Bitcoin Forum
May 25, 2024, 11:36:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Nedir son durum? 1 Ağustos  (Read 2270 times)
prolambo (OP)
Full Member

Activity: 317
Merit: 114

View Profile
August 01, 2017, 03:08:47 PM

Merhabalar. 1 Ağustos geldi geçiyor. Okuyorum okuyorum bir şey anlamıyorum. Bölünme var mı yok mu? Güya 1 Ağustostan önce herkes btc leri kendi cüzdanlarına alsın dendildi. Bakıyorum borsalarda hala deli gibi işlem hacmi var. Bugün çok 2960a kadar çıktı geri 2600lere indi. bir kaç defa dalgalandı. Şu an kağıt cüzdanda bekliyorum. Naapsam bilemedim. Yüksekten çıksa mıydım, altcoine mi geçseydim. Biri bölünme durumunu açıkça bi anlatsa. Bizi aydınlatsa.
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
August 01, 2017, 03:15:57 PM

Merhabalar. 1 Ağustos geldi geçiyor. Okuyorum okuyorum bir şey anlamıyorum. Bölünme var mı yok mu? Güya 1 Ağustostan önce herkes btc leri kendi cüzdanlarına alsın dendildi. Bakıyorum borsalarda hala deli gibi işlem hacmi var. Bugün çok 2960a kadar çıktı geri 2600lere indi. bir kaç defa dalgalandı. Şu an kağıt cüzdanda bekliyorum. Naapsam bilemedim. Yüksekten çıksa mıydım, altcoine mi geçseydim. Biri bölünme durumunu açıkça bi anlatsa. Bizi aydınlatsa.

herkes btcleri kendi cüzdanına çeksin muhabbeti haybeye korkunun daniskasıydı. ben olsam bittrexte bekletirdim paşalar gibi adamlar bcc verdi bile, millet şimdi bcc almak için blok kazılmasını bekliyor.

fork olacak gibi görünüyor, blok kazılması bekleniyor. sen niye panik yaptın anlamadım. duruyor işte bitcoinler cüzdanda, yapmak isteyip yapamadığın şey nedir anlamadım ki.
dejavvu
Member
**

Activity: 75
Merit: 10

View Profile
August 01, 2017, 03:26:46 PM

Herkezin kendi cuzdanina almasinin istenmesi sadece private key'lere sahip olunabilinmesi ve bu sekilde bitcoin cash sahibi olabilmenizin saglanmasiydi. Yoksa butun parayi isteyen istedigi exchange'de tutabilirdi. Mevcut bitcoinleri kaybetme gibi bir durum hic bir zaman soz konusu degildi.

Tabi bide soyle bir durum var, henuz tam kontrol etmedim ama Kraken falan cokmus sanirim, bu durumlarda genelde exchange'lere girme/islem yapma sikintili oluyo bide genelde withdraw islemlerini kapattiklari icin cekemiyorsunuz. Benim ornegin su anda bi miktar koinimde kaldi, ne zaman cekebilecegimi bilmiyorum.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
August 01, 2017, 03:52:42 PM

Özet geçeyim bi bok olmadı, ortalık gereksiz yere bulandırıldı, tıpkı 2000 yılındaki bilgisayarların sonu gelecek efsanesi gibi ortalık velveleye verildi, bitcoin şöyle muhteşem, böyle muhteşem bir sistem diye övünüyoruz en ufak bir sistem değişikliği ile ortalık allak bullak oldu, neredeyse 2 haftadır insanlar bitcoinle iş yapmayı bıraktı bugün ise kimse hiç bir yere bitcoin gönderemiyor , çekemiyor vs. (Nereden çıkardın gönderemediğini demeyin şu anda biribirine gönderebilir insanlar ama neredeyse tüm servisler deposit ve withdraw işlemlerini kapatmış durumda)

İşin kötü tarafı, kesintisiz ve en sağlam wire transfer tekniği yaklaşık 1 aydır dünyanın en zor ve en pahalı wire transfer aracına dönderildi Smiley
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
August 01, 2017, 03:57:17 PM

Özet geçeyim bi bok olmadı, ortalık gereksiz yere bulandırıldı, tıpkı 2000 yılındaki bilgisayarların sonu gelecek efsanesi gibi ortalık velveleye verildi, bitcoin şöyle muhteşem, böyle muhteşem bir sistem diye övünüyoruz en ufak bir sistem değişikliği ile ortalık allak bullak oldu, neredeyse 2 haftadır insanlar bitcoinle iş yapmayı bıraktı bugün ise kimse hiç bir yere bitcoin gönderemiyor , çekemiyor vs. (Nereden çıkardın gönderemediğini demeyin şu anda biribirine gönderebilir insanlar ama neredeyse tüm servisler deposit ve withdraw işlemlerini kapatmış durumda)

İşin kötü tarafı, kesintisiz ve en sağlam wire transfer tekniği yaklaşık 1 aydır dünyanın en zor ve en pahalı wire transfer aracına dönderildi Smiley
Zamanında bunların tamamı spekülasyon için kullanılıyor, bir bok olmayacak bölünmez dedik.
Borsalara hacim lazım hacim için de dalgalanma, dalgalanma için de spekülasyon o yüzden böyle oçluklar yapıyorlar Grin

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
August 01, 2017, 04:03:35 PM

Zamanında bunların tamamı spekülasyon için kullanılıyor, bir bok olmayacak bölünmez dedik.
Borsalara hacim lazım hacim için de dalgalanma, dalgalanma için de spekülasyon o yüzden böyle oçluklar yapıyorlar Grin

Ahaha bak bu açıdan hiç bakmamıştım doğru doğru bi bok oldu birileri fena para kazandı Cheesy
marvelllouss
Member
**

Activity: 76

View Profile
August 01, 2017, 05:29:17 PM

Bu piyasada btc ve altcoinde olanlarının korkuların olması normal.Piyasanın ne yöne gideceğini  kestirmek  çok zor.Son 1 ayda  bip91, bip141, bip148, segwit segwit2x kasımda hardfork konuları birde son 1 hafta bitcoincash çıkıverdi.Bu kadar değişiklik ve çoğunluk  tarafından konuların anlaşılamaması ,yanlış aktarılması,birde manipulasyon amaçlı birçok yalan haber karşısında tabiki yatırımcıların kafası karışacak vede  korkusu  oluşacaktır.Bitcoinin merkezi yapı olmamasının da getirdiği bir durum aslında.Bitcoin dünyasında Fed başkanı Yellen gibi  tam saatinde  tüm dunyaya  kesin açıklama yapan  otorite yok Smiley
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
August 01, 2017, 06:16:51 PM

Bi cacık olmadı hersey tamamen kuruntuymuş demek

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
prolambo (OP)
Full Member

Activity: 317
Merit: 114

View Profile
August 01, 2017, 06:31:46 PM

Peki şimdi ne yapmalıyım? Bloklarda tıkanma olmuş diye duydum. Şimdi bi borsaya trasnfer yapmak ve btc'den çıkmak veya bir altoine geçmek riskli mi? Yoksa bekleyeyim mi? Hangi borsaya gitmek daha mantıklı? Hem bitcoin hem bcc veren var mı?
marvelllouss
Member
**

Activity: 76

View Profile
August 01, 2017, 06:44:08 PM

Bir kaç gün beklemeni öneririm.Piyasalar daha netleşsin.Ben ille bi hinlik olacak bu işte ters köşe ye yapacaklar diye düşünen gruptayım
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
August 01, 2017, 07:19:57 PM

btc fiyatı ne olur arkadaşlar suan 2700 lerde yükselme olur mu ?

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 01, 2017, 08:10:46 PM

bişey olmadı milletin elinde altcoinleri bhc alıcaksınız bakın btc geçin diye aldılar düşükten kimse de demiyor lan bunlar niye alıyor diye  şimdi hepsini geri itelicekler nasılsa Cheesy bhc leride bekletin bence boşuna satıp alt coinlere geçmeyin çünkü oda bir altcoin unutmayın Cheesy
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
August 01, 2017, 08:52:59 PM

Ben demiştim demek istemem ama ben demiştim 1 ağustos ta bişey olmayacak diye Smiley
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
August 01, 2017, 09:53:50 PM

btc fiyatı ne olur arkadaşlar suan 2700 lerde yükselme olur mu ?
Biraz ortalik sakinlestiginde kesinlikle yukselecektir ama oncesinde duser mi dusmez mi yada kaca duser orasina karismiyorum.
+ artik 2$ fee yerine ~0,25$ fee ve islemler yine 5 dakika ile yarim saat arasinda olacagindan mutlaka ilgi cekmeye baslayacaktir.
private investor
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
August 02, 2017, 06:39:35 PM

Zenginliğimize zenginlik kattık, elimdeki bitcoinler %20 daha da arttı. BTC fiyatı o spekülatörlere rağmen çakılmadı yerinde duruyor.
Keyfim yerinde, daha da zenginleştim.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
August 02, 2017, 06:47:09 PM

Son durum basarili bir fork. Bakalim neler olacak!  Roll Eyes
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
August 02, 2017, 06:49:35 PM

Zenginliğimize zenginlik kattık, elimdeki bitcoinler %20 daha da arttı. BTC fiyatı o spekülatörlere rağmen çakılmadı yerinde duruyor.

Ekonomideki en klasik sozlerden "Bedava yemek diye bir sey yoktur..." Bakalim o ekstra %20 nereden cikacak...

Gerci piyasa buyuyor belki de hissetmiycez eger zamana yayilirsa...
private investor
Newbie
*

Activity: 60
Merit: 0

View Profile
August 02, 2017, 07:05:24 PM

Ekonomideki en klasik sozlerden "Bedava yemek diye bir sey yoktur..." Bakalim o ekstra %20 nereden cikacak...

Bedava %20 derken? Zamanında bu bitcoinler için para ödedim mi? Ödedim.
Bitcoin sahibi olduğum için BCC verdiler mi verdiler? Neden bedava olsun? Ben yıllar önce bunların parasını zaten ödemişim. Saçmalamayın.
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
August 02, 2017, 07:15:48 PM

BCH nin çıkıcağı zaten beliydi bununda ilklerde yüksek fiyatlarda olucağıda. çoğu kişide btc rezervlerini çoğalttı ve parasına para kattı. bch exchangeleri açıldıkdan sonra büyük bir düşüş bekliyorum.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
August 02, 2017, 07:50:30 PM

Bedava %20 derken? Zamanında bu bitcoinler için para ödedim mi? Ödedim.
Bitcoin sahibi olduğum için BCC verdiler mi verdiler? Neden bedava olsun? Ben yıllar önce bunların parasını zaten ödemişim. Saçmalamayın.

Sacmalamiyoruz. Senin odedigin para BTC'nin degeri icin. Durduk yere sana bir de BTH'yi kim veriyor? Bunlari dusundun mu? Herkes bu paralari bozdurmak isterse ne olur biliyor musun?

Iste ne yazik ki bilen de var bilmeyen de ama neyseki en bilgisizinin bile sisteme erismesi guzel bir sey tabi...  Grin
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: