Bitcoin Forum
May 04, 2024, 01:30:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: BTC-e 10 saatten daha uzun süredir kapalı  (Read 11081 times)
bitcamilo (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
July 26, 2017, 10:09:23 AM

Arkadaşlar durumlar pek iç açıcı değil.
Piyasada BTC-e'nin hacklenmesi konusunda 2 tane önemli detay bulunuyor.
1. si https://blockchain.info/de/address/18f1yugoAJuXcHAbsuRVLQC9TezJ6iVRLp burada yer alan 66k BTC aktarımı
2. si ise diğer borsalarda yaşanan ani düşüşün BTC-E'de hacklenen btc lerin diğer borsalarda nakite çıkarılması kaynaklı olduğu düşüncesi.

Reddit ve global forum taramaları yapıldığında bu konuyu destekler bazı detaylar bulunuyor. Zira Bitcoin Cash saçmalığından Bitcion'in 300-400 USD düşmesi bana hiç realist gelmemişti.
Daha fazla bilgiyi;
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6pkjny/and_while_btce_is_down_some_169m_bitcoin_fortune/
buradan takip edebilirsiniz..

Eğer BTC-E hack olayını doğrularsa Bitcoin'in 2000 USD altına sarkabileceğini düşünüyorum. Elbette bu olay bir MTGox olamayacaktır. Artık BTC hacminin çok büyük bir kısmına sahip bir borsa yok. Ama global anlamda herkesin ilk 10'da yer verebileceği kalitede bir borsanın hacklenmesi tekrardan ciddi bir itibar kaybı oluşturacak gibi gözüküyor. Umarım hack olayı değildir. Söylediklerim araştırmalar sonucu çıkmış olup herhangi bir Yatırım Tavsiyesi olarak algılanmamasını rica ediyorum...

Yabancı forumlarda gösterilen adresin btc-e'nin değil coinbase'in cold wallet'ı olduğu yönünde bilgiler var bu arada.
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714829427
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714829427
Reply with quote  #2

1714829427
Report to moderator
1714829427
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714829427
Reply with quote  #2

1714829427
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 26, 2017, 10:11:38 AM

66k bitcoin'in izlediği yolu biraz takip ederseniz bunun bir hack olduğunu anlayabilirsiniz. Kademeli olarak miktarı binlerce alt adrese yaymışlar. Ve bu bir borsanın müşterilerine ödeme yapmayacağı şekilde düzenli dizayn edilmiş. Burada 66k BTC'nin hacklendiği çok büyük bir ihtimal. BTC-E de bu kadar süredir down ken akla başka bir şey gelmiyor. Piyasa analizini iyi yapan arkadaşlar olası bir BTC-E hacklenmesine karşı piyasaların durumunun ne olacağını daha iyi analiz edebilirse ona göre vaziyet alabiliriz. Global anlamda Reddit dışında çok net bir bilgi yok. Bugün tetikte olup fiyatı çok iyi takip etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Ani düşüş başlamadan şu an panik satışı yapmak da anlamsız. Ziras BTC eski BTC olmadığı gibi Btc-e de bir MTGox değil...

Hasiktirr yoketmişler amına koyiyim 66k btc farklı hesaplara dağıla dağıla bitmiş, hackten başka ihtimal olduğunu düşünmüyorum.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
July 26, 2017, 11:48:59 AM

5000 usd civari yeni SWIFT yollamistim(ayin 21inde).
Bankayla temasa gectim bakalim insallah daha ulasmamistir da geri cekebilirler...
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
July 26, 2017, 12:00:47 PM

btc-e sitesi yeniden online ancak sitede alış/satış yapılamıyor doğrudan twitter hesabına yönlenme yapılmış ve bakımın devam ettiği belirtilmiş kısmen iyi bir haber gibi bu.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
July 26, 2017, 12:19:42 PM

Bu cold wallet stratejisi hep çok saçma gelmiştir bana. Bence milyon adresten oluşan ve sürekli hareket eden bir yapı kurmak gerek. Sanki nakit para saklıyorlar, oradan oraya taşımaları gerekecek. Ben bile bütün yumurtaları aynı sepete koymuyorum.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
July 26, 2017, 12:25:03 PM

Ben de poloniex den 3 gündür bitcoin çekemiyorum Awaiting Approval yazıp duruyor mail onayıda verdim desteğe yazdım en kısa sürede düzeltilecek diyor.Bakalım şu sıralar her yerde bir sıkıntı var.
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 26, 2017, 12:28:08 PM

Ben de poloniex den 3 gündür bitcoin çekemiyorum Awaiting Approval yazıp duruyor mail onayıda verdim desteğe yazdım en kısa sürede düzeltilecek diyor.Bakalım şu sıralar her yerde bir sıkıntı var.
POLO DA bir sıkıntı yok , senin şahsi hesabında bir sorun olabilir limit yada başka bir şey ben şimdi denedim bitcoin çekiliyor.
teramit
Legendary
*

View Profile
July 26, 2017, 12:30:05 PM

Bu cold wallet stratejisi hep çok saçma gelmiştir bana. Bence milyon adresten oluşan ve sürekli hareket eden bir yapı kurmak gerek. Sanki nakit para saklıyorlar, oradan oraya taşımaları gerekecek. Ben bile bütün yumurtaları aynı sepete koymuyorum.
bitfinex hacklendikten sonra multisig e geçti ve birçok adrese böldü cold wallet i ve sürekli hareket ettiriyor. btc-e de 5 yıldır ui bile değişmedi.
teramit
Legendary
*

View Profile
July 26, 2017, 12:34:22 PM

5000 usd civari yeni SWIFT yollamistim(ayin 21inde).
Bankayla temasa gectim bakalim insallah daha ulasmamistir da geri cekebilirler...
swift aslında 1-2 saat içinde gerçekleşen bir işlemdir , 5 gün geçmişse çoktan gitmiştir hesaplarına ama swift için banka yoluyla itirazda bulunabiliyorsun. Hack olayı gerçekse banka hesaplarındaki parayı kolay kolay geri vermezler. Bankanız itiraz işlemini geciktirebilir BDDK üzerinden işlem uzarsa bankanızı şikayet edin daha hızlı sonuç veriyor.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
July 26, 2017, 12:34:49 PM

Valla benim limit sorunum yok neden böyle bekletiyorlar anlamak mümkün değil daha önce defalarca çekim işlemi yapmıştım.Çektiğim miktarla alakalı olabilir belki.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
July 26, 2017, 01:08:31 PM

Btc-e sağlam borsa diye biliyoruz. Bir sıkıntı çıkmaz umarım. Ben Polo'dayım şahsen polo patlarsa tüm piyasa patlayacağı için tüm piyasa ile patlamayı daha olumlu buluyorum. Ama Btc-e patlarsa piyasaya aşırı etkisi olmayacaktır. Ytd.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
July 26, 2017, 01:12:46 PM

Az once isbankasi hesabima geri gecti. Phew..
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
July 26, 2017, 02:00:59 PM

Şöyle bir durum var duyuruda teknik bazı sorunlar yaşandığı yazıyor ve planlanmamış bir bakım çalışması yapıyoruz denmiş, şimdi plansız bir bakım çalışması sürsün sürsün 2 saat sürsün hadi diyelim server'ı baştan aşağı yeniden kurdun vs en fazla kaç saat sürebilir? Umarım hepimiz boşuna panik yapmışızdır da site yarın sapa sağlam hizmet etmeye başlar ama durum hiç de öyle basit görünmüyor gibi geldi bana.
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
July 26, 2017, 02:06:36 PM

Yoksa?

http://www.dailymail.co.uk/wires/reuters/article-4732016/Greece-arrests-Russian-suspected-running-4-bln-bitcoin-laundering-ring.html
http://abcnews.go.com/Technology/wireStory/russian-wanted-us-caught-greece-money-laundering-48858196

Sitenin yılı tutuyor, bitcoin ile ilgili olduğu da tutuyor Bitcoin konusunda lider sitelerden birisi olduğu da doğru ve bütün bunların üstüne btc-e şu anda kapalı durumda. Vay anam vay. bye bye btc-e diyeceğimiz günler yakın gençler.
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
July 26, 2017, 02:40:18 PM

btc-e kapandımı? nedir son durum bilgisi olan varmı?

yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
July 26, 2017, 02:53:11 PM

Eğer hacklendiyse ki öyle gözüküyor, bu miktarda btc yi yerine koyabilecek bir güçleri olacağını sanmıyorum. Giden gitmiştir

turn the page
bitcamilo (OP)
Full Member

View Profile
July 26, 2017, 03:04:30 PM

Eğer hacklendiyse ki öyle gözüküyor, bu miktarda btc yi yerine koyabilecek bir güçleri olacağını sanmıyorum. Giden gitmiştir

Çıkan haberlere göre hacklenme değil de kurucusunun kara para aklama işinden yunanistanda tutuklandığı yönünde. Henüz tam netleşmiş değil olay.
kekadam
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
July 26, 2017, 03:40:48 PM

gün geçmiyor ki, kara haber ile karşılaşmayalım.

içerisindeki hesabımda 0.6BTC 2.6Ether bulunan BTC-e,  muhtemel sahiplerinin karıştığı kara para aklama suçlarından tutuklanması ve muhtemelen serverlarının hızlı bir şekilde kapatılıp bağlantılı oldukları izleri yok etme çalışmaları ile faaliyetini durdurmuş ve gelecekte de muht emelen patlamış durumda.

http://www.financemagnates.com/wp-content/uploads/2017/07/Russian.jpg?x97879

Resimdeki Alexander Vinnik, uluslararası kara para ticareti ve aklama suçlarından Yunanistan'da lüks bir otelde arkadaşı ile beraber goz altına alındıgından beri malesef site kapatılmış durumda.

BTC-e de bu organizasyonu yaptığı platform olarak lanse ediliyor. CIA in uzun süredir takibe aldığı Alexander suçlamaları red etmiş.

http://www.dailythess.gr/wp-content/uploads/2017/07/alexander_vinnik-2-750x500.jpg

kendime ve platformda işlem yapan arkadaşlara geçmiş olsun diyor, kripto parada ki kara talihime küfürler ediyorum.. allah kurtarsın beyler.

kaynak:

http://www.dailythess.gr/h-megali-klopi-bitcoins-dark-web-ke-chlidati-zoi-tou-rosou-pou-entopise-fbi-sti-chalkidiki/
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 26, 2017, 03:59:53 PM

o zaman parasını orda tutanlara buyuk gecmıs olsun
Belizian
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
July 26, 2017, 04:15:40 PM

gün geçmiyor ki, kara haber ile karşılaşmayalım.

içerisindeki hesabımda 0.6BTC 2.6Ether bulunan BTC-e,  muhtemel sahiplerinin karıştığı kara para aklama suçlarından tutuklanması ve muhtemelen serverlarının hızlı bir şekilde kapatılıp bağlantılı oldukları izleri yok etme çalışmaları ile faaliyetini durdurmuş ve gelecekte de muht emelen patlamış durumda.

http://www.financemagnates.com/wp-content/uploads/2017/07/Russian.jpg?x97879

Resimdeki Alexander Vinnik, uluslararası kara para ticareti ve aklama suçlarından Yunanistan'da lüks bir otelde arkadaşı ile beraber goz altına alındıgından beri malesef site kapatılmış durumda.

BTC-e de bu organizasyonu yaptığı platform olarak lanse ediliyor. CIA in uzun süredir takibe aldığı Alexander suçlamaları red etmiş.

http://www.dailythess.gr/wp-content/uploads/2017/07/alexander_vinnik-2-750x500.jpg

kendime ve platformda işlem yapan arkadaşlara geçmiş olsun diyor, kripto parada ki kara talihime küfürler ediyorum.. allah kurtarsın beyler.

kaynak:

http://www.dailythess.gr/h-megali-klopi-bitcoins-dark-web-ke-chlidati-zoi-tou-rosou-pou-entopise-fbi-sti-chalkidiki/

Maalesef haberler doğru arkadaşlar. Olayla ilgili ayrıntılar haber ajanslarına da düşmeye başladı

https://twitter.com/ReutersBiz/status/890232366370893825

Reuters Yunanistan'da yakalanan Rus uyruklu kişinin BTC-E sitesiyle ilgili olduğunu (muhtemelen admin) son dakika olarak verdi.

Kaybı olan arkadaşlara allah sabır versin. Büyük geçmiş olsun.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: