Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:22:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Borsalar ve Cüzdanlar Güvenli Değil, Ne Yapacağız?  (Read 819 times)
diemcizone (OP)
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
August 13, 2017, 06:58:42 PM

BTC, ETH, ZEC ve DCR Hatırı sayılır miktarda Poloniex borsasında tek hesapda barındırıyorum.
Borsaların saldırıya uğrama durumundan dolayı güvenilirliğinin tartışılır olduğunu biliyorum.
Lakin cüzdanların da güvenirliğinin tartışılır olduğunu, girdiğimiz bilgilerin karşı sunucular tarafından saklandığını ve gerektiğinde uygulamanın yapımcısının dahi bu birikimlere müdehale edebileceğini düşünüyorum.
Bazı insanlar telefon uygulamaları ile birikimlerini saklıyorlar fakat bu uygulamalar ne kadar güvenilir?
Daha önce uygulamaların da hacklendiğini gördük, bu ücretleri en kolay ve basit nerede, nasıl saklarız?
Fiziksel depolamalara baktığımda en ucuz olanının fiyatının 40 EURO olduğunu gördüm fakat yine de güvenilebilir olduğunu düşünmüyorum.
Birden fazla USB Bellek ile saklayabilirim, birden fazla HDD ve SSD içerisinde Şifreleyerek kullanabilirim fakat Borsa ve Cüzdanlara güvenmiyorum.
Sizce ne yapmalı?
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714796554
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714796554
Reply with quote  #2

1714796554
Report to moderator
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
August 13, 2017, 07:14:09 PM

Eğer "hatırı sayılır" miktarda yatırımınız varsa, bu hatırı sayılır miktarın sürekli dolaşımda olmayacak kısmını, kaybettiğiniz takdirde üzülmeyeceğiniz sayıda bölüp farklı usb cüzdanlara bölerek saklayabilirsiniz. Bir arkadaşımızın toplam 400 BTC yatırımını bundan 2 yıl önce 10 adet X 20 BTC  ve 4 adet X 50 BTC olarak bölüp banka kasasına sakladığını biliyorum..
akbasemre1
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
August 15, 2017, 07:43:42 PM

ledger nano s ve trezor gibi hardware walletlar piyasadaki en güvenli bitcoin depolama yoludur. Kendi kurduğunuz internete bağlı olmayan sistem disinda. Eger bu wallet sistemlere güvenmiyorsaniz kendinize internet agiyla hicbir bagi olmayan bilgisayarda wallet yaratip islemleri tamamladiktan sonrada o walleti usb gibi bir cihazda depolayabilirsiniz. Bu islemi yaptıktan sonra yedeğini almayi unutmayin.

btcunlimitedx
Member
**

Activity: 60

View Profile
August 15, 2017, 09:55:59 PM

Evet haklısın hiç biryer %100 güvenilir değil . Bu işler insanları paranoyak yapıyor.
graviteta
Sr. Member

Activity: 415
Merit: 250

View Profile
August 16, 2017, 01:31:39 AM

cüzdanların neresi güvenli değilmiş? Ethereum adresinin birinde 430bin ethereum görmüştüm. Güvensiz olsa bu zengin orada o parasını tutarmı? Smiley

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
August 16, 2017, 06:29:41 AM
Last edit: August 16, 2017, 12:44:48 PM by kriptom

Herşey hacklenebilir bu piyasada . En mantıklısı riski paylaştırmak. Bir kısmı Mew lerde , bir kısmı borsalarda bir kısmıda soğuk cüzdan da.
akbasemre1
Member
**

Activity: 123

View Profile
August 16, 2017, 03:59:53 PM

hardware wallet olan trezor ve ledger nano s cold storagetan sonra en güvenli secenekler pratiklik ve kullaninabilirlik acisindan baya avantajlilar ayrica burda cold wallet olmasi icin internet agina bagli olmayan ayri bir bilgisayar kurma isine girisecek kadar kasicak biri oldugunu düsünmüyorum onu yapmak icin ayni zamanda bilgisayari iyi bilmek lazim bilgisayarda herhangi bir sorun cikar cozemezsiniz coinlerinize elvada dersiniz yedeginizde kurtaramiyabilir unutmayin elektronik sistemlerde herzaman hata ihtimali vardir. Oyuzden en mantiklisi 200tl civarlarina gelen trezor yada ledger nano s almaniz

radagast34
Member
**

Activity: 89

View Profile
November 14, 2017, 02:27:57 AM

Wavesplatform’a giriyosunuz ve merkezi olmayan borsaya merhaba diyorsunuz. Kapatacak mı gidecek mi endişeniz kalmıyor

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
November 14, 2017, 11:35:51 AM

hardware wallet olan trezor ve ledger nano s cold storagetan sonra en güvenli secenekler pratiklik ve kullaninabilirlik acisindan baya avantajlilar ayrica burda cold wallet olmasi icin internet agina bagli olmayan ayri bir bilgisayar kurma isine girisecek kadar kasicak biri oldugunu düsünmüyorum onu yapmak icin ayni zamanda bilgisayari iyi bilmek lazim bilgisayarda herhangi bir sorun cikar cozemezsiniz coinlerinize elvada dersiniz yedeginizde kurtaramiyabilir unutmayin elektronik sistemlerde herzaman hata ihtimali vardir. Oyuzden en mantiklisi 200tl civarlarina gelen trezor yada ledger nano s almaniz
200 TL'ye Ledger nano s bulamassın
Pages: [1]
  Print  

Jump to: