Bitcoin Forum
June 24, 2024, 07:07:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: vDinar: nova srpskohrvatska kriptovaluta  (Read 2176 times)
DejanGrande (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 13, 2017, 02:29:30 PM
Last edit: October 30, 2017, 02:03:52 PM by DejanGrande
 #1

Informacije o projektu možete pronaći na originalnoj objavi https://bitcointalk.org/index.php?topic=2083161

vDinar je već testiran, no čekamo da se dovoljan broj minera priključi da bismo krenuli u najboljoj sigurnosti, bez ikakvih opasnosti da još veći broj minera napravi scam kopiju blockchaina koja bi automatski zamjenila originalnu.
Ipak ćemo ponovo pokrenuti genesis block prije nekoliko sati konačne objave na GitHub da ne bismo ostavili mogućnost premininga.
Cilj je da se ova nova kriptovaluta što više koristi u našim zemljama, dakle bi naravno najbolje bilo da su i mineri sa našeg područja. Čuvamo dovoljan budžet za sponzoriranje projekta nakon njegovog početka.

Dakle što je ovo vjerovatno najbliži thread našoj ideji htjeli bismo saznati vaša mišljenja o ovom pitanju i naravno da li biste i vi pratili ovaj projekt. Hvala vam!


TetraFugolini
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 10

Linux Geek


View Profile
August 13, 2017, 08:37:31 PM
 #2

Zašto ime vDinar ? Što bi bilo to v  Huh Smiley
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 13, 2017, 08:38:05 PM
 #3

Ima testnet? U kojem algoritmu ce biti coin, ne vidim nesto tehnicke informacije sem da ce tek sledece godine da krene ako sam dobro razumeo. Bilo bi dobro da se ovde malo vise pise o njemu da se ne mucimo sa pisanjem na engleskom jeziku. Tj bolje da se o njemu prica na vise mesta...
DejanGrande (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 13, 2017, 09:31:04 PM
 #4

Zašto ime vDinar ? Što bi bilo to v  Huh Smiley

Dakle što probamo smanjiti ekonomske granice uspostavljene korištenjem raznih valuta u našim zemljama (mi ipak probamo!) mislili smo da je najbolje dati ime projektu po jedinoj valuti koja nas je jednom ujedinila i samo dodati slovo v, tojest, virtualni!

Ima testnet? U kojem algoritmu ce biti coin, ne vidim nesto tehnicke informacije sem da ce tek sledece godine da krene ako sam dobro razumeo. Bilo bi dobro da se ovde malo vise pise o njemu da se ne mucimo sa pisanjem na engleskom jeziku. Tj bolje da se o njemu prica na vise mesta...

Baš se toga bavimo ovih dana. Zapravo, pisali smo i to da je ova valuta već napravljena i testirana, pa tako i jeste. Ali nikada nismo to objavili već samo provjerili da li je sve u najboljem redu. Nismo pokrenuli takozvani testnet već "službeni" network koji se sada nalazi na GitHubu i koji će biti zamijenjen kad budemo objavili službeni projekt sa novim genesis blokom. No trenutačno nismo od toga napravili Windows novčanicu, može se samo preko Linuxa probati.
Algoritam je scrypt kao i Litecoin, sačuvali smo skoro svaki detalj da ne bismo previše skrenuli sa poznatog mehanizma. Naravno ako imaš neka precizna pitanja samo reci!
Naravno probam što više pronaći eksperta, minera, iz bilo koje zemlje pa da tek onda budem potrošio svoj budžet reklamirajući vDinar našima. Najvažnije je da se prije svega osigura mreža.

Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 14, 2017, 07:51:59 AM
 #5

A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...
DejanGrande (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 14, 2017, 10:46:39 AM
 #6

A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...

ASIC mineri se skoro nikada ne upotrebljavaju sa novim valutama, ali počeli smo gledati i to da promijenimo algoritam. Ako se išta bude promijenilo javit ću.

dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 14, 2017, 01:03:14 PM
 #7

A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...

ASIC mineri se skoro nikada ne upotrebljavaju sa novim valutama, ali počeli smo gledati i to da promijenimo algoritam. Ako se išta bude promijenilo javit ću.

E pa ja znam bar jednog koji ce sam da sa asicima nabije bar 99% hasha na novoj valuti, znaci nema sanse ovo da se kopa sa grafickima.
Vrlo dobro pratim coine i znam da ako se bude islo na scrypt algoritam nista od iole pravedne raspodele nece biti.
A da par ljudi drzi vecinu coina i upravlja sa sigurnosti mreze znaci da u ovaj coin bez obzira kolko mi primamljiv zvucao sigurno necu ulagati...

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
bubislav
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 395
Merit: 102


World's First Crowd Owned Cryptocurrency Exchange


View Profile
August 14, 2017, 01:45:01 PM
 #8

A sto tako kasni pocetak tek u veljaci 2018 ?
Sta vam toliko vremena treba za start ?

DejanGrande (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 14, 2017, 01:46:42 PM
 #9

A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...

ASIC mineri se skoro nikada ne upotrebljavaju sa novim valutama, ali počeli smo gledati i to da promijenimo algoritam. Ako se išta bude promijenilo javit ću.

E pa ja znam bar jednog koji ce sam da sa asicima nabije bar 99% hasha na novoj valuti, znaci nema sanse ovo da se kopa sa grafickima.
Vrlo dobro pratim coine i znam da ako se bude islo na scrypt algoritam nista od iole pravedne raspodele nece biti.
A da par ljudi drzi vecinu coina i upravlja sa sigurnosti mreze znaci da u ovaj coin bez obzira kolko mi primamljiv zvucao sigurno necu ulagati...

Zato smo i rekli da ćemo to što više promijeniti prije službenog releasea. Trenutačno gledamo koji bi nam algoritam najviše osigurao da se to ne događa.

A sto tako kasni pocetak tek u veljaci 2018 ?
Sta vam toliko vremena treba za start ?

Prije svega da se što više ljudi okupljaju do tada, ali većinom da napravimo sve potrebne promjene i softvere.

coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
August 14, 2017, 09:12:43 PM
 #10

Super da se pojavio. Već mi se gadi od one papirnatog dinara.
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
August 14, 2017, 09:21:24 PM
 #11

Gde i posto mogu da kupim minere za ovaj coin?

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 14, 2017, 09:45:06 PM
 #12

Gde i posto mogu da kupim minere za ovaj coin?

Samo vec to pitanje - nakon cijele diskusije ovdje o koji algoritam ce da se koristi - bi vam trebalo znaciti da ne ulazete u to. Procitajte moju reakciju na vase pitanje ovdje...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
DejanGrande (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 14, 2017, 09:53:45 PM
 #13

Gde i posto mogu da kupim minere za ovaj coin?

Moći ćeš je slobodno kopati običnom GPUom, mi se baš pobrinemo da bude što manje od koristi kopati sa ASIC, pa da bude što lakše našima da dobiju dinare.

Gde i posto mogu da kupim minere za ovaj coin?

Samo vec to pitanje - nakon cijele diskusije ovdje o koji algoritam ce da se koristi - bi vam trebalo znaciti da ne ulazete u to. Procitajte moju reakciju na vase pitanje ovdje...  Grin

No, ipak, ako hoćemo malo off-topic u pravu je sbogovac, i ja isto radim sa Bitcoinima. Što se vDinara tiče dovoljno je znati o njima i kopati svojim kompjuterom nekoliko sati čim projekt krene (1. Februar 2018) da bi se "investiralo" u tome.

mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
August 15, 2017, 04:45:41 AM
 #14

A kako cu ja sa tim dinarima moci da kupim bitkoin koji mi je kazu cilj kod ovog biznisa?

dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 15, 2017, 04:49:19 AM
 #15

A kako cu ja sa tim dinarima moci da kupim bitkoin koji mi je kazu cilj kod ovog biznisa?

Vremenom ce se kada startuje koin tj kada se pocne kopati pojavljivati na raznim berzama.
I onda kada cena bude isplativa tj dobra za prodaju moces da promenis vdinar za valutu koju zelis
tj u pocetku verovatno bas za bitcoin. Tako je bilo kod svakog koina i ne vidim ni jedan razlog
zasto ne bi bilo i kod ovog.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
Miner4ever
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 101


View Profile
August 15, 2017, 09:02:06 AM
 #16

Ako bude neki normalan algo i za nas gpu minere potrudiću se da što više učestvujem u kopanju, ako ne preskačem.
Dobro bi bilo da bude neki algo koji malo struje troši i otporan je na asic tipa blake2s ili ko za monero što je...
DejanGrande (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 15, 2017, 01:08:22 PM
 #17

A kako cu ja sa tim dinarima moci da kupim bitkoin koji mi je kazu cilj kod ovog biznisa?

Vremenom ce se kada startuje koin tj kada se pocne kopati pojavljivati na raznim berzama.
I onda kada cena bude isplativa tj dobra za prodaju moces da promenis vdinar za valutu koju zelis
tj u pocetku verovatno bas za bitcoin. Tako je bilo kod svakog koina i ne vidim ni jedan razlog
zasto ne bi bilo i kod ovog.

Tačno tako. I još ima mnogo toga do Februara što možemo dodati našem projektu, situacija može samo da se poboljša.

Ako bude neki normalan algo i za nas gpu minere potrudiću se da što više učestvujem u kopanju, ako ne preskačem.
Dobro bi bilo da bude neki algo koji malo struje troši i otporan je na asic tipa blake2s ili ko za monero što je...

Evo tek smo malo prije objavili prvu konkretnu promjenu, što se tiče kreiranja novih adresa. Sada ćemo pogledati baš implementaciju algoritma Blake ili Blake2.

sunce33
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 592



View Profile
August 15, 2017, 01:21:18 PM
 #18

Meni je ova ideja skroz super ,prosto ime YUGOSLAV CURRENCY
https://vdinar.jugoslaven.com, skroz originalno ..Ako treba neka pomoc oko promocija ili sta vec slobodno me kontaktirajte.
Nadam se da cete uspeti u ovom projektu.Praticu vase postove za vise informacija.
start the art
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 395
Merit: 408

Bitcoin OG artworks collection


View Profile WWW
August 15, 2017, 01:46:12 PM
 #19

jooj..........mjenjajte ime sto prije lol
pa kome pade napamet jugoslavenska valuta.
pa to je totalno out.
ljudi se jeze od pomisli na jugoslaviju.
ili neka bude srpski dinar ili hrvatski ali jugoslavenski je promasaj.

DejanGrande (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 212
Merit: 10

vDinar: Yugoslav miners' coin!


View Profile WWW
August 15, 2017, 02:10:44 PM
 #20

Meni je ova ideja skroz super ,prosto ime YUGOSLAV CURRENCY
https://vdinar.jugoslaven.com, skroz originalno ..Ako treba neka pomoc oko promocija ili sta vec slobodno me kontaktirajte.
Nadam se da cete uspeti u ovom projektu.Praticu vase postove za vise informacija.

Hvala, lijepo nam je ovo čuti! Naravno čim objavimo službeni release uradit ćemo šta god moguće da promoviramo projekt!

jooj..........mjenjajte ime sto prije lol
pa kome pade napamet jugoslavenska valuta.
pa to je totalno out.
ljudi se jeze od pomisli na jugoslaviju.
ili neka bude srpski dinar ili hrvatski ali jugoslavenski je promasaj.

Pusti sada politiku sa strane, "yugoslav" je u smislu južnih Slovena, "srpskohrvatska valuta", makar bili komunisti, kapitalisti ili ne pratili politiku mislim da nema rasprave o tome da svi pripadamo toj kategoriji, ili je barem ta najbliža nama. Možeš slobodno provjeriti da nigdje nismo stavili petokraku niti smo igdje spomenuli samoupravni socijalizam ili šta god slično. Nismo projektu zasigurno mogli dati ime "Bosnianserbiancroatianslovenianmontenegrinianmacedonian coin", niti bi imalo smisla da ta pripada samo jednom narodu od ovih u popisu, jer je cilj projekta da se ukloni što više ovaj ekonomski zid među nama i da se našima pruža mogućnost imati prevođeni portal za kriptovalute.
Ne zove se niti SFRJcoin, niti JNAcoin pa niti Karađorđevićcoin, već vDinar.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!