Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:49:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Komisyonlar Toplamı  (Read 1105 times)
jadewarlord (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
August 05, 2017, 03:06:15 PM
Last edit: August 05, 2017, 03:28:18 PM by jadewarlord

Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşımla beraber ufaktan madencilik işine gireceğim fakat şu komisyon gider şemasını çıkartmakta zorlanıyorum.

Aslında sorum çok basit ; Koini çıkarttıktan sonra banka hesabına gelene kadar harcanan komisyon miktarını çözmeye çalışıyorum.Bu konuda bildiklerim / öğrenmek istediklerim şöyle:

1. Yazılımı çalıştırdık ve local bir cüzdan kullandığımızı varsaydık.
2. Bağlı olduğumuz pool bir komisyon kesiyor nasıl kesiyor ? (Komisyon 1)
3. Çıkan koini online bir borsaya aktarmak istedik bu sefer gönderim komisyon kesiliyor (Komisyon 2)
4. Online borsada duran koini başka bir koine çevirdik burdan komisyon kesiliyor mu ? (Komisyon 3)
5. Online borsadan Türk borsalarına aktardık yine gönderim komisyonu (Komisyon 4)
6. Türk borsasında duran koini sattık, maker ya da taker adı altında bir komisyon daha verdik (Komisyon 5)
7. Son olarak borsada duran TL'ye çevrilmiş olan paramızı banka hesabına aktarırken borsaya bir tane daha komisyon ödedik (Komisyon 6)
8. Local bir cüzdan değil bir borsa cüzdanı da kullanabileceğini biliyorum.Böyle yaparsam 3. komisyondan kurtulur muyum ?

Madencilik ile uğraşan arkadaşlar nasıl bir yol izliyorlar ? Google da ve bu forumda arattım fakat tatmin edici cevaplar bulamadım.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler Smiley
1714866574
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714866574
Reply with quote  #2

1714866574
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714866574
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714866574
Reply with quote  #2

1714866574
Report to moderator
kursattekin
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
August 05, 2017, 04:25:05 PM

Bildigim kadarini yazayim.
1_ Kullanilan yazilimlarda genelde dev. icin %1 civari kesiliyor, ornegin claymore icin, cift mining icin bu oran her coin icin ayri ayri.
2_ Havuz kesinti oranlari havuzdan havuza degisiyor ve kazim hizi sendeki ekran ile havuzdaki ekranda uyusmuyor genelde, burdan da bir %5-10 kayip soz konusu.
3_ Cikan coini borsa yerine direk satarak satarak ve havuzda cekim icin alicinin cuzdan nosunu girerek tek transfer masrafi ile bircok kesintiden kurtulabilirsin, zaten bilinen bir coinse degerinin %5 civari uzerine alici rahat bulunuyor ( eth-zcash gibi ), bu transfer ucreti de zaten cok kucuk bir miktar hesaplamana bile degmeyecektir, 0.1$ gibi birsey olmali. Cikan koini borsaya gonderdiginde transfer kesintisi yaninda borsaya gore deposit kesintisi de olacaktir.Miktar borsaya gore degisiyor.Bu oran da %025 civari genelde.
4_ Coinler arasi cevirimde de komsiyon kesiliyor.Zaten komisyonsuz nefes yok, senin paranin kesicisi cok oluyor, neyseki hepsi az az oldugu icin onemsenmiyor.
5_Borsadan cekim icin bir  ucret var, turk borsasi zaten en kotu kismi, diger borsalarda alim satim arasinda cok az oynarken turk borsasinda 80-100tl fark oluyor alim satimda, tum ucretler icinde bence bu tek basina hepsini gecer Smiley
En kisa sekilde kazdigini direk forumlarda boz, hem zamandan hem miktar olarak avantajli olacaktir, bilinen tum coinlerin alicisi var, zaten degersiz coini de kazmak mantiksiz. Bol kazanclar.

Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşımla beraber ufaktan madencilik işine gireceğim fakat şu komisyon gider şemasını çıkartmakta zorlanıyorum.

Aslında sorum çok basit ; Koini çıkarttıktan sonra banka hesabına gelene kadar harcanan komisyon miktarını çözmeye çalışıyorum.Bu konuda bildiklerim / öğrenmek istediklerim şöyle:

3. Çıkan koini online bir borsaya aktarmak istedik bu sefer gönderim komisyon kesiliyor (Komisyon 2)
4. Online borsada duran koini başka bir koine çevirdik burdan komisyon kesiliyor mu ? (Komisyon 3)
5. Online borsadan Türk borsalarına aktardık yine gönderim komisyonu (Komisyon 4)
6. Türk borsasında duran koini sattık, maker ya da taker adı altında bir komisyon daha verdik (Komisyon 5)
7. Son olarak borsada duran TL'ye çevrilmiş olan paramızı banka hesabına aktarırken borsaya bir tane daha komisyon ödedik (Komisyon 6)
8. Local bir cüzdan değil bir borsa cüzdanı da kullanabileceğini biliyorum.Böyle yaparsam 3. komisyondan kurtulur muyum ?

Madencilik ile uğraşan arkadaşlar nasıl bir yol izliyorlar ? Google da ve bu forumda arattım fakat tatmin edici cevaplar bulamadım.

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 05, 2017, 04:48:32 PM

Hangi coin in madenciliğini yazmamışsınız. ETH olduğunu varsayarsak (05.08.2017 itibarı ile ETH = 244$ , BTC = 3240$)

Kısaca cevaplar :

2. Popüler pool lar için konuşursak , en düşük %1 en yüksek %2 (kesildiğinden haberin bile olmaz. sana yapılan ödemeyi zaten komisyon düştükten sonra gönderir.)
3. Çok düşük bir ücret ödeyerek transfer yapabilirsiniz. Örnek : 0.11$ ,
    Örnek link : https://etherchain.org/tx/0xb258ffb7da0bf3f8ed9cb563ce660b2d1e653b21056e38ce25e44cfaae4cde2c
4. Popüler borsalar için : en düşük %0.15 en yüksek %0.25
5. Popüler borsalar için : 0.00010000 BTC veya 0.00100000 BTC (Poloniex : 0.32$ , Bittrex : 3.25$)
6. Popüler Türk borsaları için en düşük %0.1 en yüksek %0.4
7. Türk borsalarından banka hesabına çekme 3TL

Gerisi Matematik bilgine kalmış Smiley Şahsi düşüncem o kadar işlemden sonra ödediğimiz komisyonun çok olmadığıdır.

Not : Komisyon tutarları düşürmek mümkündür.
kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
August 05, 2017, 05:15:16 PM

Turk borsalarinda btc bozarken kurdan ortalama 100tl dusuge bozuluyor, en buyuk komisyon bu zaten.
jadewarlord (OP)
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
August 05, 2017, 06:16:09 PM

Çok teşekkürler arkadaşlar.Malum insan fakir olunca her türlü şeyi hesaplamaya çalışıyor  Grin Grin
LeventKaya
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
August 05, 2017, 07:14:25 PM

Forumlarda boz ne anlama geliyor?

Forum içinde alıcı bulup ona btc vb. aktarma işlemi ise nasıl karşılıklı aynı anda işlem yapabiliriz?

Örneğin bende x miktar zcash var. Forumda sizden x miktarda btc almak istediğimi düşünelim. Güvenli bir şekilde nasıl olacak?

Teşekkürler.

Bildigim kadarini yazayim.
1_ Kullanilan yazilimlarda genelde dev. icin %1 civari kesiliyor, ornegin claymore icin, cift mining icin bu oran her coin icin ayri ayri.
2_ Havuz kesinti oranlari havuzdan havuza degisiyor ve kazim hizi sendeki ekran ile havuzdaki ekranda uyusmuyor genelde, burdan da bir %5-10 kayip soz konusu.
3_ Cikan coini borsa yerine direk satarak satarak ve havuzda cekim icin alicinin cuzdan nosunu girerek tek transfer masrafi ile bircok kesintiden kurtulabilirsin, zaten bilinen bir coinse degerinin %5 civari uzerine alici rahat bulunuyor ( eth-zcash gibi ), bu transfer ucreti de zaten cok kucuk bir miktar hesaplamana bile degmeyecektir, 0.1$ gibi birsey olmali. Cikan koini borsaya gonderdiginde transfer kesintisi yaninda borsaya gore deposit kesintisi de olacaktir.Miktar borsaya gore degisiyor.Bu oran da %025 civari genelde.
4_ Coinler arasi cevirimde de komsiyon kesiliyor.Zaten komisyonsuz nefes yok, senin paranin kesicisi cok oluyor, neyseki hepsi az az oldugu icin onemsenmiyor.
5_Borsadan cekim icin bir  ucret var, turk borsasi zaten en kotu kismi, diger borsalarda alim satim arasinda cok az oynarken turk borsasinda 80-100tl fark oluyor alim satimda, tum ucretler icinde bence bu tek basina hepsini gecer Smiley
En kisa sekilde kazdigini direk forumlarda boz, hem zamandan hem miktar olarak avantajli olacaktir, bilinen tum coinlerin alicisi var, zaten degersiz coini de kazmak mantiksiz. Bol kazanclar.

Merhaba arkadaşlar,

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 05, 2017, 07:16:18 PM

Türk borsalarından da ciddi para kazananlar var hocam kur her zaman yüksek olduğu için orada zararı oranın kuru kapatıyor hemen hemen birkaç kere çekimde komiAsyonlarımı tr kuru kapattı Cheesy
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
September 07, 2017, 01:50:50 PM

evet tr borsalarında genelde yüksek fiyatlar var, nadirek btc deki çakılmalarda insanlar kaçarken tr borsaları düşük kalıyor, bu zamanlarda da güzel karlar elde edenler var
Pages: [1]
  Print  

Jump to: