Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:34:45 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: "Electrum 2.9.0 Protable" BTC adres sorunu  (Read 802 times)
ugurusta (OP)
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
July 29, 2017, 10:57:12 PM

Merhabalar,

Electrum 2.9.0 Protable indirdim ve programı çalıştırdım. Yeni cüzdan ismi verdim ve 2FA olmasını istedim. 2FA tanıttım v.s. cüzdan aktif hale geldikten sonra adresler kısmına baktığımda adreslerin 3 rakamı ile başladığını gördüm.

Örnek olarak şu adresi "34Wv7SNGWLv88Djs4jweSLoXPb3tDr8j2s" verdi, adresin Private key'i blockchain.info'ya import ettiğimde ise (privkey: L1qgYJwmfUywD9snNj99pKdgwsgrFxd8pTQ23Fku4UyzTYwNucRX) "1B7Ti25pKkZWNqWn6U4Ymi9w6SCTh1pDZB" olarak görünüyor.

Fakat Electrum'da 2FA aktif etmeden cüzdan kurduğumda BTC adresleri normal olarak 1 ile başlıyor.

Mesele tam olarak nedir ne değildir anlayamadığım için BTC transferimi de beklemeye bırakmak zorunda kaldım, şuan transfer yapmıyorum. Durum nedir, ne yapmalıyım ?
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3024
Merit: 1510

View Profile
July 29, 2017, 11:03:24 PM

Electrum'da yeni cüzdan (new wallet) açarken "standard wallet" yerine "wallet with 2 factor authentication" açtığınız için bu cüzdandaki tüm adresler multi-signature olduğu başlangıçta çıkan Disclaimer'da belirtiliyor. Sanırım orayı okumadan geçtiniz.
Multi-signature yani çoklu imza cüzdanı açmak istemiyorsanız 2FA kullanmadan standart cüzdan açmanız gerekiyor.

ugurusta (OP)
Sr. Member

View Profile
July 29, 2017, 11:08:04 PM

Electrum'da yeni cüzdan (new wallet) açarken "standard wallet" yerine "wallet with 2 factor authentication" açtığınız için bu cüzdandaki tüm adresler multi-signature olduğu başlangıçta çıkan Disclaimer'da belirtiliyor. Sanırım orayı okumadan geçtiniz.
Multi-signature yani çoklu imza cüzdanı açmak istemiyorsanız 2FA kullanmadan standart cüzdan açmanız gerekiyor.

2FA açıyorum evet. Disclaimer kısmını maalesef okuyamıyorum ingilizcem yok Sad translate e de yazmayı aklıma getirmedim nedense.

Peki çoklu imza nedir ? Ne için kullanılır ve normal BTC al/gönder yapılır mı ?
CrayzHackeR
Full Member

Activity: 219
Merit: 100

View Profile
July 30, 2017, 01:14:19 PM

https://i.imgur.com/TqJHCwT.jpg

2FA açıyorum evet. Disclaimer kısmını maalesef okuyamıyorum ingilizcem yok Sad translate e de yazmayı aklıma getirmedim nedense.

Multi-Sig adres oluşturduysanız mesela "34Wv7SNGWLv88Djs4jweSLoXPb3tDr8j2s"  bu adresin tek privete keyi değil 2 tane ayrı private keyi olur ve 2 adresten ayrı imzalanması gerekir blockchain info bu şekilde key import etmiyor diye biliyorum
ugurusta (OP)
Sr. Member

View Profile
July 30, 2017, 09:14:48 PM

https://i.imgur.com/TqJHCwT.jpg

Multi-Sig adres oluşturduysanız mesela "34Wv7SNGWLv88Djs4jweSLoXPb3tDr8j2s"  bu adresin tek privete keyi değil 2 tane ayrı private keyi olur ve 2 adresten ayrı imzalanması gerekir blockchain info bu şekilde key import etmiyor diye biliyorum

Peki ben bu şekilde 3 le başlayan bir adres kullanmak istiyorum diyelim. Bu adresin 3 adet privkey i olmalı ve en az 2 tanesi ile nasıl gönderim yapabilirim ? İlla ki electrum mu kullanmam gerek ?
hammo
Sr. Member

Activity: 493
Merit: 250

View Profile
August 03, 2017, 07:51:51 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2059967.0
dikkatli olmakta fayda var arkadaşlar. tıklandığınız linklere ve indirdiğiniz cüzdanlara dikkat edin. adamın 45BTC si uçmuş.
kursattekin
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
August 04, 2017, 11:47:00 PM

https://electrum.org sitesi disindaki tum siteler scamdir, sahte sitelere dikkat.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
August 05, 2017, 07:17:52 AM

Benim bilgisayarda da electrum çalışmıyor. Normal windows kurulumu yapınca program açılmıyor ama portable olanı çalıştırınca çalışıyor. Format attım sistemsel hatadır diye yine aynı, bu konuda bilgisi olan var mı?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: