Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:11:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Poloniex’den Amerika’ya Rest  (Read 2070 times)
KoinBulteni (OP)
Newbie
*

Activity: 157
Merit: 0

View Profile WWW
July 30, 2017, 01:00:15 PM

Nisan ayından beri çalışmalarını sürdüren Washingtonlu politikacılar Bitcoin borsaları hakkında yönetmeliklerini tamamladı.
Yönetmelikte lisans başvurusunda bulunulması ve bu lisansın yanında denetimin 3. kurumlar ile yapılması gerektiğine değiniliyor. Bu da gizliliği tamamen ortadan kaldırıyor.

Poloniex bu yasa tasarından sonra tepki verdi

Gizliliğin ortadan kalkmasının mantıksız olduğunu düşünen Poloniex tepki gösterdi ve bu bölgede daha fazla işlem yapamayacağını açıkladı.

Yakında zamanda borsalar gelecek olan bu tarz yasalar ile dünya çapında anonimliğini yitirir mi dersiniz?

Kaynak: https://koinbulteni.com/poloniex-den-amerikaya-rest-1541.html
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
July 30, 2017, 02:06:59 PM

Savundukları görüşü taktirle karşılıyorum poloniex'in yine de bu zamanlarda poloniex'den işlem yapacak kişileri bir kez daha düşünmeye davet ediyorum dikkatli olsunlar para çekmede yaşanan sorunlar mevcut.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
July 30, 2017, 03:10:03 PM

“Başkalarının adına sanal paraları barındırma iş modeli için borsa, tüm elektronik sistemlerin denetiminin üçüncü parti güvenlik sistemleri tarafından sağlamalıdır ki yönetmeliğe uygun şekilde kabul görsün.”

Adamların istedikleri şeye bakın resmen çakallık.Sanal borsanın kontrolü ele geçirme hamlasi resmen.Sömürgeci kafası işte ne olacak. Poloniex bu dik duruşu nedeniyle tebrik ediyorum.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 31, 2017, 10:14:59 AM

Sadece sanal borsaların kontrolunu ele geçirme değil kullanıcıları  da ele geçirmek, ne yediler, ne içtiler, ne düşündüler şeklinde ele geçirme, hatta gasp etmek denir buna.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
July 31, 2017, 10:49:35 AM

Poloniex'den böyle bir adım atmasını beklemezdim benim bildiğim poloniex gizlice amerikayla anlaşır sadece bu haberin basına çıkmasını istemezdi böyle bir konuda dik durdukları için kendilerini tebrik ederim yine de kendilerinden uzak durmaya devam edeceğim.  Cheesy
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
July 31, 2017, 03:42:34 PM

Poloniex zora düşerse vay diğerlerinin haline.Amerikaya kafa tutmak zor btc-e ye el koymuslar
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
August 01, 2017, 08:14:28 AM

Poloniex neye güveniyor acaba. Zor durumda kalınca bizleri de zor durumda bırakacak
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
August 01, 2017, 08:47:04 AM

Nisan ayından beri çalışmalarını sürdüren Washingtonlu politikacılar Bitcoin borsaları hakkında yönetmeliklerini tamamladı.
Yönetmelikte lisans başvurusunda bulunulması ve bu lisansın yanında denetimin 3. kurumlar ile yapılması gerektiğine değiniliyor. Bu da gizliliği tamamen ortadan kaldırıyor.

Poloniex bu yasa tasarından sonra tepki verdi

Gizliliğin ortadan kalkmasının mantıksız olduğunu düşünen Poloniex tepki gösterdi ve bu bölgede daha fazla işlem yapamayacağını açıkladı.

Yakında zamanda borsalar gelecek olan bu tarz yasalar ile dünya çapında anonimliğini yitirir mi dersiniz?

Kaynak: https://koinbulteni.com/poloniex-den-amerikaya-rest-1541.html

Kendilerince tam kapsamlı bir denetimle kaçırılan veya gizlenen vergilerin önüne geçmeye çalışıyorlar. Onlar da biliyorlar kripto piyasasında çok büyük paralar döndüğünü. Gün geçtikce popülerliğini arttıtan bitcoin veya kripto piyasası vergi denetçilerinin de dikkatlerini üzerine çekmeye başlıyor.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
Argon18
Sr. Member

Activity: 442
Merit: 250

View Profile
August 01, 2017, 01:01:58 PM

Normalde poloniexin boynumuz kıldan incedir ne derseniz o demesini beklerdim. İlk defa beni şaşırttılar ilk defa aynı düşüncedeyim poloniex ile ama zaten adamlar işlerini aksatmaya başlatmıştı artık kepenk indirip gitsinler bu diyarlardan. Cheesy

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
greatlondoner
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
August 01, 2017, 08:47:49 PM

tam da poloniex sevmeyenlerin toplandığı mekan olmuş burası.
benim de bazı çekincelerim var polo ile ilgili arkadaşlar ancak hem alıştığım için hem de ilk göz ağrım olduğu için çıkamıyorum.
pekala tekrar alışmaya çalışmaya değecek hangi borsayı önerirsiniz?
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
August 02, 2017, 02:08:31 AM

Bunlarında resti bizimkisi gibi olmuş Cheesy bir gün eyyy amerika sen kimsin yaaa deyip ertesi gün biz dostuz yahu diyebilirler
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 02, 2017, 03:01:10 AM

Anonimlik adına kötü bir gelişme .

Fakat borsaların denetlenmesi için bence çok iyi bir adım. Polo veya başka bir borsa içerde neler yapıyor kimse bilmiyor. En bariz örneği : BCC , polo şimdiye kadar kimseye BCC vermedi. Ama kendisi bizim BTC leri mize karşılık BCC alacak. Ve bu dünyanın parası. Borsa denetleniyor olsaydı bunu yapabilir miydi ? HAYIR.

Örnek 2 : BTC-E denetleniyor olsa idi bugün kü duruma düşer miydi? veya diğer batan borsalar ?

Zaten BTC-E olayın da gördük ki : kimse anonim değil. Birbirimizi kandıryoruz. Türk borsaları veya yabancı borsalar zaten herkez den kimliğini doğrulasını istiyor. Borsa da farklı veya nickname ile işlem yapan kaç kişi dir ? Şahsi fikrim çok az.

Üçüncü kurumların denetlemesi borsanın aleyhine bizim lehimize olur. Denetleyen durum devlet kurumu değil. İşinde uzman uluslararası kurumlar mevcut. İşlerini de gayet iyi yapıyorlar. Devlet ile zorunlu olmadığı sürece veri paylaşmazlar. Raporları paylaşırlar. Raporlarda da kişisel bilgiler yoktur. Olur sa zaten rapor olmaz veri olur.

Günümüz de büyük firmaların ve bankaların hepsi 3. kurumlar tarafından denetlenir. Denetimler raporlanır , denetlenen kuruma sertifika veya ona benzer birşey verir. Rapor u da kamuoyu ile paylaşır. iyi bir denetim raporu güven demektir. Borsa bunu dünya aleme reklam eder.

Şimdi kendimize soralım : Denetlenmiş ve son durumu kamuoyu ile paylaşılmış bir borsa da mı işlem yapmak isteriz ? yok sa ne zaman batacağını sadece kendilerinin bildiği bir borsa da mı işlem yapmak isteriz ?
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
August 02, 2017, 10:54:45 AM

Denetlenmesi bence de mantıklı poloda 12 btc var benim bitcoincash ler ortada yok 12 bbc nerden baksan 4800 $ ediyor. Eğer takip olsaydı bu şekilde yapamazdı. Ben desteklemiyorum deyip kenara çekilmek ne kadar mantıklı ?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
August 02, 2017, 04:45:30 PM

Bu atışmalar hiç hayra alamet değil hatta böyle haberlerin gelmesini bekliyordum, bu şekilde sorun çıkartmaya başlayacaklar sonra ardından büyük borsaları suçlamalar başlar, kendilerini haklı pozisyonuna soktuktan sonra da operasyonlara start verirler. Aslında denetlenmeleri gerekebilir ama bunu bağımsız kuruluşların yapması gerekiyor öyle kafadan biz denetleyeceğiz diyerek olmamalı.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
August 02, 2017, 06:58:54 PM

Poloya şu anda ulaşılamıyor, girebilen var mı?
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
August 02, 2017, 07:18:49 PM

polo şuan kapalı fakat hemen endişe yapmamalı, abd ye karşı tavrı gayet güzel seviyede. onların her dediği olucak diye bir kaide yok.
MFatih
Member
**

Activity: 101
Merit: 10

View Profile
August 02, 2017, 08:06:42 PM

polo şuan kapalı fakat hemen endişe yapmamalı, abd ye karşı tavrı gayet güzel seviyede. onların her dediği olucak diye bir kaide yok.

Abi nasıl endişelenmeyelim bir sürü al sat emri vermiştim. Müdahale etmem lazım edemiyorum. Nasıl iş yapıyorlar anlamıyorum, şu an zarar edenlerin zararını kim karşılayacak..
brainpans
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
August 02, 2017, 09:04:19 PM

https://twitter.com/Poloniex/status/892834920967667712

biraz zaman alıcakmış açılması. sıkıntılar başladı  Huh

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 02, 2017, 09:09:38 PM

kaç gündür site sinyal veriyordu zaten inşallah birşey olmaz yatırımlara zaten bcc lere el koydu gözü diğer coinlere mi dikti ne
benim içerde sadece 0,30 cent var Cheesy
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
August 02, 2017, 09:19:17 PM

Yuh site açılmıyor ben artık hiç birisinin yaptığı açıklamaya itibar etmiyorum kim bilir yine neler olacak veya neler dönüyor. Eğer kısa zamanda site açılmazsa korkmaya başlayın.

CONNECTION ERROR

Sorry, we're unable to connect to the server at the moment.
Please try again in a few minutes.

Ray ID: 38841074ad5c2474
Error reference number: 502
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: