Bitcoin Forum
March 29, 2024, 10:13:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Turkiyede bitcoinin gelecegi  (Read 9701 times)
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
July 29, 2017, 05:16:46 PM

Türkiye de btc yasaklansa bile bu yasağı ne kadar iyi uygulayabilirler? Önce yasak sonra vergi ver kaldığın yerden devam et mi?  Diyecekler.  Bu soruları merak ediyorum..
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711707229
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711707229
Reply with quote  #2

1711707229
Report to moderator
1711707229
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711707229
Reply with quote  #2

1711707229
Report to moderator
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
July 30, 2017, 12:14:55 AM

Yasaklama yalnızca kağıt üzerinde yazılı bir norm ve buna da herkesin uyması bekleniyor. Canın kapalı yerde sigara içmek istediğinde bunu sağlayan (cezasına rağmen) işyerleri mevcut. Hatta farkındaysanız saat 22:00 den sonra bu ülkede alkol satışı yasak ama ben almak istediğimde bu aklıma bile gelmiyor. Yani yasak kağıt üzerinde, yasakları bir şekilde dolanıp, kendi menfaatimiz doğrultusunda işimizi görüyoruz. Bu piyasada öyle... Bir banka, bir sınırlama koydu diye; öldük, bittik, yandık deneceğine alternatiflere yönelmesini bilirsek sağlıklı çözümlere ulaşalabilecektir.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 30, 2017, 06:18:23 PM

sorulari olanlari neden ozel mesaj ile anlatmaya davet ediyorsunuz?
is modelinizi fikrinizi projenizi sunum yapar gibi net bir sekilde anlatamiyor musunuz?
katilimcilarla bireysel olarak ilgilenmek sizin acinizdan da daha zor daha ugrasili bir uygulama degil mi?

bu forum ne tokatcilari gordu belki facebook ya da baska mecraalarda hedef kitlenize daha rahat ulasabilirsiniz ama buradaki kullanicilar en azindan neyin ne oldugunu bildiginden bos laflara itibar etmezler. o yuzden projenizi acik acik sunmaya davet ediyorum sizi.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 30, 2017, 07:28:46 PM

Türkiye de Bitcoinin geleceğine yönelik bir tehdit olduğunu sanmıyorum. Ama olursa böyle birşey bir çok alternatif bulunabilir. Hatta devletin buna karşı değil bir an önce sahiplenip çeşitli projeler devreye sokması gerektiğine inanıyorum. ilgili makamlar bir an önce bu konudaki düzenlemelere el atsalar milli menfaat için daha iyi olur görüşündeyim.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
osmanbugra
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
July 30, 2017, 08:56:01 PM

Ever. Mesela yatirim yapiyorsunuz. Bundan once tabi herseyi onceden belirlememiz gerekiyor, sozlesme. Sozlesmede sureyi tespit ediyoruz. Mesela su anda 2 sistem var. Aylik ve Yillik. Yillik yatirimda hem yatirdiginiz paranizi yilin sonunda aliyorsunuz hemde her uc ayda gelir elde ediyorsunuz. Yatirdiginiz paranin %. Veya Aylik sozlesme. Her ay belli bir faiz, tabii Yillik faizinden daha yuksek, ama sonucta yatirdiginiz parayi geri almiyorsunuz. Bu bizimle calismanin en basit yolu. Hersey cok acik ve seffaf cunki blockchain teknolojisi var ve bizim tarafimizdan cok enteresan ve onemli biligiler var. hangi crypto paranin ne zaman kalkisa gececegi konusunda. Dedigim  gibi, bu sadece 1 yontem. Eger crypto paraile trading denilen islemi seviyorsaniz o zaman size sadece bilgileri sunabiliriz. Ama bunlar daha az etkili yontemlerdir. Tabii dilediginiz sekilde calisabilirsiniz. Tek tek sorular yazdiginiz icin tesekkur ederim ve mesajlar bolumunde cevap gonderdim. iyi aksamlar

Ponzi ya da piramit sistemi deniyor bunlara genel olarak. Yeni gelen yatırımcılarla eski yatırımcılara ödeme yaparak sistemi yeterince bir süre çevirerek son katılanları dolandırmayla bitiyor.

Ürettiğiniz ya da tasarladığınız bir ürün varsa somut olarak anlatabilirsiniz sanırım.

canerk63
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
July 31, 2017, 08:33:46 AM

Canerk63, eger dalga geciyorsaniz... Belki yazdiklarimda komik gozuken sozler var, belki biraz sabirsizim ve bazi konularda heyecanlanip yalnis cumleleri kurabilirim. Ama sistemi tam anlamiyla anlatabilirim ozel mesajlarda ve kesinlikle hickimden burada "aman aman cabuk 1 tane bitcoin calayim ve yok olayim" gibi niyetim yok. Herseyin seffaf ve temiz olmasini isterim, ve bu onde gelen hedeflerden biri. Okudugun icin tesekkur ederim. Bir yalnisligim varsa hemen duzeltelim beraber

ona dalga demeyelim ama tabi ki gerçek değil. bugün btc-e nin bile durumu ortada. kripto para sisteminde güvenilirlik o kadar önemliyken, ortada mutlaka gerçek isim şirket adı görmek isteriz. yani fikir güzel ama tamamlanmış yapı görürsek daha gerçekçi olur
icorus (OP)
Member
**

Activity: 114

View Profile
July 31, 2017, 06:50:53 PM

Arkadaslar, hepinizin yorumlarinizi dikkatce okudum. Hicbir sekilde hickimi dolandirmak niyetim yok. Bugunlerde cok meskuluz, ama haftasonuna dogru herseyi acik ve net aciklayacagim. Piramit degildir. Ve dediginiz hukumet tarafindan katki simdi kesin acik sekilde gelmeyecek. Bunlari laf olsun diye demiyoruz, bildigimiz var. Bu piyasa istikrarli degil ve hukumet bunlari cok iyi anliyor. Su anda Rusyadayiz ve burada gerceklesenlere haberlerde goz atmaniza tavsiye ederim. Yani crypto para ile iligili haberlere. Niye ozel mesajlara basvuruyorum. Cunki dedigim gibi Turkiyede bir bulusma organize etmek istiyoruz ve bunu ciddiye aliyoruz. iste bunun icin bizimle temasa gecmenizi istiyorum, tabii icinizden biri bu organizasyonun yapilanmasinda yer almak istiyorsa. Hepinize tesekkur ederim yorumlariniz icin ve cok sevindim cunki simdi en onemlisi konusmak ve fikir alisverisinde bulunmaktir. Haftasonuna dogru herseyi paylasirim.
mustoyildiz
Newbie
*

Activity: 49

View Profile
August 04, 2017, 10:31:35 AM

Anlamsız yüksek vergiler Türkiye'de bitcoin mining işi ile ilgilenenler için en büyük handikap
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 04, 2017, 11:28:17 AM

Türkiye de Bitcoinin geleceğine yönelik bir tehdit olduğunu sanmıyorum. Ama olursa böyle birşey bir çok alternatif bulunabilir. Hatta devletin buna karşı değil bir an önce sahiplenip çeşitli projeler devreye sokması gerektiğine inanıyorum. ilgili makamlar bir an önce bu konudaki düzenlemelere el atsalar milli menfaat için daha iyi olur görüşündeyim.

hocam burasının turkiye oldugunu ve su an basımızda olanları tanımıyormus gibi temennilerde bulunmussun.bende cok isterim önü açılsın vs ama görünen köy klavuz istemez devletin bitcoinle yapacagı hersey sömürüye dayalı olur.bu yuzden ben devletimizin hiç bitcoine sarmasını istemiyorum gölge etmesin yeter.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
August 04, 2017, 03:15:06 PM

Turkiyede tipki diger ulkelerde gibi Bitcoin ve diger cryptoparalar engellenecektir. Yakin zamanda herseyinizi kaybedebilirsiniz bu alanda. iste by yuzden buraya mudahale etmeye calisiyorum. Hem ziyaret, hem ticaret. Dilerseniz tavsiyede bulunurum, dilerseniz ciddi tekliflerde bulunabilirim, piyasayi degistirmek sart. Sorularinizi bekliyorum. Mesajlari parca parca yolladigim icin kusura bakmayiniz

sayın icorus

size tavsiyem temelden başlamanız.

önce bitcoin nedir? ordan başlayın. onu iyicene güzelcene öğrenin ve özümseyin.

bitcoin nedir öğrendikten sonra bu yazdıklarınızı ve sizi niye kimsenin ciddiye almadığını anlayacaksınız.
lastguard
Full Member

Activity: 125
Merit: 100

View Profile
August 04, 2017, 06:06:59 PM

bu yeni bir hipnoz tekniği falan mı arkadaşlar, önce kendi tabiriyle "insider" bilgilerden bahsediliyor, çok önemli şeyler biliyorum dedikten sonra soruları bekliyorum derken ardından soruyu kendisi soruyor.

bitcoin engellenecek dedikten sonra bitcoin islemleri doviz olarak kullanılabilir..ler falan.

bu tarz konuşmaları nerde görsem tanırım.

• Aşırı kendine güven ve kesin ifadeler  check
  • "Elimde çok gizli bilgiler" iddiası check
  • Parayı size kazandırıyoruz check
  • Çok para kazanabiliyoruz ama sizden gelecek paraya ihtiyacımız var check

Tebrikler Ponzi'ye hoşgeldiniz.

ignorance is bliss.
osmanbugra
Member
**

View Profile
August 04, 2017, 09:08:48 PM

bu yeni bir hipnoz tekniği falan mı arkadaşlar, önce kendi tabiriyle "insider" bilgilerden bahsediliyor, çok önemli şeyler biliyorum dedikten sonra soruları bekliyorum derken ardından soruyu kendisi soruyor.

bitcoin engellenecek dedikten sonra bitcoin islemleri doviz olarak kullanılabilir..ler falan.

bu tarz konuşmaları nerde görsem tanırım.

• Aşırı kendine güven ve kesin ifadeler  check
  • "Elimde çok gizli bilgiler" iddiası check
  • Parayı size kazandırıyoruz check
  • Çok para kazanabiliyoruz ama sizden gelecek paraya ihtiyacımız var check

Tebrikler Ponzi'ye hoşgeldiniz.

Bariz ponzi. Ortada ne bir ürün ne de bir hizmet var. Neyse.

Uhde
Full Member

Activity: 616
Merit: 124

View Profile
August 05, 2017, 08:44:36 AM

Arkadaslar, hepinizin yorumlarinizi dikkatce okudum. Hicbir sekilde hickimi dolandirmak niyetim yok. Bugunlerde cok meskuluz, ama haftasonuna dogru herseyi acik ve net aciklayacagim. Piramit degildir. Ve dediginiz hukumet tarafindan katki simdi kesin acik sekilde gelmeyecek. Bunlari laf olsun diye demiyoruz, bildigimiz var. Bu piyasa istikrarli degil ve hukumet bunlari cok iyi anliyor. Su anda Rusyadayiz ve burada gerceklesenlere haberlerde goz atmaniza tavsiye ederim. Yani crypto para ile iligili haberlere. Niye ozel mesajlara basvuruyorum. Cunki dedigim gibi Turkiyede bir bulusma organize etmek istiyoruz ve bunu ciddiye aliyoruz. iste bunun icin bizimle temasa gecmenizi istiyorum, tabii icinizden biri bu organizasyonun yapilanmasinda yer almak istiyorsa. Hepinize tesekkur ederim yorumlariniz icin ve cok sevindim cunki simdi en onemlisi konusmak ve fikir alisverisinde bulunmaktir. Haftasonuna dogru herseyi paylasirim.

İnsanları sanal ortamda değerlendirirken kurdukları cümlelerde ne kadar imla hatası yaptıklarına özellikle dikkat ederim. Bu genel olarak kişinin eğitim seviyesini ve titizliğini gösterir.
Çünkü yerine çünki, meşgul yerine meşkul yazan bir kişi bize ne tavsiyesi verebilir?  Wink
osmanbugra
Member
**

View Profile
August 05, 2017, 10:26:18 AM

İnsanları sanal ortamda değerlendirirken kurdukları cümlelerde ne kadar imla hatası yaptıklarına özellikle dikkat ederim. Bu genel olarak kişinin eğitim seviyesini ve titizliğini gösterir.
Çünkü yerine çünki, meşgul yerine meşkul yazan bir kişi bize ne tavsiyesi verebilir?  Wink

Türkiye için olsa katılırım ama gurbetçi olabilir, dile hakim olmayabilir bu nedenle. Ama içerik zaten ben boşum diye bağırıyor. O yüzden imlaya gelene kadar neler var.

dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
August 05, 2017, 11:23:50 AM

Turkiyede tipki diger ulkelerde gibi Bitcoin ve diger cryptoparalar engellenecektir. Yakin zamanda herseyinizi kaybedebilirsiniz bu alanda. iste by yuzden buraya mudahale etmeye calisiyorum. Hem ziyaret, hem ticaret. Dilerseniz tavsiyede bulunurum, dilerseniz ciddi tekliflerde bulunabilirim, piyasayi degistirmek sart. Sorularinizi bekliyorum. Mesajlari parca parca yolladigim icin kusura bakmayiniz

sayın icorus

size tavsiyem temelden başlamanız.

önce bitcoin nedir? ordan başlayın. onu iyicene güzelcene öğrenin ve özümseyin.

bitcoin nedir öğrendikten sonra bu yazdıklarınızı ve sizi niye kimsenin ciddiye almadığını anlayacaksınız.

En açıklayıcı cevap. Buradan yatırımcı bulmanız çöldeki kutup ayisindan biraz daha fazla olabilir çünkü buradaki insanlar ponzi olayını öğrenmiş ve buraya arastirarakngelmis kişiler. Ve birçoğu sizden benden daha fazla bilgisi var. Bence bu sisteminizi bırakın. İlla tokatlacak adam bulmak lazim diyorsanız facebook gibi yerlerde sizin gibi çok kişi var oralarda takilin.
icorus (OP)
Member
**

Activity: 114

View Profile
August 06, 2017, 11:58:22 AM

Değerli arkadaşlarım, ilk önce imla konusunda açıklama yapmak isterim. Açıkçası, milli duygularıma sözleriniz fena dokundu. Eğitimim bence oldukça yüksek seviyeli ve kendimi de seviyesiz sayamam, övünmek gibi gelmesin, hep daha iyi olmak için çalışırım. Türkçem, maalesef Türkiyede yaşayan bazı Türklerin Türkçesinden daha iyidir. Smartphonedan ingiliz alfabesi ile yazdığım için bazı yanlışlıklarım olabilir. Ama bundan dolayı bana "boş insan" demeniz doğru değil galiba. Gelelim konuya... Bitcoin'in ne olduğunu çok iyi bilirim. Tokatçı diye laflar atıyorsanız ve gerçek tokatçı arıyorsanız - size tavsiyem rahmetli Kemal Sunal'ın rol aldğı "Tokatçı" filmini izleyin. Ben burada bana para verin dağı dağ üstüne koyup dünyaları size getireceğimimi söyledim? Allah korusun, hiçkimden bir kuruş para almak istemiyorum. Bildiklerimiz var ve şu anda Türkiye'de çalışmak için yoğun çaba harcıyoruz. Temkinli, sabırlı olun lütfen. Kimseyi kazıklamadım ve böyle bır niyetim yok. Sizlerle açık ve samimi konuşuyorum ama bazı kişilerin tarafından bana karşı doğru olmayan ve gerçekleri hiçbir şekilde yansıtmayan sözleri meydana geliyor. Tabii ciddi konulardır ve güvenmediğiniz doğrudur ama ben sizden bügün hesabıma 5000$ yatırmanızı istemiyorum ki... Lütfen beni doğru anlayın. Teşekkürler. Özel mesajlarada cevap verdim. Hayırlı günler.
osmanbugra
Member
**

View Profile
August 06, 2017, 01:48:41 PM

... Bildiklerimiz var ve şu anda Türkiye'de çalışmak için yoğun çaba harcıyoruz...

Eğer yapacağınız somut bir şey varsa ürün ya da hizmet bunu anlatırsanız insanlar muhtemelen anlayacaktır. Gizeme gerek yok sanırım. İnsanlar whitepaper'larını yayınlıyorlar; planlarını, ürünlerini, hizmetlerini anlatıyorlar bu ortamda.

Bunun dışında zaten bildiğiniz çok iyi şeyler varsa buraya gelmenize gerek yok. Türkiye'deki cryptocurrency işlem hacmi dünyadaki hacmin binde 1'i bilemedin en fazla binde 2'si. Ben olsam bildiğim iyi şeyleri burada harcamazdım.

gokay
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
August 10, 2017, 02:08:55 PM

Merhabalar arkadaşlar ismim Gökay , bir süredir bu platformdayım yazmaktan çok okumaya zaman ayırıyorum bu aralar çünkü bilmediğim ve öğrenmem gereken çok şey  var ;

Forumda gezerken bu arkadaşın bahsettiği konuya sanırım biraz yakınım değilsem de zaten düzeltir beni..

Şimdi BTC yi daha önce bilmeme rağmen bu kadar fazla içinde değildim.. Yani BTC hep vardı ama ne kadar olduğunu bile bilmiyordum..Sonra D9 diye bir sistemle tanıştım. Sistem kısaca şöyle, sistem de paketler var , bu paketleri satın alıyorsunuz ve size haftalık (52 hafta boyunca ) belirli bir para yatırıyorlar..

Örneğin : 2046 dolarlık paket alırsanız hafta 170 dolar hesabınıza yatıyor isterseniz altınıza üye yapıp kazancınızı artıyorsunuz. Her neyse ben kendi paramı sistemden çıkardıktan sonra paketlerimi satın almak isteyen birine sattım ve cıktım sıstemden. Şuan duyduğum ödemelerde sıkıntı olduğu..

Daha sonra mygoldblock adında başka bir sisteme girdim orada da muhabbet hemen hemen aynı. Bu sisteme girmemim nedeni haftalık çektiğim parayı bana BTC olarak ödemeleri..

Şimdi sistemleri size üstün körü anlattım. Deneyimim şu ; bu tür sistemlere erken girerseniz kazanırsınız.. 8 ay ile 2 sene ömürleri var ortalama.. Şuan bulunduğum sistemin de bir zaman sonra sıkıntı olacağını biliyorum.. Paramı cıkarıp bu sistemden de cıkacam ya da ana paramı cıkarıp gelen ekstra kazançları da BTC olarak alırım ( tabi ödelemerin ömürü yeterse )

Ama hep söylerim bu tür sistemlerden önce BTC yi bu kadar yakından takip etmeye başlasaydım hiç bulaşmazdım.. Bu saatten sonra da bulaşmam.. Çünkü BTC bu tür sistemlere göre daha açık daha temiz daha güvenilir.. Sanırım bu arkadaşın anlattığı da bu tür yatırım paketleri hakkında... Başta dediğim gibi yanılıyor da olabilirim. Herkese bol şans..

Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
August 11, 2017, 05:26:45 PM

bu anlattığın sistemlere ponzi -piramit Türkiye'deki adı ile titan ya da saadet zinciri gibi isimlerle anılır.
kurucusu italyan charles?? ponzi.
genelde girdiğin bir sistem senin de sisteme üye yapmanı ve bu üyeler üzerinden gelir elde edeceğini vaad ediyorsa ponzi türüdür. ve ponzi sistemler sıcak para akışı devam ettikçe devam ederler. o yüzden ilk girenler kazanır gibi görünür, fakat sisteme özellikle yakın arkadaş hısım akraba falan da eklettiyse sistem çöktüğünde aile içi çatışmalara yol açar Smiley
üye sayısı sürekli arttığından sıcak para akışı daha da artmalıdır ki gelen paralar eski üyeleri doyurabilsin. aksi halde bir kez sekteye uğradığı anda sistem çöküşe geçer

op ponzi gibi bir sistem olmadığını iddia ediyor, fakat iletişimi özel mesaj ile yürütmeyi tercih ediyor. bir gizlisi saklısı yoksa genele yazmalı.
bir sistem hakkında özel mesajla bilgi almak hedef kitle açısından oldukça zordur her biri ile tek tek mi görüşeceksin yoksa herkese farklı bir yalan mı söyleyeceksin anlayamıyorum?
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
August 11, 2017, 05:43:52 PM

Yavaş yavaş televizyonlarda yer almaya başladı,halkımız bilgilenmeye başladı forumda sıkça şu soruyu duymaya başladık bitcoinle ilgili arkadaşlarım sorular sormaya başladı v.s. Bitcoin ileride daha çok bilinir hale gelecek
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: