Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:29:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Koinimden BTC çekilmiş !!  (Read 1521 times)
beckett (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
August 13, 2017, 09:57:16 AM
Last edit: August 14, 2017, 10:43:57 AM by beckett

herkese merhaba, epeydir çook uzun zamandır forumu okuyorum bilgileniyorum,dün bu foruma yazdım ama mesajım bir sebeple silinmiş oldugunun farkına vardım !!

Benım  iznim olmadan hesabımdan cekilen BTC hakkında sizden de görüş istiyorum..Değerli ustalardan yardım rica ediyorum..

0.04795000 tutarında BTC bilgim olmadan transfer edilmiş durumda.. yani 197.21 USD bugunku degerden !
12.08.2017 10:41:39 saat ve tarihteki işlem için sizden destek istiyorum.. trasfer edilen adres : 1hzVpHPbWGaYc3YcxoaUrrf4iJLvTC18p

yani https://blockchain.info/address/1hzVpHPbWGaYc3YcxoaUrrf4iJLvTC18p

TXID ise : https://blockchain.info/tx/2852bca008f4dc5ce287915b5a808bf4347a31d97eb21343bd96f895d35be012

sistemden bana gelen mail bilgilendirmesine göre ip adresini yani sisteme bağlanan ip adresi bana şu bilgileri veriyor..
http://www.ip-tracker.org/locator/ip-lookup.php?ip=178.245.69.22

** telefonumda IOS ve  google autenc yüklü zaten ..bugun bir kez daha değiştirdim sorun oldugunu dusunmuyorum..

bilgisayarım zaten MAC osx ve dns firewall var.. telefonum paranın transfer edildiği saatte   ucus modundaydı , dolayısı ile AUtentic için fırsat ve erişim yok..yani ben anlayamıyorum durumu..Koinimden iznim olmadan af2 key kullanmadan nasıl oluyor..
nasıl bir destek vereceğinizi acilen duymak istiyorum...

KOINIME yazdım.. veriyola yazdım..Pazartesi gününden önden cevap veremıyorlarmıs..daha önce başına gelen varmı  ne yapmam lazım ? şaşırmış durumdayım..

şimdiden çok teşekkürler;

zaten akabinden bilisim suclarına savcılıga bu durumu bildirmek istiyorum..
not : Site içi trade işlemlerinde yaptıkları manipülasyonlar yüzünden yüksek hacimli müşterilerini kaybettikleri bilgisi dogrumu?
1714940957
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714940957
Reply with quote  #2

1714940957
Report to moderator
1714940957
Hero Member
*

Ignore
1714940957
Reply with quote  #2

1714940957
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714940957
Hero Member
*

Ignore
1714940957
Reply with quote  #2

1714940957
Report to moderator
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
August 13, 2017, 10:10:18 AM

Destekten cevap gelmesini bekleyin.Bir hata var gibi görünüyor. Hem çekimlerde maile de dogrulama maili geliyor.Oraya tıklanmadan çekip yapılamaz.

yobit.net is banned from signatures
beckett (OP)
Newbie
*

View Profile
August 13, 2017, 10:14:50 AM

zaten olayın sıkıntısı burada dogrulama maili gelmedi, sadece hesabınızdan --- tutarından bitcoin çekilmiştir diye mesaj geldi,
şaşkınım bit bit yeniği var bu işte..
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
August 13, 2017, 03:40:15 PM

Eğer dediğiniz gibiyse bu sorunu çözmeleri gerekir yoksa kimse kullanmaz bu saatten sonra.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
August 13, 2017, 05:43:10 PM

zaten olayın sıkıntısı burada dogrulama maili gelmedi, sadece hesabınızdan --- tutarından bitcoin çekilmiştir diye mesaj geldi,
şaşkınım bit bit yeniği var bu işte..

Koinimden cevap geldiğinde paylaşırsan tecrübe ediniriz.

Geçmiş olsun.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
August 14, 2017, 07:17:34 AM

Böyle bir durum blockchain'de başıma gelmişti. Tarayıcı yetkisi olmadan giriş yapılmıyordu. 1,5 Btc blockchain'den çekildi. Hesabınızdan btc gönderilmiştir mesajı geldi. Blockchain'e benim haberim yok ben yapmadım diye mail attım. Haberiniz olmadan çekim yapılamaz cevabı geldi Cheesy

Sonra konuşmalar konuşmalar su içtik Smiley
beckett (OP)
Newbie
*

View Profile
August 14, 2017, 11:22:30 AM

Eğer dediğiniz gibiyse bu sorunu çözmeleri gerekir yoksa kimse kullanmaz bu saatten sonra.

bugun sabah saatlerinde aradılar , yok efendim bu hafta 4-5 kısıyede boyle bır işlem olmus da falan fıstık..

inceliyoruz vs.. dedimki benim telefonum kapalıyken ve pc kapalıyken bu olay oluyor.. yani benım kımlık dogrulamamı kımse taklıt edemez.. nasıl oluyor dedim.. cevap yok ! incelıyoruz size bilgi vereceğiz dedi.telefondaki arkadas..

bence dedim calısanlarınızdan birisi yanlıs bir transfer yaptı..iadesini rica ediyorum dedim.. bakalım ne cevap verecekler..

af2 kodum calınsa poloniex ve ceı da bakiye var aynı protokol onlarda da var.. ama koinim de 200 usd civarında bir kayıp var  sizi arayacagız dedi..
valla dedim bilisim suclarından ANKARADA işlemi yaparım size söylym dedim gerekiyorsa sitenizin ticari işlemlerini durdursunlar dedim..çözün benim işimi dedim..

merak içindeyim.. 200 dolar 1 dolar 4000 usd mevzusu degıl bu mevzu..guven ve sıreklılık mevzusu bence..

beckett (OP)
Newbie
*

View Profile
August 14, 2017, 11:31:43 AM

Destekten cevap gelmesini bekleyin.Bir hata var gibi görünüyor. Hem çekimlerde maile de dogrulama maili geliyor.Oraya tıklanmadan çekip yapılamaz.

yapıldıysa ki yapıldı kimin sorumluluk hocam..sitenin tabii..

vergini veriyorsan bddk da kayıtlıysan o zaman benim guvenlıgım sana baglı..bu protokolleri kabul etmissen lisans alırsın..
beckett (OP)
Newbie
*

View Profile
August 14, 2017, 05:21:24 PM

evet beklenen koinim cevabı gelmiş.. AF2 nin kopyalandıgını , ( ner nekadar telefonum kapalı ise de) belirtilen ip işleminin ( ki o ip yi ben verdim kendilerine) haftasonu phisHING saldırısı oldugunu aynı ip oldugunu vs anlatmaya calıstılar..yada benım  buna inanmamı istediler...dolayısı ile her zaman ki gibi soguk su için dediler!!

aslında bana KONIM HACKLENDI diyemıyorlar.!!! oyle deseler ben tamam hocam canınız sagolsun dıyecegım...Ama nerdeeee...birde diyorki arkadas orda burda yazmayın bızım sitemizi diyorlar..) komiksiniz..yahu Ankara BILISIMDE kac dosyanız var farkındamısınız diyemedim..

isterseniz cumhuriyet bassavcılıgına  gidebileceğimi söylediler..Bende evet gideceğim tabii ki dedim...yarın sulh hukuktan hakim kararı isteyecegım, ardından bilirkişi cagıracagım..PC imdeki tüm kayıtların LOGLARINI kopyalamalarını PHISHING SALDIRISINA BENIM YAKALANMADIGIMI YADA BANA AİT BİR CİHAZIN konuyla ilgilisi olmadıgını ispatlayacagım...

karsılıgında KOINIM siteside benim phishing saldırısı yediğimi anlatmaya calıscak , çok keyifli olacak.. bilirkişi onlardan sisteme giren mac adreslerini istediklerinde bakalım ne yanıt verecekler..
yanlıs yere carptımız..0.046 BTC için bizleri üzmeye değer mi ?  kendiniz karar verin..
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
August 15, 2017, 07:51:57 AM

evet beklenen koinim cevabı gelmiş.. AF2 nin kopyalandıgını , ( ner nekadar telefonum kapalı ise de) belirtilen ip işleminin ( ki o ip yi ben verdim kendilerine) haftasonu phisHING saldırısı oldugunu aynı ip oldugunu vs anlatmaya calıstılar..yada benım  buna inanmamı istediler...dolayısı ile her zaman ki gibi soguk su için dediler!!

aslında bana KONIM HACKLENDI diyemıyorlar.!!! oyle deseler ben tamam hocam canınız sagolsun dıyecegım...Ama nerdeeee...birde diyorki arkadas orda burda yazmayın bızım sitemizi diyorlar..) komiksiniz..yahu Ankara BILISIMDE kac dosyanız var farkındamısınız diyemedim..

isterseniz cumhuriyet bassavcılıgına  gidebileceğimi söylediler..Bende evet gideceğim tabii ki dedim...yarın sulh hukuktan hakim kararı isteyecegım, ardından bilirkişi cagıracagım..PC imdeki tüm kayıtların LOGLARINI kopyalamalarını PHISHING SALDIRISINA BENIM YAKALANMADIGIMI YADA BANA AİT BİR CİHAZIN konuyla ilgilisi olmadıgını ispatlayacagım...

karsılıgında KOINIM siteside benim phishing saldırısı yediğimi anlatmaya calıscak , çok keyifli olacak.. bilirkişi onlardan sisteme giren mac adreslerini istediklerinde bakalım ne yanıt verecekler..
yanlıs yere carptımız..0.046 BTC için bizleri üzmeye değer mi ?  kendiniz karar verin..

Eğer dedikleri gibi bir kaç kişinin daha başına geldiyse bu şekilde kestirip atmaları hiç doğru değil, eğer böyle bir durum oluştuysa Koinim bu konuya bir açıklık getirmeli, kesinlikle koinim'e yakışmayan bir çözüm yolu olur bu.
btclife01
Sr. Member

Merit: 253

View Profile
August 15, 2017, 07:58:40 AM

Sorunun kaynağının kullanıcı olduğu tesbit edilemediği/edilmediği sürece kullanıcının lehine bir çözüm üretilmesi gerekirdi/beklenir!

Burada 2FA kopyalanmış iddiası var! Bu ne kadar doğru bilinmez fakat Koinim kullananların 2FA larını yenilemeleri faydalarına olabilir.

Geçmiş olsun.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
August 15, 2017, 01:05:12 PM

Koinim'in suçu değil. IP adresleri çok kolay değiştirilebiliyor zaten, VPN bulmak zor bir iş değil. 2FA ise telefondan girdiğin siteden anlık indirdiği programla bile çalınabilir.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
August 15, 2017, 08:05:25 PM

2fa kopyalanabiliyor ise güvenlikten bahsetmek saçmalık.
aynı zamanda 2fa google ait kopyalandığını iddia eden koinim diye bir firma

bana göre çalışanlarını kontrol etsinler bu işin başka bir açıklaması olacağını sanmıyorum.
darkcoinn
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
August 15, 2017, 08:27:07 PM

arkadaslar koinim mevzusunda bende gecmıste gecen sene dolandırıldım..
nickim şu an  gizli eski 500 küsür mesajlı uyelerdenim..ama beckett gibi benide banlarlar diye yeni uye oldum..

forumda ki ''beckett'' isimli üye KOINIM hakkında ki İFŞA sından dolayı mı ADMIN tarafından süresiz banlandıgını bana soruyor..
KOINIM in forum uzerınde bilerek ve kasti yönlendirme yapan yneticilerini başka bir forumda ifşa etsem mi diye soruyor..elçiye zeval olmaz..

ayrıca en kolay şey şirketin insanları karalaması senin guvenlıgım kardesın demeleri..benim gibi olun TURK borsalarından alt yapısı pamuk ipliğne baglı şirketlerden uzak durun..!!
ADmin arkadaslar sırf size bu soruyu sorabilmek için sahne nick aldım niye magdurıyet var...adamı şahsi tanıyorum 1000-2000 usd umrunda değil..oyun oynuyor herif..

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
August 15, 2017, 10:31:46 PM

Boş laf, eski "500 mesajlı üyelerden" biri olduğunu düşünmüyorum. Beckett olduğun nasıl da belli bi bilsen... Bir de öyle yazmışsın ki sanki forumdaki bütün adminler Koinim'e çalışıyor, Koinimle forumun bir alakası yok. Ben kişisel olarak hala koinim'in arkasında duruyorum. Burası inci sözlük felan değil "İFŞA DAN BANLANDI" tarzı birşey de yok.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
August 15, 2017, 11:58:32 PM

KOINIM in forum uzerınde bilerek ve kasti yönlendirme yapan yneticileri kimlermiş merak ettik. Grin
Adamlar forum üzerinden destek vermeyi bile bıraktı burada neyin yönlendirmesini yapacaklar?
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
August 16, 2017, 07:14:40 AM

2li tartışmalarla problemin ne kadar buyuk olduğunu unutuyoruz. yakın zamanda bu tarz olaylar cogalırsa koinim hepsine böylemi yaklaşacak acaba? g2a nın kopyalanması cok kolay ise daha güvenilir olanı hangisi?direk sms doğrulama mı? en azından koinimde g2a var paribu da o bile yok.hesaba giriş yapabilen herkes onay almadan bitcoin çekimi yapabiliyor.
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
August 16, 2017, 02:48:01 PM

şöyle basit bir düşününce eğer koinimde bir hata olsa hacklenmiş falan olsa 200 dolar mı çalar hacker ?
1 günde milyonlar dönüyor orada.
Büyük ihtimal kullanıcı şifrelerini çaldırmıştır.10bin kullanıcı var sadece 5 tanesinin hesabından izinsiz çekim yapılmış onlar da büyük meblağ değil.
2fa yı phishing ile çalmış olabilirler.yanlış bir siteye üstüste auth kod girince reverse engineering ile auth kodu bulmuş olabilirler yada başka yöntemle ,kullanıcı bunu yapmışsa hatırlar. Ama sunucudan bu bilgiyi almış olsalar birçok kişiden para çekilirdi.
kullanıcıyı hacklemek siteyi hacklemekten çok daha kolay.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
August 17, 2017, 01:51:22 PM

2FA kopyalanmışsa btcsini çaldıran adam yine işlem yaptığında yine içerdeki btcyi çaldırması gerekmiyor mu? Aslında deneme amaçlı küçük bir miktar içeri bırakıp kopyalama işi gerçek mi değil mi bakmak lazım
turquaise
Full Member

Merit: 105

View Profile
August 19, 2017, 01:06:03 PM

bunca zamandır koinim kullanırım bu adamların 7$ harç ödeyip bitcoin yolladıklarına şahit olmadım.
https://blockchain.info/tr/tx/2852bca008f4dc5ce287915b5a808bf4347a31d97eb21343bd96f895d35be012
ayrıca koinimde mail ile transfer falan onaylamazsınız parayı çekerken 2fa ister. siz bence sallıyorsunuz. hemde desteksiz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: