Bitcoin Forum
June 17, 2024, 02:57:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: sisteme yeni giriş cex.io'da ilk satın alış ve bir kaç soru  (Read 667 times)
suatranc (OP)
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 2

View Profile
August 04, 2017, 08:10:31 AM

merhaba arkadaşlar,

ilk defa sisteme giriş yaptım ve cex.io'da deneme amaçlı 0.01 btc ve 0.1 eth aldım, şimdi merak ettiğim konu aldığım bu kripto parayı burada tutsam bir sıkıntı olur mu? ara ara bu tarz alımlar yapmak istiyorum ama al sat yapmak niyetinde değilim. sistem patlamazsa 10 sene boyunca sadece alım yaparak "güvenilir" bir platformda durmasını istiyorum ki blockchain veya cex.io bu konuda ne derece farklı?

şimdilik ilk sormak istediklerim bunlar, olası yanıtlar için teşekkürler.
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 04, 2017, 08:19:43 AM

merhaba arkadaşlar,

ilk defa sisteme giriş yaptım ve cex.io'da deneme amaçlı 0.01 btc ve 0.1 eth aldım, şimdi merak ettiğim konu aldığım bu kripto parayı burada tutsam bir sıkıntı olur mu? ara ara bu tarz alımlar yapmak istiyorum ama al sat yapmak niyetinde değilim. sistem patlamazsa 10 sene boyunca sadece alım yaparak "güvenilir" bir platformda durmasını istiyorum ki blockchain veya cex.io bu konuda ne derece farklı?

şimdilik ilk sormak istediklerim bunlar, olası yanıtlar için teşekkürler.

site hacklenmedigi surece sorun olmaz.ama neden cex.io? fiyatları cok kotu bozdurup cekim yapamıyorsunuz tek iyi yanı kredi kartıyla alıs yapılabilliyor.
suatranc (OP)
Jr. Member
*

View Profile
August 04, 2017, 09:11:29 AM

selamlar,

öğrendiğime göre en büyük 2 borsadan biri bu. bozdurup çekim yapamıyorsunuz, anlayamadım bu kısmı. sizin tavsiyeniz nelerdir?
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 04, 2017, 10:39:18 AM

selamlar,

öğrendiğime göre en büyük 2 borsadan biri bu. bozdurup çekim yapamıyorsunuz, anlayamadım bu kısmı. sizin tavsiyeniz nelerdir?

yani elinizdeki bitcoinleri paraya cevirip cekim yapmanız bayaa meşakkatli sonucta merkezleri turkiyede degil.onun yerine paribu ve koinim su anda turkiyedeki en iyi borsalar.burdan rahatca alıp-satabilirsiniz.ama kedi kartı kabul etmiyorlar.
Argon18
Sr. Member

Activity: 442
Merit: 250

View Profile
August 04, 2017, 11:50:59 AM

Siz cüzdanınızı birine güveniyorsunuz diye veriyor musunuz? Eğer veriyorsanız sıkıntı yoka ama geçmişte en çok güvenilen baya işlem hacmi olan bir borsa uçtu gitti milletin paraları ile yani size tavsiem en güvenli yöntem hardware wallet almanız ve onu kullanmanız olacaktır biraz daha az güvenli ama daha az masraflı olarak core kurabilirsiniz core çok yer kaplar derseniz de electrum gibi lite walletlerden kurabilirsiniz.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
E R N
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
TOKEN SALE
AIRDROP
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
  ▬▬   GET IN TOUCH   ▬▬ 
TELEGRAM  FACEBOOK  TWITTER
YOUTUBE   INSTAGRAM
suatranc (OP)
Jr. Member
*

View Profile
August 08, 2017, 05:40:03 AM

Siz cüzdanınızı birine güveniyorsunuz diye veriyor musunuz? Eğer veriyorsanız sıkıntı yoka ama geçmişte en çok güvenilen baya işlem hacmi olan bir borsa uçtu gitti milletin paraları ile yani size tavsiem en güvenli yöntem hardware wallet almanız ve onu kullanmanız olacaktır biraz daha az güvenli ama daha az masraflı olarak core kurabilirsiniz core çok yer kaplar derseniz de electrum gibi lite walletlerden kurabilirsiniz.

peki https://blockchain.info/ wallet'i nasıldır? güvenilirlik konusunda borsalar gibi mi burası da? şu an yeni olduğum için hardware wallet işine girmek istemiyorum yanlış bir şey yapmamak için.
suatranc (OP)
Jr. Member
*

View Profile
August 08, 2017, 08:11:32 AM

ek soru:

ethereum'ları da bu blockchain.info'ya atabiliyor muyuz?
bir de teyit amaçlı soruyorum; saklamak için blockchain'e attığımız bitcoinleri satacağımız zaman tekrar borsaya atıp oradan banka hesabımıza mı geçiriyoruz?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: