Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:05:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 101 »
  Print  
Author Topic: [ANN] [ICO] MONETHA - Ödemeler için Merkezi Olmayan Güven/İtibar Platformu  (Read 60042 times)
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
August 21, 2017, 11:11:29 PM

Uzun süredir ilk defa bir Ico ya katılmak istedim. Monetha ıcosunun çok başarılı olacağını düşünüyorum. Yüzde 20 bonus vermeleri de Ico  başarısı için iyi bir avantaj. İnşallah borsaya direk girer de güzel bir kazanç gelir..

%20 bonusun ICO başarısını etkileyeceğini düşünmüyorum, yatırım alacaksa her türlü alacaktır zaten.

soft capten önce(7 milyon) 1 ethere 2400 (%20 bonus) veriyor 7 milyona ulaşılınca 1 ethere 2000 MNT verecek.sirf bunun için deli gibi hesaplamalar yapıyorum. sanırım biraz abartıyorum hemen soft cape ulaşılacak diye ama bu fırsatı kaçırmak istemiyorum.pre-ico dan yararlanamıyan bir cok insan var.ve buyuk ihtimaalle %20 bonus onlarıda kışkırtıyordur.

iconun başladığı gun carsambaya geliyor ve ben o saatlerde buyuk bir ihtimalle işte olacağım ve internete girmem mumkun olmuyacak. şimdiden 10 ethereum ayırdım eger %20 bonusa yetişemezsem sanırım icosuna katılmayacağım.sizce ilk günden 7 milyonluk soft cape ulasacakmı?

Dostum bu kadar panik ve stres yapmaya gerek yok yahu olacağına varır her şey. Tam ICO saati de kesinleşince bakar kendini ona göre ayarlamaya çalışırsın. En olmadı exchange'lere düşünce almayı denersin. Bazen ordan da fırsat çıkabiliyor. Bence ilk günden soft cap yapamayabilir ama sonrasında çok net geçecektir soft cap sınırını diye şahsen düşünüyorum. Şok bir şekilde sert yatırım da alabilir birkaç saatte.

Bu projeye de çekimser olan hiçbir icoya girmesin kredi kartı bir işlem onayı için 16 farklı işlem gerçekleştirip yüksek ücret isterken Monetha bunu 1'e indiriyor ve işlem ücreti çok daha ucuz. Standart ödeme işlemlerinde bu uzun aşamalar, paranın satıcıya haftalar sonra ulaşmasına sebep olurken monetha bunu 2 dakika içinde satıcıya ulaştırmayı hedefliyor. Ayrıca Monetha ile yapılan işlemin kalitesini derecelendiren bir algoritma ile, taraflara güvence derecesi atıyor. Böylelikle satıcı ile alıcı arasında güvenilir bir ilişki sağlamak için gerekli bilgiler blok zinciri üzerine kaydediliyor. Şeffaf olarak kaydedilen bu bilgiler gelecekte işlem yapacak kullanıcıların, daha bilinçli ve güvenli ticari kararlar almasını sağlıyor. Bitcoin'in gelecekte fiyatının artması için gereken şartlardan biride gündelik hayatta kullanılmasının sıklaşması olarak görülüyor. Buradan yola çıkarak Monetha projesinin değerini kestirebilirsiniz. Kesinlikle uzun vade projesi olarak görüyorum bu İCO'yu yaklaşık 20 ETH ayırdım bu proje için ekmeğe mama demedikten sonra 2021 yılından önce bozdurmayı düşünmüyorum. x5 yapınca satan benim gözümde bu projeden çok büyük zarar etmiştir. Ben Monethayı bir devrim olarak görüyorum e-ticaret devrinde.

Tebrikler valla düzgünce anlatmışsın dostum. Herkes senin kadar uzun vadeli düşünebilse keşke ama coin dünyasında insanlar aşırı aceleci maalesef.
KASAP
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
August 22, 2017, 05:54:25 AM

Bu projeye de çekimser olan hiçbir icoya girmesin kredi kartı bir işlem onayı için 16 farklı işlem gerçekleştirip yüksek ücret isterken Monetha bunu 1'e indiriyor ve işlem ücreti çok daha ucuz. Standart ödeme işlemlerinde bu uzun aşamalar, paranın satıcıya haftalar sonra ulaşmasına sebep olurken monetha bunu 2 dakika içinde satıcıya ulaştırmayı hedefliyor. Ayrıca Monetha ile yapılan işlemin kalitesini derecelendiren bir algoritma ile, taraflara güvence derecesi atıyor. Böylelikle satıcı ile alıcı arasında güvenilir bir ilişki sağlamak için gerekli bilgiler blok zinciri üzerine kaydediliyor. Şeffaf olarak kaydedilen bu bilgiler gelecekte işlem yapacak kullanıcıların, daha bilinçli ve güvenli ticari kararlar almasını sağlıyor. Bitcoin'in gelecekte fiyatının artması için gereken şartlardan biride gündelik hayatta kullanılmasının sıklaşması olarak görülüyor. Buradan yola çıkarak Monetha projesinin değerini kestirebilirsiniz. Kesinlikle uzun vade projesi olarak görüyorum bu İCO'yu yaklaşık 20 ETH ayırdım bu proje için ekmeğe mama demedikten sonra 2021 yılından önce bozdurmayı düşünmüyorum. x5 yapınca satan benim gözümde bu projeden çok büyük zarar etmiştir. Ben Monethayı bir devrim olarak görüyorum e-ticaret devrinde.

Bunun ico suna nasıl katılabileceğimiz şuan belli mi yoksa zamanı gelince ilan mı edilecek ?
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
August 22, 2017, 06:06:56 AM

Bunun ico suna nasıl katılabileceğimiz şuan belli mi yoksa zamanı gelince ilan mı edilecek ?

9 gün sonra ICO başlıyacakmış, web sitesinden takip edebilirsiniz

https://www.monetha.io/
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 22, 2017, 06:32:44 AM

ICO yaklaştığında ETH pump olur mu ? dün yükseliş trendiydeydi.

*edit
taner32
Sr. Member

View Profile
August 22, 2017, 06:35:51 AM

ICO yaklaştığında ETH dump olur mu ? dün yükseliş trendiydeydi.

buna kimse net bir şey söylemeyemez, ico ile alakalı olacağını zannetmiyorum. taleplere bağlı artma-azalma olmaktadır.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
August 22, 2017, 07:44:01 AM

Dostum bu kadar panik ve stres yapmaya gerek yok yahu olacağına varır her şey. Tam ICO saati de kesinleşince bakar kendini ona göre ayarlamaya çalışırsın. En olmadı exchange'lere düşünce almayı denersin. Bazen ordan da fırsat çıkabiliyor. Bence ilk günden soft cap yapamayabilir ama sonrasında çok net geçecektir soft cap sınırını diye şahsen düşünüyorum. Şok bir şekilde sert yatırım da alabilir birkaç saatte.

panik ve stress yaptığım yok sadece bu sefer buyuk balığın kaçmasını istemiyorum.hirozaki adlı arkadaş durumu net sekilde açıklamış zaten.tr bolumunde daha cok bountye odaklanıldığından projenin buyuklugu arka planda kalıyor ne yazikki.
erendmr
Member
**

Activity: 112

View Profile
August 22, 2017, 09:18:10 AM

Arkadaşlar bu icoya bittrex veya herhangi bir exchange üzerinden eth gönderebiliyor muyuz? Yoksa eth wallettan mı göndermemiz gerek?

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 22, 2017, 09:23:00 AM

Arkadaşlar bu icoya bittrex veya herhangi bir exchange üzerinden eth gönderebiliyor muyuz? Yoksa eth wallettan mı göndermemiz gerek?
bende tam vakıf değilim konuya.Myetherwalletten göndersek olur heralde.Benimde ilk gireceğim ICO olacak.Bakalım hayırlı olur şimdiden girecek herkese.
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 22, 2017, 09:38:59 AM

hiç bir ICO ya exchangeler uzerinden ether yollanmaması gerekiyor.boyle bir hatayı sakın yapmayın.myether den yollamak en saglıklısı olacaktır.
erendmr
Member
**

View Profile
August 22, 2017, 09:52:17 AM

hiç bir ICO ya exchangeler uzerinden ether yollanmaması gerekiyor.boyle bir hatayı sakın yapmayın.myether den yollamak en saglıklısı olacaktır.
Peki ne kadar gönderirsek o kadar mı alıyoruz? Yoksa bir alt limit mi var?

Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 22, 2017, 09:55:07 AM

ilk round için 1 ethere 2400 veriyor ardından fix fiyat 1 ethere 2000 coin olacak.
taner32
Sr. Member

View Profile
August 22, 2017, 10:00:36 AM

yol haritasını biraz inceledim, değer olarak 2018 ortasında daha fazla faaliyete başlayıp , 2018 sonunda pik noktaya varabilir değer olarak eğer proje gerçekten düzgün şekilde giderse.

alınıp, bir sene beklemeyi göze almak lazım. yoksa kısa vadede pek kazandırmayabilir. ytd.

erendmr
Member
**

View Profile
August 22, 2017, 10:08:40 AM

ilk round için 1 ethere 2400 veriyor ardından fix fiyat 1 ethere 2000 coin olacak.
1 eth altındaki gönderimler de kabul oluyor mu? Bazı icolar kabul etmiyor.

jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
August 22, 2017, 01:07:45 PM

şimdiye kadar böyle bir kurala denk gelmedim 1 eth altıda yatırım yapılabiliyor tokenleri ona göre hesaplayıp gönderiyorlar. böyle bir kural belki etherin düşük olduğu zamanlarda olmuştur.
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 22, 2017, 01:11:31 PM

ben olayı anlamadım . 1 eth oalyı nedir ki en az ico 1 eth mi gönderilmesi isteniyor anlamadım açıkcası.
bounty zaten düşürmeseler şaşardım yatırımı çok alcağını anladılar ilk başlarda da giren sayısı azdı çok msj istiyor diye şimdi bounty artı heralde oranlarımı düşürcekler
erendmr
Member
**

View Profile
August 22, 2017, 04:41:05 PM

şimdiye kadar böyle bir kurala denk gelmedim 1 eth altıda yatırım yapılabiliyor tokenleri ona göre hesaplayıp gönderiyorlar. böyle bir kural belki etherin düşük olduğu zamanlarda olmuştur.
Teşekkürler.

Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
August 22, 2017, 09:41:41 PM

Arkadaşlar bir makale yayınlanmış, MTH ve değer kazanımı ile alakalı.

Meraklı arkadaşların okumasını tavsiye ederim.

https://medium.com/@monetha/my-post-ico-plan-5-ways-how-mth-price-will-rise-44ea61d445af

https://twitter.com/Monetha_io/status/900005196650217472

5 temel maddede gelişim planı açıklanmış ve bunlar detaylandırılmış. Makalede detaylar mevcut.

Hiçbir exchange adresinden hiçbir ICO'ya katılım yapmayın.

Böyle bir şey nerden çıktı bilmiyorum ama ben rastlamadım. Pre-ico'larda genelde limitler olur o limit de zaten 10-20-50 ETH gibi yüksek olur. Monetha'da pre-ico zaten bulunmuyor.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 23, 2017, 01:17:27 PM

blockchain.info ya etherium wallet özelliği geldi. Bittrex'ten aldığımız eth'i blockchain wallet'ına göndererek icoya katılabilecek miyiz, yoksa myetherwallet şart mı ?
taner32
Sr. Member

View Profile
August 23, 2017, 02:41:39 PM

ilk defa bir ico'ya katılmayı planlıyorum. acaba bunun ico'suna nasıl katılacagız. 7 gün kalmış.

sistem nasıl çalışıyor? örneğin kullanıcı oluşturup, üye mi oluyoruz. yoksa verdikleri adrese ETH atınca otomatikman tokenlar geliyor mu?
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
August 23, 2017, 02:52:56 PM

ilk defa bir ico'ya katılmayı planlıyorum. acaba bunun ico'suna nasıl katılacagız. 7 gün kalmış.

sistem nasıl çalışıyor? örneğin kullanıcı oluşturup, üye mi oluyoruz. yoksa verdikleri adrese ETH atınca otomatikman tokenlar geliyor mu?

ya arkadaş ; yukarıda da bi tane full member var icoya nasıl katılacağını soran , bi tane daha şimdi geldi . 'sistem nasıl çalışıyor?' diyen.

ben anlamıyorum bu işlerden , newbie rankının hakkını veriyorum da , nasıl oluyo böyle bilmemkaçyüz activity full member -icoya nasıl katılacağız ? diyebiliyor ?

hocam nasıl full member oldun sen  ?

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 101 »
  Print  

Jump to: