Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:08:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoini uzun (çok fazla uzun) vadeli düşünmeyin !  (Read 7959 times)
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
September 07, 2017, 08:03:15 PM

Bitcoin uzun ya da kısa vadeli kullanmak btc kullanıcısına göre Sonuçta herkesin kendisine ait bir hayatı var. Bitcoini elinde uzun ya da kısa sürede tutmak bir seçenek ama bazen işler istediğimiz gibi gitmeyebilir. Şimdilik madencilerin elinde ileride başkaların elinde olabilir.
1714795720
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714795720
Reply with quote  #2

1714795720
Report to moderator
1714795720
Hero Member
*

Ignore
1714795720
Reply with quote  #2

1714795720
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714795720
Hero Member
*

Ignore
1714795720
Reply with quote  #2

1714795720
Report to moderator
Nevzat
Member
**

Activity: 97
Merit: 10

Renewable Energy Cryptocurrency

View Profile
September 08, 2017, 10:48:07 PM

Btc uzun vadeli yatırımdır. Daha doğrusu kazançlı çıkmak istiyorsan uzun sürede olan biten gelişmeleri takip istiyen bir iştir.
Tren hala kaçmadı mı diyorsunuz hocam biz treni kaçıranı çok oldu bari altcoinlere yanaşalım derken bu cümleyi görünce şaşırdım açıkcası

WebSikkesi
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
September 09, 2017, 10:11:23 AM

Paramızı katlayalım da uzun, kısa farketmez.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
September 09, 2017, 04:47:39 PM

Bu şekilde sert çıkışlar verdiğine göre yüksek kayıplar yaşadığını düşünüyorum.Bitcoin tarzı girişimlerden,sıcak para beklemeyin uzun vadeli yatırım işleridir,şans ve risk işi birazda tabii nasıl kazanıldığı zaman övülüyorsa kaybedildiği zamanda yermek gereksiz kalıyor biraz. Yatırım risktir bol kazançlar  Wink

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
apollonx
Member
**

Activity: 82
Merit: 10

View Profile
September 09, 2017, 09:38:19 PM

Kısa vade düşünmek için de biraz nasipli olmak şart. Misal ben; ne zaman altcoin/bitcoin alsam aldıktan sonra düşer, ne zaman satsam sattıktan sonra yükselir. Haziran ayında pörtföyüme kattığım 15 farklı altcoin, 2 aydır yükselsin de zararı çıkartayım diye bekliyor. Neyse ki ufak paralardı da o kadar dert etmiyorum. Bu işe girecekler unutabilecekleri paralarla girsinler yoksa uykular haram olur.

Bu işin kaymağını da balina diye tabir edilen piyasa spekülatörleri yiyor.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
September 09, 2017, 11:29:32 PM

Fakat öğrendiğim kadarı ile madenciler 21 milyon adet snırlamasınıda isterlerse 500 milyon bile yapabilirlermiş.O zaman nerde kaldı bunun değeri , az olması , altın gibi olması ? Bence daha sağlam bir yazılım çıkması gerek BTC pert !!

Kimden öğrendiyseniz çok yanlış öğrenmişsiniz. Burada gelip yalan yanlış şeyler yazarak bilgisi az olan insanları da yanlış yönlendirmeyin. Bugüne kadar forumda gördüğüm en kötü tavsiyelerden biri, Bitcoin sizin dediğinizin tam tersine uzun vadede çok kazandıran bir yatırım aracıdır.
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
September 10, 2017, 02:36:42 PM

bence en az 10 sene bir şey olmaz btc ye
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 10, 2017, 04:01:07 PM

İnsanın kafasını allah bullak ediyorlar.. Umarım hayal kırıklığı olmaz umarım yasallaşır.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 10, 2017, 04:10:32 PM

Fakat öğrendiğim kadarı ile madenciler 21 milyon adet snırlamasınıda isterlerse 500 milyon bile yapabilirlermiş.O zaman nerde kaldı bunun değeri , az olması , altın gibi olması ? Bence daha sağlam bir yazılım çıkması gerek BTC pert !!

Kimden öğrendiyseniz çok yanlış öğrenmişsiniz. Burada gelip yalan yanlış şeyler yazarak bilgisi az olan insanları da yanlış yönlendirmeyin. Bugüne kadar forumda gördüğüm en kötü tavsiyelerden biri, Bitcoin sizin dediğinizin tam tersine uzun vadede çok kazandıran bir yatırım aracıdır.
Peki size birşey soracağım rütbenizde yüksek  olduğundan daha iyi bilgi verirsiniz.Şimdi diyelim ki ben 10 bitcoin alıp uzun vade yatırım yaptım.Bu süre zarfında bitcoinden madenciler çekilip bch'ye geçti diyelim.Ve bitcoini dumplayıp , ağa saldırı yaparak işlem onaylarını iyicede uzattılar diyelim.Madenciler olmaz ise onayda çok geç olur.Bch'nin çok hızlı olduğunu ve ileri dönük kapasite problemi olmayacağı (en azından 10 yıl) düşünelim.Amazon-aliexpress gibi sitelerle anlaşmalar yaptığını düşünelim.Gene de bitcoini öldüremezler mi?
10 bitcoinlik yatırımım mahfolabilir.Kısa vade kâr edip kaçmak daha iyi değil mi? Aydınlatırsanız sevinrm tşkler

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
September 10, 2017, 05:33:30 PM

Bitcoine bir şey olması demek kripto paraların toptan çöküşü demek böyle bir şey olacak olsa bile minimum 10 sene sonra olur. Satoshi 2029'u işaret ediyor zaten 20 yıl sonra diye.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
September 10, 2017, 05:54:15 PM

Uzun vadeli düşünmeyin demek bence çok saçma bence tam tersine uzun vadeli bir yatırımdır bitcoin. Grafiklerde zaten uzun vadeli düşünmeyi işaret ediyor ...
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
September 10, 2017, 05:57:21 PM

Peki size birşey soracağım rütbenizde yüksek  olduğundan daha iyi bilgi verirsiniz.Şimdi diyelim ki ben 10 bitcoin alıp uzun vade yatırım yaptım.Bu süre zarfında bitcoinden madenciler çekilip bch'ye geçti diyelim.Ve bitcoini dumplayıp , ağa saldırı yaparak işlem onaylarını iyicede uzattılar diyelim.Madenciler olmaz ise onayda çok geç olur.Bch'nin çok hızlı olduğunu ve ileri dönük kapasite problemi olmayacağı (en azından 10 yıl) düşünelim.Amazon-aliexpress gibi sitelerle anlaşmalar yaptığını düşünelim.Gene de bitcoini öldüremezler mi?
10 bitcoinlik yatırımım mahfolabilir.Kısa vade kâr edip kaçmak daha iyi değil mi? Aydınlatırsanız sevinrm tşkler

Bitcoin Cash ilk Bitcoin forku değil, son da olmayacak. Bunun bu kadar büyütülecek bir tarafı yok ama neden abartıldığını tahmin edebiliyorum. Forumda son dönemde o kadar bilgi kirliliği oluştu ki ağzı olan yalan yanlış konuşuyor. Bitcoin 3-5 madencinin karar verebileceği bir sektör değil, ondan çok daha fazlasıdır.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 11, 2017, 05:36:50 PM

Uzun vadeli düşünmeyin demek bence çok saçma bence tam tersine uzun vadeli bir yatırımdır bitcoin. Grafiklerde zaten uzun vadeli düşünmeyi işaret ediyor ...

Uzun vadeli yatirimdan kastiniz al unut mu ? Ben buna katilmiyorum. Btc nin dalgalarina yatirim yapmak daha mantikli. Dusunce al... yukselince sat.... bunu surekli tekrar et... bu kural al unuttan daha mantikli.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
September 11, 2017, 06:09:53 PM

Bu uzun, kısa orta vadeyi ben daha çözemedim uzun derken ne kadarlık bir zaman? Mesala bana göre 2 yıl BTC için gayet uzun kısa vade diye düşündüğümde 1 haftadan öteye gitmez. Bitcoin için hala düşüncem al unut 10 yıl sonra satarim zengin olurum değil sonuçta kripto para hayatın gerçeği olacak olmasına da BTC olacak mı Smiley
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
September 12, 2017, 04:05:36 PM

her forktan sonra bitcoin güçlenerek çıkıyor

signs587
Newbie
*

Activity: 47

View Profile
September 18, 2017, 07:47:46 PM

bitcoin ile ilgilenmeye henüz çok yeni başladım lütfen yanlışım varsa yazdıklarımda beni düzeltin. bitcoin in 21 milyon sınırlaması olması ve sürekli olarak madencilere verilen ödülün azalması ve aynı zamanda madencilik için gereken yatırımın artıyor olması bitcoin için iki ihtimal olduğunu gösteriyor benim anladığım kadarıyla. birincisi ciddi bir yükseliş, şu anda zaten dolar karşısında çok değerli olan bitcoin ileride bu madencilik masraflarını karşılayacak ve madenciler için kar getirecek biçimde çok daha yükselecek. ikinci senaryo ise bu yükselmenin gerçekleşmemesi. eğer bu yükselme gerçekleşmezse zaten madencilik herhangi bir kar getirmediği hatta zarara sebep olduğu için madenciler silinecektir, madencilerin olmadığı halde transactionları onaylayacak kimse kalmadığı için bitcoin piyasası tamamen yok olacaktır sanıyorum. yani her iki koşulda anladığım kadarıyla bitcoinin fiyatının şu andaki aralıkta kalma ihtimali bence yok.

yanlış anladığım kısımlar varsa lütfen eklemeleri ve uyarıları yapın.
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182

View Profile
September 19, 2017, 10:18:18 AM

BTC uzun vadede güzel kâr bırakabilecek kriptoparadır.
nmtnt
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
September 19, 2017, 09:32:08 PM

Tavsiyenizdir, düşüncenizdir saygı duyarım fakat ben üniversite zamanlarında en son bitcoin adını duyduğumda 10 dolardan bahsediliyordu. He bitcoin cash için söyleyebilirsiniz belki ki o zaman katılırım. Kesin düşecek o fikrimce. Cheesy
jmalkovich
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
September 19, 2017, 11:16:04 PM

jp morgan ve niceleri bile alım yapmak için piyasanın içine ediyorsa uzun vadeli düşünürüm Smiley

retail.global

◣  FACEBOOK
◣  TWITTER
◣  TELEGRAM
◣  MEDIUM
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
September 20, 2017, 09:09:40 AM

bitcoin benim için diğer crypto paralardan çok daha farklı bir yerde. bitcoin crypto paraların babası ve bu işe inanan güvenen gönül veren insanların saygı duyması gereken bir şey bence.

bitcoin benim para transferi ile ilgili beklentilerimi karşılıyor. gönül isterdi ki full node çalışabilen cüzdanlar daha yaygın olsun ve bunların kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşılsın.

bitcoin eğer biterse benim açımdan kripto paralar da biter. ben yatırımcıyım ve bu işin ancak yatırımcılarla ve kullanıcılarla yürüdüğünün farkındayım. o yüzden de elimden geldiğince sisteme destek vermek isterim.

bitcoin core nin  full node olarak nasıl çalışabileceği ile ilgili birisi bana bilgi verirse çok sevinirim.

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: