Bitcoin Forum
May 08, 2024, 01:59:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 🌌|ANN| Aigang Network - Nesnelerin İnterneti İçin Blok Zinciri Üzerinde Sigorta  (Read 1861 times)
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
August 02, 2017, 01:31:18 PM

Aigang Network
Aigang Network nesnelerin interneti (İngilizce yaygın olarak bilinen adıyola Internet-of-Things yani IoT) için blok zinciri üzerinde çalışan merkezsiz bir sigorta platformu oluşturuyor. Aigang'in amacı aracıların hasar tespiti yaparak maliyeti ve süreyi arttırdığı geleneksel sigortacılık anlayışından dijital sigortacılık anlayışına geçmek. Bu amaç, geleneksel sigortacılık anlayışındaki merkezi firmalara duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracağı gibi, sigortacılık sektörüne yatırım yapmak isteyen yatırımcılar da Aigang sayesinde sektöre dahil olabilecek. Aigang ağının çalışabilmesi için AIX tokenleri, Ekim ayında halka arz ile satışa sunulacak. Detaylı bilgiye Türkçe whitepaper'ından ulaşabilirsiniz.

18 milyardan fazla nesnelerin interneti cihazı birbiri ile an itibariyle tüm dünyada bağlı bulunmakta. Bu rakamın 2025'e gelindiğinde 75 milyarı aşması bekleniyor. Bu market sayesinde sigortacılar çok daha verimli bilgi toplayabiliyor. Nesnelerin interneti cihazlarının uğradığı hasarlar, belirli koşullar ve kriterler ile birlikte kolayca belirlenebiliyor. İşte Aigang bu algoritmaları akıllı kontratlar üzerinde çalıştırıyor. Aigang tüm bu cihazlar için (dronelar, telefonlar ve hatta akıllı arabalar) tek sigorta platformu olmayı hedefliyor.

Aigang, geleneksel sigortacılık anlayışına açık kaynak kodlu bir yazılım ile blok zinciri teknolojisi kullanarak kar dağıtımı yapan bir uygulama geliştiriyor. Aigang sayesinde eski ve masraflı sigorta anlayışının yerine, dijital varlıklarınızı tek tık ile sigorta altına alabileceksiniz. Üstelik bunu cep telefonunuzda bir uygulamadan dahi yapabileceksiniz.

Ödül İmkanları (Bounty)

ICO aşamasında satılan tokenlerin toplam 0.5%'lik kısmını ödül programlarına ayırdık.
Katılabileceğiniz ödül programları:
Çeviriler - 0.05%
Makaleler - 0.2%
Uygulama tavsiyeleri (referral) & geri bildirimler - 0.25%
Bu ödül programlarına katılmak için ödül sayfamızı ziyaret edin - bounty.aigang.network
Tüm sorularınızı Slack'te #bounties kanalımızda sorabilirsiniz. - slack.aigang.network

Demo (deneme) aşamasındaki yazılımımız hazır!

iOS & Android için deneme sürümümüz hazır. Bu deneme sürümü Ethereum Ropsten Testnet'i üzerinde çalışıyor. Yakında ana Ethereum blok zincirine geçecek. Bu gelişmeyi burada duyuracağız. Tavsiye eden ve ödüller hakkındaki bilgileri de yakında paylaşacağız.

Lütfen yazılımımızı kullanarak bizleri geri bildirimlerinizden mahrum bırakmayın.

Google Play Store'dan İndirin! > https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aigang.aigangapp
Apple App Store'dan E-postanıza İsteyin! > http://iostestflight.aigang.network

More updates - coming soon!
1715176768
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715176768
Reply with quote  #2

1715176768
Report to moderator
1715176768
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715176768
Reply with quote  #2

1715176768
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 02, 2017, 01:32:30 PM

Aigang Bounty
http://bounty.aigang.network

Türkçe Whitepaper
http://goo.gl/bdxuKg
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
August 02, 2017, 01:38:31 PM

bi sigorta projesi daha ardı arkası kesilmeyecek heralde bide emlak projeleri gitgide çoğalıyor.buda yatırım almadan raflarda yerini alacak gibi duruyor. çeviri için teşekürler

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 02, 2017, 01:48:32 PM

bi sigorta projesi daha ardı arkası kesilmeyecek heralde bide emlak projeleri gitgide çoğalıyor.buda yatırım almadan raflarda yerini alacak gibi duruyor. çeviri için teşekürler

Proje bir süredir geliştirilen bir proje. Açıkçası anca kabuğundan çıkıyor. Ben bu projeyi gördüğümde ve çeviri için başvurduğumda ortada sigorta projesi yoktu.

Zaten artık çalışır bir betası/alphası olmayan projeleri çevirmeyi düşünmüyorum. Son çevirdiğim projelerin hepsi ICO'dan önce en azından MVP sunabildi.

Coin-turk'te çıkan Aigang makalesi: http://coin-turk.com/aigang-network-iot-cihazlari-icin-dijital-sigortacilik
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
August 04, 2017, 07:03:32 AM

kaliteli ve potansiyeli olan bir proje olduğunu düşünüyorum. yalnız bounty kısmı diğer projelerden çok daha farklı ve herkese hitap etmiyor.

biraz daha inceleyip ona göre yatırım yapıp yapmamaya karar vereceğim.
gogo1903
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
August 04, 2017, 07:24:51 AM

bu projeye gecen ay bakmistim gelen ico icinde. begendigim bir projele.fikir güzel ve ihtiyac olan bir sektor

dakota neat
Hero Member

Activity: 658

View Profile
August 04, 2017, 08:28:22 AM

merkezsiz sigorta olayı çoğaldı ama çözemediğim sigortanın merkezsiz olamasının gereğini niye merkezsiz olsun ki sigorta gerek mi var?
birde icoları iyice öldürmeye başlamışlar Cheesy yüzde bir bile vermiyor
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 04, 2017, 09:07:23 AM

Arkadaşlar Android uygulaması çok güzel. Hem ufak bir bounty için hem de presale'a özel davet almak için indirebilirsiniz. Belli ki bir süredir uğraşıyorlar bununla çünkü arayüze emek verildiği belli oluyor. Ropsten'de çalışıyor, git'den test ether alırsanız deneme de yapabilirsiniz.
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
August 04, 2017, 02:59:47 PM

Apple uygulamasını yüklemeye çalışıyorum. Yalnız bounty kısmı henuz açılmamış sanırım applicationlar için.
Gönderdiği sitede şöyle birşey var.

App is Coming Soon!

Stay Updated!

turn the page
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
August 04, 2017, 03:24:34 PM

Güzel proje tesekkurler
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
August 04, 2017, 05:26:26 PM

Apple uygulamasını yüklemeye çalışıyorum. Yalnız bounty kısmı henuz açılmamış sanırım applicationlar için.
Gönderdiği sitede şöyle birşey var.

App is Coming Soon!

Stay Updated!

Evet sitede başvuru yapamıyoruz.
Ben slackta sordum. Ağustos ortası / sonu gibi güncelleyip bountysini aktif hale getireceklermiş.
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 22, 2017, 10:58:54 AM

Demo platformunun kullanımına örnek olarak takım bir makale yayınlamış: https://medium.com/aigang-network/invest-into-insurance-reserve-pools-and-earn-profits-with-a-click-of-a-button-b38101c2ef9b

Ayrıca boxmining kanalında aigang değerlendirilmiş: https://www.youtube.com/watch?v=9lxSGMyQdIM
sezyumx
Hero Member

Activity: 686

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
August 22, 2017, 11:34:09 AM

Güzel proje ama local de pek ilgi görmedi herhalde.

olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 22, 2017, 12:45:42 PM

Bu arada aplikasyon için bounty programı açılmış. Her yüklettiğiniz aplikasyon için 25 USD değerinde AIGANG tokeni kazanacaksınız.

Bu benim refli linkim, buna tıklayarak app store ya da play store'dan indirebilirsiniz. Sonra kendi linkinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz:

https://aigang-network.app.link/zA0DtzetNF
sezyumx
Hero Member

Activity: 686

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
August 22, 2017, 12:53:48 PM
Last edit: August 22, 2017, 01:05:30 PM by sezyumx

Bu arada aplikasyon için bounty programı açılmış. Her yüklettiğiniz aplikasyon için 25 USD değerinde AIGANG tokeni kazanacaksınız.

Bu benim refli linkim, buna tıklayarak app store ya da play store'dan indirebilirsiniz. Sonra kendi linkinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz:

Referans linkini kullanarak üye oldum . Nasıl birşeymi bu uygulama bir araştırayim.

Edit : Facebook ve Mail ile deneyim ama üye olmayı ama uygulama tepki vermedi.

Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
August 22, 2017, 01:21:26 PM

Akıllı sözleşmeler muazzam bir olay patent den , sigorta işlemine bankacılıktan müzik endüstürisine kadar her alanda kullanılabiliyor.
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 22, 2017, 01:28:18 PM

olayın resmiyetini anlamadım ben kontratlardan kontrol edilebilen bişeyin patent kısımı olarak nasıl bir hak idda edicekler müziği salla önemli olan bankacılık bankacılıkta işlemleri gerçek hayata entegre ederlerse proje kendiyle birlikle kripto dünyasınıda etkiler ama ugulanabilirlik olacak mı onu anlamadım tam.
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 23, 2017, 09:20:39 AM

olayın resmiyetini anlamadım ben kontratlardan kontrol edilebilen bişeyin patent kısımı olarak nasıl bir hak idda edicekler müziği salla önemli olan bankacılık bankacılıkta işlemleri gerçek hayata entegre ederlerse proje kendiyle birlikle kripto dünyasınıda etkiler ama ugulanabilirlik olacak mı onu anlamadım tam.

Patentle alakası yok olayın. Whitepaper'da detaylı çevirisi var, elektronik cihazlara dijital sigorta sağlayan bir platform.

Bu arada presale 1000 Ethereum'u geçti. 29 Ağustos'ta bitecek.
marpaci
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile
August 26, 2017, 09:16:53 PM

Referans linkinizi kullanarak üye oldum.
Bu arada, dediğiniz gibi ufak da bir hediye verdi. Şu an deneme aşamasında sanırım ve bu yüzden o ufak eth u başka yere gönderemiyoruz değil mi?
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

View Profile
August 26, 2017, 09:38:13 PM

Referans linkinizi kullanarak üye oldum.
Bu arada, dediğiniz gibi ufak da bir hediye verdi. Şu an deneme aşamasında sanırım ve bu yüzden o ufak eth u başka yere gönderemiyoruz değil mi?

Merhaba, öncelikle teşekkür ederim. O gözüken test ethereum'u çekemeyeceksiniz. Bounty kısmına gelip siz de referans linkinizi arkadaşlarınızla paylaşırsanız her yüklemede 25 dolsr değerinde Aigang tokeni kazanacaksınız.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: