Bitcoin Forum
June 19, 2024, 03:06:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Ülkeyi Pislik Götürüyor  (Read 3078 times)
Rick S
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
August 07, 2017, 12:26:59 PM

vatandaşların çoğunun zihniyetinde sorun var, bunun sokaklara yansıması çok normal.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
August 07, 2017, 09:21:16 PM

bu iş eğitim seviyesiyle doğru orantılı fakat ülkemizin tek sorunu bu olsa keşke

Stavri (OP)
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 276

View Profile
August 08, 2017, 01:32:40 PM

Bu da Almanya'daki çöp kovalarından bir kare. Sözün bittiği yer sanırım...

Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
August 09, 2017, 01:00:30 AM

Keşke tamamını paylaşsaydın sadece Türklere yazmamışlar afedersiniz de b.k atmak için fırsat kolluyorsunuz

http://wb-duisburg.de/unternehmen/Kampagnen/mach-s-rein.php

yobit.net is banned from signatures
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
August 09, 2017, 11:21:26 PM

Keşke tamamını paylaşsaydın sadece Türklere yazmamışlar afedersiniz de b.k atmak için fırsat kolluyorsunuz

http://wb-duisburg.de/unternehmen/Kampagnen/mach-s-rein.php

Merhaba;

Arkadaşın pek bir hatası yok, azotlu ülkemin basını taraflı yayın yapıyor. Almanyadaki Türklerin haksız tepkisini bir yana koyarsak, Türk isimlerinin yazıldığını ilgili bölge belediyesi açıklamsında çöp kutularının üzerine Alman ve Türk isimleri dışında diğer ülkelerden isimlerinde bulunduğunu açıklamış. Burada önemli nokta "Türkler" rahatsız olmuş, neden Alman değil de Türk? Kişi kendinden bilirmiş başkasını.

İyi dileklerimle
trmany
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
August 13, 2017, 12:39:29 AM

Ülkede bariz okullarda eğitimin durumu ve bu tür cahillikleri görmeye devam edicez. Okullarda çevre sağlığı ile ilgili eğitim verilse çocukları küçük yaştan itibaren  öğretsek belki ilerisi için çok daha iyi olabilir bulunduğumuz zamanı düzeltemeyiz ama ilerisi için umut olur ama önlem alınmıyor
dinobtc
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
August 22, 2017, 09:48:19 PM

Sahil kenarları gerçekten berbat en son gittiğimde denize yüzerken kaya kenarlarinda yüzen bebek bezleri prezervatif bira şişeleri vardı yüzmeye giriyoruz ya hastalık kaparsak o da var.
Elturko
Full Member

Activity: 140

View Profile
August 22, 2017, 09:53:02 PM

insanımızın zihniyeti düzgün değil malesef, kimseye çamur atmamak lazım

yellowstorm
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
August 23, 2017, 03:08:53 PM

birkaç gün önce sahilde Avrupalı bir turist eline poşet alıp etrafta ne kadar çer çöp varsa tek tek topladı. ve bunu içinden gelerek yaptı. bizim mallar da aval aval baktı sadece. aramızdaki eğitim ve insanlık farkı çok açık. gerçekten pis ve saygısız bir toplumuz maalesef  Undecided
TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
August 24, 2017, 01:16:48 PM

Alanya'ya gelinde, bir memleketin sahilleri nasıl pisletilir görün. Üstelik Türkler kadar buraya gelen yabancılar da (Özellikle Ruslar) çöplerini sağa sola atmanın gayreti içerisindeler. Kendi memleketlerinde belki yapmazlar bunu, buraya geldiklerinde çöplerini savuşturmaktan utanmıyorlar. Gerçi ne olacak, adamlar 200 dolara 1 hafta tatil yapıyor, ben burada 1 haftada daha fazla harcıyorum. Turist benim memleketimde benden ucuza yaşıyor. Bu kalitede turist de ancak bu kadar olur. Bunları buraya turist diye getirenin....
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
August 24, 2017, 10:05:54 PM

Arkadaşın pek bir hatası yok, azotlu ülkemin basını taraflı yayın yapıyor. Almanyadaki Türklerin haksız tepkisini bir yana koyarsak, Türk isimlerinin yazıldığını ilgili bölge belediyesi açıklamsında çöp kutularının üzerine Alman ve Türk isimleri dışında diğer ülkelerden isimlerinde bulunduğunu açıklamış. Burada önemli nokta "Türkler" rahatsız olmuş, neden Alman değil de Türk? Kişi kendinden bilirmiş başkasını.

İyi dileklerimle

iyi çıkarım neden italyanlar ya da fransızlar çöp kutusuna adımız yazıldı diye rahatsızlık duymadı. yarası olan gocunur sözünün ne kadar da doğru olduğunu şimdi anladım.
kazimkartal
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
August 25, 2017, 03:52:05 PM

eğitim şart. Shocked
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
August 27, 2017, 02:11:31 PM

İnsanlarin egitim seviyeleri artmadikca bu boyle devam edecek.gerci sadece egitim seviyesine baglamak yanlis ulke olarak sorunlu bir ahlak anlayisimiz var Angry

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
mcoin61
Jr. Member
*

Activity: 31
Merit: 1

View Profile
September 13, 2017, 05:01:38 PM

doğanın katledilmesi kimsenin umurunda değil sanki o orman kendinin değilmiş gibi sanki siyasetçilerin her istediklerini yapma hakkı varmış gibi hiç üzülmüyorlar üstüne bunları savunmaya kalkıyorlar.

https://svandis.io/
▲ SVANDIS ⇔ TOKEN SALE Q2 2018 ▲
▲TIMING IS EVERYTHING  ⇔ ALL DATA - ONE PLACE ▲
Bitfetamine
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
September 18, 2017, 04:56:30 PM

ülkeyi ahlak boyutunda da pislik götürüyor. adanada diye hatırlıyorum uzak doğulu turistleri kovalayan itoğlu itler vbleri var oldukça en ufak sorunumuz yerdeki çöpler. dünyayı bisikletle gezen maceracılar gelip türkiyede öldürülünce insanın kafası yerdeki çöplerden basındaki bu olaylara dönüyor
lawyer34
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
September 18, 2017, 09:55:27 PM

Araplara düşük kaliteli demen bana göre çok yanlış. Bugün Amerika Birleşik Devletleri dahil arapları engelleyemiyor. Çünkü adamlarda para var ve adamlar bunu yabancı ülkelerde harcıyor. Bırak da adamlar ülkemize para getirsin. Benim görüşüm bu şekilde arap turist konusunda. Ancak doğal güzelliklerimizi kirlettiğimiz ve iyi koruyamadığımız konusunda hemfikirim. Bunun da yine iyi devlet politikalarıyla düzelebileceğini düşünmekteyim. Örneğin; bir tabiat parkının işletmesini bir köy muhtarlığına verdiğinizde o köy muhtarlığı kendi köylerinin gelişmesi için o tabiat parkına iyi bakacaklardır. Bu şekilde doğal güzelliklerimizi özelleştirmeden cuzi bir miktar ziyaret parası keserek kendi döner sermayelerine bir miktar katkı sağlayabilecek devlet kurumlarına vererek bu sorunun da engellenebileceği kanısındayım. Bilmem sizler katılır mısınız?
DeepOcean21
Full Member

Activity: 182

View Profile
September 19, 2017, 10:31:34 AM

Eğitim sistemi düzgün olmadığı sürece ülkemizi her daim pislik içinde göreceğiz.
miraekiz
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
September 19, 2017, 11:57:21 AM

Bi haberde görmüştüm ingiliz bir vatadaş bizim ülkemizde çöp topluyordu gönüllü olarak türkiyenin çok güzel olduğunu kirlenmemesi gerekn bir doğaya sahp olduğundan bahsetti biz ise yere çöp atan bir toplumuz kıymet bilmeyen aptal birtoplum..

▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
● PLINKO  (+) ROULETTE ║ BITVEST ║ |7| SLOTS    ▼ BIT SPIN
▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬
selo9
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
September 26, 2017, 07:00:27 AM

arkadş okadar haklıki ama bu sadece pisliklede alakalı bi durum değil biz ülkecek yönümüzüde orta doğuya çevirdik avrupadaki turistlerde korkuyor türkiyeden çok az turist cesaret ediip geliyor ve bence buda pisliğimizi bi nebze ortaya koyuyor bence bu arakdaşın dediği gibi herkez eline bir poşet alıp temizlesin en yakınındaki plajı turistik yeri bu ülke benim senin onun hepimizin sahip çıkalım Sad
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
September 26, 2017, 07:25:30 AM

Araplara düşük kaliteli demen bana göre çok yanlış. Bugün Amerika Birleşik Devletleri dahil arapları engelleyemiyor. Çünkü adamlarda para var ve adamlar bunu yabancı ülkelerde harcıyor. Bırak da adamlar ülkemize para getirsin. Benim görüşüm bu şekilde arap turist konusunda. Ancak doğal güzelliklerimizi kirlettiğimiz ve iyi koruyamadığımız konusunda hemfikirim. Bunun da yine iyi devlet politikalarıyla düzelebileceğini düşünmekteyim. Örneğin; bir tabiat parkının işletmesini bir köy muhtarlığına verdiğinizde o köy muhtarlığı kendi köylerinin gelişmesi için o tabiat parkına iyi bakacaklardır. Bu şekilde doğal güzelliklerimizi özelleştirmeden cuzi bir miktar ziyaret parası keserek kendi döner sermayelerine bir miktar katkı sağlayabilecek devlet kurumlarına vererek bu sorunun da engellenebileceği kanısındayım. Bilmem sizler katılır mısınız?

Düşük kaliteli demekle az bile söylemiş arkadaş... polis sahilde kimseye zararı olmadan içki içenlere ceza keseceğine çöp atanlara ceza kessin. Gücü yetiyorsa yatlarından denize atık boşaltan sonradan görme para babalarına ceza kessin. O atıkların kıyıya vurduğunu gören turist gelir mi türkiyeye? Senin boklu denizine çöplü gölüne pislik içindeki sahil şeridine kim gelir? Anca sonradan görme, ülkesindede pislik içinde yaşadığı için bu pisliği normal karşılayan arap turistler gelir.

turn the page
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: