Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:43:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: day trading coin tavsiyesi  (Read 930 times)
pitipawn (OP)
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
August 04, 2017, 08:38:21 PM

Merhabalar

Bir ay kadar olmuştur cryptocurrency olayını keşfedeli.Başlarda bir şey bildiğim yoktu ama baya büyük şeyleri kaçırıyormuşum izlenimine kapıldım ki sonradan da emin oldum çok şey kaçırdığıma.
o 'trende olmama hissi'nden kurtulmak için elimde olan parayı (300 dolar) direkt waves e bastım. parayı attıktan sonra bi rahatlayıp araştırmaya koyuldum.
Önce vurup sonra sormak adettir  Cheesy

Aklımda 3-4 bin dolar waves e ; 3-4 bin dolar da borsaya girdiği gibi tezos a basmak vardı. gördüklerimden bunu çıkarmıştım. arada gelip gidip total e baktıkça 10 dolarlık 5 dolarlık iniş çıkışları görünce ; o 'alayım atayım kenara' kafası uçtu gitti.
 Waves üzerinden anlık trade yapmaya başladım.

Şu an için fiyat aralıklarındaki yığılmalara ve bitcoin fiyatına bakarak al-sat yapıyorum.
tecrübeli üyelerden ricam ;  takip etmenin yararıma olacağı başka unsurlar nelerdir ?
ve day tradinge uygun gördüğünüz ; bakmamın iyi olacağını düşündüğünüz coinler hangileridir ?

şimdiden teşekkür ederim

Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714876981
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714876981
Reply with quote  #2

1714876981
Report to moderator
CoinSpeculator
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
August 04, 2017, 08:41:05 PM

uzak dur day tradingden, en temizi uzun vade. ancak birileri keriz silkeliyor hergün farklı coinde. yoksa birgün yakalanırsın uzun süreli yatırımcı olursun sende.
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 04, 2017, 09:29:52 PM

uzun vade çok riskli, ama XVG ye göz atabilirsin, hergün %5-10 nip çıkıyor standart Smiley

in cryptography we trust
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
August 04, 2017, 09:32:14 PM

https://coinmarketcap.com sitesini açıp en sağdaki 7 günlük sütuna bak.

Bu şekilde olan altcoinler iyidir ama hacimleri yüksek olsun.

Bu grafik Dash'ın grafiği bu arada.

presidentcoin
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
August 04, 2017, 09:59:16 PM

Günlük trade de sürekli kar zor iş.  10 kerede kazandığınızdan fazlası 1 günde gidebilir.  Silkelenmemek mümkün değil.
o iş öyle kolay olsa şimdiye hepimiz zengindik  Smiley Uzun vade iyidir.

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 04, 2017, 10:27:29 PM

zaman ayırıp yanıt veren herkese teşekkür ederim ; aklımdaki zaten uzun vade. ama işte insanın kanı bitleniyo iniş çıkışları görünce  Smiley

jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
August 05, 2017, 02:17:36 AM

Uzun vadede en mantıklı sizce hangi coin olur? ZEC-ETC-ETH-WAVES??
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
August 05, 2017, 07:01:30 AM

Waves hepsinin önüne çıkıyor gözümde . Tüm yeni çıkan projeler waves tabanını kullanmaya başlıyor . Seneye güzel fiyatlara yükselecek . Alım yapmak için de halen fiyatı uygun.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
August 05, 2017, 07:51:57 AM

Uzun vade iyidir, günlük trade yapılıyorsa aç gözlülük yapmadan günün karını alıp çıkmak lazım yoksa terste kalırsın. Diğer türlüde terste kalma ihtimalin yüksek ama risk her yerde vardır Smiley
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 05, 2017, 08:04:58 AM

günlük trade te profesyoneller dısında kimsenin duzenli gelir elde ettigini dusunmuyorum.

forumun buyuk bir bolumu beden dahil wavesci galiba,benimde onerim waves olacaktır.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
August 05, 2017, 09:53:43 AM

Day trading olayı çok riskli ve de rürekli yüksel sitresli bir olay. Diğer bazı arkadaşların da dediği gibi 10 kez azar azar kazan sağlarsın ama tek seferde bir kaç saat içinde tüm kazandıkların artı belkide mevcut kapitalin yarısı veya daha da fazlası uçar gider gözlerinin önünde. Hiç bir şey yapamazsın. Ben sana şahsen day trading olayını önermem.

Söylediğine göre henüz bir aylıksın. Sana yapabileceğim en büyük tavsiye şudur; yüksek miktarlarla girme daha çok yenisin. ufak çaplı paralarla zaten al sat yaparsan olayın ne kadar da riskli olduğunu kendin göreceksin.

Kolay gelsin.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 05, 2017, 04:16:03 PM

Day trading olayı çok riskli ve de rürekli yüksel sitresli bir olay. Diğer bazı arkadaşların da dediği gibi 10 kez azar azar kazan sağlarsın ama tek seferde bir kaç saat içinde tüm kazandıkların artı belkide mevcut kapitalin yarısı veya daha da fazlası uçar gider gözlerinin önünde. Hiç bir şey yapamazsın. Ben sana şahsen day trading olayını önermem.

Söylediğine göre henüz bir aylıksın. Sana yapabileceğim en büyük tavsiye şudur; yüksek miktarlarla girme daha çok yenisin. ufak çaplı paralarla zaten al sat yaparsan olayın ne kadar da riskli olduğunu kendin göreceksin.

Kolay gelsin.

teşekkür ederim hocam ; bi kere çok acaip silkeliyorlardı zaten. hiç bilmeden --ee yüksekken satar düşükken alırım-- diye düz mantık hareket ettim.

gün içinde de 11 waves kadar kar sağlamıştım.'''aa kolay bu''' moduna girip sattım eldekileri. 116.300 civarından alış girdim . gayet de alış için meşru bi seviyeydi bu . o ara dışarı çıktım 'nasılsa alır düşünce' diye . gittim rahat rahat oturdum kafeye (şimdi düşününce bilmemek n acaip Cheesy , hani şimdi de çok bilgim yok da en azından biri bana şimdi dese alışı verdim çıktım gittim diye .'sana helal olsun yiğidim gel soframa buyur' derim (telefonla falan da bakmadım evet öyle bi cahil cesareti vardı).

sonra eve dönünce bi açarsın o gayet epey süredir akla yatkın alış seviyesi olan 116 hayal olmuş 130u taban yapmış kendine paşam ; tabi dedim ya bilmiyorum 'aha bu daha inmez çıkacak' korkusuyla en yüksekten alışı giriyorum hemen alayım diye , küt diye anında üstümde daha yüksekten alış emirleri beliriyo. tekrar en yüksekten giriyorum , tekrar üstüme yığılıyolar. tabi panik yapmamak lazımdı ; zaten sonra bakınca panik yapmasam çok daha az hasarla kurtarırdım da , hiç bilmemenin korkusuyla hareket edince karımdan 2 3 waves daha fazlasını vermiş oldum . sonra biraz bakınca çok manyakça hiç olmayacak şeyler yaptığımı fark ettim hani gereksiz panik olduğumu vs sonradan öğrendim.

ondan sonra işte kuruşlarla oynuyorum ; maksat sağ üstte 'satıldı-alındı' yazsın. 11 küsür wavesle giriyorum. 136dan satış 134ten alış sonra tekrar 136dan satış vs .maksat boş kalmış olmayım bilgisayarın başında.

bi de aklımda şey var ; nasıl olacak diye merak ediyorum . 200 doları 5 6 coine bölücem ; 24h lowdan alış 24h dan satış vericem . bakalım böyle bişeyler olacak mı . dediğim gibi daha çok yeniyim tam bir aylık bile sayılmam. ama bişeyler yapmadan sadece okuyup izleyerek de öğrenileceğini sanmıyorum . bakalım nasıl olacak.

tekrar yanıt veren herkese teşekkür ederim .

marpaci
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile
August 05, 2017, 06:10:24 PM

Bence doğru yapıyorsunuz.
Dediğiniz gibi, sizi üzmeyecek rakamlarla işi öğrenmeye, kendinizce bir strateji belirlemeye çalışmanız, bir kaç farklı şeyden sonra da size en uygununu bulmanız en doğrusu.
Eğer ki, trade yapıcam, öyle alıp yatamam diyorsanız (ki ben de öyleyim) kendi stratejiniz dışına çıkmayın.
Burayı da haberler için takip edin ama şu uçacak bu kaçacak diye yapılan öneriler sadece aklınızın bir köşesinde bulunsun. Çok fazla da güvenmeyin yani.
Bol şans dilerim...
pitipawn (OP)
Full Member

View Profile
August 05, 2017, 07:22:33 PM

Bence doğru yapıyorsunuz.
Dediğiniz gibi, sizi üzmeyecek rakamlarla işi öğrenmeye, kendinizce bir strateji belirlemeye çalışmanız, bir kaç farklı şeyden sonra da size en uygununu bulmanız en doğrusu.
Eğer ki, trade yapıcam, öyle alıp yatamam diyorsanız (ki ben de öyleyim) kendi stratejiniz dışına çıkmayın.
Burayı da haberler için takip edin ama şu uçacak bu kaçacak diye yapılan öneriler sadece aklınızın bir köşesinde bulunsun. Çok fazla da güvenmeyin yani.
Bol şans dilerim...

teşekkür ederim hocam ; yapa yapa öğreneceğiz. yukarılarda bir arkadaş -profesyoneller dışında düzenli kar yapan yok- demiş ki haklıdır da. ama sonuçta o profesyoneller de anasının karnından bilerek doğmadı. siz hangi coinlerde trade yapıyorsunuz hocam ? bakmak isterim.

Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
August 05, 2017, 08:12:53 PM

günlük trade işi gerçekten çok zor ve stresli bir durum. piyasa 7/24 çalıştığı için akşam aldığınız sabah çöp olabiliyor, yada tam tersi düşük bir fiyatta aldınız ama tam pik noktada satış veremediniz o zamanda kardan zarar oluyor. ben ce günlük trade yapmak istiyorsanız bu işi yapan botlar var ve o botlar yardımıyla daha az bir meblağ ile ve daha az stres ile bu işe başlayabilirsiniz.

bu konuda önere bileceğim gunbot var ve türkçe konusu ve desteği mevcut. aşağıdaki linkten türkçe konusuna ulaşırsınız. orada detaylı bilgiler mevcut.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1868620.0

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄