Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:03:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Redbull Turkiye - [ Bitcoin - Ethereum - Tezos]  (Read 2358 times)
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
August 25, 2017, 05:24:22 AM

Yazı için teşekkürler. 3 sene sonra market hacmi belki 3-5-7 katına çıkabilir bunu kimse tahmin edemiyor. Çünkü her gün yeni insanlar kripto para piyasası ile tanışıyor hergün hacim bir nebze büyüyor. Artık insalara bilginin ulaşması çok kolay belki 1 sene sonra çok daha insan tarafından kuruluşlar veya devletler tarafından kullanılacak bu teknoloji. O zaman söylediği tarihte söylediği rakamlar olabilir, olmayadabilir. Kimse müneccim ile cinsi münasebete girmiyor sadece adam bilgileri doğrultusunda tahmin ediyor Smiley
1715522599
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715522599
Reply with quote  #2

1715522599
Report to moderator
1715522599
Hero Member
*

Ignore
1715522599
Reply with quote  #2

1715522599
Report to moderator
1715522599
Hero Member
*

Ignore
1715522599
Reply with quote  #2

1715522599
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715522599
Hero Member
*

Ignore
1715522599
Reply with quote  #2

1715522599
Report to moderator
1715522599
Hero Member
*

Ignore
1715522599
Reply with quote  #2

1715522599
Report to moderator
1715522599
Hero Member
*

Ignore
1715522599
Reply with quote  #2

1715522599
Report to moderator
gogo1903
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
August 25, 2017, 06:32:58 AM

500 cok ucuk bir rakam. proje guzel yatirim yaptik biraz ama bu kadar olmasi bana pek mumkun gorunmuyor. bahsedilen yere gelmesi demek yukarida anlatildigi gibi rekor bir market cap e ulasmasi gerekir ki bu da suan mumkun degil ama 2020 denildigi icin burayi acik birakabiliriz Smiley

dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
August 25, 2017, 07:17:35 AM

etheruim ico düzenelndiğinde konuyu okumanızı istiyorum orda neler demişler.
Neo--
Sr. Member

Merit: 288

View Profile
August 25, 2017, 07:43:23 AM

etheruim ico düzenelndiğinde konuyu okumanızı istiyorum orda neler demişler.

ETHEREUM güzel bir örnek ama patlamis yada diyati hala düsük kalmis coinlerin basligini neden örnek göstermiyorsunuz? Birsey gerceklestikten sonra savunmak kolaydir önemli olan saglam öngörebilmektir.. Bu yazdiklarinizi bircok kisi okuyor ona göre yazin lütfen..
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
August 25, 2017, 07:53:00 AM

ETHEREUM güzel bir örnek ama patlamis yada diyati hala düsük kalmis coinlerin basligini neden örnek göstermiyorsunuz? Birsey gerceklestikten sonra savunmak kolaydir önemli olan saglam öngörebilmektir.. Bu yazdiklarinizi bircok kisi okuyor ona göre yazin lütfen..

sanırım arkadaş şunu demek istemiş kaliteli projeler primlenir ve kötüleyenler daima  olur  siz anlamamışsınız ordaki yazılarda sizin şuanda yazdıklarınızı yazanlar var Cheesy çok ironik olmuş valla atlamışsınız kusura bakmayın.
ozman ben bir tık daha arttırayım piyada ozamanlar kaliteli olan her proje şunda primli zaten diyeyim monero diyeyim rippel diyeyim hmm başka zcash waves falan filan yani kaliteli alt yapılı projeler hep değer yapar ama sanırım siz çöleri örnek vermek için uğraşıyprsunuz ki ismiz olan neo bile örneğe dahil edeyim ant den beri yükseliyor
Neo--
Sr. Member

Merit: 288

View Profile
August 25, 2017, 08:07:42 AM

sanırım arkadaş şunu demek istemiş kaliteli projeler primlenir ve kötüleyenler daima  olur  siz anlamamışsınız ordaki yazılarda sizin şuanda yazdıklarınızı yazanlar var Cheesy çok ironik olmuş valla atlamışsınız kusura bakmayın.
ozman ben bir tık daha arttırayım piyada ozamanlar kaliteli olan her proje şunda primli zaten diyeyim monero diyeyim rippel diyeyim hmm başka zcash waves falan filan yani kaliteli alt yapılı projeler hep değer yapar ama sanırım siz çöleri örnek vermek için uğraşıyprsunuz ki ismiz olan neo bile örneğe dahil edeyim ant den beri yükseliyor

Benim anlamadigim su anlamsiz Tezos hype'i bukadar belirsiz volatil bir piyasada nasil bir 'proje' hakkinda bukadar kesin konusulur??
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 25, 2017, 08:15:18 AM

suradaki verilere bakarsak https://canadiancrypto.io/tezos-stats/
ekip crowdfundingden topladigi bitcoinler karsiligi elde ettigi bch coinlerin degeri 40m usd yapiyor. zaten toplanan miktar crowdfunding bittiginde 270m usd gibi muazzam bir miktar yapiyordu ustune bch geliri eklendi.
yanilmiyorsam bi 15bin eth kadar nakte gecildi onun haricinde kalanlar duruyor
exortis
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
August 25, 2017, 09:56:56 AM

Tezos kaliteli bir proje eywallah hatta tr tarafinda ilk duyanlardan biri benim diye dusunuyorum.Cok okudum arastirdim ve guvendim.Ekibi de iyi tanidim ama bahsedilen rakamlara gelecegine inanmiyorum.Ben tezos 10 dolar olsa aramizda 1 btc yatirim ile ev alacak para cikaranlar olur diyorum.Tezos 10 dolari 2-3 yilda gorurse ben satarim.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 25, 2017, 10:01:02 AM

Tezos'un 2020 sonbahar aylarında 400 - 500 Dolar arasında olacağını söylemiş. Bunu diyen kim Kenan Abdullahoğlu. Tezos 500 Dolar olursa ben milyoner olurum arkadaşlar. Bu gerçekten olabilir mi? Acaba neye dayanarak bu öngörüde bulunmuş yada hangi hesaplamalar sonucunda bu kanıya varmış? Merak konusu doğrusu.

Ne Tezos o total arzla 500 dolar olur, ne de biz milyoner oluruz. Zor değil, imkansız rakamlar bunlar. 1 milyon, 10 milyon, hatta hadi 100 milyon arz olsa belki diyeceğim ama 607 milyon adet token ile o rakamlar çok zor. 1-5 dolar aralığı uygun bir öngörü olur.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
August 25, 2017, 10:51:54 AM

Acikcasi 10 dolar olursa totom duvara vurur arkadaslar.Harbi harbi zengin oluruz yani 100 dolarlari falan hayal edemiyorum ben.Ama arkadasin dedigi gibi imkansiz rakamlar yani bosuna kendinizi kandirmayin
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
August 25, 2017, 12:23:01 PM

Arkamıza yaslananım ve daha piyasaya bile sürülmemiş bir coinin 500 dolar seviyesine gelmesini heyecanla izleyelim. Ben ICO'suna katıldım ancak böyle bir beklentim yok. Olursa eyvallah deriz. Ethereum'un da böyle bir patlama yapacağını beklemiyordum. 13 dolar seviyesindeyken takibe başladım ve 400 doları gördü. Tezos'un da güzel bir ekip ile sağlam bir topluluk ve çelik gibi sinire sahip yatırımcı kitlesi ile bu değerlere ulaşması belki mümkün olur.
baybety
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
August 25, 2017, 10:09:32 PM

Tezos'un 2020 sonbahar aylarında 400 - 500 Dolar arasında olacağını söylemiş. Bunu diyen kim Kenan Abdullahoğlu. Tezos 500 Dolar olursa ben milyoner olurum arkadaşlar. Bu gerçekten olabilir mi? Acaba neye dayanarak bu öngörüde bulunmuş yada hangi hesaplamalar sonucunda bu kanıya varmış? Merak konusu doğrusu.

Ne Tezos o total arzla 500 dolar olur, ne de biz milyoner oluruz. Zor değil, imkansız rakamlar bunlar. 1 milyon, 10 milyon, hatta hadi 100 milyon arz olsa belki diyeceğim ama 607 milyon adet token ile o rakamlar çok zor. 1-5 dolar aralığı uygun bir öngörü olur.

Sadece ocak ayında sanal para dünyası 20 milyar dolardı. şu an 150 milyar dolar. (bu söz bir köşede dursun)
o zamanlar sadece tek bir coin 15 milyar dolardı (bitcoin) diğerleri 200 milyon doların altında, 2015 yılına hiç bakmayın daha da komik rakamlar vardı.
Peki bundan sonra ne olur?HuhHuhHuh

Hiç şuphe götürmez bir şekilde Tezos Aralık ayında devreye girdiğinde coin piyasasının toplam değerini hayal edebilir misin? (bu kadar ülke devreye girmiş bankalar hafif hafif bu işe sıcak bakmaya başlamışken)
ve projesi sağlam ekibi sağlam, büyük bir beklenti içinde devreye girecek olan bir coinin borsaya ilk giriş gününü hayal edebilir misin? (ZEC'in ilk gününü hatırlayan var mı? hatırlatayım 1 zec 2500 bitcoin idi)
bu coin piyasasında hiç birşey imkansız değildir.
Daha aralığa çok var o güne kadar bu toplam hacim ne kadar şişer hiç kimse bilemez.
Sizi çok iyi anlıyorum şu an mevcut duruma göre 607 milyon tezo'un tanesini  10 dolar olarak düşündüğünüzde 6 milyar dolarlık bir hacim yapıyor bu da size çok yüksek geliyor. Bir de 6 ay tarihi ileri alıp coin tablosuna bakmayı hayal etsen neler ile karşılaşırsın?

Fakat bir gerçeği de dile getireyim Daha Tezos'un "T"sini görmedik çıksın piyasaya nedir ne değildir bir görelim. gerçekten vaad ettiği şeyleri yerine getirebilmiş mi?
Başka bir konu daşu şekilde.. Daha bitcoin nedir? sanal para nedir? bilmeyen insanlar Tezos diye birşey varmış diye soru sorması size de garip gelmiyor mu?
Beklenti çok yüksek. diyelim ki vaad ettiklerini yerine getiremediler projede umduğumuzu bulamasak bile bu işten zararlı çıkmayacağımıza eminim.
Çünkü reklamı ve popülaritesi yüksek bir coin. birden bire dump yiyemez.

ilk piyasaya girişinde böyle afaki bir rakam ile karşılaşmayız ama 500$ dolar  çok uzaklarda değil. çünkü her sağlam proje çıktıktan bir süre sonra hakkettiği degere çok kısa sürede tırmanabiliyor. ve diğerlerine yetişebiliyor.
bunu da göz önünde bulunduralım.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
August 25, 2017, 10:34:19 PM

toplam token sayisi: 607,563,785
token basildi, artik token basilmayacak buna gore
bir tezies ya da birim adi ne ise, 500 usd olmasi demek 303,500,000,000 usd market degerine ulasmasi demek.

bitcoin 8 senede 16,523,387 tane kazilmis ve market degeri 69,992,075,929 usd
yani bu bilirkisi diyor ki bitcoinin 8 yilda yaptigi market degerini tezos 3 yilda 5 e katlayacak

2020 yilinda ne olur bilinmez fakat cryptocoinlere olan ilginin cok cok artacagini zaten forumdaki herkes bekliyor. hayallere kapilmanin bir realitesi yok. olur mu? neden olmasin? ama her zaman ayaklar yere basmali. burada anlatilan 2 lafa aldanip evi arabayi satip tezosa bas deyenlere aldirilmamali.
cok spekulasyon gorduk aya gidecek deyip de adi hatirlanmayan coinler geldi gecti. top100 markette cop bu cacik olmaz denen coinlerden de cok var. tezos bir istikrar yakalar ekibi saglam ama 500usd fiyat bicmek suanki konjonkturde insanlara hayal satmaktan baska bisey degil

Kesinlikle! Ben de logaritmik artis olacagini dusunmekle birlikte adetinin de onemli oldugunu dusunuyorum. Supply kismi da en az projenin kalitesi kadar onemli.

Mesela EOS da gelecek vadeden projelerden ama 1 milyar adet var (olacak). Bu supply insani dusunduruyor. 
membis
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
August 25, 2017, 10:49:49 PM

Arkadaşlar tezos ico'sunu kaçırdım ve çok pişmanım. Hitbtc'den alınır mı emin değilim. Çok güven veren bir borsa gibi görünmedi gözüme. Nasıl satıyor orası da belli değil. Buralardan yardımcı olacak birisi çıkar mı diye düşünüyorum ama herkes ico'dan aldığı için satmaz sanırım.

Hitbtc artık çoğu iconun ilk durağı oluyor ben kullandım bir iki kez gayet iyi güvensiz bir durum yok bence hacmi falan da iyi borsanın.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 25, 2017, 11:05:50 PM

Sadece ocak ayında sanal para dünyası 20 milyar dolardı. şu an 150 milyar dolar. (bu söz bir köşede dursun)
o zamanlar sadece tek bir coin 15 milyar dolardı (bitcoin) diğerleri 200 milyon doların altında, 2015 yılına hiç bakmayın daha da komik rakamlar vardı.
Peki bundan sonra ne olur?HuhHuhHuh

Hiç şuphe götürmez bir şekilde Tezos Aralık ayında devreye girdiğinde coin piyasasının toplam değerini hayal edebilir misin? (bu kadar ülke devreye girmiş bankalar hafif hafif bu işe sıcak bakmaya başlamışken)
ve projesi sağlam ekibi sağlam, büyük bir beklenti içinde devreye girecek olan bir coinin borsaya ilk giriş gününü hayal edebilir misin? (ZEC'in ilk gününü hatırlayan var mı? hatırlatayım 1 zec 2500 bitcoin idi)
bu coin piyasasında hiç birşey imkansız değildir.
Daha aralığa çok var o güne kadar bu toplam hacim ne kadar şişer hiç kimse bilemez.
Sizi çok iyi anlıyorum şu an mevcut duruma göre 607 milyon tezo'un tanesini  10 dolar olarak düşündüğünüzde 6 milyar dolarlık bir hacim yapıyor bu da size çok yüksek geliyor. Bir de 6 ay tarihi ileri alıp coin tablosuna bakmayı hayal etsen neler ile karşılaşırsın?

Fakat bir gerçeği de dile getireyim Daha Tezos'un "T"sini görmedik çıksın piyasaya nedir ne değildir bir görelim. gerçekten vaad ettiği şeyleri yerine getirebilmiş mi?
Başka bir konu daşu şekilde.. Daha bitcoin nedir? sanal para nedir? bilmeyen insanlar Tezos diye birşey varmış diye soru sorması size de garip gelmiyor mu?
Beklenti çok yüksek. diyelim ki vaad ettiklerini yerine getiremediler projede umduğumuzu bulamasak bile bu işten zararlı çıkmayacağımıza eminim.
Çünkü reklamı ve popülaritesi yüksek bir coin. birden bire dump yiyemez.

ilk piyasaya girişinde böyle afaki bir rakam ile karşılaşmayız ama 500$ dolar  çok uzaklarda değil. çünkü her sağlam proje çıktıktan bir süre sonra hakkettiği degere çok kısa sürede tırmanabiliyor. ve diğerlerine yetişebiliyor.
bunu da göz önünde bulunduralım.

Düşüncelerinizi çok güzel açıklamışsınız baybety. Kendi adıma teşekkür ederim. Ben ICO'ya girememiştim, coin piyasasında da hiç deneyimim yok. Fakat bir süredir çevremden Tezos'u duyuyorum ve takip ediyorum. Hatırlarsanız 2 hafta önce "Tezos Fiyat Tartışması" konu başlığında sorular sormuştum, siz de detaylı yanıtlar vermiştiniz. Yani "sanal para nedir, ne işe yarar" bilmeyen insanların Tezos'u araştırmasına en yakın örnek bizzat benim Smiley Bu konuda da çok haklısınız. Borsada işlem görmesine uzun zaman var ve ben de bu zamana kadar işleyişi öğrenip Tezos almaya çalışacağım. Herkes için hayırlısı olsun Wink
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: