Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:29:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: certificatul de deces al bitcoin este asic!  (Read 1222 times)
george39 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
May 15, 2013, 04:41:15 AM
Last edit: May 15, 2013, 04:54:49 AM by george39
 #1

Observ in ultima vreme ca se pariaza pe scaderea bitcoin si ma gandesc ca o fac detinatori de asicuri, pentru a scoate din joc mineri cu placi video,dar succesul bitcoin si popularitatea bitcoin se datoreaza tocmai masei mari de mineri ,restrangerea nimingului la cativa detinatori de asicuri, inseamna popularitate in scadere pentru  bitcoin, si cred ca curand o sa cada in cap cea ce si sper!.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 15, 2013, 05:37:41 AM
 #2

Complicat.
Dincolo de animozitatea GPU-istilor cu ASIC-istii sta nevoia naturala de profit.

Poti crede ca ASIC-ul vede in maruntii (dar multii) GPU-isti o sursa de crestere a dificultatii insa cel mai mare dusman pentru primii detinatori de ASIC sunt fabricantii de ASIC insusi. Astia vor livra tot mai mult si mai ieftin.

Sa joace la scadere iar este periculos. Pana unde o sa scada? Cum sa urce apoi cursul?

Chiar citeam de adresele care au mormane de BTC-cei. In aparenta par a avea mormane de de $-rei insa cum ar iesii cateva mii de bitcoini la vanzare cum ar scade valoarea celor ramasi.

E-averea nu poate razbate cu valoarea intreaga in Realitate. Trebuie facuta manevra usor, pic cu pic pastrand increderea in crypto.
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
May 15, 2013, 06:57:49 AM
 #3

Observ in ultima vreme ca se pariaza pe scaderea bitcoin si ma gandesc ca o fac detinatori de asicuri, pentru a scoate din joc mineri cu placi video,dar succesul bitcoin si popularitatea bitcoin se datoreaza tocmai masei mari de mineri ,restrangerea nimingului la cativa detinatori de asicuri, inseamna popularitate in scadere pentru  bitcoin, si cred ca curand o sa cada in cap cea ce si sper!.


E o prostie tot ce ai scris Smiley
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
May 15, 2013, 07:03:55 AM
 #4

Rammy, Rammy...tst tst tst, fii cuminte.  Grin
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
May 15, 2013, 07:07:26 AM
 #5

Rammy, Rammy...tst tst tst, fii cuminte.  Grin


Te salut ! Smiley)
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
May 15, 2013, 07:08:19 AM
 #6

Am ras cu lacrimi  Grin
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 15, 2013, 09:06:22 AM
 #7

Cand e vorba de castig/profit eu ma uit la "scocioratorii" prin gunoaie din orasul meu.
Nu asteapta sa ajunga masinile la groapa (desi si acolo sunt destui) unii vin la bena si cauta..."aurul".

Crypto este un "gius" nu amarnic dar destul de consistent.

Sa nu credem ca nu exista rechini care actioneaza pe oportunitatea asta.
Radem noi radem dar ca mineri nu prea avem mare putere de a schimba ceva cand "bastanii" vor altceva.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!