Bitcoin Forum
May 24, 2024, 04:35:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 101 »
  Print  
Author Topic: [ANN] [ICO] MONETHA - Ödemeler için Merkezi Olmayan Güven/İtibar Platformu  (Read 60025 times)
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
August 23, 2017, 09:07:59 PM

Arastirmadim ama bu adamların paypal ile bir bağlantısı var gibi geldi bana. Bitcoin dünyasına da monetha ile giriş yapmış olacaklar herhalde.

Paypal ile bir bağlantısı yok, paypal zaten yapmaya karar verse taşeron kullanacak bir şirket değil. Ekipte sadece geçmişte paypal'da çalışmış birisi işe alındı geçenlerde hepsi bu.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
August 23, 2017, 09:12:15 PM

bu adamlar reklam yapmasa bile olurmuş heralde sağda solda reklamlarını görüp araştırmıştım daha önce ve yatırım yapmaya karar vermiştim ama sonradan utrust ı da görünce sanırım parayı ikiye bölüştüreceğim.çeviri için teşekürler
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
August 24, 2017, 03:29:56 AM

Member olabilirsem imzasına katılmak istiyorum. Ico yada girecek gibiyim
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
August 24, 2017, 07:49:25 AM

İmzası çok kalabalıklaşmış ben girdiğim zaman pek kişi yoktu, projeye güven tam gördüğüm kadarıyla ico da başarılı olursa yinede imza taşıdığımıza değeceğini düşünüyorum,son zamanlarda çok fazla sağlam proje çıkmıyor.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
August 24, 2017, 08:36:17 AM

İmzası çok kalabalıklaşmış ben girdiğim zaman pek kişi yoktu, projeye güven tam gördüğüm kadarıyla ico da başarılı olursa yinede imza taşıdığımıza değeceğini düşünüyorum,son zamanlarda çok fazla sağlam proje çıkmıyor.

imza kalabalıklaşmaya devam edecektir, yabancı kısımda monetha ile ilgili pozitif yorumlar yapılıyor.

son zamanlarda benzer projeler çıkmaya başladı. ödeme sistemi ve itibar sistemi entegrasyonu benimde ilgimi çekti. alibaba, aliexpress, hepsiburada, n11 gibi sitelerde kullanılan "dükkan puanı", "satıcı puanı" gibi itibar hizmeti sayesinde güven-itibar sistemi kurulup, ödeme yapılabilecek. bu mekanizma blockchainde değiştirilemez(yani gerçekçi) olursa, bu token piyasada yerini tutabilir. imzacılar bunları farkedip, daha fazla katılan olacaktır.

Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
August 24, 2017, 08:39:54 AM

bende ilk girenlerdenim. güzel proje olduğu için girdim. geçen süre zarfında bir kaç tane güzel proje oldu aslında imzadan bir kaç günlüğüne çıkıp tekrar girebilirdim ama yapmadım riske atmayayım dedim. hayırlısı olsun o kadar emek verdik. Smiley umarım iyi kazanırız.

coininiz bol olsun.
Exelean
Member
**

Activity: 83
Merit: 11

Computer Engineer

View Profile
August 24, 2017, 08:51:08 AM

Arkadaşlar ico satışı başladı mı ?
Nasıl alabiliyoruz. Bilenler yardımcı olabilir mi ?

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
August 24, 2017, 08:52:03 AM

Son zamanlada güzel projeler çıktı ama çoğuda daha çıkmadan talihsizlik yaşası.Umarım bu projenin başına bişey gelmeden İco sonuçlanır.
radnom
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
August 24, 2017, 08:53:48 AM

Henüz daha ICO başlamadı. Başladığında kendi websitesinden size bir Ethereum kontrat adresi verilecek. Oraya Ethereum göndererek katılabileceksiniz. Gönderdiğiniz cüzdan size ait olmalı, yani borsadan göndermemelisiniz.

Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
August 24, 2017, 10:13:06 AM

imza kalabalıklaşmaya devam edecektir, yabancı kısımda monetha ile ilgili pozitif yorumlar yapılıyor.

son zamanlarda benzer projeler çıkmaya başladı. ödeme sistemi ve itibar sistemi entegrasyonu benimde ilgimi çekti. alibaba, aliexpress, hepsiburada, n11 gibi sitelerde kullanılan "dükkan puanı", "satıcı puanı" gibi itibar hizmeti sayesinde güven-itibar sistemi kurulup, ödeme yapılabilecek. bu mekanizma blockchainde değiştirilemez(yani gerçekçi) olursa, bu token piyasada yerini tutabilir. imzacılar bunları farkedip, daha fazla katılan olacaktır.

Güzel yorum katılıyorum ben de. Ekip zaten son derece ciddi, bir de güzen bir para toplarlarsa devamı gelecektir.

Member olabilirsem imzasına katılmak istiyorum. Ico yada girecek gibiyim

Bence girmeyin, bu şekilde spam yaparak bounty falan alamazsınız en baştan söyleyeyim.

bende ilk girenlerdenim. güzel proje olduğu için girdim. geçen süre zarfında bir kaç tane güzel proje oldu aslında imzadan bir kaç günlüğüne çıkıp tekrar girebilirdim ama yapmadım riske atmayayım dedim. hayırlısı olsun o kadar emek verdik. Smiley umarım iyi kazanırız.

coininiz bol olsun.

Exchange'lere girdikten sonra güzel bir talep dalgası yaşanırsa ve bir bitcoin krizi vs. durumu olmazsa bence değecektir.

Başlığı takipte kalabilirsiniz, henüz başlamadı. Tam 7 gün sonra başlayacak.

https://www.monetha.io/
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
August 24, 2017, 02:42:47 PM

nedense korece ceviri için talepte bulunmadılar.slack gurubuna ilk katılan uyelerdenim arkadaşımın ceviri teklifinide kore marketing ile ilgilenmiyoruz diye geri cevirmişlerdi.guney kore ile turkiye yi kıyaslamak gibi bir derdim yok ama şu 3 kore borsasına bakıyorum bithumb,coinone,korbit bi de bizim turk borsalarına bakıyorum.

sadece bithumbın gunluk hacmi bizim 3 borsanın aylık hacmine yakın.sanırım bitcointalktaki kore bolumunun pek aktif olmamasından dolayı boyle bir kararvermişlerdi. herotoken ın enigmanın  pre icolarına katılan korelileri gördükçe adamlara yazdım ve sonunda ikna oldular.ilk korece ceviriyi arkadaşımla yapıp guney kore forumlarında  tanıtımlarına başladık cuzi bir miktar karşılıgı.hala  aklım almıyor neden boyle bir marketinge basvurduklarını.

stratis ya da monero sırf  kore borsalarında işleme başlıcak diye bir hype yasanıyor ama bu adamlar bu piyasayla ilgilenmiyor gercekten ilginc. ödülünden tut bütün reklamlarını kendileri ayarlıyorlar sanırım bu yuzden ico marketingi bakımından pek deneyimli olmadıklar açık.

projeye gelince ;
şu yaz sezonunda çıkan en iyi proje olarak goruyorum ben monethayı.eger dediklerini gerceklestirebilirlerse dedikleri gibi bir devrime şahit olacagız.icosu için gerekli sermayemle bekliyorum.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
August 24, 2017, 02:52:00 PM

ICO 31 ağustosta başlayıp 1 sürecek. Ben de bir miktar girmeyi düşünüyorum ama merak ettiğim nokta, ICO karşılığı aldığımız coini bozmak istediğimizde borsayı mı bekleyeceğiz, yoksa eth walletinde hemen görecek miyiz ? Borsalara ne zaman girecek?

Katılacağım ilk ICO olacağı için tecrübesizim. ICO sonrasını basitçe anlatacak biri çıkar mı ?
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
August 24, 2017, 03:59:54 PM

nedense korece ceviri için talepte bulunmadılar.slack gurubuna ilk katılan uyelerdenim arkadaşımın ceviri teklifinide kore marketing ile ilgilenmiyoruz diye geri cevirmişlerdi.guney kore ile turkiye yi kıyaslamak gibi bir derdim yok ama şu 3 kore borsasına bakıyorum bithumb,coinone,korbit bi de bizim turk borsalarına bakıyorum.

sadece bithumbın gunluk hacmi bizim 3 borsanın aylık hacmine yakın.sanırım bitcointalktaki kore bolumunun pek aktif olmamasından dolayı boyle bir kararvermişlerdi. herotoken ın enigmanın  pre icolarına katılan korelileri gördükçe adamlara yazdım ve sonunda ikna oldular.ilk korece ceviriyi arkadaşımla yapıp guney kore forumlarında  tanıtımlarına başladık cuzi bir miktar karşılıgı.hala  aklım almıyor neden boyle bir marketinge basvurduklarını.

stratis ya da monero sırf  kore borsalarında işleme başlıcak diye bir hype yasanıyor ama bu adamlar bu piyasayla ilgilenmiyor gercekten ilginc. ödülünden tut bütün reklamlarını kendileri ayarlıyorlar sanırım bu yuzden ico marketingi bakımından pek deneyimli olmadıklar açık.

projeye gelince ;
şu yaz sezonunda çıkan en iyi proje olarak goruyorum ben monethayı.eger dediklerini gerceklestirebilirlerse dedikleri gibi bir devrime şahit olacagız.icosu için gerekli sermayemle bekliyorum.

Güney Kore borsaları ile Türkiye borsalarını kıyaslamanın bir mantığı yok dediğiniz gibi, zira pire ile deve gibi bir durum ortaya çıkar. Yalnız her projenin bütün dünya piyasalarıyla ilgilenme zorunluluğu da yok. Bazı projeler belli bölgeleri hedef alır ona göre operasyonel planlarını kurar. Stratejik olarak uygun görmüyorlarsa Korece ile ilgilenmemeleri gayet normal. Ne düşündüklerini tam olarak bilemiyoruz.

Türkiye ayağına gelince de bunları yazıyorsunuz ama projenin Türkiye'de çok ciddi bir ön anlaşma, ortaklık kurmuş olabileceği ihtimalini atlıyorsunuz sanırım. Bazen her şey dışardan gözüktüğü gibi olmayabiliyor.  Smiley

ICO 31 ağustosta başlayıp 1 sürecek. Ben de bir miktar girmeyi düşünüyorum ama merak ettiğim nokta, ICO karşılığı aldığımız coini bozmak istediğimizde borsayı mı bekleyeceğiz, yoksa eth walletinde hemen görecek miyiz ? Borsalara ne zaman girecek?

Katılacağım ilk ICO olacağı için tecrübesizim. ICO sonrasını basitçe anlatacak biri çıkar mı ?

Bozmak için exchange'lere girmesini bekleyeceksiniz. Wallet'da token dağıtımı yapıldıktan sonra gözükür ancak. Exchange'lere ne zaman gireceğini kimse bilemez. Genelde ICO sonrasında oluyor bu exchange durumları her şey tamam olduktan sonra.

Basitçe ICO bitince sadece onlardan gelecek resmi anonslar beklenecek, zaten Etherdelta falan listeleme yapıyor kısa sürede. Daha ciddi exchange'ler için ekibin attığı adımlar önemli.
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
August 24, 2017, 04:15:19 PM

evet özellikle şu bölümde bahsettiginiz ihtimali düşünmemiştim.
 ''Türkiye ayağına gelince de bunları yazıyorsunuz ama projenin Türkiye'de çok ciddi bir ön anlaşma, ortaklık kurmuş olabileceği ihtimalini atlıyorsunuz sanırım. Bazen her şey dışardan gözüktüğü gibi olmayabiliyor.''
teşekkürler.

troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
August 24, 2017, 04:32:08 PM

Türkiye pazarıyla ilgili bildiğiniz ama halka açık olarak paylaşamadığınız bir şeyler var sanırım. Mesajınız sıradan bir varsayıma benzemiyor. Merak ettim doğrusu.

Kore borsalarını sadece Koreliler, Çin borsalarını sadece Çinliler kullanmıyor. Bu borsaların farklı komisyon oranları var, hatta bazıları komisyonsuz takasa izin veriyor. Hacme bakarsanız yanılırsınız.
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
August 24, 2017, 06:41:31 PM

Türkiye pazarıyla ilgili bildiğiniz ama halka açık olarak paylaşamadığınız bir şeyler var sanırım. Mesajınız sıradan bir varsayıma benzemiyor. Merak ettim doğrusu.

Kore borsalarını sadece Koreliler, Çin borsalarını sadece Çinliler kullanmıyor. Bu borsaların farklı komisyon oranları var, hatta bazıları komisyonsuz takasa izin veriyor. Hacme bakarsanız yanılırsınız.

Yok hayır, genel anlamda konuştum. Özellikle bir şey kastetmiyorum. Bana mı söylediniz bilmiyorum ama Kore borsasını sadece Kore'liler kullanıyor diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Borsa lafını arkadaşın sorusu üzerine kullandım.
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
August 24, 2017, 06:59:01 PM

İmza kampanyasına hala kayıt olunuyor mu?

Olunuyor, imza kodu ve avatar aşağıdaki linkte var. Kod olarak da vereyim, bazı arkadaşlar bulamıyor o sayfaya girince imza kodunu çünkü.

https://www.monetha.io/en/bounty

Code:
[center][url=https://www.monetha.io][color=#00E981]▬▬▬▬▬▬[/color] [font=Calibri][color=#00E981][b]MONETHA ICO[/b][/color][/font] [color=#1F3D63]■[/color] [b][font=Franklin Gothic Medium][color=#1F3D63]Decentralised Trust and Reputation with Built-In Payments[/color][/font][/b] [color=#1F3D63]■[/color] [font=Calibri][color=#00E981][b]MONETHA ICO[/b][/color][/font] [color=#00E981]▬▬▬▬▬▬[/color][/url]
[color=#00E981]➤[/color][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1978067.0][b][font=Century Gothic][color=#364b6a]ANN Thread[/color][/font][/b][/url] [color=#00E981]➤[/color][font=Century Gothic][url=https://www.facebook.com/Monetha.io][b][color=#364b6a]Facebook[/color][/b][/url][/font] [color=#00E981]➤[/color][url=https://twitter.com/Monetha_io][b][font=Century Gothic][color=#364b6a]Twitter[/color][/font][/b][/url][color=#00E981] ➤[url=http://slack.monetha.io/][b][font=Century Gothic][color=#364b6a]Slack[/color][/font][/b][/url][color=#00E981] ➤[url=https://medium.com/@monetha][b][font=Century Gothic][color=#364b6a]Medium[/color][/font][/b][/url]
[url=https://www.monetha.io][font=Franklin Gothic Medium][b][color=#364B6A]20% DISCOUNT FOR EARLY INVESTORS[/color][/b][/font] [color=#364b6a]■[/color] [b][font=Arial Black][color=#00E981]ICO 31 AUGUST[/color][/font][/b] [color=#364b6a]■[/color] [font=Franklin Gothic Medium][b][color=#364B6A]20% DISCOUNT FOR EARLY INVESTORS[/color][/b][/font][/url][/center]
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
August 24, 2017, 07:24:56 PM
Last edit: August 24, 2017, 07:53:07 PM by PHI1618

Ben de ico'ya girmeyi düşünüyorum. İlk ico tecrübem olacak. Genel hatları ile ico'ları da anladım sayılır. Yine de bu konuda bir rehber varsa iyi olur.

Myetherwallet monetha ico^su için uygun mudur? Burdan monetha'ya göndereceğiz, monethalar da bu adresimize gelecek. Doğru mudur?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
August 24, 2017, 09:27:29 PM

Herkes olumlu şeyler söylüyor ama bu adamlar imzasına adam aldıktan sonra kuralları değiştirmedi mi Huh Kendisine güvenen imzacıları yanıltan adam yatırımcılarını niye yanıltmasın.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
August 24, 2017, 09:32:38 PM

ilk defa bir ico'ya katılmayı planlıyorum. acaba bunun ico'suna nasıl katılacagız. 7 gün kalmış.

sistem nasıl çalışıyor? örneğin kullanıcı oluşturup, üye mi oluyoruz. yoksa verdikleri adrese ETH atınca otomatikman tokenlar geliyor mu?

Ethereum tabanlı tokenler smart contract aracılığıyla halka arz yapıyor. Verdikleri sabit ether adresine myetherwallet gibi private key erişiminin olduğu bir cüzdanla yatırım yapabilirsin.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 101 »
  Print  

Jump to: