Bitcoin Forum
May 30, 2024, 07:31:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İnternet sansüründen sıkıldıysanız ucuz VPN için bana gelin  (Read 644 times)
niko83 (OP)
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
August 04, 2017, 02:09:39 PM

Almanya'da sanal sunucularım var. Aylık 1 USD, yıllık 10 USD karşılığında size sınırsız bir VPN hesabı açabilirim.

* Her sunucunun 100 Mbit/s geniş bant bağlantısı var. Sunucu başına 10 hesap açacağım.

* Herhangi bir yazılımla bant genişliğine veya trafiğe müdahale etmeyeceğim ama suistimal durumunda hesabı dondurma hakkım saklıdır. Bütün gün torrent indirip bana bir sürü DMCA uyarısı yollatmazsanız benim için sıkıntı yok. Zaten sansüre karşı bir sivil itaatsizlik eylemi olarak bunu yapıyorum, kendim sansürcülük yapacak değilim.

* Sunucularda OpenVPN hizmeti kurulu olacak. Benden hesap satın alanlara konfigürasyon ayarlarının bulunduğu bir OVPN dosyası yollayacağım. OpenVPN adlı ücretsiz yazılımı kurarak bu dosyayı içe aktardığınızda VPN kurulumunuz tamamlanmış olacak (evet bu kadar basit). "Bağlan" komutu verdiğinizde artık güvenli ve sansürsüz bir biçimde internette dilediğinizce gezebileceksiniz.

* Teknik destek konusunda şunu söyleyeyim, herhangi bir sıkıntı olursa illa ki yardımcı olurum ama bana hergün soru soracaksanız paranızı iade eder, hesabınızı kapatırım. Bir sürü insana ücretsiz dağıttım, daha bir kişi "şu nasıl olacakmış" demedi, herkes hayatından memnun.
sepely
Member
**

Activity: 115
Merit: 100

View Profile
August 04, 2017, 04:13:16 PM

vpn değilde proxy IP sağlayabiliyor musun?
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
August 05, 2017, 01:59:52 AM

Sunucuda Ubuntu 16.04 çalışıyor. Eminim proxy olarak ayarlamak mümkündür. Yarın vaktim olunca bir denerim.
Gerçi proxy hizmeti kurarsam aynı anda bin kişinin bağlanmasını engelleyebileceğimi zannetmiyorum ama bilgim yok, bakacağım. Olacak olan o çünkü, 10 kişi para verecek 1000 kişi kullanacak.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
August 05, 2017, 02:53:28 AM

Sunucuda Ubuntu 16.04 çalışıyor. Eminim proxy olarak ayarlamak mümkündür. Yarın vaktim olunca bir denerim.
Gerçi proxy hizmeti kurarsam aynı anda bin kişinin bağlanmasını engelleyebileceğimi zannetmiyorum ama bilgim yok, bakacağım. Olacak olan o çünkü, 10 kişi para verecek 1000 kişi kullanacak.

Proxy' yi kullanacak adam sizden alıp neden insanlara dağıtsın ki ? Bir işi varsa kendi kullanır zaten. Amacı itibarıyla public bir hizmet olması alıcının dağıtacağı anlamına mı geliyor ?
niko83 (OP)
Sr. Member

View Profile
August 05, 2017, 08:59:08 AM
Last edit: August 26, 2017, 04:12:22 PM by niko83

Proxy' yi kullanacak adam sizden alıp neden insanlara dağıtsın ki ? Bir işi varsa kendi kullanır zaten. Amacı itibarıyla public bir hizmet olması alıcının dağıtacağı anlamına mı geliyor ?

Murphy kanunları kesinlikle dağıtacaklarını söylüyor. Ben o kadar emin değilim ama bunun olabileceğini düşünüyorum. Bu tip bir şeye çok ihtiyacı olanlara hemen tüyo da vereyim. Benimle uğraşmayın, gidin aylık 5-10 dolara bir sanal sunucu kiralayın. İsviçre çakısı gibi her işe yarıyor. Ben yıllık kontrat ile sunucu başına 60 dolar ödüyorum. Yanında çerez fiyatına "info, org, vs." domain alma fırsatı sunuyorlar. Bu VPS dedikleri mesela ne işe yarar derseniz:

* Apache kurup web sunucusu olarak kullanabilirsiniz
* FTP sunucusu, file server, media server, whatever.
* OpenVPN kurup VPN sunucusu olarak kullanabilirsiniz (obviously). Bu fiyata doğru düzgün VPN hizmeti veren yok, aylık 5 USD. 100 mbit simetrik bağlantı epey sayıda kişiye hizmet edebilir.
* Bir miktar alanı ayırıp kişisel bulut alanınız olarak kullanabilirsiniz
* Daha zilyon tane şey mümkün

En iyisi budur diye bir iddiam yok ama ben 1and1 kullanıyorum ve gayet memnunum. 1 CPU, 1 GB RAM ve 50 GB HDD içeren M paketini yıllık kontratla aylık 5 dolardan almanızı tavsiye ederim. Herhangi bir kota, sınırlama vs. yok. Almanya veya Amerika'dan bir veri merkezi seçebiliyorsunuz, sunucular kararlı çalışıyorlar. Referans linkimle kayıt olarsanız bonus veriyorlar (size değil bana), bunu kullanarak kayıt olursanız sevinirim:

https://www.1and1.com/vps-hosting-packages?ac=OM.US.USf11K357093T7073a&kwk=537884072

Burada saydığım şeyleri yapabilmek için bilgisayar uzmanı olmaya gerek yok, internette bunların yolunu anlatan rehberler mevcut. Gerekirse ben de yardımcı olurum. Fırsat bulunca bu yazdıklarımı adım adım anlatan Türkçe bir rehber de yazacağım.

gunana
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
August 08, 2017, 09:19:11 AM

Google, kullanacağınız sistem tipine göre yani windows ya da linux işletim sistemi ve konfigürasyonlarına göre 6 ay ile 1 yıl arası bu hizmeti ücretsiz veriyor. Teknik detayları araştırıp bulabilirsiniz. Elbette teknik anlamda bir desteğe ihtiyacınız var hem de bir Türk' ten bu desteği alabilcecek iken arkadaşın hizmeti makul. Bu tür işlerde kısıtlı bilgi ve yabancı dil problemi varsa bir muhatabınızın olması iyidir. Zaten arkdaş çok küçük bir tutar talep ediyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: