Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:36:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Ilk Giriş Para Yatırma Çekme Işlemleri  (Read 1460 times)
aalkan (OP)
Member
**

Activity: 64
Merit: 10

View Profile
August 14, 2017, 10:08:26 AM

Bitcoin piyasası artık küçümsenmeyecek kadar büyük bir hacme ulaştı. Bitcoin’in gelişmesi ile birlikte yeni altcoinler de piyasaya sürülmektedir. Gerek forumlarda gerekse sosyal medya’da bitcoin alım satımı ve altcoin yatırımları için sürekli olarak sorular sorulmakta herkesin kafasında da farklı cevaplar gelmektedir.

Bitcoin’nin fiyatı sürekli olarak yükselmektedir. Hatta geçen gün bir paylaşımda eğer iphone 4 zamanında iphone 4 almasaydınız ve o parayla bitcoin almış olsaydınız şuan 26 milyon dolarlık bir servete sahip olacaktınız.

Benim aklıma iphone 4 alışım geldi. o zaman paramı borsada değerlendiriyordum sonra bir iphone buldum 1.350 TL’den Borsadan çektim gidip iphone almıştım. Ne mi oldu sonra değiştim başka telefon başka telefon başka telefon diye gitti. Ama meğersem o iphone beni servet sahibi yapabilirdi.

Ama artık birşeylerin farkına vardık yatırıma daha fazla öncelik sağlamaya başladım.  Neyse konuyu fazla dağıtmadan Bitcoin ve altcoin teknik analizleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Türkçe Bitcoin Borsaları
Bitcoin alışını Türkçe şuan Türkiye’de 3 borsa bulunmakta, BTC turk, Koinim ve paribu kimlik doğrulaması yaptıktan sonra alış satış yapabilirsiniz. Hatta ben ilk girdiğimde acemi idim. Forumlarda komisyonla BTC satan kişilerden sağlıyordum benden %10 komisyon alıyorlardı!!

Bir komisyoncuyla anımı paylaşmak istiyorum. Forumdan buldum skype ekledim BTC almak istediğimi iletti. Tamam dedi preev kuru üzerinden hesaplama üstüne %10 komisyon alıyordu. Ben kabulüm çünkü başka türlü bir alış satışı olduğunu bilmiyordum. tamam işte anlaştım baya bir komisyon alacaktı. Hesap numarasını istedim parayı yatırmak için. Banka hesap ismi ile aynı isimde olması gerekiyor dedi. Bende kardeşimin hesabından gönderecektim benim hesabımda hem para yoktu hemde eft ücreti kesiyordu.

Kibar bir dille kardeşimin hesabından göndereceğimi aynı soy isimle gönderdiğimi fakat sadece isim farklı dedim olmaz dedi.  Tamam dedim üstelemedim sonra başka bir komisyoncuyla çalıştım. Bir kaç kere aldım %5 komisyon kesiyordu birgün düşük bir btc alacaktım (100 tl) bir baktım daha önce 300 tl çıkardığı komisyonu çıkardı. niye böyle oldu vs sonra vazgeçtim farklı yolları araştırdım kredi kartı ile bitcoin alımı ilgili bir kaç video vardı oradan sitelere baktım ama orada da fiyatlar yüksekti. Sonra Türkçe BTC borsaları ile tanıştım artık rahattım kimlik doğrulamasından sonra (gönderici ile hesap bilgileri aynı olmalı ilk komisyoncu bir borsa gibi işlem yapacak ama borsadan çok daha fazla komisyon kesiyordu) artık btc almaya başladım.

Daha satış yapmadım yapmaya da niyetim yok. BTC aldıktan sonra bittrex.com üzerinden bir hesap açtım oraya transfer ettim. Bu borsadan da altcoin alım satımı yatırımı yapmaya başladım. Bir sonra ki yazımda altcoinler ile ilgili detaylı bilgiler vereceğim. Birde teknik analiz konularına gireceğim.

kaynak:https://www.kredi7.net/bitcoin-ilk-giris-para-yatirma-cekme-islemleri/
1715416613
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715416613
Reply with quote  #2

1715416613
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715416613
Hero Member
*

Ignore
1715416613
Reply with quote  #2

1715416613
Report to moderator
1715416613
Hero Member
*

Ignore
1715416613
Reply with quote  #2

1715416613
Report to moderator
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 14, 2017, 10:36:13 AM

Smiley güzel olayı çözmüşsün ama analizlerinin iyi olmasına dikkat et çünkü burdaki bir çok bu konuda oldukça eski üyeler mevcut. ha bunu yan charınla yapıyorsan ki öyle olması lazım yoksa zaten yeni üyenin ders vermesi komik olur öyleyse neden asıl üyeliğine yapmadığını anlamadım oda farklı bir bakış açısı. gerçi bilgi bilgidir bakalım işe yarar  bişey vericekmisn. sonuçta hayır işi ilk etapta Cheesy
aalkan (OP)
Member
**

View Profile
August 14, 2017, 10:54:20 AM

Smiley güzel olayı çözmüşsün ama analizlerinin iyi olmasına dikkat et çünkü burdaki bir çok bu konuda oldukça eski üyeler mevcut. ha bunu yan charınla yapıyorsan ki öyle olması lazım yoksa zaten yeni üyenin ders vermesi komik olur öyleyse neden asıl üyeliğine yapmadığını anlamadım oda farklı bir bakış açısı. gerçi bilgi bilgidir bakalım işe yarar  bişey vericekmisn. sonuçta hayır işi ilk etapta Cheesy

Bunu anladığım söylenemez
MrKoin
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
August 15, 2017, 03:23:48 PM

Forumda birden fazla nickle üyelik serbest, hatta teşvik bile edilir. Aynı kişi farklı nickler ile üye olup özgürce her türlü paylaşımda bulunabilir tabii belli koşullarla, Sn. EFS yeni başlayanlar rehberinde gayet güzel izah etmiş. Sn arkadaşımız sizin eski bir üye olup yeni bir nickle paylaşımda bulunduğunuzu ima etmiş kanımca. Özür diliyorum ben de yeniyim, ben de yeni yeni anlamaya, öğrenmeye çalışıyorum.
saygılar
Exelean
Member
**

Activity: 83
Merit: 11

Computer Engineer

View Profile
August 15, 2017, 03:42:23 PM

Benim de aklıma aldığım iphone larım geldi. Hiç birşey için geç olmadığını düşünüyorum. iPhone larımızı suçlamayalım bence. Nereden girsek kardır...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
aalkan (OP)
Member
**

View Profile
August 18, 2017, 01:00:22 PM

Forumda birden fazla nickle üyelik serbest, hatta teşvik bile edilir. Aynı kişi farklı nickler ile üye olup özgürce her türlü paylaşımda bulunabilir tabii belli koşullarla, Sn. EFS yeni başlayanlar rehberinde gayet güzel izah etmiş. Sn arkadaşımız sizin eski bir üye olup yeni bir nickle paylaşımda bulunduğunuzu ima etmiş kanımca. Özür diliyorum ben de yeniyim, ben de yeni yeni anlamaya, öğrenmeye çalışıyorum.
saygılar
Keşke daha önce giriş yapsaydım. Keşke eski üye olsaydım. Daha önce hereyerde BTC görüyordum ama bir balon yeni para kazanma yolu diye düşünürdüm. Hiç ilgi göstermedim. ne yazık ki geç başladım. Kimseye ders verme niyetinde değilim haddim de değil.

Benim de aklıma aldığım iphone larım geldi. Hiç birşey için geç olmadığını düşünüyorum. iPhone larımızı suçlamayalım bence. Nereden girsek kardır...
Evet nereden girsek kardır. iphone de güzeldir Smiley
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
August 18, 2017, 03:28:49 PM

iPhone 4 zamanı kimse Bitcoin'e yatırım yapmıyordu. Hele hele Türkiye'de Bitcoin'in esamesi bile okunmuyordu. iPhone 4 duyurulduğu gün Bitcoin'in değeri 582$'mış ( https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/historical-data/?start=20140624&end=20140624 ) O gün Bitcoin alsan emin ol 2x yaptığında satmıştın. O dönemler kimse Bitcoin'den 8x-10x beklentisi içinde değildi. Üstüne üstlük söz konusu tarih Mt. Gox felaketinden önce yani daha Bitcoin çok küçük bir topluluk tarafından biliniyordu...

O yüzden, varsayımlar üzerine ah vah etmekle zaman harcamayın. (Hala 10bin BTC'ye 2 pizza alan adamı konuşuyoruz. O gün 41$'lık harcama bugün 42 Milyon dolar. O adam ne yapsın? Kendini köprüden mi atsın?  Grin )
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
August 18, 2017, 06:16:57 PM

Riske girecek kadar cesurlar hariç kimse geleceği göremiyeceğinden bitcoine yatırım yapmadı fakat giden tireni hala kaçırmış değilsin. Seneye belki 4x belki -4x olabilir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: