Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:49:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: MasterNode ile para kazanmak...  (Read 515 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
August 16, 2017, 11:08:00 AM

X11 algosunda olan tüm coinlerde MasterNode var ve MasterNode sahipleri para kazanıyor. İlk olarak MonetaryUnit - MUE coinin swap yaparak quark algosundan X11 algosuna geçtiğinde 1 MasterNode'den 2 pay satın almıştım. Günlük getirisi çok az. İki aya yakın bir süredir çalışıyor ve yakın bi zamanda bu payları elimden çıkartarak bu parayı başka yerde değerlendirmek istiyorum. Çünkü quark algosunda çok iyi getirisi olan MUE, X11 algosuna geçtikten sonra sürekli saldırı olması ve kodlarındaki hatalar yüzünden mining eskisi gibi karlı olmadı. Sürekli bir bakım çalışması içerisindeler. Açıkcası çok iyi para kazanmayı hedeflediğim bir coindi. Yaklaşık 3000 USD tutarındaki yatırımdan pek bir gelir elde edemedim.

Son günlerde CXT coin de X11 ailesine katıldı. Mining yaparak güzel gelir elde ediyorum şuanda. Windows x64 için yaptıkları wallet içerisinde MasterNode kurulumu var. 5000 XCXT sahibi herkes MasterNode kurabiliyıor. Bende hemen kurdum. Getirisi MUE ye göre daha iyi ve Kurulumu çok kolay. Buna benzer kolay kuruluma sahip coin bilen var mı ?

DASH çok kazançlı ancak kurulumu zor. Onu yapamadım. MUE de kazançlı değil. Önerilerinizi bekliyorum.

MasterNode mining ile para kazanmak bence çok güzel. Sadece bununla ilgili yeterli kaynak bulamadım.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715561394
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715561394
Reply with quote  #2

1715561394
Report to moderator
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
August 16, 2017, 09:36:40 PM

Selamlar

https://www.investitin.com/masternode-list/

yazınızdan sonra araştırdım bir liste buldum. Yine bu liste de Bata (BTA) adlı coinin master node mevcut ve 10.000 coin bir yatırım gerektirdiği yazıyor. Yani kısaca 4000$ ortalama 1 BTC gibi fakat sitesinde yada başka bir sitede bu masternode kazanç kısmını göremedim. Bilginiz var mı ? Bende aylık  100USD civarında hediye gelen azure kredisi var bununla sanal makine oluşturup orada masternode yapmak istiyorum sizce başarılı olabilir miyim ?  veya önerebileceğiniz 1-2 BTC bütçelerde masternode yatırımı yapılabilecek gelecek gördüğünüz coin var mı?
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
August 16, 2017, 10:49:01 PM
Last edit: August 16, 2017, 11:00:22 PM by igotek

MUE gelecek vaad ediyordu. Kazancı çok iyiydi. Ancak ilk mesajımda da dediğim gibi MasterNode olan sisteme geçtikten sonra baya bir sorunla karşılaştılar. Bir MasterNode 500 000 MUE. Her 10 000 MUE'ye bir MasterNode'de bir pay sahibi olunabiliyor ki bir MUE 0.15 USD civarı. 75000 USD'ye bir MasterNode sahibi olunabiliyor.

5000 XCXT ile CoinonatX MasterNode sahibi olunabiliyor. 170 USD civarı yapıyor. Tek bilgisayarda aynı anda 10 MasterNode çalıştırmayı uzun arayışlarım sonunda buldum. (Normalde her bilgisayarda bir tane çalışıyor.)

MasterNode para transferlerini onaylayarak mining yapıyor. Şuanda XCXT networkda 89 MasterNode var ve 3 tanesi bana ait. Çok yüksek bir geliri yok ama hem coini elde tutup coin yükselince para kazanmak hemde coin elinde diye her gün para kazanmak iyi bence. Aylık %2 civarı getirisi var. Getiriyi hesaplayacak hiçbir sistem hiçbir MasterNode için yoktur ve mümkün de değil. Mining yapılması, MasterNode sayısı ve para transferleri geliri direk etkiliyor.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: [1]
  Print  

Jump to: