 11, 2017, 09:25:43 PM
Last edit: August 11, 2017, 10:28:00 PM by tumece

Yani bu iyimi kötümü ben anlayamadım. Iyi bir gelisme gibi görünüyor. Artik bitcoin gerçeğini herkesin kabul etmesi lazim. Marketcap acaip derecede sisecek desenize. Altcoinler bu durumdan nasil etkilenir acaba. Sonucta gobekten baglilar birbirlerine.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 29, 2017, 11:12:07 AM

Öncelikle, ben ekonomist falan değilim, dolayısıyla yazacaklarım ya da soracaklarım bilgiye değil, kişisel mantık yürütmelere dayanmaktadır.
Şimdilerde kim ne düşünürse düşünsün, bilinmeyen bir gelecekte Bitcoin önderliğindeki kripto piyasasının yatırım dünyasının tepesine çıkacağı aşikar, hep yazdığım gibi ok yaydan çıktı bir kere. Ancak benim endişem şu, acaba (gerçekten acaba, cevabı verebilecek bilgim, uzmanlığım yok) kriptonun daha geniş kitlelere yayılması bir taraftan olumlu olarak yeni sermaye akışı ve dolayısıyla daha yüksek hacim avantajı doğururken, bir yandan da kriptonun cazip olmasının temel nedenlerinden birisi olan "çok dalgalı fiyat" özelliğini tırpanlamayacak mı? Yani kafamda örnekliyorum, borsa da ilk zamanlar çok kazandırıyordu ama ne zaman geniş kitlelere erişti, dalgalanma aralığı gitgide küçüldü ve yatırım için pek cazibesi kalmadı. Kripto da böyle olur mu?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
heropzy
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
August 29, 2017, 02:59:51 PM

fiyat kısa vade de yükselecek olsada bitcoin bir şekilde yolunu bulup akar gider, milyonlarca kişinin parası var bu piyasada emin olun öyle büyük bir balonlaşma gerçekleşmez

rahat olun ve yatırımlarınıza bakın.
dilemx
Full Member

Activity: 202

View Profile
August 29, 2017, 08:29:39 PM

Öncelikle, ben ekonomist falan değilim, dolayısıyla yazacaklarım ya da soracaklarım bilgiye değil, kişisel mantık yürütmelere dayanmaktadır.
Şimdilerde kim ne düşünürse düşünsün, bilinmeyen bir gelecekte Bitcoin önderliğindeki kripto piyasasının yatırım dünyasının tepesine çıkacağı aşikar, hep yazdığım gibi ok yaydan çıktı bir kere. Ancak benim endişem şu, acaba (gerçekten acaba, cevabı verebilecek bilgim, uzmanlığım yok) kriptonun daha geniş kitlelere yayılması bir taraftan olumlu olarak yeni sermaye akışı ve dolayısıyla daha yüksek hacim avantajı doğururken, bir yandan da kriptonun cazip olmasının temel nedenlerinden birisi olan "çok dalgalı fiyat" özelliğini tırpanlamayacak mı? Yani kafamda örnekliyorum, borsa da ilk zamanlar çok kazandırıyordu ama ne zaman geniş kitlelere erişti, dalgalanma aralığı gitgide küçüldü ve yatırım için pek cazibesi kalmadı. Kripto da böyle olur mu?

İyi yatırımcılar çok dalgalı fiyat istemezler.Coin piyasasının oynaklığının azalması daha çok yatırımcı çekecektir.Borsaya baktığımızda halen çok oynak şirket hisseleri var, fakat gerçekten yatırım yapmak isteyenler bu kağıtlardan uzak duruyor.Borsanın halen yatırım için cazibesi var.Coin piyasasının biraz daha stabil olması gelecek açısından faydalı olur diye düşünüyorum.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
August 30, 2017, 09:58:13 PM

İyi yatırımcılar çok dalgalı fiyat istemezler.Coin piyasasının oynaklığının azalması daha çok yatırımcı çekecektir.Borsaya baktığımızda halen çok oynak şirket hisseleri var, fakat gerçekten yatırım yapmak isteyenler bu kağıtlardan uzak duruyor.Borsanın halen yatırım için cazibesi var.Coin piyasasının biraz daha stabil olması gelecek açısından faydalı olur diye düşünüyorum.

Hacim büyükçe,devletler bu dünyayı kabul etmeye başladığında o oynaklıklar olmayacaktır diye düşünüyorum. Btc bundan sonrada kazandırmaya devam edicektir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: