Bitcoin Forum
June 23, 2024, 06:12:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: [CPU MINING] GPU Mining Rig'leriniz ile Extra Kazanç Elde Edebilirsiniz...  (Read 3710 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 28, 2017, 01:25:57 AM

CPU mining için bunu kullanıyorum ben. Zaten GPU ların getirisi var. Bu da extra oluyor.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
January 01, 2018, 10:33:19 AM

Dandık notebookla 2-3 günde 10 adet mine edebildim Smiley kazanç getirmeyecek ama hoşuma gidiyor. Teşekkür ederim paylaşım için.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 02, 2018, 09:20:03 AM

Nasıl bir cpu ile kazmalıyız peki? Siz hangi cpu lar ile kazıyorsunuz?

...
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
January 06, 2018, 10:56:09 PM

Kişisel bilgisayarımızı kullanırken arka planda böyle kullanabilir miyiz çok sıkıntı yaşatır mı ?
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 12, 2018, 01:32:24 PM

Dandık notebookla 2-3 günde 10 adet mine edebildim Smiley kazanç getirmeyecek ama hoşuma gidiyor. Teşekkür ederim paylaşım için.

Düşük güçlü işlermciler ile pek birşey kazanamazsınız.

Tüm marka ve model işlemciler ile çalışır.

Kişisel bilgisayarımızı kullanırken arka planda böyle kullanabilir miyiz çok sıkıntı yaşatır mı ?

İşlemciyi kullandığı için bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda çalıştırmanızı tavsiye ederim.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
ay-x
Newbie
*

Activity: 153
Merit: 0

View Profile
January 31, 2018, 09:00:06 AM

bir iki deneme yapıcam teşekkür ederim.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 24, 2018, 08:14:17 AM

Düşük güçlü işlermciler ile pek birşey kazanamazsınız.

Tüm marka ve model işlemciler ile çalışır.

İşlemciyi kullandığı için bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda çalıştırmanızı tavsiye ederim.

Hocam farklı bişey sorcam.
Farklı işlemcilerde mining yaparken komut satırına farklı birşeyler yazmam gerekirmi?
Mesela bende Xeon x5460 ve I5-760 iki sistem var.
Normalde Xeon daha güçlü işlemci olmasına rağmen, kazı yaparken İ5'den daha düşük kazım gücü elde ediyor.
Yardmcı olursan sevinirim.
Çekirdek eklemek için -t komutunu kullanabilirsiniz.. Örneğin i7 işlemci standart olarak -t 4 kullanıyor, ancak bunu var olan diğer 4 çekirdeği de ekleyerek maximumumda kullanmak için -t 8 yapabilirsin ama  Xeon x5460 4 çekirdek artı 4 sanal çekirdek var.. 8 çekirdek çalıştırırsın.. Ayrıca minerı açtığında enable fast mode mu yazıyor yoksa slow mode mu ?
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 24, 2018, 08:23:15 AM

bu miner'ın linux versiyonu var mı?
Beginner85
Newbie
*

View Profile
February 24, 2018, 12:53:11 PM

Çekirdek eklemek için -t komutunu kullanabilirsiniz.. Örneğin i7 işlemci standart olarak -t 4 kullanıyor, ancak bunu var olan diğer 4 çekirdeği de ekleyerek maximumumda kullanmak için -t 8 yapabilirsin ama  Xeon x5460 4 çekirdek artı 4 sanal çekirdek var.. 8 çekirdek çalıştırırsın.. Ayrıca minerı açtığında enable fast mode mu yazıyor yoksa slow mode mu ?

Valla hocam oyle bırsey yazmıyor.
Bı bakarsan ıyı olur.
Ayrıca -t komutun en sonuna mı eklenecek?
BAT dosyasının içindeki satır sonundakida :x yazan yeri kaldırayım mı?

https://i.hizliresim.com/m2MyQy.png
Benim söylediğim claymore cpu miner içindi.. bat dosyasına -t ile kullanılmasını isteidğiniz çekirdek miktarını belirleyebilirsiniz.. örnek -t 6 yani thread 6 kullanır.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
February 24, 2018, 02:43:38 PM

Çekirdek eklemek için -t komutunu kullanabilirsiniz.. Örneğin i7 işlemci standart olarak -t 4 kullanıyor, ancak bunu var olan diğer 4 çekirdeği de ekleyerek maximumumda kullanmak için -t 8 yapabilirsin ama  Xeon x5460 4 çekirdek artı 4 sanal çekirdek var.. 8 çekirdek çalıştırırsın.. Ayrıca minerı açtığında enable fast mode mu yazıyor yoksa slow mode mu ?

Bı bakarsan ıyı olur.

https://i.hizliresim.com/m2MyQy.png
Benim söylediğim claymore cpu miner içindi.. bat dosyasına -t ile kullanılmasını isteidğiniz çekirdek miktarını belirleyebilirsiniz.. örnek -t 6 yani thread 6 kullanır.

Claymore miner için link ve bat dosyasını verebilirmisin hocam.
Bi de onu deneyeyım
Hocam inan çok isterdim vermeyi de argond2d ekleyen arkadaş kimseyle paylaşma diye söz aldı malesef bende bir anlık dalgınlıkla yazmış bulundum. Yani claymore cpu minerı editleyip bu algoyu eklemeniz gerekiyor önce..
claymore cryptonote cpu miner burada https://bitcointalk.org/index.php?topic=647251.0 ama dediğim gibi editlenmesi lazım.. Burada yayınlan sürüm sadece crptonote algosu için..
Beginner85
Newbie
*

View Profile
February 24, 2018, 04:47:05 PM

Anladım hocam.
Birşey sorcam verdiğin linle baktım.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=647251.0

Burda verilen miner sadece CyptoNote kazıyor sanırım.
Bu miner programının UNITUS versiyonu var mı acaba.
Kusura bakma acemiyim bu konularda.

Relase olarak yok maalesef dediğim gibi.. Anlayan biri varsa arkadaşınız tanıdığınız editleyerek o yazılıma algoritma ekleyebilir..
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 24, 2018, 08:25:51 PM
Last edit: February 25, 2018, 07:35:41 PM by CanErik

Bı bakarsan ıyı olur.

Merhaba;

"-t" komutunu ":x" 'in arkasına girmeniz yeterli (Çekirdek saqyısı ile birlikte) olacaktır.

İyi dileklerimle
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
February 25, 2018, 11:39:20 AM

Relase olarak yok maalesef dediğim gibi.. Anlayan biri varsa arkadaşınız tanıdığınız editleyerek o yazılıma algoritma ekleyebilir..

bilinen unitus minerden hashrate olarak fark var mı?

editleyerek eklem işi nasıl oluyor bunu anlatan bir link felan var mı?
Beginner85
Newbie
*

View Profile
February 25, 2018, 12:43:43 PM

bilinen unitus minerden hashrate olarak fark var mı?

editleyerek eklem işi nasıl oluyor bunu anlatan bir link felan var mı?
Claymore daha iyi kazıyor bi tık.. İşlem için bir anlatım yok zira iyi derecede visual basic bilgisi + c++  + asembly bilgisi + tahrif edilmiş derlemeyi düzeltme bilgisi + şifrelenmiş dosyaları aykılama bilgisi gerektiriyor maalesef bunları anlatan bir link yok.
NOT:Ancak claymore efendiye topluca ulaşılarak bu algoye eklemesi istenebilir.. (muhtemelen yapmayacaktır)
rafsa
Member
**

View Profile
February 26, 2018, 08:40:10 AM

sanırım içerik değişmiş bende yeni gördüm.

igotek bunu düzeltecektir .
 igotekin verdigi dosyanın içinde yeni dosya komutunu değiştirmeniz gerekmektedir .

unitus_cpuminer-x64-generic.exe -a argon2d -o stratum+tcp://us.nutty.one:15064 -O UYHVqNNHn1zNxxM6NCuqeXcC14gqigNrFc:x

indirdiginiz dosyada hangisini kullanıyorsanız koyu yazdıgım yere onun ismini yazmanız gerekmektedir.
rafsa
Member
**

View Profile
March 09, 2018, 05:54:32 AM

VPS sağlayıcım Unitus Argon2 stratum sunucusu kapatmışlar . ve yeniden yükleneceğini söylüyorlar en kısa zamanda tekrar başlayacakşım..
aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
March 09, 2018, 12:14:40 PM

Faydalı paylaşım. Bilgiler ve anlatım için teşekkürler. Çalışmalarınızın devamı dilerim.

aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
March 09, 2018, 12:15:56 PM

VPS sağlayıcım Unitus Argon2 stratum sunucusu kapatmışlar . ve yeniden yükleneceğini söylüyorlar en kısa zamanda tekrar başlayacakşım..

Hocam akıyosun yine. Gürle biraz da; Allah işini rast getirsin.

rafsa
Member
**

View Profile
March 09, 2018, 06:58:37 PM

Çalışan komut satırı.
Buyrun kazıya devam.

igotek_cpuminer-x64-generic.exe -a argon2d -o stratum+tcp://argon.easymine.online:3003 -O UIS_ADRESİNİZ:x

bilgilendirme için teşekkürler. 
kullanmakta olduğunuz.exe dosyasının ismini yazın. -a argon2d -o stratum+tcp://argon.easymine.online:3003 -O UIS_ADRESİNİZ:x
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: