Bitcoin Forum
May 11, 2024, 02:01:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Fiyat takibi  (Read 561 times)
kenafirherif (OP)
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
July 26, 2017, 07:11:17 PM

Arkadaşlar bu altcoin ve btc borsasında bi bakıyoruz fiyat artışa geçiyor ve yüzde 10-20 artıyor. bi bakıyoruz yüzde 20 azalıyor. Peki biz bunların olacağını nasıl bilebiliriz. yani siz kıdemli arkadaşlar nasıl biliyorsunuz? Tamamen şans mı yani. mesela wawes üzerinde konuşalım. bugün 2.41 seviyelerine düştü ve şimdi 2.75 seviyesinde. ben daha da düşer diye almadım. ama arttı. Şimdi bu artışı nasıl öngörebiliriz? işlem hacmine göre mi? başka borsalara göre mi yoksa yüzde 100 şans mı? yani sizler de "bu kesin artar ya aliyim" diyip alıyor musunuz yoksa baktığınız bişeyler analiz ettiğiniz olaylar var mı? özellikle benim gibi küçük bütçesini büyütmek isteyen arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz. şimdiden teşekkürler.

SHPING | | A cryptocurrency for shopper marketing and rewards
Token Sale | | Bitcointalk ANN | | Bounty Program | | Telegram
PRESALE: SOLD OUT | | CROWDSALE: 22 Feb - 23 Mar
1715436101
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715436101
Reply with quote  #2

1715436101
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 26, 2017, 07:22:53 PM

Meselenin can damarı da burası.Haberleri günlük gelişmeleri an ve an takip edemediğimiz için genelde böyle bakakalıyoruz.Bir düşüyor bir artıyor.Düştüğünde bozdurursan kaybediyorsun zaten.Beklemekten başka çare yok.İngilizce bilenler ve haberleri an ve an takip edenlerin başarı oranı daha yüksek.Şimdi 2 borsa hacklenmiş.Bu fiyatlara yansır büyük ihtimalle.Ama yansımasının az veya çok olmasını tamamen işi bilenler biliyor.Balinaların hareketleri de burada önemli.Çıkış yüksek olursa fiyatın düşmesi de panikle büyük oluyor.Piyasa ile hareket etmek genelde kazandırıyor bunu öğrendik şu yaşadığımız 1-2 ay sürecinde.Zamanında dolara geçenler birikimlerini korudu.Düşükken altcoinleri topladılar ayrıca bir kara geçtiler.Bu yüzden hem piyasayı takip etmek hem haberleri ayrıca altcoinlerin projeleri ile alakalı haberlerini takip etmek kazandırır.Ben bunları gözlemleyebildim bu süre zarfında.Burada herkes bilende az bilende yazıyor.Tabi kimse ne olacağını bilemez ama tecrübeli olanların öngörüleri bence daha tutarlı.Dikkate almaya değer.
donotlean
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
July 27, 2017, 02:36:03 AM

peki bu kripto coin borsalarında ki haberleri takip edebileceğimiz türkçe bu forumdan baska site var mı?

Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
July 27, 2017, 04:43:11 AM

Çoğu kişi kriptoparalarda teknik analizin çalışmadığını iddia etse de özellikle bu gibi dönemlerde teknik analize bakmadan işlem yapmamak gerekiyor.
En önemli kural grafiğe bakacaksın, düşüş trendindeyse yukarı kırmadan almayacaksın. Bende bunu bilsemde hala yapabiliyor değilim iş işten geçtikten sonra aklım başıma geliyor genelde. Anın içindeyken duygusal düşünüyoruz grafiğe bakıyoruz yok yok olmaz öyle bişey o kadar düşmez diyoruz ama oluyor Cheesy Tecrübe de böyle kazanılıyor yapçak bişey yok.

Bu arada waves'te nerdeyse diğer bütün altcoinler gibi HALA düşüş trendinde. Bende hatrı sayılır bir miktar daha btc bekletiyorum kenarda. Ant içtim şu lanet olası düşüş trendi kırılmadan 1 waves bile almıyacam.
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
July 27, 2017, 06:11:08 AM
Last edit: July 27, 2017, 06:58:48 AM by Turkoin

peki bu kripto coin borsalarında ki haberleri takip edebileceğimiz türkçe bu forumdan baska site var mı?
hepsinin genel olarak yorumlandığı bir yer olduğunu düşünmüyorum. kendinize bir sepet oluşturup onlar üzerine yoğunlaşın.

ana konuları ve twitter, facebook gibi sosyal medya hesaplarından veya blog yazılarından bakabilirsiniz.

coininiz bol olsun.
kenafirherif (OP)
Member
**

Activity: 118
Merit: 10

View Profile
July 27, 2017, 10:34:28 AM

Çoğu kişi kriptoparalarda teknik analizin çalışmadığını iddia etse de özellikle bu gibi dönemlerde teknik analize bakmadan işlem yapmamak gerekiyor.
En önemli kural grafiğe bakacaksın, düşüş trendindeyse yukarı kırmadan almayacaksın. Bende bunu bilsemde hala yapabiliyor değilim iş işten geçtikten sonra aklım başıma geliyor genelde. Anın içindeyken duygusal düşünüyoruz grafiğe bakıyoruz yok yok olmaz öyle bişey o kadar düşmez diyoruz ama oluyor Cheesy Tecrübe de böyle kazanılıyor yapçak bişey yok.

Bu arada waves'te nerdeyse diğer bütün altcoinler gibi HALA düşüş trendinde. Bende hatrı sayılır bir miktar daha btc bekletiyorum kenarda. Ant içtim şu lanet olası düşüş trendi kırılmadan 1 waves bile almıyacam.
hocam aynen ben de öyle dedim. yani en azından tekrar bi dip olacağını hissediyorum. balinalar alttan toplamak için fiyatı illaki düşüreceklerdir ki daha fazla kazansınlar. 2.5 doların altına inince alıcam. ama üstünde 1 tane bile almicam

SHPING | | A cryptocurrency for shopper marketing and rewards
Token Sale | | Bitcointalk ANN | | Bounty Program | | Telegram
PRESALE: SOLD OUT | | CROWDSALE: 22 Feb - 23 Mar
Pages: [1]
  Print  

Jump to: