Bitcoin Forum
June 19, 2024, 11:43:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Madencilerin Durması Bitcoinin Sonu Olabilir mi?  (Read 6197 times)
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
October 09, 2017, 04:40:28 PM

konunun uzmanlarınında bildiği üzere satoshi sistemi mining üzerine kurmuşken madencilerin durması söz konusu olamaz diye düşünüyorum.
Pe55iMySTiC
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

am I back ?

View Profile
October 09, 2017, 05:19:43 PM

Sanırım şuan ki madenciler bırakana kadar ben ancak madenci olurum o zaman tek ben kalırım madenci Bana Yarar Cheesy:D:D:D
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 09, 2017, 05:58:50 PM

Şimdiye kadar böyle bir şey olmadıysa bundan sonrada olmasının olasılığı çok düşük 10 sene oldu yani şimdiye kadar bu dediğin olmadı şimdiden sonra nasıl olsun bunu düşünmek gerekiyor. Ekosistem belli bir düzende güzelce işliyor korkacak bir durum yok ama daha başlı sorunlar var fork muhabbetleri son bulmuyor madenciler işi bırakmazlar ama gözleri gitgide açılıyor açgözlü olmaya başladılar iki üç yılsonra türlü şekilde oyunlar yapıp büyük bir vurgun vurmak isteyebilirler böyle bir durumda bitcoin için hiç hayra alamet olmaz.
namikolcer
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
October 11, 2017, 02:37:10 PM

Arkadaşlar;

Eğer ki difficulty artar, miningden gelen gelir düşerse ve tx feeler de düşük kalır, bitcoin madencileri bu iş artık karlı değil derse ve miningi bırakırsa %51 saldırlarına maruz kalabilir ve tx ların durması noktasında sorun yaşamaz mıyız?

teşekkür ederim

Çok güzel bir soru sormuşsun arkadaşım tebrik ederim.Ben görüşünün bir kısmına katılıyorum mining zorlaştıkça ufak çapta mining yapanlar kar elde edemediği için bırakacaklardır dolayısı ile üretilen btc de azalacak ve fiyatı da buna endeksli olarak yükselecektir.
themystick
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

eHarvestHub

View Profile
October 11, 2017, 10:14:56 PM

Arkadaşlar;

Eğer ki difficulty artar, miningden gelen gelir düşerse ve tx feeler de düşük kalır, bitcoin madencileri bu iş artık karlı değil derse ve miningi bırakırsa %51 saldırlarına maruz kalabilir ve tx ların durması noktasında sorun yaşamaz mıyız?

teşekkür ederim

Teknik olarak zorluğun çok yükselmesi bazı ufak çaplı mining yapanların sistemden ayrılmasına neden olur böyle bir durumda sistem zorluğu otomatik olarak düşürür ve mining'e devam eden servislerin işi kolaylaşır ve onlar da fee'den kazanmaya devam eder, eğer yine mining yapan artarsa zorluk yine artar ve bu şekilde zincir sonsuza dek kopmadan devam eder. Fee her zaman olacaktır hatta bitcoin bilinirliği arttıkça kullanan da artacağından fee miktarı düşük olsa da mining yapanlar yine kazanmaya devam edecektir. Bitcoin alt yapısı buna göre yapılandırılmıştır, her durum göz önünde bulundurulmuş.

Fee'den ve zorluktan daha önemli sorun blockchain veri boyutunun büyüklüğü, bu hızla giderse 5 yıl sonra blockchain boyutu bir ev kullanıcısının indiremeyeceği ve senkron olmayacağı kadar büyük bir boyuta ulaşması, bu durumda sadece belli şirketler bu işe devam edecektir kanımca.

Arkadaş çok güzel açıklamış burada. Mining işinde de her zaman olduğu gibi arz/talep dengesi önemlidir. Orada belli bir miktarda miner çıksa bile piyasa her zaman aç olacaktır. Bu yüzden bence sorun olmaz

Clixus
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi

View Profile WWW
October 12, 2017, 04:47:54 AM

Hayır tam aksine BTC fiyatını yükseltecek bir olay olur.
Ben mining firmalarının zorluk ne olursa olsun bırakmayacağını düşünüyorum yoksa ne yapacaklar o kadar ekran kartını?
Diyelim ki bıraktılar bu bizim işimize gelir arz artıp talep sabit kalacağından fiyatı arttıracak bir olay olur ki bigün bu olacak 21.000.000 bitcoin var sadece ve şuan 18.000.000 piyasada kalan kısım çok zor olacak fakat karşılığında fiyatı artacak ben maksimum 1 yıl içinde $10.000 göreceğimizi düşünüyorum.

Şu anda 18.000.000 bitcoin yok piyasada. Tam olarak 16,618,050 adet var.

Ne kadar olduğunu aşağıdaki linkten görebilirsiniz. Yanlış bilgi olmasın.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

İleride madenciler işlemleri onaylayıp fee kazanmak için madencilik yapmaya devam edecekler. Fee ler ileride çok ucuz olsa bile inanılmaz sayıda işlem olacağı için madenciler çok daha fazla işleme onay verip çok daha fazla para kazanacakları öngörülüyor.

Donation : 14VAaVMc2Je7gQcD7Fhtt6X3rd4vaBiPMw
faruk34
Full Member

Activity: 336
Merit: 107

ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9

View Profile
October 15, 2017, 06:48:15 AM

bitcoin madencilerinin fee den kazanması büyük bir destek oluşturmuş oluyor bitcoine bunun dışında bitcoin in amacı dijital dünyada temel para birimi olmak eğer bunun korursa bu madencilik ve fee olayı 2.planda kalır bence

WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
October 15, 2017, 01:02:05 PM

bitcoin madencilerinin fee den kazanması büyük bir destek oluşturmuş oluyor bitcoine bunun dışında bitcoin in amacı dijital dünyada temel para birimi olmak eğer bunun korursa bu madencilik ve fee olayı 2.planda kalır bence

resmen post kasıyorsun ya bari yarım saate bir yapda göze batmasın hocam Smiley
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 16, 2017, 02:06:54 PM

Madenciler olmazsa para transferi olmaz
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
October 16, 2017, 02:52:59 PM

Bitcoin`in madencilik sistemi, ekonomideki "Oyun teorisi" uzerine kuruludur. Teknik olarak mumkun olarak gorunse de, insan dogasi buna uzun vermeyecektir. Basitce soyle aciklamaya calisayim. Ne kadar cok isi mining birakmaya baslarsa, en az o oranda yeni kisiler mining isine girmek icin siraya gececektir. Oyle ki, eli makinesinin acip kapama tusu uzerinde fiyati izleyen yatirimcilar olduguna adim gibi eminim.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 16, 2017, 02:56:06 PM

bu kadar talebi olan bir ürünün madenci eksikliği yaşayacağını sanmıyorum. Zaten madenciler dursa fiyatı daha da artar ama her zaman birileri girerek kazanç elde etmeye çalışır.  Wink
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
October 17, 2017, 03:20:26 PM

madencilik biterse kripto biter saadet zincirine döner olay

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
October 18, 2017, 06:45:44 PM

Bence bitcoin için değişen hiçbirşey olmazdı. Hafif bir sarsıntı sonrası yoluna aynen devam ederdi. Tabii bu benim görüşüm.
ferhanyusuf
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
October 19, 2017, 07:31:43 AM

Arkadaşlar eğer durma gibi olaylar olabiliyorsa biteriz biz. Sonuçta maden de bir gün bitecek sonra ne olacak? yoksa Bitcoin sayısını mı artıracaklar. 21M den 31M'e mi çıkarcaklar.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 24, 2017, 12:35:45 AM

durma falan olmaz, adamlar 10 dk durmasın sistemleri diye 40 takla atıyorlar, şu anki geliri bırakıp durmazlar ha ne olur, piyasada tekelleşmiş olan madenci cihazı üreten firmaların bir yamuğu olursa bir dalgalanma olur. ama ne olursa olsun zorluk düşse bile gene millet cpu gpu ile saldırıp kazarlar.
Hk009
Jr. Member
*

Activity: 55

View Profile
October 24, 2017, 07:52:53 AM

Açıkçası madencilerin durma senaryosu çok zorlama bir senaryo olur. Böyle bir ihtimali düşünmüyorum bile. Ki öyle olsa bile bir çok yeni madenci piyasaya dahil olacaktır.
Fyilmaz
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
October 24, 2017, 02:11:44 PM

Ya Bilemeyiz olabilirde olamayabilirde madenciler durursa para transferini ne onaylayacak ama olurda başka bir şey bulurlarsa bilemem
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
October 24, 2017, 11:37:31 PM

Arkadaşlar;

teşekkür ederim

Teknik olarak zorluğun çok yükselmesi bazı ufak çaplı mining yapanların sistemden ayrılmasına neden olur böyle bir durumda sistem zorluğu otomatik olarak düşürür ve mining'e devam eden servislerin işi kolaylaşır ve onlar da fee'den kazanmaya devam eder, eğer yine mining yapan artarsa zorluk yine artar ve bu şekilde zincir sonsuza dek kopmadan devam eder. Fee her zaman olacaktır hatta bitcoin bilinirliği arttıkça kullanan da artacağından fee miktarı düşük olsa da mining yapanlar yine kazanmaya devam edecektir. Bitcoin alt yapısı buna göre yapılandırılmıştır, her durum göz önünde bulundurulmuş.

Fee'den ve zorluktan daha önemli sorun blockchain veri boyutunun büyüklüğü, bu hızla giderse 5 yıl sonra blockchain boyutu bir ev kullanıcısının indiremeyeceği ve senkron olmayacağı kadar büyük bir boyuta ulaşması, bu durumda sadece belli şirketler bu işe devam edecektir kanımca.

Arkadaş çok güzel açıklamış, sürekli dönen bir çark sistemi gibi aslında bitcoin. Dışarıdan dokunulmadığı sürece tıkırı tıkırına dönmeye devam edecek. İşlem hacmi arttıkça fee yükselicektir diye biliyorum ben ama düşük fee yüksek fee bi fark yok madenciler için. Blockchain veri boyutu içinse ben yenileme çalışmalarının olacağını tahmin ediyorum. Bu işe belli şirketler devam edicekse zaten bitcoin tekele dönüşür. Şu şekildede düşünmek gerek, fiber internet, ssd diskler, sınırsız kota 5 yıl içinde tahminen daha çok kullanılır. Tabi bi zahmette bu işle uğraşan arkadaşlar bunlardan mahrum kalmaz Smiley
alpermuratmavis
Member
**

Activity: 266

View Profile
October 25, 2017, 02:23:47 AM

Allah madencileri başımızdan eksik etmesin.

Amin  Cool
serguvan
Member
**

Activity: 532
Merit: 14

View Profile
October 26, 2017, 08:38:49 AM

Madenciliğin duracağını hiç sanmıyorum. Her ne kadar madenciliğin zorlaşacak olduğu kesin olsa da, bilgisayarlar çok daha fazla güçlenecektir. Tüm bitcoinler çıkarılmadan madencilik bitmez.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: