Bitcoin Forum
May 28, 2024, 05:46:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoinlerin çöküşü kalıcı mı ?  (Read 5980 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
August 12, 2017, 09:52:28 PM

Martla başlayan yükseliş dalgası yerini sert bir çöküşe bıraktı. Bazı altcoinler %300 den fazla değer kaybetti. Bu arada Bitcoin son yükseliş dalgasına girerek 3850 doların üstüne kendini attı. Bitcoin sabit kalır veya yükselmeye devam ederse Altcoinler tarafından yeni bir yükseliş dalgası gelebilir Bitcoin 2000 dolara doğru sert kırılır ise Altcoinlerde seneler sürecek terste kalınmış yolculuklara hazır olunması gerek.

Sorular:
Bitcoinden sonra yukarı yönlü yeni bir dalga altcoinler den beklenebilir mi?
Altcoinlerin çöküşü kalıcı mı ? Yoksa asıl çöküş daha başlamadı mı ?
Sync485
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
August 12, 2017, 09:57:02 PM

geçen ay buraya mayıs ayının altcoin tablosu atılıyordu oha ne artmış vs diyorduk. bitcoin durulunca yine aynısı olucak. altcoinler uçucak ve biz şimdiden tablosunu atıp oha ne artmış diyeceğiz.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
August 12, 2017, 09:58:58 PM

altcoinlerin çöküşü diye bir şey olduğunu sanmıyorum yarısı çöküşe geçmiş olabilir ama güzel yükselişler yapan coinlerde var tamamı için böyle bir nitelendirme yapılması doğru değil bence.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
August 12, 2017, 10:02:59 PM

Altcoin lerde bir çöküş olduğunu düşünmüyorum. Çoğu zaten çok yükselmişti biraz salıyor aşağıya sadece .

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile WWW
August 12, 2017, 10:04:02 PM

Martla başlayan yükseliş dalgası yerini sert bir çöküşe bıraktı. Bazı altcoinler %300 den fazla değer kaybetti. Bu arada Bitcoin son yükseliş dalgasına girerek 3850 doların üstüne kendini attı. Bitcoin sabit kalır veya yükselmeye devam ederse Altcoinler tarafından yeni bir yükseliş dalgası gelebilir Bitcoin 2000 dolara doğru sert kırılır ise Altcoinlerde seneler sürecek terste kalınmış yolculuklara hazır olunması gerek.

Sorular:
Bitcoinden sonra yukarı yönlü yeni bir dalga altcoinler den beklenebilir mi?
Altcoinlerin çöküşü kalıcı mı ? Yoksa asıl çöküş daha başlamadı mı ?

btc bazlı evet ama dolar bazlı altcoınlerde bahsettıgın tarzda bır dusus yok. buda mılletın altcoınlerden cıkıp btc ye gectıgını gosterıyor. btc durulunca  altlardan cıkanlar tekrar altlara gırmeye baslayacak. btc olarak eskı sevıyelerıne gelmelerı bırz uzun surebılır ama dolar olarak kaar daha fazla olacak. feleket senaryoları türetmenin alemi yok. 1 agustos oncesı altlar dustu btc arttı. 1 agutos sonrası altlar arttı ama btc artısı durmadı daha da arttı ve altlarda dogal olarak dustu. btc durulunca yıne aynısı olacaktır. btc kaarlarının bır kısmı ekosıstemden cıkacak ama ama bır kısmı ekosısteme altcoın olarak devam edecek.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 12, 2017, 10:10:31 PM

Hocam Türküz tez canlıyız. Biraz sabır sahibi olsak böyle konular bile açmayız ama insan bi tereddütte kalıyor tabi. Sabır sabır Grin

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
August 12, 2017, 10:10:51 PM

Beyler zaten 2017 sene sonuna btcnin 3900-4000$ olacağı söyleniyor ön görülüyordu. Her zaman olduğu gibi BTC artışı ile altcoinler düşüyor. Çökme diye bir algı benimsemek yanlış bence.
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 12, 2017, 10:18:17 PM

sadece kırılma dönemlerinde kolerasyon yerinden oynar. BTC nin yükselmediği yerde altcoinden bahsedilemez bile. BTC hızlı yükselirken kimsenin altcoinde kalmaması olağan bir durum. hatta daha fazla düşmesini beklerken şaşırdım diyebilirim. resim özetliyor sanırım,  satohshi ve USD değeri bir iki yer hariç hep örtüşür.

in cryptography we trust
hhk1045 (OP)
Hero Member

View Profile
August 12, 2017, 10:19:50 PM

Beyler ben olaya dolar bazlı bakmıyorum şahsen bitcoin bazlı bir bakış açım var. Sizi bilemem.

Şimdi başlık altında günlük yorum yapanları igronelersek; 150.000 sat'tan lisk alanlar veya 20.000 sat'tan ripple alanlar bugün piyasanın durumunu görüyor. Syscoin'de daha haziran ayında 10.000 satlardaydık bugün 3.000 deyiz. Bitmark 55.000 sattan 10.000 sata düşmüş. EXP 155.000 sattan 60.000 sata düşmüş. ETC 800.000 sattan 400.000 satlara düşmüş. Gel gelelim BTS 14.000 sattan 4.000 sata düşmüş. Günlük yorumlar yapmıyoruz aylardır burada piyasayı izliyor yorum okuyoruz. Çöküş tabiri kullanılacaksa tam zamanıdır. Bu bitcoin karşısında bir çöküştür. Yükseliş dalgası yaşanırsa elbet çöküş son bulacaktır. Coşma evresi yeniden başlayacaktır ancak: Şuan altcoinlerin %90'nı Btc bazlı 2017 ocak fiyatlarına dönmektedir. Asıl soru bu çekilme devam mı edecektir yoksa çıkış dalgası yakalanacak mıdır ?
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 12, 2017, 10:24:06 PM

Beyler ben olaya dolar bazlı bakmıyorum şahsen bitcoin bazlı bir bakış açım var. Sizi bilemem.

Şimdi başlık altında günlük yorum yapanları igronelersek; 150.000 sat'tan lisk alanlar veya 20.000 sat'tan ripple alanlar bugün piyasanın durumunu görüyor. Syscoin'de daha haziran ayında 10.000 satlardaydık bugün 3.000 deyiz. Bitmark 55.000 sattan 10.000 sata düşmüş. EXP 155.000 sattan 60.000 sata düşmüş. ETC 800.000 sattan 400.000 satlara düşmüş. Gel gelelim BTS 14.000 sattan 4.000 sata düşmüş. Günlük yorumlar yapmıyoruz aylardır burada piyasayı izliyor yorum okuyoruz. Çöküş tabiri kullanılacaksa tam zamanıdır. Şuan altcoinlerin %90'nı Btc bazlı 2017 ocak fiyatlarına dönmektedir. Asıl soru bu çekilme devam mı edecektir yoksa çıkış dalgası yakalanacak mıdır ?

hocam etme eyleme gözünü seveyim BTC 4000 dolara yardırırken kim kalır altcoinde ? ocakta başlayan yükseliş trendi zaten haziranı hazırladı , herşeyin yolunda gittiği 4-5 ay defalarca katlamak için yeterli. ne zaman BTC durulursa o zaman herkes elindeki BTC miktarını arttırmak için altcoin alıyor zaten. şuanı ocak kabul edersek piyasa stabil bir havada bize ikinci bir haziran dalgasını ve dahi daha fazlasını verecek.

in cryptography we trust
hhk1045 (OP)
Hero Member

View Profile
August 12, 2017, 10:27:21 PM

hocam etme eyleme gözünü seveyim BTC 4000 dolara yardırırken kim kalır altcoinde ? ocakta başlayan yükseliş trendi zaten haziranı hazırladı , herşeyin yolunda gittiği 4-5 ay defalarca katlamak için yeterli. ne zaman BTC durulursa o zaman herkes elindeki BTC miktarını arttırmak için altcoin alıyor zaten. şuanı ocak kabul edersek piyasa stabil bir havada bize ikinci bir haziran dalgasını ve dahi daha fazlasını verecek.

Elbet beklentimiz o yönde umarım dediğin gibi olur.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
August 12, 2017, 10:49:09 PM

Altcoinlerden vazgeçmem, bir zamanlar 1 tane alabildiğim coinden şimdi 3 tane alıyorum. 3 gün sonra altlar artar vayy efendim düşse de alsak. Oldu canım biz risk alalım siz evde paraları sayın  Cheesy

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
August 12, 2017, 11:13:12 PM

Elbette yakın zamanda para altlarada girecektir. Sadece biraz sabır lazım.
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
August 12, 2017, 11:28:24 PM

14'ünde Polo'nun BCH'leri dağıtmasıyla altlere massive bull tekrar gelebilir.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
August 12, 2017, 11:31:52 PM

Hangi çöküş? bir hafta içinde kalabalık portföyüm %80 yaptı Cheesy hem btc olarak arttı hem usd olarak. Altlar için koyun psikolojisi yavaş yavaş yıkılıyor belki polonun etkisiyle bilemiyorum.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
August 12, 2017, 11:58:46 PM

Altcoinlerde  büyük bir çöküş göremiyorum.  Hepsinin sırası var sabırla beklemek ve takipte kalmak lazım.  Kardan biraz zarar etmek çöküş sayılmaz, pumplara kapılıp coin seçmediyseniz sıkıntı olmaz.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
August 13, 2017, 12:35:58 AM

Altcoinler tarihi zirvelerini yenilerken altcoinler çöktü demen ilginç olmuş. Yine güzel bir troll konusu açmışsın.
Yine yanlış coinleri takip ediyorsun herhalde ama bizim keyfimiz yerinde. Altcoinlerin yükselişi kalıcı değil ama daha gidecek çok yolu var.
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
August 13, 2017, 12:59:26 AM

Bu oyunda sabırlı olanlar ve biraz araştırma yaparak portföyünü oluşturanlar mutlaka kazanacaktır. Sabır olayına çok detaylı girmeyeceğim zaten hepinizin malumu. Borsa sabırsızların sabırlılara para kazandırdığı yerdir...vs.

Fakat ikinci nokta önemli gerçekten. Hangi alt coine yatırım yapılacağı konusu. Şunu farkettim ki seçtiğiniz coin'in son kullanıcıya, yada şöyle söyleyeyim hitap ettiği kitleye sunduğu ürün nedir. Bu ürün kalitesi nedir? Ve potansiyeli nedir? Bunlar çok önemli.

İki basit örnek vererek konuyu açayım.

1. Waves hepinizin malumu. Waves için çıkan olumlu haberler bir başka coin için çıksa değeri şukadar artardı bukadar artardı deniliyor. Evet olabilir. Fakat dex'in arayüzünün şuan için nekadar kullanışsız olduğunuda biliyorsunuz. Waves'in temel söylemi ne? Merkezsiz exchange. Peki platform beklentileri karşılıyormu. Şuan için hayır. Son kullanıcıya bu güveni veremediği için fiyat istenilen noktaya gelemiyor. Son kullanıcı güveni balinalarıda etkiliyor. Çünkü balinalarda olayın farkında. Evet projeye inanıyoruz ama kısa vadeli düşünüyorsanız waves tarzı coin'ler size göre değil.

2. Sys coin örneği. Benimde elimde bir miktar sys coin vardı. Microsoft desteği, geleceğin e-bay'i falan. Evet proje güzel. Ekip sağlam. Fakat ürüne bakıyorsunuz. Görsel olarak hiç bir albenisi olmayan tuhaf bir sistem. Son kullanıcı bu platformu gördüğü gibi kaçar. Anca bizim gibi projeye uzun vadede inananlar elinde tutar ki buda kısa vadede artmasını bekleyenler için yeterli değil.

Ben ne yaptım. Elimdeki sys'leri satım alım noktam iyi olduğu için yaklaşık %50 karla sattım. Sonrasında 1$ civarından tenx aldım. Şuan x5 yapmış durumdayım. Neden tenx aldım. Hem kısa vadede, hem uzun vadedede güvendiğim için. Android uygulamasını telefonuma indirip denediğim ve beğendiğim için, projeye ve ekibe çok güvendiğim için ve aynı sektördeki rakiplerinden açık ara daha iyi oldukları için. Tabi birde yatırımcıları arasında vitalik'te olduğu için.

Demek istediğim alt coinlerde kaybetmek istemiyorsanız. Coinin web sitesini inceleyin. Görsellik önemlidir. İşlerine nekadar özen gösterdiklerini belli eder. Ürünü deneyin ve nekadar kullanışlı olduğunu test edin. Projeyi inceleyin ve rakiplerine de göz atın ve kıyaslayın, sosyal mecralarda nekadar aktifler ve şeffaflar bunada bakın. Son olarak coin'in grafiğine göz atın ve uygun bir alım noktası belirleyin kendinize

Tüm bunları yaparsanız bu piyasada kolay kolay zarar yazmazsınız hanenize.

Özetle aceleci olmayın. Dersinizi iyi çalışın ve sabredin. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Saygılar.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
August 13, 2017, 01:14:15 AM
Last edit: August 13, 2017, 01:57:11 AM by wolwoo

Güzel bir yazı olmuş Aydın hocam eline klavyene sağlık

Bu artışın üstüne altlar da artarsa al sana marketcap 200 milyar dolar.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
August 13, 2017, 01:23:43 AM

Altcoinler coktu demek tabii ki biraz iddiali olur ama ETH, LTC gibi iyi bilinenler su anda fena duzeltmeler aldilar.

Bazi arkadaslar postlarini atarken biraz acele ediyorlar. Smiley

Neyse ki Kripto piyasasinda her zaman once BTC buyumus sonra ardindan digerleri gelmistir. Millet elindeki altcoinleri gerekirse zararindan cikarip BTC'ye yoneldi bu asikar. Simdi trading piyasasinda olan bu kadar BTC ya fiatlanacak ya da cogu traderin onceden de yaptigi gibi altcoinlerin alimi icin kullanilacak.

Agustos sonlarina dogru toparlanma bekliyorum.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: