Bitcoin Forum
April 19, 2024, 11:35:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN][BCC] Bitcoin Cash  (Read 14557 times)
faatipoke
Full Member

Activity: 321
Merit: 100

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
August 03, 2017, 09:14:27 PM

Nedir bu Bitcoin Cash düşmanlığı. Daha ilk duyuldugu andan itibaren bir küçümseme, yokmuş gibi davranma, gelir gelmez dumplarım demeler falan. Bence BCash piyasada övdüğümüz ve belki ileride bir yerlere gelir dediğimiz coinlerin çoğundan daha sağlam bir ekibe ve altyapıya sahip. Bekleyip göreceğiz, nefesini her daim Bitcoin'in ensesinde hissettirecektir.

yukarıdakı arkadaslada anlasamadıgımız konu.

olay bcc dusmanlıgı degıl. olay bır grup madencının %5-10 neyse artık cıkıp hardfork yapabılmesı. 3 gun sonra baska bır madencı cıkacak 8 mb de yetmıo 16 yapalım dıyecek . anlayacaksınız o zaman Smiley

desin, bunun ne zararı var? kendine güvenen kişi denesin düşüncesini belki daha iyi sonuç ortaya çıkar ve güzel olur. daha kötü sonuç ortaya çıkarsa kimse kullanmaz ve çöp olur zaten.

piyasada yüzlerce coin var, onlar da fork sonuçta. o zaman kimse coin yapmasın mı diyeceğiz? hani merkezi değildi bu iş? kim karar verecek neyin doğru neyin yanlış olduğuna? piyasa karar verecek, o zaman bırakalım piyasa karar versin. dün bir bugün iki. ben tutuyorum bcclerimi hatta çok güzel al sat fırsatı veriyor, değerlendireceğim.

desın bunun ne zararı mı var. 1 aydır bcc mı btc mı muhabbetlerı yuzunden pıyasanın %50 deger kaybettıgını tum altcoınlerın erıdıgını bılmıyorsun herhalde. erısın ne olacak dıyeceksın sımdı de. ınsanlar bu kadar dalgalanmayı sevmez. evet 3-5 kısı bu dalgalanmadan anlık kısa vadelı para kazanır ama comunıte buyumez bu sekılde. ınsanların krıpto dunyasına temkınlı bakmasının sebebıde bu zaten bu tarz supekulasyona ve dalgalanmalara cok acık. unutmakı sen 100 dolar kazanacam dıye dusunuyorsun ama topluluga verdıgı zararın haddı hesabı yok bu tarz spekulasyonların. her allahın gunu bırı cıksın fork yapsın o zaman. bıtcoın bır gun 2700 ertesı gun 2000 dolar olsun. istikrar olmasın. sen nasılsa al sat ıle kısa vadede kazanıyorsun. bu kafa ıle komunıte buyumez ve bır gun elıne verırler butun btc lerı. polo dun aksam kapadıgı zaman yusuf yusuf oldu mıllet. neden acaba. cunku oraya bagımlısın. onlar gıderse çöp olursun. aynı sekıl madencıler de fork yapalım hoop yaptık demesıde polonun hadı ben kactım demesı ıle aynı seydır.

kısaca diyorsun ki: istikrar sürsün bitcoin büyüsün Smiley
sen bu düşünce yapısı ile inadına istikrara evet diyorsundur kesin  Grin

Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713526539
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713526539
Reply with quote  #2

1713526539
Report to moderator
1713526539
Hero Member
*

Ignore
1713526539
Reply with quote  #2

1713526539
Report to moderator
1713526539
Hero Member
*

Ignore
1713526539
Reply with quote  #2

1713526539
Report to moderator
faatipoke
Full Member

Activity: 321

Token That Will Transform The Venture Capital Mark

View Profile
August 03, 2017, 09:17:44 PM

...Asıl Bitcoin'e zarar veren şey kararsızlık, Core ve Unlimited'ın Segwit2x'e geçişinin pürüzsüz olmaması...

..Cash'i suçlamak altcoin üretmek yasaklansın demek, dolar var zaten, başka para birimleri yasaklansın demek. Liberal ekonomilerde buna PİYASA karar verir...

...Devrimsel bir teknolojinin muhafazakarlığı mı olur...

bu üç cümleyi çok begendim hocam. bunlara katılan kişilerle katılmayan kişiler tartısıyor şu an.

Underworld244
Full Member

Activity: 154

View Profile
August 03, 2017, 09:23:45 PM

...Asıl Bitcoin'e zarar veren şey kararsızlık, Core ve Unlimited'ın Segwit2x'e geçişinin pürüzsüz olmaması...

..Cash'i suçlamak altcoin üretmek yasaklansın demek, dolar var zaten, başka para birimleri yasaklansın demek. Liberal ekonomilerde buna PİYASA karar verir...

bu üç cümleyi çok begendim hocam. bunlara katılan kişilerle katılmayan kişiler tartısıyor şu an.

Evet bu kararsızlık btc ye katılacak arkadaşları çok etkiliyor suan btc dünya piyasasında büyük ölçüde tanınmaya baslandı herhangi kötü haber vs olmasa btce hacklenmesi vs gibi bence 1 yıl içinde çok büyük bir yatırım alabilir btc

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 03, 2017, 09:23:58 PM

desın bunun ne zararı mı var. 1 aydır bcc mı btc mı muhabbetlerı yuzunden pıyasanın %50 deger kaybettıgını tum altcoınlerın erıdıgını bılmıyorsun herhalde. erısın ne olacak dıyeceksın sımdı de. ınsanlar bu kadar dalgalanmayı sevmez. evet 3-5 kısı bu dalgalanmadan anlık kısa vadelı para kazanır ama comunıte buyumez bu sekılde. ınsanların krıpto dunyasına temkınlı bakmasının sebebıde bu zaten bu tarz supekulasyona ve dalgalanmalara cok acık. unutmakı sen 100 dolar kazanacam dıye dusunuyorsun ama topluluga verdıgı zararın haddı hesabı yok bu tarz spekulasyonların. her allahın gunu bırı cıksın fork yapsın o zaman. bıtcoın bır gun 2700 ertesı gun 2000 dolar olsun. istikrar olmasın. sen nasılsa al sat ıle kısa vadede kazanıyorsun. bu kafa ıle komunıte buyumez ve bır gun elıne verırler butun btc lerı. polo dun aksam kapadıgı zaman yusuf yusuf oldu mıllet. neden acaba. cunku oraya bagımlısın. onlar gıderse çöp olursun. aynı sekıl madencıler de fork yapalım hoop yaptık demesıde polonun hadı ben kactım demesı ıle aynı seydır.
Senin en baştan beri anlamadığın şey bu ayrılmanın Bitcoin'e zarar vermediği. Asıl Bitcoin'e zarar veren şey kararsızlık, Core ve Unlimited'ın Segwit2x'e geçişinin pürüzsüz olmaması. Bu madenciler dediğin sadece para verip ASIC alan yatırım yapan kuruluşlar, bu kuruluşların kendi karlarını düşünmeleri sistemin iyiliğini düşündükleri anlamına gelmeyebilir her zaman.

Cash'i suçlamak altcoin üretmek yasaklansın demek, dolar var zaten, başka para birimleri yasaklansın demek. Liberal ekonomilerde buna PİYASA karar verir. Cash'in bazı avantajları var. Piyasa'nın buna ikna olup olmayacağını zaman gösterecek. Bunu sadece Cash'in potansiyeli değil, Core'un beceriksizliği de etkileyecek.

olayı hala anlamıyorsunuz. anlayacagınız dılden deneyyım bırde.

sımdı bu bcc yı %5 lık madencıler yurutuyor dımı. yanı blockları onlar cözuyor. 10 dakkada bır 12,5 bcc alıyor dımı bunlar. gunde 1800 bcc edıyor + fee var. 10 gun bu sekıl sadece kendılerı madencılık yapsa. 18 bın bcc toplamıs olurlar. 10 gun sonra bıtrexle fılan dun yaptıkları gıbı bısıler yapıp fıyatı sısık tutsalar dıger madencılerde yavas yavas gecse. bcc ıle btc yer degıstırse. herkes sızın gıbı aydınlansa btc harbıden yavasmıs 8mb olması gerekıyormus dese kımse btc kullanmasa btc 100 dolar olsa bcc 2500 dolar olsa. adamların kazanacagı para 45 mılyon dolar olur.

tum bunların 10 gunde olmayacagını ve adamların daha fazla bcc kasacaklarını dusunursek. 18 bın degıl belkıde 180 bın bcc toplayacaklar adamlar madencılık ıle.

dedıgınız olayın olması durumunda adamların kazanacagı parayı oturun hesaplayın sımdı. ve neden boyle bırseye kalkıstıklarını anlamaya calısın Wink

daha da uzatmayalım.

Bu kafayla Satoshi'nin Bitcoin'i çıkartma amacı da kar etmek. Kimsenin mine etmediği zamanlarda 1 milyon coin mine etmiş. Kullanmayalım o zaman Bitcoin'i.

Cidden bu mantık tam tutarsızlık içinde. Devrimsel bir teknolojinin muhafazakarlığı mı olur? Sanki satoshi 1mb zamanla arttırılabilir dememiş gibi nedir bu blok büyüklüğü saplantısı anlamıyorum.

cıdden okumuyorsun yazdıklarımı sanırım.

arkadas blok buyuklugunden bahseden mı var. sana matematıgınıde yazdık adamların bunu yapma amacını. bıtcoınle devam etseler kazanamayacagı parayı bu sekıl kazanmaya calısıyorlar. jetnoskanın dedıgı gıbı kumar oynuyorlar su an. tutarsa paranın amına koyacaklar tutmazsada btc ye gecerler nolacak. 100 mılyon dolar yada daha fazla kazanma potnsıyelı ıcın bır kac ay madencılık yapmamıs olacaklar alt tarafı.

50 kere soyledım bır 50 kere daha soylerım. olayın devrımsel Cheesy teknolojı ıle bılımle muhafazakarlıkla alakası yok. olay tamemen havadan para kazanma derdı. bu herıfler satoshının yaptıgını yapmaya calısıyor ıste.sen demıssın. satoshı ılk zamanlar kendısı 1 mılyon bıtcoın kazanmıs.adamlarda dıyor kı aqum satoshısı 1 mılyon bıtcoın sahıbı, paranın aq mus sıstemı bız goturuyoruz bızde o kadar yok. hardfork yapalım bız de de olsun o kadar coın dıyorlar. daha nasıl anlatayım bılemedım kı. dusun 1 mılyon dolar yatırım yapıyorsun madencı cıhazları alıyorsun senın goturdugun işlettiğin sıstemden herıfın bırı mılyarder oluyor sen mal mal bakıyorsun. sonra dersın tabı 1 mb yetmıo bız 8 yapalım onu ılk blokları bız bulalım şöle bı 50-100 bın bcc mız olsun btc nın yerıne gecerse paranın aq uz .

daha ne dıyım anlaman ıcın. hala teknolojı dıyorsun bana.

ve son olarak tum bunların olmasıda yarın bır baska madencı grubunun aynı seyı yapmayacagını garantı etmez. hatta buyuk olasılıkla yaparlar.  

ve senınde dedıgın gıbı tum bunlar btc de kararsızlık yaratır.

edıt : kararsızlıgıda anlatayım sana sımdı.

gıt bır arkadaına ıkna etmeye calıs 100 bın tl yatırması ıcın btc ye. ama 2 gun once hardfork oldu 2 ye bolduler de dıyeceksın Wink
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
August 03, 2017, 09:28:56 PM

$2800 e tekrar geldi gerçek bitcoin. Bence artık sayılı günleri kaldı bu ne olduğu belirsiz altcoinin. ETC olur diye bir ara içimden geçirmiştim, artık olmayacağına kanaat getirdim.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
August 03, 2017, 09:35:06 PM

Aztec gercekten bilgisizsin o zaman private key konusunda. Fork yapildiginda hali hazirda 1 milyon BTC'ci olan ve private keyini elinde bulunduran ve de o %5'ten olmayan bir kisi dusun. Dusundun mu? Heh o kisinin de hemen forktan sonra 1 milyon BHC'ci oluyor. Yani madenci ne kadar kasarsa kassin mevcut durumda 1 milyon BHC kazamayacagina gore demekki %5'lik madencilerin durumdan pek bir kari olmayacak kisa vadede?

Bence sen bu yazdigimi bir iki kere oku Cheesy
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
August 03, 2017, 09:37:47 PM

Bu arada Aztec kardes madencilik konusunda da sinifta kaldin. Tutarsa olur tutmazsa cay demleriz felsefesi madencilikte tutmaz. 1-2 ay cop olacak bir sey icin madencilik yapip onca elektrigi harcadiktan sonra 2 ayin sonunda ya arkadas bu is olmadi ben BTC'ye geceyim dersen elindeki mevcut donanim ve de hashratele 2 ay sonrasinin zorluk seviyesinde baslayacaksin. Yani coktan zarara ilk gunden girmis olacaksin.
osmanbugra
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
August 03, 2017, 09:42:31 PM

Aynen. Bu sahip olduğum şey küçük olsun ama benim olsun anlayışı aslında.

Core'un hatası bu aşırı özgüveni. Bitcoin'in network etkisine güveniyor ki çok büyük bir artı olduğu doğru. Ama ilk arama motoru altavista'yı kim kullanıyor şimdi? Alışkanlıklar değişir. Hemen olmasa da ağır ağır değişir. BTC dominance şu kararsızlık döneminde %37,5'i bile gördü her ne kadar ICO balonu etkisinde bir Ethereum olsa da. Core neyi bekliyor dominance ın %10'a inmesini mi?

arkadas blok buyuklugunden bahseden mı var. sana matematıgınıde yazdık adamların bunu yapma amacını. bıtcoınle devam etseler kazanamayacagı parayı bu sekıl kazanmaya calısıyorlar. jetnoskanın dedıgı gıbı kumar oynuyorlar su an. tutarsa paranın amına koyacaklar tutmazsada btc ye gecerler nolacak. 100 mılyon dolar yada daha fazla kazanma potnsıyelı ıcın bır kac ay madencılık yapmamıs olacaklar alt tarafı.

50 kere soyledım bır 50 kere daha soylerım. olayın devrımsel Cheesy teknolojı ıle bılımle muhafazakarlıkla alakası yok. olay tamemen havadan para kazanma derdı. bu herıfler satoshının yaptıgını yapmaya calısıyor ıste.sen demıssın. satoshı ılk zamanlar kendısı 1 mılyon bıtcoın kazanmıs.adamlarda dıyor kı aqum satoshısı 1 mılyon bıtcoın sahıbı, paranın aq mus sıstemı bız goturuyoruz bızde o kadar yok. hardfork yapalım bız de de olsun o kadar coın dıyorlar. daha nasıl anlatayım bılemedım kı. dusun 1 mılyon dolar yatırım yapıyorsun madencı cıhazları alıyorsun senın goturdugun işlettiğin sıstemden herıfın bırı mılyarder oluyor sen mal mal bakıyorsun. sonra dersın tabı 1 mb yetmıo bız 8 yapalım onu ılk blokları bız bulalım şöle bı 50-100 bın bcc mız olsun btc nın yerıne gecerse paranın aq uz .

ve son olarak tum bunların olmasıda yarın bır baska madencı grubunun aynı seyı yapmayacagını garantı etmez. hatta buyuk olasılıkla yaparlar.  

gıt bır arkadaına ıkna etmeye calıs 100 bın tl yatırması ıcın btc ye. ama 2 gun once hardfork oldu 2 ye bolduler de dıyeceksın Wink

Ethereum bölündükten sonra bitti yani sana göre. Classic'çiler daha çok para kazanmak için orada kaldı yani. Düşük fee filan senin için birşey ifade etmiyor yani. Ayda bir transaction yapmayan adamlar Bitcoin idealisti olmuş konuşuyor anlamıyorum. Bitcoin'i değerli yapan o fee çilesini çeken kullanıcılar.

Bitcoin ikiye bölündü diye piyasaya girmeyecek adam 880 tane altcoin var diye de piyasaya girmez. Uzun vade için bu fork inanılmaz faydalı oldu. Göreceğiz gerçekten piyasa neyi tercih edecek.

Cash minerlar çok para kazanacakmış, ya piyasa adamı tercih ederse tabi ki kazanacak. Beğenmiyorsan spekülasyon olduğunu düşünüyorsan tercih etme elindekini dumpla bitir o zaman cashi. Zarar etsin bunu tercih eden. Bırak da kimin ne olduğuna piyasa karar versin.

AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 03, 2017, 09:43:05 PM

Aztec gercekten bilgisizsin o zaman private key konusunda. Fork yapildiginda hali hazirda 1 milyon BTC'ci olan ve private keyini elinde bulunduran ve de o %5'ten olmayan bir kisi dusun. Dusundun mu? Heh o kisinin de hemen forktan sonra 1 milyon BHC'ci oluyor. Yani madenci ne kadar kasarsa kassin mevcut durumda 1 milyon BHC kazamayacagina gore demekki %5'lik madencilerin durumdan pek bir kari olmayacak kisa vadede?

sımdı bu bcc yı %5 lık madencıler yurutuyor dımı. yanı blockları onlar cözuyor. 10 dakkada bır 12,5 bcc alıyor dımı bunlar. gunde 1800 bcc edıyor + fee var. 10 gun bu sekıl sadece kendılerı madencılık yapsa. 18 bın bcc toplamıs olurlar. 10 gun sonra bıtrexle fılan dun yaptıkları gıbı bısıler yapıp fıyatı sısık tutsalar dıger madencılerde yavas yavas gecse. bcc ıle btc yer degıstırse. herkes sızın gıbı aydınlansa btc harbıden yavasmıs 8mb olması gerekıyormus dese kımse btc kullanmasa btc 100 dolar olsa bcc 2500 dolar olsa. adamların kazanacagı para 45 mılyon dolar olur.

şurda yazanların neyını anlamıyorsun. ıngılızce mı yazayım Huh gurbetcısındır belkı.

olay mıllette ne kadar oldugu degıl. neyını anlamıyorsun bu kadar. bır oncekı postta yazdık ıste satoshıde 1 mılyon varmıs sen dıyorsun ben demedım onu. benım dedıgım bu madencılerde 1 mılyon yok Cheesy onlarda bızde de olsun dıyorlar. %5 hash gucu ıle o kadar coın toplayamıyorlar block bıle bulamıyoarlar belkı ama yenı bır coın cıkardılar mı %100 hash gucu onlarda oluyor o coın ıcın. ve btc madencılıgınde gunde belkı 10 btc kazanırken bcc madencılıgı ıle o adamlar su an 1800 bcc kazanıyor gunde. 3 gunde 5600 bcc eder. lan sadece su 3 gunde kazandıklarını bıtrexte satmıs olsalar 400 dolardan 2,4 mılyon dolar edıyor. tas attın kolun mu agrıdı. hıc bole bırseye kalkısmasalar btc de dursalar 3 gunde kac dolar kazanacaklardı allah askına.

allahım yaa kafayı yıyecem anlamıyon bı turlu Cheesy
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 03, 2017, 09:47:59 PM

Aynen. Bu sahip olduğum şey küçük olsun ama benim olsun anlayışı aslında.

Core'un hatası bu aşırı özgüveni. Bitcoin'in network etkisine güveniyor ki çok büyük bir artı olduğu doğru. Ama ilk arama motoru altavista'yı kim kullanıyor şimdi? Alışkanlıklar değişir. Hemen olmasa da ağır ağır değişir. BTC dominance şu kararsızlık döneminde %37,5'i bile gördü her ne kadar ICO balonu etkisinde bir Ethereum olsa da. Core neyi bekliyor dominance ın %10'a inmesini mi?

Ethereum bölündükten sonra bitti yani sana göre. Classic'çiler daha çok para kazanmak için orada kaldı yani. Düşük fee filan senin için birşey ifade etmiyor yani. Ayda bir transaction yapmayan adamlar Bitcoin idealisti olmuş konuşuyor anlamıyorum. Bitcoin'i değerli yapan o fee çilesini çeken kullanıcılar.

Bitcoin ikiye bölündü diye piyasaya girmeyecek adam 880 tane altcoin var diye de piyasaya girmez. Uzun vade için bu fork inanılmaz faydalı oldu. Göreceğiz gerçekten piyasa neyi tercih edecek.

Cash minerlar çok para kazanacakmış, ya piyasa adamı tercih ederse tabi ki kazanacak. Beğenmiyorsan spekülasyon olduğunu düşünüyorsan tercih etme elindekini dumpla bitir o zaman cashi. Zarar etsin bunu tercih eden. Bırak da kimin ne olduğuna piyasa karar versin.

etherın bolunmesı ıle btc nın bolunmesının ne alakası var. ether hack yedı dıye bolmek ıstedıler. bıtcoınde bırısı 1 mılyon btc calsa btc yıde mı boleceksın. ether forkunda da etc yı desteklemıstım ben ve hala tutuyorum etc yı cunku gercek zıncır etc. hacklenmıs hacklenmemıs benı alakadar etmıyor. hacklenmısse bırı bı esseklık yapmıstır. banka soyuldugu zaman devlet para bırımını mı degıstırıyor. soydurmasaydın.

btc forku ıle uzaktan yakından alakası yok etherın. olayı karıstırma.

son postundan anladıgım kadarı ıle sen etc ornegını goz onune alarak bcc yı desteklıyorsun lan bcc de etc gıbı tutsa mantıgı ıle.

ama dedıgım gıbı etc nın forku ıle btc nınkı alakasız.

edıt: bu arada btc yada bcc yok bende Smiley waves cıyım ben. btc ye alternatıf arıyorsan waves e gel. cakma bcc ye degıl.
osmanbugra
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
August 03, 2017, 10:00:33 PM

etherın bolunmesı ıle btc nın bolunmesının ne alakası var. ether hack yedı dıye bolmek ıstedıler. bıtcoınde bırısı 1 mılyon btc calsa btc yıde mı boleceksın. ether forkunda da etc yı desteklemıstım ben ve hala tutuyorum etc yı cunku gercek zıncır etc. hacklenmıs hacklenmemıs benı alakadar etmıyor. hacklenmısse bırı bı esseklık yapmıstır. banka soyuldugu zaman devlet para bırımını mı degıstırıyor. soydurmasaydın.

btc forku ıle uzaktan yakından alakası yok etherın. olayı karıstırma.

son postundan anladıgım kadarı ıle sen etc ornegını goz onune alarak bcc yı desteklıyorsun lan bcc de etc gıbı tutsa mantıgı ıle.

ama dedıgım gıbı etc nın forku ıle btc nınkı alakasız.

edıt: bu arada btc yada bcc yok bende Smiley waves cıyım ben. btc ye alternatıf arıyorsan waves e gel. cakma bcc ye degıl.

Senin dediğin hard forkun piyasaya zararlı olması, gireceklerin girmesine engel olması olayı olsaydı Ethereum biterdi. Kısa vadede düşse de uzun vadede sorun olmadı. Vitalik ve developer ekibi ETC'de kalsaydı muhtemelen büyük pay ETC'de kalacaktı ki Classic daha tutarlı her açıdan.

BCC aslında Bitcoin'den çok altcoinleri vuracak kısa ve orta vadede. Benim deyimimle piyasanın beklediği "ultimate altcoin". Dumplamak için acele etmeyin, üzebilir sonra.

fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
August 03, 2017, 10:10:36 PM

şurda yazanların neyını anlamıyorsun. ıngılızce mı yazayım Huh gurbetcısındır belkı.

olay mıllette ne kadar oldugu degıl. neyını anlamıyorsun bu kadar. bır oncekı postta yazdık ıste satoshıde 1 mılyon varmıs sen dıyorsun ben demedım onu. benım dedıgım bu madencılerde 1 mılyon yok Cheesy onlarda bızde de olsun dıyorlar. %5 hash gucu ıle o kadar coın toplayamıyorlar block bıle bulamıyoarlar belkı ama yenı bır coın cıkardılar mı %100 hash gucu onlarda oluyor o coın ıcın. ve btc madencılıgınde gunde belkı 10 btc kazanırken bcc madencılıgı ıle o adamlar su an 1800 bcc kazanıyor gunde. 3 gunde 5600 bcc eder. lan sadece su 3 gunde kazandıklarını bıtrexte satmıs olsalar 400 dolardan 2,4 mılyon dolar edıyor. tas attın kolun mu agrıdı. hıc bole bırseye kalkısmasalar btc de dursalar 3 gunde kac dolar kazanacaklardı allah askına.

Yahu kardes bu maden dedigin sey oyle zor bir is degil. Bir tane kotu gobekli adam butun makinelerin basinda bu isi yapmiyor. Sen ben yapiyoruz. Hatta ben gercekten ViaBTC'de BHC madeni yapiyorum 2 gundur. Ve 0.10 BHC birikmek uzere. Bak gordun mu ben sen koylu mehmet amca da yapiyor. O zaman bu %5 dedigin ibislerin faydasi nerede?

Sen de al cihazini yap. %5deki adamlar demedi ki agalar ilk 10 gun tutana kadar sadece su gobekli kotu amca yapacak, baska kimse yapamaz! Herkes su anda yapiyor ve kazaniyor. E herkes yapabildigine gore tekel nerede?
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 03, 2017, 10:18:00 PM

Yahu kardes bu maden dedigin sey oyle zor bir is degil. Bir tane kotu gobekli adam butun makinelerin basinda bu isi yapmiyor. Sen ben yapiyoruz. Hatta ben gercekten ViaBTC'de BHC madeni yapiyorum 2 gundur. Ve 0.10 BHC birikmek uzere. Bak gordun mu ben sen koylu mehmet amca da yapiyor. O zaman bu %5 dedigin ibislerin faydasi nerede?

Sen de al cihazini yap. %5deki adamlar demedi ki agalar ilk 10 gun tutana kadar sadece su gobekli kotu amca yapacak, baska kimse yapamaz! Herkes su anda yapiyor ve kazaniyor. E herkes yapabildigine gore tekel nerede?

vıtalık ve ekıbı bız bı pok yedık 6 mılyon ether caldırdık nabacaz sımdı fork mu yapsak dedı. mıllet bıze ne aq sızın caldırdıgınız etherden olan oldu su ıcelım dedı vıtalık ve ekıbıde yok yok fork yapalım bız en ıyısı dedıler . ve bırkısım ıtıraz ederken bır kısımda yapalım dedı dogal olarak. evet ıyı toparladılar. orası ayrı. ama bak btc ye alternatıf aslında etc dır haa. forktn sonra tamamen anonım gıbı bırsey oldu cunku. komple beklendıgı gıbı ölebilirdi ama bırılerı devam ettırdı.

ama ıste btc fork oyle degıl. mantık kötü. iyi nıyetle yapılmıs bırsey degıl btc forku.yukarıda anlattım sebeblerını. ve o madencılerın 1 mb yetmıyo demek ıcın ıslemlerı yavaslattıgınıda bılmeyen yok.

arkadas matematıgınız mı yok. sen 3 gunde 0,1 bcc kasmıssın. bak tek basına ıle.0,1 btc kasabılırmısın 3 gunde.

bırde adamları dusun %99 hash gucu ıle kasıyorlar su an. %5 btc ıcındı. bcc ıcın %99 hash gucu var adamlarda. yanı blockları ve block odulelrını onlar topluyor. sen 3 gunde 0,1 bcc kasıyom dıye sevınıyorsun burda adam 3 gunde 5400 bcc kastı. 2,5 mılyon dolara okuttu bıle belkı onları. 3 gunde 2,5 mılyon dolar dıyorum sana. herıf o cıhazlara yatırdıgı parayı cıkardı belkıde katladı bıle. sımdı btc ye donse tamamen roı olmus oluyor adam Cheesy

ışık yandı sımdı bak Cheesy bızde mı yapsak. %5 hash gucu yap. btc forkla. 3 gunde okut bıtrexte. herseyı kabul edıo bıtrex zaten. senın forkuda kabul eder. 3 gunde cıhazların parayı cıkartırsın. btc ye gecersın yada yenı bı fork yaparsın tutarsa Cheesy her yer fork olur.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
August 03, 2017, 10:25:07 PM

Cidden anlamiyorsun. Zaten senin elinde 5400 BTC varsa o 5400 BHC dedigin hemen forktan sonra elinde oluyor zaten madencilik yapmadan? Yani nerede tekellesme diyorum?

Oncu ve risk alan tabii ki ekmegini yiyecek Satoshi gibi.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 03, 2017, 10:30:30 PM

Cidden anlamiyorsun. Zaten senin elinde 5400 BTC varsa o 5400 BHC dedigin hemen forktan sonra elinde oluyor zaten madencilik yapmadan? Yani nerede tekellesme diyorum?

Oncu ve risk alan tabii ki ekmegini yiyecek Satoshi gibi.

öncü ve rısk almak ıstıyorsan yenı bır proje yaparsın. mevcut projeyı forklamazsın. mevcut projeyı forkluyorsan art nıyet vardır orda. bu durumda hırsızlıktan farkı yok. %5 hash gucu ıle oncu olmak ıstıyorsan o kadar hash gucu ıle yenı bır proje cıkartırsın zec gıbı mesela dersın kı bu bu kadar hash gucu ıle destekleyecem sıfırdan baslayacaz dersın.
frogCorporation
Full Member

Activity: 124

View Profile
August 04, 2017, 12:19:55 AM

Orijinali varken bu Cash denen saçmalığı almayı hatta bırakın almayı alıp satmayı / kâr etmeyi bile gereksiz buluyorum. Şu an coinmarketcap listesinde üçüncü sırada durması bile beni rahatsız ediyor. Bitcoin çakması bildiğin, sanki Bitcoin gerekse kendini geliştiremeyecekmiş gibi buna ne gerek vardı? Parlayan yıldızı sönecektir.
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
August 04, 2017, 01:17:01 AM

Waves dex ten bittrexe bcc yollanmıyor, hani açılmıştı transfer ? bilgisi olan var mı ?
graviteta
Sr. Member

Activity: 415
Merit: 250

View Profile
August 04, 2017, 01:19:14 AM

Poloniex Exchange
@Poloniex

Bitcoin Cash $BCH balances will be credited by 8/14, for more information: https://poloniex.com/press-releases/2017.08.03-Bitcoin-Cash-Update/

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
August 04, 2017, 04:18:17 AM

Az önce  twitterda denk geldim biri paylaşmış. Birisi tam tamına 85k BCC transfer etmiş. Bir çok kişi bunu yapanın Bittrex olduğunu düşünüyor. İLgili resim ve link aşağıda arkadaşlar görebilirsiniz.

https://twitter.com/khannib/status/893126029824413696

Birileri büyük oynuyor gibi. Bakalım.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 04, 2017, 08:48:08 AM

Bcc nin nasil yaratildigini tam olarak bilen varmi yani bir grup madenci istedi diye core ekip kodu kopyalayip uzerinde degisikligime gidildi.Hardfork olmus oldumu yoksa olmadimi simdi.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 »  All
  Print  

Jump to: